Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z własną przyczepą kempingową

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012
Dlaczego przyczepa kempingowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 05.04.2018 19:34

Skłaniam się do zakupu przyczepy, nówka sztuka za ok. 80k pln. W Chorwacji byłem zawsze gościem apartamentów od 45-75 euro za dobę.

Nie mogę pojąć dlaczego ktoś jedzie z przyczepą do Chorwacji?

Ceny kempingów tanich to około 25 euro a te bardziej wypasione lecą w okolice 60 euro. Piszę tu o postoju dla samochodu, przyczepy, dwóch dorosłych i dwójki dzieci. Dla tych paru dych rezygnować z pełnowymiarowej łazienki? Są sanitariaty na polach ale tych lepszych które są w cenach apartmani.

Fajnie jest bo w trasie można zdrzemnąć się w przyczepie na parkingu, ale moteli i hoteli po drodze za 80 euro noc nie brakuje.

Napiszcie mi proszę argumenty na to, że Chorwacja w przyczepie jest fajniejsza.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Dlaczego przyczepa kempingowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 05.04.2018 20:24

Twój wpis kupy się nie trzyma.

Skoro się skłaniasz do zakupu, to znaczy, ża masz przemawiające za tym argumenty.

A jednocześnie zaraz potem wyliczasz minusy i prosisz o argumenty "za".
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Dlaczego przyczepa kempingowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.04.2018 20:26

namo napisał(a):Nie mogę pojąć dlaczego ktoś jedzie z przyczepą do Chorwacji?

Kup, jedź i podziel się wrażeniami.
Najlepiej online.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Dlaczego przyczepa kempingowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 05.04.2018 20:47

I zapomnij, o biciu rekordów, w czasie przejazdu na miejsce docelowe w Chorwacji :oczko_usmiech:
Ps. Oczywiście z przyczepą.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dlaczego przyczepa kempingowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.04.2018 21:24

gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Dlaczego przyczepa kempingowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.04.2018 22:20

namo napisał(a):Napiszcie mi proszę argumenty na to, że Chorwacja w przyczepie jest fajniejsza.

Jako zagorzały zwolennik tej formy odpowiem krótko ... żadne argumenty finansowe za tym nie idą licząc wszystkie koszty posiadania przyczepy :mrgreen:
Albo to kochasz albo nie, wygody w postaci pełnowymiarowej łazienki to mam w domu na co dzień.
Ludzie w różny sposób spędzają czas i każdemu co innego odpowiada, nie ma co na siłę kogoś przekonywać.
Równie dobrze mógłbyś zapytać po co żeglują w Chorwacji :?: Miejsca na jachcie znacznie mniej niż na kempingu o kosztach nie wspomnę :mrgreen:
Po co wydawać kupę kasy na sprzęt wędkarski jeśli taniej można kupić rybę w sklepie :mrgreen:

Nam przyczepa nie służy jedynie 1x w roku na wakacyjny urlop.
Sezon już rozpoczęliśmy w tym roku, za chwilę majówka, potem kolejne wypady, potem urlop a po nim znowu gdzieś ... zawsze u siebie tylko w różnych miejscach :)

Acha ... wracając do kosztów, poza głównym sezonem... zazwyczaj do końca czerwca i od początku września masz mnóstwo kempingów z basenami i atrakcjami dla dzieci za 17-19 eu doba dla 2 dorosłych + nawet do 3 dzieci. Trzeba tylko wykupić kartę ACSI, której koszt zwraca się nawet po 2-3 dniach pobytu.

Jeśli zamierzasz kupić budkę by 1x w roku z niej korzystać to mija się z celem.
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 06.04.2018 05:45

Namo a ja mam jedno pytanie - jeździłeś juz z ogonem ? czy to taki przypływ fantazji?
Już mówię czemu pytam. My zanim podjęliśmy decyzje o zakupie naszej (używanej) budki to najpierw 4 razy wypożyczaliśmy - żeby zobaczyć jaki układ i jaka wielkość jest dla naszej 4 osobowej rodziny OK.

Jak nie masz doświadczenia przyczepowego może najpierw choć na jedne wakacje warto wypożyczyć żeby zobaczyć czy ta forma wakacji Was bawi.

a co do Twoich argumentów to oczywiście masz rację ... apartamenty są w ogólnym rozrachunku tańsze - mimo że kamp znajdziesz może ciut tańszy to koszty paliwa i opłat autostradowych (w Hr z przyczepą, podobnie jak w PL, płacisz sporo więcej na autostradzie) szybko wyrównają ci koszty, a do tego dochodzi tempo jazdy - max 100 na autostradzie, więc tak masz rację - kosztowo się nie opłaca, ale frajda z pobytu, możliwość obozowania 4 m od plaży, i cała masa drobiazgów sprawiają że takie wakacje są niezapomniane i wg mnie fajniejsze ... ale t trzeba spróbować i się przekonać

nie będę też zaglądał Ci do portfela ale jak myślisz o używaniu przyczepy raz do roku to może taniej będzie wypożyczać ??? albo kupić taka 4-5 letnią - wydasz sporo mniej. na forum karawaningowym jest sporo informacji na ten temat jak wybierać i gdzie szukać - może zajrzyj tam ???

a generalnie to udanego urlopu :D
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Dlaczego przyczepa kempingowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.04.2018 09:40

namo napisał(a):Skłaniam się do zakupu przyczepy...

