Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaostrog oraz Alpy Austriackie 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 13.01.2020 13:01

piotrf napisał(a):Podwyżka cen jest niemal pewna - to norma w tego typu miejscach . . . niestety :wink:
Dołączam do śledzących relację , bo to rejony naszych pierwszych odwiedzin chorwackich , a i Alpy obce nam nie są :)


Pozdrawiam
Piotr


Witaj Piotrze. Cieszę się, że będziesz śledził relację :) .
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 13.01.2020 16:34

W czasie podziwiania widoków po sesji zdjęciowej dochodzą do naszych uszu pomruki burzy :| . Na razie gdzieś z daleka. Mimo wszystko postanawiamy zjechać na dół. Na ten sam wpadają też inni turyści i tworzy się spora kolejka do zjazdu :? . Zachodzimy w głowę skąd ten tłumek się wziął. Przecież na platformie widokowej i okolicy aż tylu turystów nie było …
W końcu zjeżdżamy. Ponieważ odgłosów burzy nie słychać od jakiegoś czasu kupujemy lody i kierujemy się spacerkiem w kierunku centrum. Jednak z minuty na minutę robi się coraz ciemniej :| .

IMG_8466.jpg

IMG_8462.jpg

IMG_8463.jpg

IMG_8465.jpg


Robię ostatnie zdjęcie i w tym momencie słyszymy silny grzmot :!: Cóż trzeba wracać i to szybkim tempem do samochodu.
Zrywa się silny wiatr. Odgłosy nadciągającej nawałnicy są coraz bardziej niepokojące. Okazuje się, że burza nadciąga doliną u której wylotu jest nasz parking. Brakuje nam może z 50 metrów do parkingu gdy łapie nas dosłownie ściana deszczu. Widzieliśmy ją jak nadciąga. To niesamowity, niezapomniany widok 8O . Przemokliśmy do suchej nitki. Przebieramy się w suche rzeczy i … udaję się do kolejki do parkometru. Parkometry niby pod zadaszeniem ale nawałnica taka że co rusz wiatr nawiewa na nas stojących w kolejce mokrą bryzę. Po opłacie jeszcze kolejka do wyjazdu z parkingu. Plus taki, że jak w końcu wyjeżdżamy nawałnica przechodzi.
CDN
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.01.2020 16:49

Zrywa się silny wiatr.


Kołnierz szkwałowy :D Uwielbiam :hearts: W ogóle kocham burze - oczywiście pod warunkiem że jestem w bezpiecznym miejscu :D
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 14.01.2020 13:00

W drodze do naszej kwatery w Bad Gastein kilkukrotnie spotykamy się czy też mijamy z deszczowymi chmurami. Na kołnierz szkwałowy drugi raz na szczęście nie trafiamy :) .
U celu podróży też czekają nas ciemne chmury. Nawet lekko zaczyna kropić gdy wysiadam z samochodu. Na miejscu spotykamy matkę właścicielki pensjonatu. Akurat sprząta jedną z kwater. Pani zna podstawowe zwroty w języku angielskim a u nas kolei słabo z językiem niemieckim ale jakoś się dogadujemy. Dostajemy klucze i szybko się wprowadzamy by zdążyć przed ewentualnym deszczem. Niebawem odwiedza nas Caterina i to ona zajmuje się zameldowaniem. Wydaje też nam ważne na czas pobytu karty Gastein Card. Niestety w ubiegłym roku zniżki i bonusy nie były tak atrakcyjne jak w latach wcześniejszych :cry: . W czasie naszego meldowania rozpadało się i szybko zapadł mrok. Zmęczony szybko usnąłem.

21.06.2019

Rano budzę się wcześnie a z sypialni taki widok.
IMG_8468.jpg


Kolejna pobudka jakieś dwie godziny później i krajobraz za oknem już całkiem przyjemny. Większość mgieł zniknęła. Teraz to już nie usnę :lol: .
IMG_8474.jpg


Nosi mnie więc wyruszam na mały rekonesans :lol: . Nasz pensjonat jest w górnej części Bad Gastein nawet powyżej pierwszej kaskady wodospadu. Nawigacja prowadzi mnie uliczką z takim widokiem 8O
IMG_8478.jpg


Wzdłuż jednej z kaskad wodospadu prowadzi ścieżka o górskim charakterze. Jednak więcej o Bad Gastein napiszę przy okazji rodzinnego spaceru. Dziś tytułem zajawki zdjęcia samego wodospadu.

Te ze ścieżki.
IMG_8480.jpg

Dwa kolejne z mostu.
IMG_8481.jpg

IMG_8484.jpg


W drodze powrotnej spotykam taki bolid 8O .
IMG_8476.jpg


CDN
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 14.01.2020 19:14

Ładne te Bad Gastein.
Mam więc kolejne miejsce do odwiedzenia w Austrii :)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 15.01.2020 19:01

maxredaktor napisał(a):Ładne te Bad Gastein.
Mam więc kolejne miejsce do odwiedzenia w Austrii :)

Bad Gastein jest ładnie położone :lol: ale lata świetności ma już za sobą :| .
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 15.01.2020 19:23

Dziś w planach wjazd na Stubnerkogel :lol: . Prognozy pogody dobre więc po śniadaniu obieramy kierunek do dolnej stacji kolejki. Ceny w 2019 na Stubnerkogelbahn kształtowały się następująco:
- bilety tam i z powrotem:
N 26,50 EUR z kartą Bad Gastein 22,50 EUR,
U 13,50 EUR, na bilety ulgowe nie było zniżki z kartą.

Po wjeździe syn od razu namierza pierwszy skrawek śniegu :D .
IMG_8488.jpg


Wchodzimy na pierwszy punkt widokowy zwany Glocknerblick.
Z tego punktu widzenia wygląda niepozornie.
IMG_8492.jpg


Jest trochę chmur ale widoki i tak rewelacyjne :lol: .
IMG_8497.jpg

IMG_8504.jpg


Górna stacja kolejki na wysokości 2250 m npm.
IMG_8503.jpg


Tu widoczny kolejny punkt widokowy Felsenweg.
IMG_8512.jpg


Idziemy na Felsenweg. Glocknerblick z tego punktu widzenia robi wrażenie 8O .
IMG_8531.jpg


CDN
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 16.01.2020 09:35

Dawigs napisał(a):...
- bilety tam i z powrotem:
N 26,50 EUR z kartą Bad Gastein 22,50 EUR,
U 13,50 EUR, na bilety ulgowe nie było zniżki z kartą.


Coś mi się wydaje, że bardziej by się Wam opłacało kupić kartę Salzburgerland Card.
Ta kolejka na tej karcie jest darmowa i też np. termy w Bad Gastein.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 16.01.2020 14:40

Piter_M napisał(a):
Dawigs napisał(a):...
- bilety tam i z powrotem:
N 26,50 EUR z kartą Bad Gastein 22,50 EUR,
U 13,50 EUR, na bilety ulgowe nie było zniżki z kartą.


Coś mi się wydaje, że bardziej by się Wam opłacało kupić kartę Salzburgerland Card.
Ta kolejka na tej karcie jest darmowa i też np. termy w Bad Gastein.


Zastanawiałem się nad tymi kartami ale ostatecznie nie zdecydowałem się na zakup. Chyba zniechęciły mnie ceny N-76 EUR, U-38 EUR.
Karta Bad Gastein była za free, dostępna tylko w miejscach noclegów (nie wszędzie).
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 16.01.2020 14:52

Do Felsenweg można dojść bezstresowo z tej strony :)
IMG_8532.jpg


lub bardziej emocjonującym :wink: przejściem przyklejonym początkowo do pionowej skały a zwieńczonym mostkiem nad szczeliną.
IMG_8541.jpg

IMG_8540.jpg

IMG_8544.jpg


Widoki z Felsenweg 8O .
IMG_8550.jpg

IMG_8551.jpg


Jeszcze rzut oka z góry
IMG_8554.jpg

IMG_8557.jpg
[

CDN
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 16.01.2020 17:09

Dawigs napisał(a):
Piter_M napisał(a):
Dawigs napisał(a):...
- bilety tam i z powrotem:
N 26,50 EUR z kartą Bad Gastein 22,50 EUR,
U 13,50 EUR, na bilety ulgowe nie było zniżki z kartą.


Coś mi się wydaje, że bardziej by się Wam opłacało kupić kartę Salzburgerland Card.
Ta kolejka na tej karcie jest darmowa i też np. termy w Bad Gastein.


Zastanawiałem się nad tymi kartami ale ostatecznie nie zdecydowałem się na zakup. Chyba zniechęciły mnie ceny N-76 EUR, U-38 EUR.
Karta Bad Gastein była za free, dostępna tylko w miejscach noclegów (nie wszędzie).


Jak my byliśmy to te karty były trochę tańsze, jak dobrze pamiętam to za wszystkie zapłaciliśmy 156 EUR. nasz młodszy syn miał wtedy za darmo, ale było warto.
Jak to później przeliczyłem to za wszystkie atrakcje które odwiedziliśmy musielibyśmy zapłacić około 400 EUR.

Rozumiem, że za chwilę pokażesz ten najlepszy most 8)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 17.01.2020 14:50

Piter_M napisał(a):....
Rozumiem, że za chwilę pokażesz ten najlepszy most 8)


Nie może zabraknąć największej atrakcji :lol: . Zapraszam na kolejną część relacji gdzie będzie TEN 8O most :lol:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 17.01.2020 15:27

Czas by pokazać największą atrakcję tego miejsca czyli Hangebrucke :lol: .

Prezentuje się tak 8O .
IMG_8589-1.jpg


Niestety pogoda psuje się :cry: . Słońca coraz mniej, robi się wietrznie, chłodno i zaczyna popadywać.
Podchodzimy bliżej.
IMG_8579.jpg


I na sam most.
IMG_8568.jpg

IMG_8582.jpg


Na moście długo nie zabawiamy. Wiatr porusza nieco całą konstrukcją. W drodze na ostatni punkt widokowy zwany Tablick słońce na chwilę oświetla most :) .
IMG_8590.jpg


CDN
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.01.2020 15:31

Sympatycznie wygląda ten most choć muszę przyznać że zdecydowanie lepiej czuję się na stabilniejszych - wykonanych przez naturę powierzchniach :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.01.2020 12:59

Też lubię połączenie gór i morza, więc z zaciekawieniem będę zaglądać do Twojego wątku :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Zaostrog oraz Alpy Austriackie 2019 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone