Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Włoskie kempingi

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robur
Odkrywca
Włoskie kempingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 11.08.2018 09:36

Szukam opinii na temat włoskich kampów, interesują mnie campy przy plaży, z tego co zauważyłem takowe jedynie nad Adriatykiem, lub daleko na południu albo Sardynia
Najchętniej pojechalibyśmy na duży kemping nad może Liguryjske, powiedzmy gdzieś pomiędzy san Remo a Livorno, koniecznie z lokalizacją przy plaży, bo to cały urok bycia na campach.
W tym rejonie jak patrzyłem to campingi są jakieś 2-5km od plaży, albo te przy plaży mają tylko **
Może ktoś coś polecić?

Ewentualniebył ktos na kampie Vigna sul Mar (Adriatyk) lub inne adriatyckie kampy godnie polecenia- jakies opinie?
i jak z komarami w tej italii?
maxredaktor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 11.08.2018 09:54

Z kempingami w północno-zachodniej części Włoch jest trochę słabo, zwłaszcza w okolicach Cinque Terre. Jak już są, to położone często tarasowo, więc nie nad samym morzem. Być może lepiej jest bliżej granicy z Francją, ale w tamtych rejonach nie byłem.
Polecam lekturę strony camping.it, jest tam sporo informacji.
Ostatnio byłem kilka razy na kempingach w rejonie laguny weneckiej (Lignano Sabbiadoro, Caorle - camping Laguna Village) i Rawenny. Kempingi z fajną infrastrukturą, basenami, restauracją, sklepikami. Ale też i z komarami, i to pomimo prowadzonych oprysków. Więc zarówno jakieś offy, jak też świeczki przeciwkomarowe się przydają.
Globtroterek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Globtroterek » 18.09.2018 15:51

robur napisał(a):Szukam opinii na temat włoskich kampów, interesują mnie campy przy plaży, z tego co zauważyłem takowe jedynie nad Adriatykiem, lub daleko na południu albo Sardynia
Najchętniej pojechalibyśmy na duży kemping nad może Liguryjske, powiedzmy gdzieś pomiędzy san Remo a Livorno, koniecznie z lokalizacją przy plaży, bo to cały urok bycia na campach.
W tym rejonie jak patrzyłem to campingi są jakieś 2-5km od plaży, albo te przy plaży mają tylko **
Może ktoś coś polecić?

Ewentualniebył ktos na kampie Vigna sul Mar (Adriatyk) lub inne adriatyckie kampy godnie polecenia- jakies opinie?
i jak z komarami w tej italii?

W okolicach o których piszesz czyli okolice Livorno to jeszcze nie trafiłam na fajny kemping, a sporo ich już zaliczyłam.
Na Vignie byłam w tym roku. Kemping fajny, przy plaży. Natomiast sama plaża nie powala. Byłam też na innym kempingu z tej sieci - Spinie i tam nie dość, że daleko do plaży to też tyłka nie urywa ;)
Nad Adriatykiem faktycznie kempingi sa blisko plaż, natomiast same plaże to jak kto lubi - leżaczki pod linijkę, kolorowe parasoleczki, często z serwisem plażowym. I te paskudne, wielkie hotele tuż przy plaży ;)
Z kempingów z genialną plażą polecam Barricatę. Tyle, że to miejsce, gdzie ptaki już zawracają. Kemping położony jest w dolinie rzeki Pad. Kompletnie na pustkowiu. Za to sam kemping świetny. Podrzucam link do zdjęć i filmu: https://www.globtroterek.com/camping-ba ... je-baseny/
Globtroterek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Globtroterek » 18.09.2018 15:53

A i zapomniałam dopisać, że jeśli Adriatyk to polecam kemping Pino Mare - świetna infrastruktura i plaża też bardzo przyjemna. Albo Ca Savio - kilka km od Punta Sabbioni. Ewentualnie Cavalino.

Powrót do Kempingi