Nie mogę pojąć dlaczego ktoś jedzie z przyczepą do Chorwacji?




Skoro tego pojąć nie możesz, to skąd pomysł zakupu przyczepy? Chcesz ją na działce postawić?

Zalatuje prowokacją.
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 06.04.2018 10:08

Ja kupiłem przyczepę dla max 3 wyjazdów w roku.

Zaletami o których rzadko się mówi jest własne łóżko z własną pościelą oraz własny sedes. Te elementy życia wolę mieć raczej na wyłączność niż wspołdzielone.
Pamietaj, jeżeli na wakacjach na kwaterze/hotelu dostajesz wysypki na skórze to niekoniecznie od słońca :)

Przed zakupem nie wypożyczałem, jeżeli znasz życie na kempingu oraz skład osobowy podróżnych to można kupić przyczepę bez testów.

A z przyczepą to jak z samochodem, po pewnym czasie i tak chcesz mieć inny :)

Pozdrawiam i trafnej decyzji życzę
Ostatnio edytowano 06.04.2018 11:52 przez krzemian, łącznie edytowano 1 raz
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 06.04.2018 10:35

życie na kempingu znałem dobrze, ale rozważałem dwa warianty tego życia ... przyczepa i wakacje we "własnym domku" i przyczepka towarowa żeby namiot i ponton sie zmieściły wygodnei z całym majdanem, ale decyzja zapadła na przyczepę kempingową i nie żałuję, super wakacje, a o wypozyczaniu mówię bo zawsze lepiej wydać troszkę na wypozyczenie nić dużo na zakup i być nie zadowolonym - zwłaszcza jak się ktoś waha ...

zwłaszcza że można wypożyczyć od kogoś prywatnie, a nie z firmy gdzie wypozyczaja nowe i to faktycznie jest drogie :)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Dlaczego przyczepa kempingowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 06.04.2018 10:37

SingSing74 napisał(a):
namo napisał(a):Skłaniam się do zakupu przyczepy...

Nie mogę pojąć dlaczego ktoś jedzie z przyczepą do Chorwacji?




Skoro tego pojąć nie możesz, to skąd pomysł zakupu przyczepy? Chcesz ją na działce postawić?

Zalatuje prowokacją.

Ja właśnie z powodu działki kupiłem swoją pierwszą budkę. Potem uznałem, że skoro jest to czemu nie na wakacje. W dość krótkim czasie okazało się, że budka więcej jeździ niż stoi. Skoro w dzisiejszych czasach można wypożyczyć, to zwyczajnie spróbuj i będziesz znał odpowiedź. :papa:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 06.04.2018 11:28

gusia-s napisał(a):Jako zagorzały zwolennik tej formy odpowiem krótko ... żadne argumenty finansowe za tym nie idą licząc wszystkie koszty posiadania przyczepy :mrgreen:
Albo to kochasz albo nie, wygody w postaci pełnowymiarowej łazienki to mam w domu na co dzień.


I wszystko na ten temat :)
Polecam Jacka Walkiewicza a konkretnie od 11:00 do 12:45 - kwit esencja :D
Nie mam co prawda przyczepy tylko łódkę ale bardzo się z tego uśmiałem :)

SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Dlaczego przyczepa kempingowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.04.2018 13:30

Bratwojciech napisał(a):
SingSing74 napisał(a):
namo napisał(a):Skłaniam się do zakupu przyczepy...

Nie mogę pojąć dlaczego ktoś jedzie z przyczepą do Chorwacji?




Skoro tego pojąć nie możesz, to skąd pomysł zakupu przyczepy? Chcesz ją na działce postawić?

Zalatuje prowokacją.


Ja właśnie z powodu działki kupiłem swoją pierwszą budkę.


Za 80 000 ?
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Dlaczego przyczepa kempingowa?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 07.04.2018 09:04

SingSing74 napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
SingSing74 napisał(a):
namo napisał(a):Skłaniam się do zakupu przyczepy...

Nie mogę pojąć dlaczego ktoś jedzie z przyczepą do Chorwacji?




Skoro tego pojąć nie możesz, to skąd pomysł zakupu przyczepy? Chcesz ją na działce postawić?

Zalatuje prowokacją.


Ja właśnie z powodu działki kupiłem swoją pierwszą budkę.


Za 80 000 ?

No niestety nie. Moja pierwsza budka, to był rodzimy produkt i kosztował całe 2 tysie :D. Dlatego pewnie nie miała kibelka, łazienki a w promocji były pięknie dyndające girlandy imitujące podsufitkę. Po odrestaurowaniu śmigała, aż miło. Jednak jak ktoś ma na zbyciu 80 000 to jego sprawa, mnie nic do tego.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.04.2018 09:51

Mi też nic, ale poczytaj wcześniejsze posty "namo", a przekonasz się dlaczego mam wątpliwości.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Z własną przyczepą kempingową - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone