Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oxbox
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) oxbox » 26.07.2016 23:50

Używam AM i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, ani nie wywiodła (w pole). Tak w kraju jak i za granicą.
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 27.07.2016 00:27

A moja AM z winy urządzenia ( na gwarancji ) po 30 km od wyjazdu padła i dalej jechaliśmy po tablicach :papa:
oxbox
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) oxbox » 27.07.2016 00:33

darekvideo napisał(a):A moja AM z winy urządzenia ( na gwarancji ) po 30 km od wyjazdu padła i dalej jechaliśmy po tablicach :papa:


Używam 7-mio letniego urządzenia BECKERS i nie zamierzam go zamieniać jakimkolwiek innym sprzętem.
Smelbo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smelbo » 27.07.2016 07:54

dids76 napisał(a):
ART74 napisał(a):A ja się pochwale , w tym roku pojechałem nie używając nawigacji , z domu pojechałem na autostradę A1 w Czechach kierowałem się na Brno , Wiedeń , Graz , Zagrzeb , i na Split i zjechałem na Makarską wydaje mi się że prosta droga


Sam się zawsze zastanawiam po co mi nawigacja na trasie do Chorwacji, żona mi mówi: żebyś miał się z kim pokłócić" :oczko_usmiech: :mrgreen:

Zależy jak kto jedzie, czasem na Słowacji idzie się pogubić.
Druga sprawa to informowanie o fotoradarach :P
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 27.07.2016 08:38

Here Maps brakuje możliwości wyznaczania punktów pośrednich "via" dla trasy, więc trzeba dzielić sobie trasę na odcinki w navi i wrzucać po każdym z nich kolejny cel, pomijając to navi sprawdza się bardzo dobrze.
AM - wg mnie jest to jedna z najlepszych nawigacji na rynku, dużym plusem jest to że ściągając ją na smartfona z sieci jest chyba jeszcze dostępna w pełni funkcjonalna darmowa wersja testowa na 7dni. Jesli jedziesz na dłużej a masz ze sobą 2 smartfony to ściągając tą navi/mapę na drugi będąc już w CRO masz darmową super navi na 2 tyg wakacji :)
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 27.07.2016 23:28

el_guapo napisał(a):Czy mi się wydaje, czy jeszcze nikt nie podał darmowego Mapfactor Navigator'a

Aplikacja może być zasilana mapami darmowymi lub TomTom'a. Ma kilka ciekawych opcji konfiguracyjnych oraz ostrzeganie przed fotoradarami.
Jak na razie dostrzegłem jedną, dość poważną wadę - brak możliwości detalicznego konfigurowania ikon POI na mapie, powoduje ze wybierając kategorię do wyświetlenia przykładowo związaną z autem/podróżą, obraz mapy zostaje totalnie zaśmiecony znaczkami "P" reprezentującymi parkingi (wszelkie parkingi).

Ja podałem :boss:
W tym roku również korzystałem, niestety baza fotoradarów jest niezbyt aktualna - i to w obie strony, tzn. czasem pipcy tam, gdzie nic już nie ma, a czasem nie pipcy, gdzie ewidentnie jest. Poza tym dość mocno obciąża system, słabsze lub starsze telefony mogą dostawać czkawki przy powiększaniu i zmniejszaniu skali mapy. Trzeba też ręcznie dostosować średnie prędkości na poszczególnych drogach, żeby prognozowany czas przejazdu był bliski prawdzie, zwłaszcza że program nie uwzględnia tasiemcowych remontów (Wiedeń, Czechy). Zmniejszyłem prędkość na autostradach ze 140 do 100, drogach regionalnych do 70 i w terenie zabudowanym do 35 km/h i jest w miarę OK.
Poza tymi uwagami podtrzymuję dobrą opinię o programie - interfejs jest dosyć specyficzny, ale idzie się przyzwyczaić, wszędzie doprowadzi, łatwo dodawać punkty pośrednie (co jest szczególnie ważne dla lubiących kombinować), trasę można sobie zapisać w pamięci i załadować, można też na bieżąco modyfikować usuwając lub dodając punkty pośrednie. POIe wyłączam z zasady. Nawet darmowe mapy są wystarczająco dokładne, czasem nie ma jakiegoś adresu ale doprowadzą w pobliże. Bardzo przydaje się asystent pasa ruchu.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 28.07.2016 09:16

Ja osobiście korzystam z Sygica i bez problemów doprowadza mnie do celu.
Ale nawigacja to zazwyczaj tylko dla mojej żony by wiedziała ile jeszcze do celu :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2016 09:30

W tablecie też mam Sigica ...
Ale jak go włączę, żona się wścieka :mrgreen:
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 28.07.2016 10:03

Ja polecam Sygica używam od 3 lat i nigdy mnie nie zawiodła. Jeździłem po Alpach,Niemczech, Ukrainie, Węgrach,Czechach, w tamtym roku Chorwacji i Bośni również jako nawigacja piesza w Paryżu i nie było żadnych problemów.
W nawigacji są też mapy, też można wytyczyć objazd..
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 28.07.2016 20:21

Rozwiązanie z dwoma smartfonami i wgraniem 7 dniowej darmowej, próbnej wersji Auto Mapy jest dosyć ciekawy
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 30.07.2016 21:20

Jeździ ktoś z Was na Sygic w telefonie??? Jak to się sprawuje w trybie off-line??
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 30.07.2016 21:38

anlama napisał(a):Jeździ ktoś z Was na Sygic w telefonie??? Jak to się sprawuje w trybie off-line??

Bez problemu. Mam wersję premium i jestem zadowolony.
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 30.07.2016 23:53

najlepiej wykupic troszke MB danych w roamingu i np na WAREZ obserwowac stan drog , mi pmoglo to ominac korek na granicy CRO - Słowenia. A tak to na automapie offlline caly czas jechalem.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 02.08.2016 19:40

paw_el napisał(a):
anlama napisał(a):Jeździ ktoś z Was na Sygic w telefonie??? Jak to się sprawuje w trybie off-line??

Bez problemu. Mam wersję premium i jestem zadowolony.


ja używam Sygica objechałem parę krajów w europie na tej nawigacji i mogę z całą stanowczością polecić.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.08.2016 19:49

dids76 napisał(a):Od kilku tygodni jeżdżę właśnie na Factor Nawigator. Prosta obsługa i łatwe dodawanie punktów trasy. Radzę jednak sprawdzić trasę bo lubi poprowadzić trochę "dziwnymi" drogami. Zmieniłem teraz trochę ustawienia i sprawdzę jak bedzie teraz działała. Pod koniec sierpnia pojadę z nią do Chorwacji ;)

Dzisiaj wypróbowałem w Polsce, jechałem z Raciborza do Białegostoku. Prowadziła bez zarzutów, nowy odcinek A1 w okolicach łodzi jest. Spokojnie mogę polecić :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaka nawigacja pod androida do Chorwacji? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone