Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi które warto polecić ....

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jutomi
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jutomi » 09.09.2019 22:21

gusia-s napisał(a):
jutomi napisał(a):Witam, pomóżcie proszę, wybieramy się na kilka dni do Chorwacji w drugiej połowie września, prognozy pogody trochę mnie przestraszyły, bo ciepła woda to dla mnie wyznacznik udanego urlopu ;-) czy znajdę w cro jakieś kempingi z krytym basenem? Do tego ładna plaża (z możliwie najcieplejszą wodą i jestem w raju :-) liczę na Waszą pomoc:-)
Ogólnie kempingi z basenami masz na Istrii czyli północy plus dosłownie kilka nieco niżej i są to baseny otwarte.
Poza Istrią pojedyncze kempingi z basenami znajdziesz na wyspach Krk, Pag, Cres, Dugi Otok, Brać, półwyspie Peljesac plus ląd Zaton k. Ninu, Solaris k. Sybenika, Galeb w Omis, Solitudo k. Dubrownika, i to chyba już koniec - zliczy się na palcach dwóch rąk. Żaden z nich nie jest kryty.
Jeśli ciepła woda to wyznacznik urlopu to raczej nie ten kierunek, choć każdy ma inny wyznacznik ciepła.
Pogodowo może być różnie tego nikt nie przewidzi. Raz tylko byłam w takim terminie w 2017 r. i dla mnie woda była zbyt zimna do kąpieli, dało się oczywiście skorzystać ale nie było to tak miłe jak w lipcu czy sierpniu. Któregoś roku z kolei w tv pokazywali, że w listopadzie tak przygrzało że ludzie wylegli na plaże i kąpiele w Jadranie ale to raczej wyjątek.


Bardzo dziękuję za odpowiedź :) czyli trzeba będzie szybko zmienić plany wakacyjne :(
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 11.09.2019 09:14

jutomi napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) czyli trzeba będzie szybko zmienić plany wakacyjne :(


Jedyny kemping na którym byłem i miał kryte baseny z podgrzewaną wodą to La Sirene we Francji. Spory kawał i na kilka dni się nie opłaca jechać, ale na przyszłość warto wiedzieć, tym bardziej, że we wrześniu ceny w Eurocampie są mocno zachęcające.
Załączniki:
baseny.jpg
jutomi
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jutomi » 16.09.2019 16:21

Dziękuję, mam nadzieję że w przyszłym roku się uda;-) w tym roku z różnych względów jednak Chorwacja, a że do wyjazdu został tylko jeden dzień proszę o pomoc. Jedziemy z przyczepą, szukamy sprawdzonego kempingu z jasną plażą i piękną wodą, góry w pobliżu mile widziane :-) dalmacja, ale możliwie jak najbliżej istrii :-)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.09.2019 16:34

jutomi napisał(a):Dziękuję, mam nadzieję że w przyszłym roku się uda;-) w tym roku z różnych względów jednak Chorwacja, a że do wyjazdu został tylko jeden dzień proszę o pomoc. Jedziemy z przyczepą, szukamy sprawdzonego kempingu z jasną plażą i piękną wodą, góry w pobliżu mile widziane :-) dalmacja, ale możliwie jak najbliżej istrii :-)
Jak już pisałam, góry, morze, ładna jasna plaża ;) Zivogosce Blato kemping Dole poniżej Makarskiej.
jutomi
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jutomi » 16.09.2019 17:38

Ślicznie, ale wolałabym coś bliżej Zadaru, ogólnie w stronę Istrii, widzę że Pani jest specjalistką od Chorwacji ;-)
I co Pani myśli o kempingu Kozarica w Pakostane?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.09.2019 17:47

Kemping Kozarica jest OK.
Położony w lasku, dużo cienia, teren płaski.
Sanitariaty OK. Blisko do centrum miasteczka.
Byłem na nim pobytowo dawno, ale w tym roku kilka godzin byłem na plaży kempingowej.
jutomi
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jutomi » 16.09.2019 17:57

Dziękuję, jeśli Państwo podeślą mi coś jeszcze do wyboru, to będę bardzo wdzięczna:-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.09.2019 18:00

W pobliżu Zadaru jest też ZATON >>> https://www.zaton.hr/pl/pools
jutomi
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jutomi » 17.09.2019 14:28

SingSing74 napisał(a):
jutomi napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) czyli trzeba będzie szybko zmienić plany wakacyjne :(


Jedyny kemping na którym byłem i miał kryte baseny z podgrzewaną wodą to La Sirene we Francji. Spory kawał i na kilka dni się nie opłaca jechać, ale na przyszłość warto wiedzieć, tym bardziej, że we wrześniu ceny w Eurocampie są mocno zachęcające.


Czy mi się wydaje że na campie Solaris jest basen kryty ogrzewany?:-)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.09.2019 16:20

jutomi napisał(a):Ślicznie, ale wolałabym coś bliżej Zadaru, ogólnie w stronę Istrii, widzę że Pani jest specjalistką od Chorwacji ;-)
I co Pani myśli o kempingu Kozarica w Pakostane?
Żadna specjalistka, po prostu ze swoich doświadczeń.
Też podróżujemy z przyczepą m. in. do Chorwacji.
Bliżej Zadaru to dla mnie za blisko zdecydowanie i ogólnie najmniej atrakcyjna okolica. Jak ląd to tylko za Splitem oraz wyspy. Kozarica zupełnie nie w moim stylu, kemping już podchodzący pod moloch, dużo betonu i skałek na nabrzeżu zamiast naturalnej plaży na całej rozciągłości. Poza tym płasko jak stół :?
Miały być góry ... więc albo okolice Velebitu albo Biokova.
Biorąc pod uwagę okres pobytu wybrałabym jednak okolice Biokova czyli wychodzi na kemp. Dole :mrgreen: .

Jeśli upierasz się na coś bliżej mogę polecić:
- kemp. Skrila na wyspie KRK - dojazd mostem (pośród gór, na odludziu, z ładną plażą, bez basenu), posiadając darmową kartę avtokampi macie 7,5% zniżki z cennika,
- albo kemp. Omisaj - tez na Krku, jest basen ale kemp nie leży nie pośród gór jak na Skrili np., z kartą cena 20 eu przy konfiguracji 2 os. plus pies.
- albo na Pagu - dojazd też mostem, kemp. Strasko bez gór, za to są baseny i na wspomniana kartę też 20 eu

jutomi napisał(a): Czy mi się wydaje że na campie Solaris jest basen kryty ogrzewany?:-)
Jest ale za dodatkową opłatą w formie Wellness & Spa. Goście kempingu mają do dyspozycji tylko basen odkryty.

Jeśli wchodzi w grę przeprawa promem ze Splitu na np. wyspę Brač to mogę też polecić kemping Waterman Beach Village w Supetar - goście kempingu mogą korzystać z resortu hotelowego i tam są różne baseny może i kryty? nie wiem, trzeba by sprawdzić, my nie korzystaliśmy z tego, byliśmy tylko na zwiadach. Raz, że to spory kawałek od kempingu, dwa że szkoda nam było czasu na tego typu atrakcje. Przy kempingu jest plaża, na której w sezonie było pusto, a na kempingu mały basen i brodzik dla dzieci.

Ogólnie kempingi z basenami to należałoby sprawdzić czy jeszcze baseny będą w tym okresie, choć do końca września być powinny.
Nam kiedyś trafiło się, że basen miał być już od któregoś kwietnia niby dostępny a nie był w majówkę i dopiero jak wyjeżdżaliśmy to się za niego brali.
jutomi
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jutomi » 17.09.2019 17:20

Chciałam basen jako dodatek, bo straszą pogorszeniem pogody, a ja zimnej wody nie lubię;-) odległość tym razem musi być mniejsza, bo ja po niedawnej operacji, a mąż przed, jeszcze niedawno 100km to był dla mnie max możliwości;-) odbijemy to sobie w przyszłym roku:-) a teraz coś pomiędzy chęciami a możliwościami. Na kempingu Kozarica widziałam w opisie że jest sauna, ktoś coś wie z osobistych doświadczeń? Jak to wygląda?
Ślązak
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ślązak » 19.09.2019 17:29

gusia-s napisał(a):
jutomi napisał(a):Ślicznie, ale wolałabym coś bliżej Zadaru, ogólnie w stronę Istrii, widzę że Pani jest specjalistką od Chorwacji ;-)
I co Pani myśli o kempingu Kozarica w Pakostane?
Żadna specjalistka, po prostu ze swoich doświadczeń.
Też podróżujemy z przyczepą m. in. do Chorwacji.
Bliżej Zadaru to dla mnie za blisko zdecydowanie i ogólnie najmniej atrakcyjna okolica. Jak ląd to tylko za Splitem oraz wyspy. Kozarica zupełnie nie w moim stylu, kemping już podchodzący pod moloch, dużo betonu i skałek na nabrzeżu zamiast naturalnej plaży na całej rozciągłości. Poza tym płasko jak stół :?
Miały być góry ... więc albo okolice Velebitu albo Biokova.
Biorąc pod uwagę okres pobytu wybrałabym jednak okolice Biokova czyli wychodzi na kemp. Dole :mrgreen: .

Jeśli upierasz się na coś bliżej mogę polecić:
- kemp. Skrila na wyspie KRK - dojazd mostem (pośród gór, na odludziu, z ładną plażą, bez basenu), posiadając darmową kartę avtokampi macie 7,5% zniżki z cennika,
- albo kemp. Omisaj - tez na Krku, jest basen ale kemp nie leży nie pośród gór jak na Skrili np., z kartą cena 20 eu przy konfiguracji 2 os. plus pies.
- albo na Pagu - dojazd też mostem, kemp. Strasko bez gór, za to są baseny i na wspomniana kartę też 20 eu

jutomi napisał(a): Czy mi się wydaje że na campie Solaris jest basen kryty ogrzewany?:-)
Jest ale za dodatkową opłatą w formie Wellness & Spa. Goście kempingu mają do dyspozycji tylko basen odkryty.

Jeśli wchodzi w grę przeprawa promem ze Splitu na np. wyspę Brač to mogę też polecić kemping Waterman Beach Village w Supetar - goście kempingu mogą korzystać z resortu hotelowego i tam są różne baseny może i kryty? nie wiem, trzeba by sprawdzić, my nie korzystaliśmy z tego, byliśmy tylko na zwiadach. Raz, że to spory kawałek od kempingu, dwa że szkoda nam było czasu na tego typu atrakcje. Przy kempingu jest plaża, na której w sezonie było pusto, a na kempingu mały basen i brodzik dla dzieci.

Ogólnie kempingi z basenami to należałoby sprawdzić czy jeszcze baseny będą w tym okresie, choć do końca września być powinny.
Nam kiedyś trafiło się, że basen miał być już od któregoś kwietnia niby dostępny a nie był w majówkę i dopiero jak wyjeżdżaliśmy to się za niego brali.


Nie lubię polemiki na forach. Ale droga pani, sama pani sobie przeczy :-)) kilka postów powyżej proponuje pani camp Dole,a neguje pani Kazaricę,pisząc iż to moloch... Kozarica pozostaje jednak kampem gdzie przy samym morzu są parcele pod namioty czy też kampery. A Dole... no cóż w tym roku dołożono następne plastikowe budki dla Czechów i nie tylko. Do tego zajęły już prawie całą linię przy plaży. Nie dość, że szpecą pole to jeszcze zasłaniają widoki. I z całym szacunkiem, część klientów tychże bud nie wie co to kamp i jak na nim wypoczywać. Bez odbioru. Pogody bez wietrznej w Cro życzę wszystkim kampowiczom.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.09.2019 14:16

Ślązak napisał(a): ... droga pani ...
8O brzmi nieźle :mrgreen:

Nie negowałam Kozaricy tylko napisałam, że nie jest w moim stylu.
Prawdą jest, iż to duży kemping jak i to że nabrzeże w większości składa się ze skałek i kamienno betonowych pomostów. Gór tam też nie ma.
Pytanie było o kemping w otoczeniu gór i z jasną plażą, rozumiem otoczakową z białych kamyczków.
Te kryteria spełnia kemping Dole, mimo iż nastawiali tam dużo domków, co mi również się nie podoba. Jednak góry i plaża zostały takie same.
Ponadto nadal są tam miejsca z widokiem na morze dla przyczep też :)

Może jutomi pochwali się co wybrała :)
jutomi
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jutomi » 22.09.2019 12:02

Witam, właśnie piszę z kempingu Kozarica. Muszę przyznać że nie do końca czegoś takiego szukałam, ale lepiej patrzeć na plusy zajechaliśmy w środku nocy więc zostaliśmy i posiedzimy tutaj kilka dni. Woda zimna więc szukamy innych atrakcji. Plażę ładną znaleźliśmy kawałek od kampu, a dzisiaj "wyruszamy na miasto" A na przyszły rok zacznę się przygotowywać zaraz po powrocie do domu
Przy okazji jeszcze zapytam o delfiny, bardzo byśmy chcieli je zobaczyć. Jaki rejs wybrać, skąd i w ogóle będę wdzięczna za każde info w tym temacie
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.09.2019 11:40

jutomi napisał(a):Witam, właśnie piszę z kempingu Kozarica. Muszę przyznać że nie do końca czegoś takiego szukałam ...
Ostrzegałam ;)

Odnośnie delfinów, pojawiają się w każdej części ale nie ma gwarancji podczas rejsu, że je zobaczysz bo to wolne zwierzęta.
Rejsy i delfiny raczej nie w tym wątku ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kempingi które warto polecić .... - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone