Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z namiotem - Chorwacja po raz pierwszy!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.06.2017 14:49

Zazdroszczę Wam tego żaru z nieba. Jak ja lubię jak jest +35 i więcej :hut:
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 30.06.2017 19:25

Postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2017 21:43

TomKinS napisał(a):
Witam. Też chętnie poczytam, zwłaszcza, że Istrię zawsze odrzucałem, jako zbyt niemiecką.


Istria to też Chorwacja :idea: - nie wiem dlaczego w Twojej ocenie zbyt niemiecka :?: :roll:

To, że Istria należy do Chorwacji to wiem. Proszę nie robić ze mnie idioty geograficznego.
Chyba oczywistym jest to, że w moim poście chodziło mi o turystyczny klimat tego regionu, a nie przynależność terytorialną.
Wiem, co prawda tylko ze słyszenia, że na Istrii turystyka rozwinęła się pod Niemców (co nie jest dla mnie minusem). Ale Dalmacja ma swój swoisty urok i bliską mi atmosferę.
Tomasz.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.06.2017 19:41

CROnikiCROpka napisał(a):Zazdroszczę Wam tego żaru z nieba. Jak ja lubię jak jest +35 i więcej :hut:

Ja też uwielbiam :hearts:

TomKinS napisał(a):Wiem, co prawda tylko ze słyszenia, że na Istrii turystyka rozwinęła się pod Niemców (co nie jest dla mnie minusem).
Ja mam wrażenie, że pod Włochów, co patrząc na historię regionu nie dziwi...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2017 22:57

TomKinS napisał(a):Ale Dalmacja ma swój swoisty urok i bliską mi atmosferę.
Tomasz.

Istria też ma swój swoisty urok :idea: ... i atmosferę, którą może być bliską. :lol:
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 30.06.2017 23:47

Jednak nie zmienia to faktu, że te dwa uroki różnią się między sobą. I każdy ma prawo lubić co innego. Chyba, że to już politycznie niepoprawne :mrgreen: :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2017 23:50

Oczywiście, że dwa uroki się różnią, ja lubię je jednakowo :lol:
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 01.07.2017 00:35

Ja kocham Dalmację i wyspy, ale dzięki forum staram się poznać i przekonać do innych części Chorwacji. W moich wyprawach nie szukam luksusu, tylko "swojskiego" klimatu. Chcę być wśród ludzi, a nie turystów. Mówiąc ludzi mam na myśli Chorwatów, ich serdeczność i przyjazne nastawienie do nas, Polaków. Doświadczyłem tego wielokrotnie, począwszy od zwykłego sklepiku, rano na zakupach, aż po prywatne imprezy, organizowane ad hoc, bo gdzieś tam się poznaliśmy. I za tym tęsknię i dlatego tam wracam.
Tomasz.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.07.2017 14:23

Bardzo chętnie poczytam i pooglądam Twoją przedsezonową relację. Na Istrii byliśmy, w Trogirze i jego okolicach również, więc czekam na następne miejsca :D
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 02.07.2017 22:13

hey, ciekawie się zaczyna, więc się rozgoszczę :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2017 08:28

Oczywiście - Istria i Dalmacja to zupełnie różne klimaty. Dlatego cieszę się że w trakcie tego krótkiego wyjazdu udało nam się odwiedzić 2 rejony i mieć porównanie.

Istria zachwyca zielenią, spokojem. Niestety koniec maja to trochę wcześenie dla kogoś kto liczy na ciepłe morze. Ale patrząc po pełnych campach - jest wielu amatorów Istrii późną wiosną.

Wieczorem postaram sie wrzucić relacje z kolejnych dni....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2017 08:38

__monia napisał(a):Istria zachwyca zielenią, spokojem. Niestety koniec maja to trochę wcześenie dla kogoś kto liczy na ciepłe morze. Ale patrząc po pełnych campach - jest wielu amatorów Istrii późną wiosną.

Ci amatorzy to zapewne osoby nie lubiące upałów.
Drugi powód dla amatorów kempingów - zdecydowanie niższe ceny niż w lipcu i sierpniu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2017 09:17

Janusz Bajcer napisał(a):
__monia napisał(a):Istria zachwyca zielenią, spokojem. Niestety koniec maja to trochę wcześenie dla kogoś kto liczy na ciepłe morze. Ale patrząc po pełnych campach - jest wielu amatorów Istrii późną wiosną.

Ci amatorzy to zapewne osoby nie lubiące upałów.
Drugi powód dla amatorów kempingów - zdecydowanie niższe ceny niż w lipcu i sierpniu.


Myślę, że raczej powód nr 1.
W większości na campach Niemcy i to z takim sprzętem że nie sądzę by kwestie ekonomiczne miały dla nich znaczenie :D
My z naszym dziesięcioletnim autem i namiotem czuliśmy się jak biedni bracia ze wschodu :D Dodam, że na tym kampie byliśmy jedyni z namiotem....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2017 09:34

Miałem na myśli amatorów kempingów "ze wschodu" :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2017 18:44

Kolejny dzień spędzieliśmy leniąc się, szwędając po Ciovo.

30.05 - Park Narodowy Krka

Pewnie większość cromaniaków widziała wodospady na własne oczy więc tylko kilka fotek wrzucę, żeby nie zaśmiecać.

Chcieliśmy wejść do parku w miejscowości Lozovac ale były tam roboty drogowe i chyba przegapiliśmy zjazd... Dojechaliśmy do Skradina i stwierdziliśmy, że nie ma sensu się cofać i uderzamy z tej strony. Na dzień dobry 4 km spaceru ale pogoda super więc ruszamy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ścieżka bardzo malownicza!

Obrazek
Na mostku ludzi sporo, ale spokojnie można przejść. Nie chcę wiedzieć co jest w sezonie!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Uuups, miało być mało zdjęć, ale te widoki takie piękne, że ciężko się powstrzymać!

Niestety nie pomyślałam, żeby wziąć krem z filtrem i się nieco przypaliłam :/ W pierwotnych planach był Sibenik w drodze powrotnej jednak nie byłam w stanie wytrzymać na słońcu i wróciliśmy na campa. Do końca wyjazdu musiałam już się kryć przed słońcem bo od razu wyskakiwały mi bąble jakieś... No nic, mam nauczkę na przyszłość by w Cro bez filtra się nigdzie nie ruszać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2017 10:36

Nie wiem czy ktoś czeka na ciąg dalszy, ale jak już zaczęłam to skończę.

31.05 Split + Supetar

Plan na ten dzień - zwiedzanie Splitu + wyprawa na wyspę Brać.
Jak zwykle bez sztywnego planu - nie znaliśmy godzin odpływania promów więc zaczęliśmy od portu. Okazało się, że prom jest za jakieś 20 min więc szybko kupiliśmy bilety i płyniemy!

Obrazek

Pokręciliśmy się po Supetarze, zjedliśmy lunchyk i złapaliśmy prom powrotny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Split piękny. Ale u mnie numerem 1 pozostaje Rovinj <3
Upał straszny, ale sporo zwiedzaliśmy - w starych budnkach można było odpocząć od skwaru ;)
Na wejście na wieżę jednak się nie odważyliśmy - może kiedy indziej...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Udało nam się obejrzeć praktycznie wszystko, co zaplanowałam. Ostatni rzut oka na mapkę - nie, jeszcze pomnik Grzegorza z Ninu. Okazało się, że to nawet po drodze do naszego parkingu - idziemy. Nagle naszym oczom ukazał się budynek z dziwną figurką na górze...

Obrazek

Miejsce nazywa się Froggyland. Okazało się, że ponad 100 lat temu ktoś wpadł na pomysł wypchania żab i ułożenia ich w sytuacjach ludzkich... Nie wiem co trzeba brać, żeby na taki pomysł wpaść, ale ciekawość zmusza nas do wejścia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I takich żabek jest tam pond 500 ;)

Po wyjściu szybko znaleźliśmy pomnik:
Obrazek

Potrzaskałam ostatnie fotki i wracamy na campa.
Obrazek
Obrazek

Wróciliśmy koło 20. Po całym dniu na lampie marzę tylko o jednym - kąpieli w Jadranie! I o ile dotychczas woda wydawała mi się chłodna i potrzebowałam trochę czasu, żeby się zanurzyć - tym razem weszłam z biegu. Takiego błogostanu chyba jeszcze nie czułam!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z namiotem - Chorwacja po raz pierwszy! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone