Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z namiotem - Chorwacja po raz pierwszy!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Z namiotem - Chorwacja po raz pierwszy!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2017 12:39

Witam,

Będzie to moja pierwsza relacja – pierwsza podróż do Chorwacji. W strefie marzeń od dawna, w końcu udało się zrealizować!

Starałam się przygotować jak najlepiej, ale bez sztywnego planu. Jechaliśmy pod namiot, z racji że wyjazd pod koniec maja nic nie bookowaliśmy, nawet nie mieliśmy wcześniej wybranego campingu. Początkowo wstępny plan zakładał Istria -> Dalmacja->Dubrovnik. Jak już gdzieś na forum pisałam plan byłby super, gdybym nie zapomniała o dość ważnej kwestii. Urlop jest także od odpoczywania i leniuchowania. Zatem w trakcie odpuściliśmy Dubrovnik - będzie punktem pierwszym kolejnych wakacji!


Z domu wyjechaliśmy 20.05 ale ze względu na imprezę rodzinną musieliśmy jechać nieco dookoła przez Niemcy. Prawdziwy urlop zaczął się w poniedziałek 22.05. Stamtąd na Istrię mieliśmy ponad 1000 km, wiedząc że 2 dni wcześniej też tyle będziemy musieli tyle pokonać postanowiliśmy przenocować w połowie drogie – padło na Salzburg. Hotel zarezerwowałam przez booking – Oekotel. W tej cenie naprawdę super warunki, duży parking, zaraz obok pętla trolejbusowa więc szybko można się dostać do centrum. Miasto przepiękne! Jedno popołudnie to zdecydowanie za mało żeby je zwiedzić.

Obrazek
Widok z hotelu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taka ciekawostka – było naprawdę bardzo ciepło, turystów masa, koło 21 zaczęło robić się szaro – chcieliśmy jeszcze zahaczyć o jakieś lody przed powrotem – okazało się to niemożliwe. O 21 wszystko się zamykało! Chyba Austriacy wychodzą z założenia, że co mieli zarobić to zarobili i dobranoc. Trudno, wracamy do hotelu – jutro w końcu Chorwacja!

c.d.n…
(mam nadzieję, że ktoś będzie miał ochotę na moje wypociny :mrgreen: )
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 29.06.2017 13:13

Ja na przykład mam ochotę poczytać Twoją relację.:) Po ostatnich upałach, Chorwacja w maju zaczyna mi się coraz bardziej podobać. :hut:
Ostatnio edytowano 29.06.2017 13:15 przez AdamZ, łącznie edytowano 1 raz
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 29.06.2017 13:15

Ja mam ochotę na dalszą część:))
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2017 13:41

Ok, skoro mam pierwszych followersów lecę dalej :D

23.05. Wyjeżdżamy z Salzburga. Trasa miodzio – widoki przepiękne! Z powrotem jechaliśmy przez Wiedeń – nie ma porównania. Trasa niesamowicie malownicza, zachwycamy się widokami. Jedyne co mnie przeraża temperatura – w granicach 14-18 st… No ale pocieszam się, że jesteśmy w górach. (Przy okazji takie wtrącenie – wyjazd w maju w sumie z przypadku – wolwlibyśmy wrzesień, ale mąż nie ma wówczas szans na urlop. Pierwotnie padło na czerwiec no ale że wyszła ta impreza rodzinna w DE postanowiliśmy wszystko połączyć. Przed wyjazdem miałam dwie schizy – że będzie zimno, zwłaszcza w nocy, i że samochód się rozkraczy :D )

Pomału mam dość drogi – jakby nie patrzeć jesteśmy w drodze czwarty dzień a morza nie widać. Chorwacja przywitała nas deszczem. Zimno – 15 st. Trudno, lecimy dalej, kierunek – Istria. W okolicach Rijeki oberwanie chmury, jedziemy 20 km/h! Zaczynam rozważać poszukanie kwatery, w takiej pogodzie nie damy rady rozbijać namiotu. Ale jakieś 15-20 km przez Rovinj – wyszło słońce, 25 st! Cud jakiś!

Szybko znajdujemy camping (Val Saline), bardzo nam się podoba, bierzemy. Parcela z widokiem na morze :D
Fuksem nam się w sumie trafiło, bo camping dosyć zapełniony, 90% to niemieccy emeryci. Ale i tak wolimy to niż wrzeszczące dzieci. Każdy ma swoje priorytety.

Szybko postanawiamy że następny dzień mianujemy dniem śmierdzącego lenia – leżymy i odpoczywamy. Pogoda super, woda jednak zimna…

Obrazek
Widok z parceli

Obrazek
Śniadanko na świeżym powietrzu! Za to kocham campingi <3

Obrazek
Camping mogę absolutnie polecić - warunki bajeczne. Super plaża, masa leżaków/ parasoli - wszystko free.

Obrazek
Na miejscu całkiem spory basen - codziennie wieczorem woda całkowicie spuszczana, basen myty! Sanitariaty mega czyste - w hotelach bywa gorzej.

Obrazek

I bajeczny zachód słońca na zakończenie dnia!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2017 14:01

25.05
Czas zacząć zwiedzanie. Plan na dzisiaj – Rovinj i Pula. Obydwa miasta piękne, jednak Rovinj skradł moje serce! Pierwsza rzecz, którą nabywamy to kapelusze. Niby temperatura w okolicach 25 st ale słońce jakieś inne niż u nas. Tak jak nie cierpię nakryć głowy tak w Chorwacji praktycznie nie rozstawałam się z tym kapeluszem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 29.06.2017 14:15

Jest wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce z widokówek w Rovinj :hearts:
jestem i ja ... :wink:
Załączniki:
788eca2f331df9a5gen.jpg
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 29.06.2017 21:48

Witam. Też chętnie poczytam, zwłaszcza, że Istrię zawsze odrzucałem, jako zbyt niemiecką. Wybieram Dalmację lub wyspy. Ale może się mylę. Poczytam Twoją relację i może zmienię zdanie. Tylko proszę o podpisy pod zdjęciami bym wiedział co podziwiam, i proszę o zdjęcie w kapeluszu :)
Pozdrawiam. Tomasz.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2017 22:41

__monia napisał(a):Witam,

Będzie to moja pierwsza relacja –
(mam nadzieję, że ktoś będzie miał ochotę na moje wypociny :mrgreen: )

Mam ochotę :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2017 22:43

TomKinS napisał(a):Witam. Też chętnie poczytam, zwłaszcza, że Istrię zawsze odrzucałem, jako zbyt niemiecką.

Istria to też Chorwacja :idea: - nie wiem dlaczego w Twojej ocenie zbyt niemiecka :?: :roll:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 29.06.2017 23:13

Rovinj potrafi rozkochać w sobie..Zawsze omijałam Istrię szerokim łukiem, a we wrześniu 2016 wracając z Dalmacji "niechcący" zajrzałam do Rovinja..i wymiękłam :hearts: . Warto wpaść na Istrię choćby tylko dla tego miasteczka.

Chętnie popatrzę i pomarzę o kempingach - dla mnie to marzenie nie do spełnienia, bo małżon nie lubi :cry:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 29.06.2017 23:15

Janusz Bajcer napisał(a):
TomKinS napisał(a):Witam. Też chętnie poczytam, zwłaszcza, że Istrię zawsze odrzucałem, jako zbyt niemiecką.

Istria to też Chorwacja :idea: - nie wiem dlaczego w Twojej ocenie zbyt niemiecka :?: :roll:


Jeśli już, to włoska, nie niemiecka :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2017 00:05

Widzę, że rozbudziłam apetyty na Istrię a tu niestety koniec... Wszystko pięknie, camping super, ale woda zimna jak w Bałtyku w sezonie. Postanowiliśmy lecieć dalej.
Co do niemieckości -my wszędzie spotykaliśmy głównie niemieckich emerytów, ale myślę że taki sezon.

26.05
Plan na dziś - dojechać w okolice Trogir/ Split, znaleźć fajny camping.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Krajobraz cały czas się zmienia...

Obrazek
W końcu znowu pojawił się Adriatyk!

Zdecydowaliśmy się rozpocząć szukanie w okolicach Trogiru. Dojechaliśmy późnym popołudniem, żar z nieba sie leje, trzeba szukać czegos żeby nie rozbijać się zbyt późno i nie przeszkadzać innym. Po drodze widzieliśmy jakieś kierunkowskazy na campy ale gdzieś pobłądziliśmy i wylądowaliśmy na wyspie Ciovo. W pierwszej miejscowości na wjeździe camp - idziemy obejrzeć. Standard zdecydowanie niższy ale jest ok, plaża fajna - bierzemy.

Obrazek
Nieco dalej od morza ale nadal faaajnie ;)
Obrazek
Spoko, tak ładnie jest tylko chwilę po rozbiciu ;)

Obrazek
Widok z plaży campowej

Obrazek
I zachód słońca na dobranoc ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2017 00:10

Katerina napisał(a):Chętnie popatrzę i pomarzę o kempingach - dla mnie to marzenie nie do spełnienia, bo małżon nie lubi :cry:


Dziwne, ponoć to my baby nie lubimy campów :mrgreen:
Dla mnie to są prawdziwe wakacje - non stop na świeżym powietrzu. Po powrocie miałam wrażenie, że się w domu duszę!!
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.06.2017 00:12

Dosiadam się i z chęcią popatrzę :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2017 12:55

Następny dzień spędzamy na plażowaniu i zwiedzaniu najbliższej okolicy.

28.05 - Trogir
Z uwagi na to, że mamy naprawdę blisko idziemy pieszo. Poza tym nie będzie kłótni kto pije piwo :P

Obrazek

Obrazek
Cudowne wąskie uliczki i wszechobecne pranie ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Twierdza Kamerlanego
Obrazek
I widok z góry..
Obrazek
I jeszcze jeden

Żar lał sie z nieba. Kolejny raz wychwalam fakt, że jesteśmy tu przed sezonem!
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Z namiotem - Chorwacja po raz pierwszy!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone