Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.12.2016 23:11

Ja cały czas śledzę, tylko nie zawsze mam siłę/czas odezwać się :wink: Te chmury są baardzo fotogeniczne :)
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 04.12.2016 00:03

Też stale podglądam i podziękuję za przypomnienie Makarskiej po której spacerowałem w ubiegłym roku całe 3 godziny :) Dla nas to był świetny kontrast, idealny przykład miejsca w które nie chcielibyśmy jechać na dłużej. W porównaniu do wyluzowanego i spokojnego Stobreča w którym wtedy stacjonowaliśmy, zapchany turystami w drugiej połowie lipca deptak w Makarskiej był nieco przerażający. Mimo to fajnie powspominać :)
A za akcję w hotelu szacun :hut:
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 04.12.2016 01:20

Mam nadzieję, że nie zakończyliście spaceru z końcem deptaka, tylko poszliście dalej.

Uwielbiam Makarską, dlatego w wielką przyjemnością czytam relację, oglądam Twoje zdjęcia i wspominam.
Makarska jest świetną bazą wypadową z dużym zasięgiem - na jednodniowe wycieczki sięgaliśmy Wodospadów Krka lub Dubrownika, nie wspominając już o Mostarze :)
Nie wyobrażam sobie jednak pobytu w Makarskiej w sezonie - dla nas w drugiej połowie czerwca było za dużo ludzi. Nie mówiąc już o wrześniu, gdzie czuliśmy się jak nad Bałtykiem - sporo ludzi i co druga grupa to Polacy :)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 04.12.2016 15:23

Tej części Makarskiej w ogóle nie znam, ile razy byliśmy na krótkich wypadach, to zawsze kręciliśmy się bliżej "centrum" i tam było dużo turystów, teraz wiem, że spacer tym deptakiem byłby pewnie przyjemniejszy, miło byłoby wypić kawkę w któreś z tych kawiarenek z widokiem na Jadran :D /zanotowałam/
Czekam na cd tego dnia :)
pozdrawiam :papa:
Edi1012
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 23.12.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 04.12.2016 16:04

Gosiu ja cały czas śledzę Twoją relacje...
Ulewe pamiętam bo uciekaliśmy z plaży jak nadchodziła...mnie to akurat pasowało bo w ten dzień również grali Polacy :D Po meczu wyszliśmy na spacer i spodobało mi się jak Chorwaci od razu wszystko sprzątają po tej ulewie...
Rowerek który stał pod płotem był przy hotelu Rivijera w którym stacjonowałem a na cyplu przy Buba Beach prawie zawsze plażowaliśmy...akurat zdjęcia które wkleiłaś byliśmy w tym czasie na spacerku po półwyspie św.Piotra...
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 04.12.2016 16:37

CROnikiCROpka napisał(a):Ciekawa jestem gdzie doszliście :)

Andzik napisał(a):Mam nadzieję, że nie zakończyliście spaceru z końcem deptaka, tylko poszliście dalej.

Poszliśmy jeszcze kawałek dalej, ale cierpliwości, niedługo się wyjaśni gdzie dotarliśmy. :wink:

ruzica napisał(a):Ja cały czas śledzę, tylko nie zawsze mam siłę/czas odezwać się :wink:

Wiem, wiem, też tak mam. Śledzę kilka relacji, a na komentarze nie ma czasu, siły a najczęściej weny, żeby coś ciekawego napisać. :oops:

ruzica napisał(a):Te chmury są baardzo fotogeniczne :)

Pomimo tego, że groziły deszczem, to byliśmy nimi zachwyceni.

AdamZ napisał(a):Też stale podglądam i podziękuję za przypomnienie Makarskiej po której spacerowałem w ubiegłym roku całe 3 godziny :) Dla nas to był świetny kontrast, idealny przykład miejsca w które nie chcielibyśmy jechać na dłużej. W porównaniu do wyluzowanego i spokojnego Stobreča w którym wtedy stacjonowaliśmy, zapchany turystami w drugiej połowie lipca deptak w Makarskiej był nieco przerażający. Mimo to fajnie powspominać :)

Andzik napisał(a):Uwielbiam Makarską, dlatego w wielką przyjemnością czytam relację, oglądam Twoje zdjęcia i wspominam.
Makarska jest świetną bazą wypadową z dużym zasięgiem - na jednodniowe wycieczki sięgaliśmy Wodospadów Krka lub Dubrownika, nie wspominając już o Mostarze :)
Nie wyobrażam sobie jednak pobytu w Makarskiej w sezonie - dla nas w drugiej połowie czerwca było za dużo ludzi. Nie mówiąc już o wrześniu, gdzie czuliśmy się jak nad Bałtykiem - sporo ludzi i co druga grupa to Polacy :)

Nie byłam w Makarskiej w sezonie. Moje pobyty to koniec maja albo pierwsza połowa czerwca. Wtedy jest OK, ludzi jeszcze niewiele, cisza, spokój. Jedyne czego mi brak, to jakieś występy uliczne, ale w tym czasie artyści jeszcze się nie udzielają, bo czekają na większą ilość turystów. Ale faktycznie oglądając fotki czy filmiki na YT z pełni sezonu w Makarskiej to nie chciałabym się tam znaleźć w tym terminie.
Jako baza wypadowa Makarska jest fantastyczna. Byłam z niej w Dubrowniku, w Splicie, w Trogirze, w Jelsie na wyspie Hvar i w Bolu na wyspie Brač. Pozostał mi jeszcze wiele miejsc, między innymi właśnie Mostar i może kiedyś tam dotrę, bowiem z Makarskiej do Mostaru jeżdżą autobusy.

AdamZ napisał(a):A za akcję w hotelu szacun :hut:

Wielkie dzięki. :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 04.12.2016 17:32

Edi1012 napisał(a):Gosiu ja cały czas śledzę Twoją relacje...

To się bardzo cieszę z tego powodu :D

Edi1012 napisał(a):Ulewe pamiętam bo uciekaliśmy z plaży jak nadchodziła...mnie to akurat pasowało bo w ten dzień również grali Polacy :D

Tak, mecz Polska - Irlandia Północna był o godz. 18-tej i ten mecz już oglądaliśmy.

Edi1012 napisał(a):Po meczu wyszliśmy na spacer i spodobało mi się jak Chorwaci od razu wszystko sprzątają po tej ulewie...

My już nie wychodziliśmy tego dnia z hotelu, więc nie miałam okazji tego zobaczyć.

Edi1012 napisał(a):Rowerek który stał pod płotem był przy hotelu Rivijera w którym stacjonowałem

Rowerek bardzo nam się spodobał, ale do jazdy się nie nadawał :oczko_usmiech:
Ja proponowałam, żeby wypożyczyć rowery i zrobić sobie wycieczkę rowerową, ale mój mąż z koleżanką nie wyobrażali sobie dnia bez piwa, a po piwie nie jeżdżą, więc mój pomysł został odrzucony. Zostałam przegłosowana, pomimo tego że wypożyczenie rowerów nie jest drogie.
DSC_2426.jpg

DSC_2425.jpg


Edi1012 napisał(a):a na cyplu przy Buba Beach prawie zawsze plażowaliśmy...akurat zdjęcia które wkleiłaś byliśmy w tym czasie na spacerku po półwyspie św.Piotra...

To musieliśmy się minąć gdzieś na deptaku :oczko_usmiech:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 04.12.2016 18:07

Wypożyczalnia rowerów? Ale niespodzianka! Myślę, że będąc w Makarskiej chętnie skorzystamy :wink:
Gosiu! Jesteś skarbnicą informacji!
dzięki :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 04.12.2016 18:41

janka.mik. napisał(a):Wypożyczalnia rowerów? Ale niespodzianka! Myślę, że będąc w Makarskiej chętnie skorzystamy :wink:
Gosiu! Jesteś skarbnicą informacji!
dzięki :)

Proszę bardzo. Fajnie, że mogę komuś pomóc uzyskać interesujące informacje. :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 04.12.2016 19:38

13 czerwca 2016
Mała przekąska na deptaku w Makarskiej

Skończył się deptak w Makarskiej. Poza deptakiem, więc może to już nie było w Makarskiej, stała sobie samotna budka, w której można było kupić małe co nieco.

1.jpg

Gdy koło niej przechodziliśmy, było tam dwoje klientów, którzy właśnie odbierali od sprzedawczyni takie fajne spiralki na patyku.
Bardzo nas one zaciekawiły, więc podeszliśmy bliżej.
Okazało się, że spiralki te nazywają się "TORNADO ČIPS" i są zrobione z ziemniaków (taka kręcona frytka).
Wyglądały kapitalnie, więc też się skusiliśmy.
Bardzo sympatyczna pani zaczęła je dla nas szykować.

Filmik przedstawia proces produkcji "TORNADO ČIPS" :oczko_usmiech:


2.jpg

3.jpg

4.jpg

Oczywiście nie mogło się obyć bez piwa.

5.jpg

6.jpg

Odebraliśmy swoje zamówienie (tornado čips w cenie 15 kun za szt.; piwo w cenie 15 kun za pół litra) i ruszyliśmy dalej.

7.jpg

8.jpg

Tornado čips bardzo nam posmakowało i mieliśmy ochotę na jeszcze jedną porcję, ale już uszliśmy kawałek i nie chciało nam się wracać. :hut:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 04.12.2016 20:19

Wypożyczenie rowerów w Makarskiej na tydzień... :O Szkoda,ze nie wiedzieliśmy o tym będąc na wakacjach. Nawet bym się poświęciła i przeszła w jedną stronę pieszo żeby je wykupić :D W Podgorze były tylko dwie opcje - na 5 h i na cały dzień. Przy czym cały dzień kosztował 100 kun :/ Nie skorzystaliśmy wcale bo ten "cały dzień" przy ich godzinach otwarcia za dużo i tak nam nie dawał.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 04.12.2016 20:44

ewula91 napisał(a):Wypożyczenie rowerów w Makarskiej na tydzień... :O Szkoda,ze nie wiedzieliśmy o tym będąc na wakacjach. Nawet bym się poświęciła i przeszła w jedną stronę pieszo żeby je wykupić :D W Podgorze były tylko dwie opcje - na 5 h i na cały dzień. Przy czym cały dzień kosztował 100 kun :/ Nie skorzystaliśmy wcale bo ten "cały dzień" przy ich godzinach otwarcia za dużo i tak nam nie dawał.

A może ten cały dzień, to były 24 godziny i rower można było oddać dopiero następnego dnia. :?:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 06.12.2016 19:23

dhmegi napisał(a):A może ten cały dzień, to były 24 godziny i rower można było oddać dopiero następnego dnia. :?:

Szczerze mówiąc tego nie wiem. Uznaliśmy po prostu, że to będzie na jeden dzień - od 8:00 (bo tak otwierali) do godziny zamknięcia (której już nie pamiętam). I nie skorzystaliśmy. Może rzeczywiście można było wziąć na pełne 24 h np. od 9:00 do 9:00 następnego dnia ale nie dopytywaliśmy.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 06.12.2016 22:12

13 czerwca 2016
Spacer z Makarskiej do Krvavicy

Po zaspokojeniu pragnienia i głodu wędrujemy dalej.
Wyszliśmy z Makarskiej i kierujemy się w stronę Krvavicy.
Jest cicho, spokojnie i prawie bezludnie.
Mijamy knajpki, w których nie ma zbyt wielu gości.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Ktoś się zdecydował na wycieczkę rowerową.

8.jpg

Szczyty masywu Biokovo osnute są chmurami.

9.jpg

Chmury nie odpuszczają i przewalają się po niebie niczym wielkie fale tsunami.

10.jpg

11.jpg

Pomimo braku lampy z nieba pojedynczy nudyści wylegują się na plaży.

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

Czy ktoś wie, co to za drzewko :?:

16.jpg

Po drodze mijamy duże plaże,

17.jpg

18.jpg


ale również takie małe, kameralne

19.jpg

21.jpg

22.jpg

Na jednej z takich małych plażyczek dostrzegamy kamienne wieżyczki i decydujemy się usiąść na chwilkę w ich towarzystwie.

23.jpg

Siedząc na tej plaży patrzymy w stronę Krvavicy i widzimy, że droga, którą za chwilę będziemy przemierzać, wiedzie przez niewysoki klif.

24.jpg

Gosi spodobały się kamienne wieżyczkii, więc ustawiła swoją. To ta z języczkiem. :oczko_usmiech:

25.jpg

26.jpg

Ruszamy dalej w kierunku klifu.

27.jpg

Są tutaj wydzielone plaże dla psów.

28.jpg

Wchodzimy na klif, który doprowadzi nas do Krvavicy.

29.jpg

Rowerzystów jest coraz więcej.

30.jpg


31.jpg

32.jpg

U podnóża klifu widzimy fajne plażyczki,

33.jpg


które okupowane są przez nudystów, bowiem są to plaże FKK,
35.jpg


o czym informują takie napisy na kamieniach.

38.jpg


Idziemy ścieżką pomiędzy morzem a klifem i coraz bardziej nam się tutaj podoba. Zachwytom nie było końca.

34.jpg

36.jpg

37.jpg

39.jpg

Ścieżkę upodobali sobie ludzie, którzy lubią wypoczywać aktywnie.

40.jpg

41.jpg

42.jpg

43.1.jpg

43.jpg

44.jpg

Już widać plażę w Krvavicy.

45.jpg

46.jpg

Plaża w Krvavicy miejscami jest prawie piaszczysta.

47.jpg

Pieski też chyba mogą tutaj wypoczywać.

48.jpg


Postanowiliśmy tutaj zostać, bowiem w międzyczasie wyszło słońce i zrobiło się gorąco.
Rozsiedliśmy się na kamiennym cypelku.
Na plaży stoi bar, w którym zakupiliśmy piwo.
Oj bardzo smakowało to piwo mojemu mężowi.

49.jpg


Przejście od granicy Makarskiej do plaży w Krvavicy zajęło nam godzinę i 15 minut.

CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.12.2016 23:02

Piękna ścieżka! :hearts:

A jakie plaże po drodze - super! :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone