Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmatyńskie wakacje życia :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 27.10.2014 10:37

Ciekawa jestem temperatury w modrym jeziorku :?:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 27.10.2014 13:59

Magda,przepiękne Twoje fotki ! nie byliśmy jeszcze w krainie Imotski ,ale w przyszłym roku będe mocno naciskać rodzinkę ,żeby tam pojechać,cudnie tam jest.
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 28.10.2014 00:58

czekor68 napisał(a):Tyle razy przejeżdżałem przez Imotski ale nigdy nie mieliśmy czasu je obejrzeć .Trzeba to nadrobić.

Warto zarówno obejrzeć jak i się zamoczyć :))

Eunike1984 napisał(a):Piękne te zdjęcia! A Imotski mnie po prostu zachwyciło! :D
Pozdrawiam i czekam na c.d. :)

Bardzo dziękuję, w takich miejscach zdjęcia się robią same :) Ciąg dalszy w trakcie przygotowania, pozdrawiam również :)

CroAna napisał(a):Ciekawa jestem temperatury w modrym jeziorku :?:

Niestety jestem zupełnie zielona w szacowaniu temperatury wody ;) Wiele chłodniejsza niż w Jadranie, ale cieplejsza niż latem w Bałtyku :mrgreen:

andeo napisał(a):Magda,przepiękne Twoje fotki ! nie byliśmy jeszcze w krainie Imotski ,ale w przyszłym roku będe mocno naciskać rodzinkę ,żeby tam pojechać,cudnie tam jest.

Bardzo mi miło! My wrócimy tam na pewno, bo tym razem pogoda płatała figle, a jeziorko ma potencjał :)))
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 03.12.2014 02:30

Wróciłam! Ostatnio dużo się u mnie działo, stąd zaniedbanie tej relacji, ale już będzie lepiej :). No, ale wracając do sedna - zapraszam na wyspę...

Brać (więcej zdjęć: tutaj)

20140917-IMG_7556.jpg

Jak wakacjować to pełną parą, stąd pomysł by na jeden dzień znaleźć się na wyspie Brać samochodem i chociaż zakosztować wyspierskiego życia :). Nie było to jednak takie proste. Już 45 minut przed godziną wypłynięcia z Makarskiej stanęliśmy w kolejce na prom. Przed nami może 7 samochodów. Już pół godziny przed wypłynięciem załoga promu zaczęła wpuszczać samochody. Pech chciał, że akurat kierowca samochodu przed nami gdzieś zniknął. Przed nami pusty samochód, za nami cały sznureczek... a załoga promu po chwili zaczęła wpuszczać pojazdy spoza kolejki, napięcie rośnie - bo prom wypełnia się coraz bardziej, samochody za nami nie cofają bo jakiś Chorwat za nami stwierdził, że przecież wszyscy się zmieszczą. Dopiero za kwadrans zjawia się zapominalski. Cudem mieścimy się na pokładzie - tylko zapominalski, my i wyluzowany Chorwat. Wszyscy za nim niestety musieli czekać na następny prom. Organizacja chyba nie jest najmocniejszą stroną Jadrolinii ;-). Ale cieszymy się, że w ogóle płyniemy! Po drodze dostajemy nawet kiść winogron od sympatycznych panów, którzy mają wypakowany nimi całą pakę. O, tą błękitną:

20140917-IMG_7268.jpg

Szybko przybijamy do Sumartinu, stamtąd pobieramy mapki i ruszamy do Supetaru i Sutivanu. Supetar średnio przypada nam do gustu, za to Sutivan kojarzy nam się trochę ze Starim Gradem na Hvarze - jest tu puściej i spokojniej, super miejsce! Na plaży tuz przy miasteczku jest prysznic, więc nie możemy odmówić sobie kąpieli :). Ale najlepsze dopiero ma nadejść, bo kierujemy się w stronę Vidovej Góry!

20140917-IMG_7524.jpg

Dobrze, że nieuważnie przejrzeliśmy przewodniki turystyczne, bo zupełnie nie wiedzieliśmy co zobaczymy po wjeździe na górę :). A co to były za widoki! Coś wspaniałego! Z takiej perspektywy nawet Bol ze Zlatnim Ratem zdaje się być całkiem znośnym miejscem ;)) Pomysł z targaniem samochodu na jeden dzień na Brać uznałabym z naszej strony za kompletnie nietrafiony, gdyby nie ten wjazd na górę. On uratował całą wycieczkę :).

Pozdrawiam i zapraszam na kolejne, już końcowe niestety wycieczki :)
Ostatnio edytowano 19.07.2015 23:27 przez magda7, łącznie edytowano 2 razy
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.12.2014 09:42

zdjęcia z bloga faktycznie mocno "rozgrzewające"
CroAna napisał(a):Ciekawa jestem temperatury w modrym jeziorku :?:

w okresie letnim całkiem przyjemna, szczególnie w dni kiedy żar leje się z nieba
magda7 napisał(a):Wiele chłodniejsza niż w Jadranie, ale cieplejsza niż latem w Bałtyku :mrgreen:

trafne porównanie :D
magda7 napisał(a):na ulicach Imotski co 10 metrów mijamy inny Cafe Bar. W każdym z nich hordy młodych ludzi!

pod tym względem mamy podobne wspomnienia, większe chmary młodych spotkaliśmy tylko w knajpach Sarajewa
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 05.12.2014 10:27

Dal takich widoków warto było wjechać na Vidovą Górę.Pięknie .Podobały mi się te obrazy z rybą,,,chyba zacznę odkładać kaskę ;)
batman1972
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) batman1972 » 05.12.2014 14:50

super było powspominać znajome miejsca.........przyszły rok zaklepany ale 2016......wracamy na stare śmieci........Pozdrawiam wszystkich Crotomaniaków.!!
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 05.12.2014 16:08

Piękne zdjęcia!:) Super się ogląda i czyta :)
Pozdrawiam :)
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 06.12.2014 03:19

te kiero napisał(a):
magda7 napisał(a):na ulicach Imotski co 10 metrów mijamy inny Cafe Bar. W każdym z nich hordy młodych ludzi!

pod tym względem mamy podobne wspomnienia, większe chmary młodych spotkaliśmy tylko w knajpach Sarajewa


Zabawne było to, że oni na prawdę tylko pili. Żadnych frytek, czipsów, paluszków.. nic :D Tylko napoje wszelkiej maści :)

andeo napisał(a):Dal takich widoków warto było wjechać na Vidovą Górę.Pięknie .Podobały mi się te obrazy z rybą,,,chyba zacznę odkładać kaskę


Niektóre ryby były rzeczywiście bardzo oryginalne ;) Lubię robić zdjęcia wszelkich wystawek i budek, bo najchętniej to bym wszystko przygarnęła. A jak mam to ma zdjęciu to zawsze jakiś kompromis ;-)

Tu jeszcze jedne rybki:
20140917-IMG_7324.jpg


Dziękuję za wszystkie miłe słowa! Niebawem zabieram się do kolejnej części relacji :)
ataj
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ataj » 29.06.2015 23:16

Zdjęcia mega, gratuluję talentu :)
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 19.07.2015 23:27

ataj napisał(a):Zdjęcia mega, gratuluję talentu :)

Bardzo dziękuję! :) Teraz trochę mi głupio, że nie dokończyłam tej relacji - zrobię to na dniach :)! A dla niecierpliwych (skoro już odświeżyłam temat) kilka zdjęć z Breli, Baskiej Vody oraz Podgory -> http://magdalenakokot.pl/nie-samym-slas ... acje-2014/

Do napisania niedługo! :)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmatyńskie wakacje życia :) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone