Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z dziećmi, które nie lubią kamieni ;)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 08.03.2017 11:42

Alka84 napisał(a): "mama na Chorwacje patrzysz? Jak będą kamienie na plaży to nie jadę"

To chyba dobra wiadomość, tak bez dzieci ;)
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 09.03.2017 23:08

Planujemy 21-31.08 :)
Mam wstępnie zaklepany apartament na Pagu (zresztą tu z forum) tylko tam piasku nie ma :(
a kusi ten Pag, oj kusi :D
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 09.03.2017 23:11

Trajgul napisał(a):
Alka84 napisał(a): "mama na Chorwacje patrzysz? Jak będą kamienie na plaży to nie jadę"

To chyba dobra wiadomość, tak bez dzieci ;)


:lol: tak 3 dni max, potem ja bym się chyba zaniosła bez nich 8)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.03.2017 09:20

Alka84 napisał(a):Mam wstępnie zaklepany apartament na Pagu (zresztą tu z forum) tylko tam piasku nie ma :(

Gdzie?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 10.03.2017 09:28

moja 4,5 latka ucieszyla sie z kamykow na plazy. Zobaczymy jak bedzie faktycznie. Ale i tak na wieczory czy ew niepogode biore dla niej piasek kinetyczny do zabawy w apartamencie/na tarasie.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 10.03.2017 09:39

CinnamonGirl napisał(a):moja 4,5 latka ucieszyla sie z kamykow na plazy. Zobaczymy jak bedzie faktycznie. Ale i tak na wieczory czy ew niepogode biore dla niej piasek kinetyczny do zabawy w apartamencie/na tarasie.


A jaką radochę miała moja 10 miesięczna pociecha jak pakowała wszystkie kamyki do buzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Rodzice oczywiście mieli trochę gorzej :lol:
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 04.05.2011
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 10.03.2017 20:25

Mój roczny Jasśku jak poczuł że kamyki są słone to chciał je lizać jak lizaki . I przynajmniej na łóżku piachu nie było. A budowle z kamyków też dają radę a zwłaszcza dla maluchów:-)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.03.2017 21:27

Zauważcie, że autorka wątku była już w Chorwacji i przetestowała kamienie na swoich dzieciach. Miłości jak widać nie wzbudziły... Widać takie modele się trafiły...

Z drugiej strony przypomina mi się zeszłoroczne lato.
Miejsce wakacyjne nr 1: piaszczysta plaża na Korfu i komentarze mojej siedmioletniej córki:
- Ale w tej wodzie nic nie widać! Strasznie mętna! Fale są okropne, nie da się pływać! Po co tu w ogóle przyjeżdżaliśmy i jeszcze braliśmy maskę z rurką?!... Obrazek
Po czym rzeczona małolata radośnie skacze przez fale i paprze się w piachu na plaży.

Miejsce wakacyjne nr 2: kamienista plaża na Braču; komentarze wyżej wymienionej:
- Ale tu wcale nie ma piasku do zabawy, co to za plaża, po cośmy tu w ogóle przyjeżdżali, wracajmy na Korfu!... Obrazek
Po czym spędza długie chwile w wodzie z maską i rurką, z zachwytem informując o każdym spostrzeżonym morskim stworzeniu, a przy brzegu urządza "przedszkole" dla krewetek i ślimaków.

Nabrałam dystansu. :oczko_usmiech: Dziecko wszędzie potrafi sobie znaleźć zarówno powód do narzekań, jak i pole do zabawy. Wybieram wakacje w miejscach, które mnie się podobają. Jasne, że przy maluchach nie pojadę tam, gdzie jest dla nich niebezpiecznie, nie wybiorę brzegu z głębią od razu na dwa metry jeśli dziecię nie potrafi pływać, itd. Jednak poza tym - nie ma się co za bardzo przejmować.
Obrazek
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.03.2017 21:37

Cze!
Farbki akwarelowe i kamyczki nabiorą jeszcze większego blasku, jednak w czasie malowania warto mieć dziecko na oku. Farby dla dzieci są wprawdzie zwykle nietoksyczne, ale mimo wszystko lepiej, aby dziecko nie wkładało pomalowanych farbami paluszków czy innych przedmiotów/kamyczków do buzi.
myśle że od 3 lat.
pozdro
fℓу
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 11.03.2017 09:01

Mikromir podsumowanie - nic sodac nic ujac samo zycie ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.03.2017 22:49

CinnamonGirl napisał(a): nic sodac nic ujac samo zycie

:wink: Chyba niestety z każdym kolejnym dzieckiem traci się trochę pierwotnej wrażliwości. Jak w tym kawale - gdy pierwsze dziecko połknie monetę, wzywasz pogotowie i żądasz prześwietlenia, drugie sadzasz na nocniku i czekasz, a trzeciemu potrącasz z kieszonkowego. :oczko_usmiech:

Alka84 napisał(a):Mam wstępnie zaklepany apartament na Pagu (zresztą tu z forum) tylko tam piasku nie ma :(


Na Pagu kilka plaż z czymś w rodzaju piasku jednak by się znalazło. :wink:

aP1170438.jpg


+ parę łatwiej dostępnych i oczywiście bardziej zatłoczonych. :papa:
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 12.03.2017 23:33

Danusiu na Bracu byłyśmy wtedy akurat w podobnym terminie i pamiętasz chyba te utyskiwania szczególnie młodszego bąbla (Adaś zresztą już 1 dnia zachlysnal się slona woda i więcej do niej nie wszedł, pozostale 9 dni plywal z moim mezem na materacu :) ) .
A w tym roku na Pag do miejscowości Vidalici, apartamenty Duda (Dubravka), termin 20-30.08.2017 :)
Też polecany tu na forum, 2 lata temu przegrał z Bracem, w tym roku jedziemy :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.03.2017 23:45

Alka84 napisał(a): (Adaś zresztą już 1 dnia zachlysnal się slona woda i więcej do niej nie wszedł, pozostale 9 dni plywal z moim mezem na materacu :) ) .

16 lat temu mój syn, wówczas dwulatek, miał podobny wypadek nad Bałtykiem. Pierwszego dnia przewróciła go fala - i przez następne dwa tygodnie nie musiałam się martwić, że dziecko mi ucieknie do morza. :wink:
A w tym roku na Pag do miejscowości Vidalici, apartamenty Duda (Dubravka), termin 20-30.08.2017 :)
Też polecany tu na forum, 2 lata temu przegrał z Bracem, w tym roku jedziemy :D

I bardzo dobrze. Pag też jest fajny. :) A jak Ci się znudzi Vidalici i zmęczą Cię małolaty, będziesz mieć blisko do szalonych zabaw na Zrce. :oczko_usmiech: :mrgreen:
:papa:
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 13.03.2017 00:13

Własnie my unikamy tego typu miejsc, szczególnie od kiedy z dziecmi jeździmy, ale może z ciekawości któryś dzień tam zawitamy :)
Przejrzałam chyba z 1000 miejsc, noclegów i przypomniało mi się, że na etapie szukania miejsca 2 lata temu Gosia.K. podesłała mi namiar na Vidalici, mąż się śmiał, że tam prawie identycznie jak w Mircy na Bracu :D ale nam tam pasowalo, tu będzie pewnie podobnie :)
Mikromir, a Ty w tym roku gdzie się wybierasz?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wyjazd z 2 i 5 latkiem :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.03.2017 00:15

Alka84 napisał(a):Mikromir, a Ty w tym roku gdzie się wybierasz?

Wpadnę na chwilę do Starej Baški na Krku. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wyjazd z dziećmi, które nie lubią kamieni ;) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone