Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaostrog oraz Alpy Austriackie 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.01.2020 16:31

:hearts: :hearts: :hearts: Ale piękny ten kolor wody w jeziorze
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 27.01.2020 21:19

agata26061 napisał(a)::hearts: :hearts: :hearts: Ale piękny ten kolor wody w jeziorze

Tak :D i to przy całkowitym zachmurzeniu. W słońcu to dopiero musi być efekt 8O
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 27.01.2020 22:45

Zjeżdżamy do Kaprun a tam zza chmur wychodzi słońce :D . Zatrzymujemy się by zobaczyć kolejkę linową na Maiskogel. Przy okazji znajdujemy miejsce na obiad.
W innych relacjach czytałem że rejon Kaprun i Zell am See zamieszkuje wielu wyznawców islamu. Nie wiem jak w Zell am See bo tam ostatecznie nie dotarliśmy ale w Kaprun muzułmanie stanowili zdecydowaną większość. Mieliśmy pełen przegląd kobiecych ubiorów od nikabów całkowicie zasłaniających kobietę do tylko chust na głowie i to też różnie założonych.
W czasie obiadu od strony Zell am See nadciągają granatowe burzowe chmury. W drodze do samochodu łapie nas już drugi raz podczas tych wakacji deszcz :? . Na szczęście nie jest to takie oberwanie chmury jak w Hallstatt. Potem w drodze do Bad Gastein kilkukrotnie trafiamy na lokalne burze. Późnym wieczorem burze w końcu mijają. Wybieramy się na mały spacer.

IMG_20190622_183434.jpg


Kościół ewangelicki pw. Św Krzysztofa.
IMG_20190622_182606.jpg


Tak można kupić gazetę. U nas to by nie przeszło :wink: .
IMG_20190622_184305.jpg


Niestety prognozy na następny dzień też są niekorzystne :| .

CDN
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 28.01.2020 12:37

23.06.2019

Niestety prognozy sprawdzają się. Już w nocy zaczęło padać :evil: .
Za to po południu deszcz ustaje a potem nawet próbuje się przebijać słońce :) .
W folderach, które znalazłem w naszym pensjonacie znajduję informację o Sport Gastein, które jest powyżej doliny Gastein. Z naszymi kartami Bad Gastein przejazd autobusem mielibyśmy za darmo. Kursy co godzinę. Na najbliższy autobus nie zdążymy a nie chcemy czekać kolejnej godziny. Ruszamy więc samochodem. Jak się później okaże była to trafna decyzja bowiem trafiamy na okno pogodowe.
Do Sport Gastein przebity jest pod górą płatny tunel. Na punkcie poboru jesteśmy tylko my. Uiszczamy opłatę i ruszamy. Na miejscu na dużym parkingu pustki.

Przepięknie położona dolina. Gdyby nie późna pora i niepewna pogoda z chęcią bym się wybrał na mały trekking :oczko_usmiech: .
IMG_8686.jpg


IMG_8689.jpg


IMG_8694.jpg


IMG_8702.jpg


IMG_8706.jpg


CDN
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.01.2020 12:41

Soczysta zieleń świetnie kontrastuje z błękitem nieba :D
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 28.01.2020 12:58

Przepiękna dolina, wygląda jak z filmu Heidi. :D Zapisuję sobie to miejsce w notatniku. :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.01.2020 14:23

Dawigs napisał(a): ... Lubimy łączyć góry i morze więc wakacje zaczynamy od Alp Austriackich...
Też miałam taki plan jednakże mi się nieco posypał a dokładnie to w części alpejskiej. Troszkę się różnił co do konkretnych miejsc ale tak sobie myślę czy do niego nie wrócić, może coś zmodyfikować i przystąpić do realizacji :)
Zasiadam więc w czytelni.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 28.01.2020 15:01

Epepa napisał(a):Przepiękna dolina, wygląda jak z filmu Heidi. :D Zapisuję sobie to miejsce w notatniku. :oczko_usmiech:

Moje dzieci oglądały bajkę Heidi w odcinkach. Bardzo im się góry podobały i mnie też. Nawet wygooglaliśmy miejscowość Dörfli w Szwajcarii. Od razu podsunęły, żeby tam jechać, ale póki co nie po drodze nam Szwajcaria :D
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 29.01.2020 11:19

Kapitańska Baba napisał(a):Soczysta zieleń świetnie kontrastuje z błękitem nieba :D

Po opuszczeniu tunelu wjeżdża się w inny świat niż w dolinie Bad Gastein :lol: . Zieleń faktycznie była bardzo soczysta.

agata26061 napisał(a):
Epepa napisał(a):Przepiękna dolina, wygląda jak z filmu Heidi. :D Zapisuję sobie to miejsce w notatniku. :oczko_usmiech:

Moje dzieci oglądały bajkę Heidi w odcinkach. Bardzo im się góry podobały i mnie też. Nawet wygooglaliśmy miejscowość Dörfli w Szwajcarii. Od razu podsunęły, żeby tam jechać, ale póki co nie po drodze nam Szwajcaria :D

Nasz syn nie miał etapu z Heidi ale Szwajcaria też nam po głowie chodzi :wink: . Mieliśmy swego czasu odwiedzić mojego kolegę. Ale 3 lata szybko minęły i już nie pracuje w Szwajcarii :cry: .
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 29.01.2020 11:21

gusia-s napisał(a):
Dawigs napisał(a): ... Lubimy łączyć góry i morze więc wakacje zaczynamy od Alp Austriackich...
Też miałam taki plan jednakże mi się nieco posypał a dokładnie to w części alpejskiej. Troszkę się różnił co do konkretnych miejsc ale tak sobie myślę czy do niego nie wrócić, może coś zmodyfikować i przystąpić do realizacji :)
Zasiadam więc w czytelni.


Alpy są przepiękne :lol: . Miejsc wartych odwiedzenia mnóstwo :!: Na pewno tam wrócimy 8) .
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 29.01.2020 11:29

Spacerujemy po dolinie i w pewnej chwili otacza nas stado krów zaganiane przez pasterzy(?) i psy pasterskie.
IMG_8719.jpg

IMG_8709.jpg

IMG_8711.jpg


Teraz już wiemy skąd się bierze alpejskie mleko Milki :wink: .

Dochodzimy do schroniska (?) Naßfeldalm. Można kupić wytwarzane tu mleko i ser. Ale też coś zjeść.
IMG_8715.jpg


Niestety pogoda zaczyna się pogarszać. Ostatnie fotki i wracamy do samochodu.
IMG_8721.jpg

IMG_8720.jpg


Miejsce warte odwiedzenia. Czy to na popołudniowym spacerze czy też na dłuższym trekkingu. O Sport Gastein wcześniej nie słyszałem a tu taka perełka. Jest też tam wyciąg Goldbergbahn ale chyba czynny tylko w sezonie zimowym. W każdym bądź razie w czasie gdy byliśmy krzesełka były zdemontowane.

CDN
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 29.01.2020 12:18

Piękne krajobrazy, pocztówkowe. :D Takiego lokalnie wytwarzanego sera chętnie bym spróbowała. Bardzo lubię austriacki Bergkäse. :mrgreen: U nas ciężko go dostać.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 29.01.2020 14:12

Przepięknie ta zieleń wygląda na Twoich zdjęciach... taka soczysta! Jest tak w rzeczywistości, czy troszkę "podkręciłeś" ją w jakimś programie?

Oczywiście nie żebym to krytykowała. Po prostu wygląda pięknie!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.01.2020 14:33

Dawigs napisał(a):W innych relacjach czytałem że rejon Kaprun i Zell am See zamieszkuje wielu wyznawców islamu. Nie wiem jak w Zell am See bo tam ostatecznie nie dotarliśmy ale w Kaprun muzułmanie stanowili zdecydowaną większość.

W Zell am See pewnie też, bo na parkingach w centrum miasta widzieliśmy napisy również po arabsku. Sądziłam, że to ze względu na turystów, ale z tego, co piszesz, niekoniecznie...

Piękne zdjęcia ze Sport Gastein. Szusowaliśmy w całej dolinie Gastein poza tym ośrodkiem, bo ma za mało kilometrów tras ;)
Musimy jednak kiedyś nadrobić. Latem też bym chętnie tam zajrzała. Może się uda 8)
kai_30
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 01.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kai_30 » 29.01.2020 14:57

Cudowne widoki! Aż zaczęłam kombinować, czy przypadkiem w drodze powrotnej nie dołożyć chociaż trzech dni w Austrii (bo w drodze TAM mamy zaplanowane cztery dni w Alpach Julijskich, ale te austriackie też kuszą...).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Zaostrog oraz Alpy Austriackie 2019 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone