Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.02.2013 15:53

zack napisał(a):Tak na serio - wyspy są przecudne. Wolę mieć otwarty dostęp do morza, niż leżeć na plaży i czuć się jak w dużej zatoce, a nie nad morzem. Ale każdy ma swój fetysz ;-)

Eee, no, na lądzie to nie znaczy wcale w zatoce. Też są miejsca z otwartym morzem :)
Ja tam nie dyskutuję nad wyższością jednego i drugiego. Dla każdego coś innego jest miłego :) I chwała za to.
slawekewa
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 16.02.2013 22:23

13 lipca ja już będę wyjeżdżał z Maslinicy
koraw
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) koraw » 20.02.2013 09:55

Wyspy trochę droższe, to fakt, ale bez przesady. Losinj jest cudowny - mało ludzi, spokój, słońce, upał - atmosfera iście śródziemnomorska.
W 2012 byłem na Korculi w Prizbie - też podobnie, polecam. Co do cen - może 10%, a może mniej. Nie mówiąc o tym, że campingi nie przeludnione i duuużo przestrzeni.
rapez
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 16.03.2013 10:35

Każdy wie, że wyspy są nijakie.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Więcej miejsca dla Nas, jak zauważył inny forumowicz :oczko_usmiech:

Nie ma takiego drugiego klimatu w CRO jak wyspy. Każdy kto był kilka razy na lądzie i klika razy na wyspach i zwiedzał z pewnością się ze mną zgodzi.

Na wyspy wyjdzie drożej... prom + droższe jedzenie i ... wszystko na wyspach jest droższe.
Jednak spokój, cisza, "prywatna" plaża i otoczenie jak z raju.... tego nie ma na stałym lądzie.
pozdr.
anubis2423
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 17.03.2013 11:40

Witam. Zgadzam się z Tobą lepiej wydać pare Kun więcej i jechać na wyspy. Pozdro
krispinus
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 22.03.2013 23:25

koraw
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) koraw » 23.03.2013 10:53

Oczywiście masz rację! My zawsze staramy się wykonać wyjazd wg następującego planu: 1. tydzień (ląd) trochę włóczenia się po miastach i okolicznościach przyrody; 2. tydzień (wyspa) - tylko okoliczności przyrodnicze, wliczając w to małe mieścinki i wioski, przeważnie wędrówki piesze po okolicy.
zigzag
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) zigzag » 02.04.2013 21:12

My w tym roku z żoną wybieramy się na wyspę Pag. Byliśmy już 2 razy w Chorwacji za każdym razem na kontynencie (Porec,Crikvenica z objazdówką po KRK, która nas zainspirowała) za każdym razem było przyjemnie ale w tym roku stwierdziliśmy, że czas na romans :) z wyspą :) noclegi zarezerwowaliśmy przez małe biuro (margotravel) w sumie polecone przez znajomych, dojazd organizujemy samodzielnie, żeby co nieco jeszcze zwiedzić :) i pozostaje odliczanie do wyprawy... a za oknem zima:)
filipuś
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) filipuś » 29.04.2013 16:50

piagu napisał(a):Nie chcę wychodzić na jakiegoś znawcę ponieważ w CRO byłem tylko cztery razy w tym pierwszy raz (nie zapomniany) na wyspie Dugi Otok później na wybrzeżu koło Trogiru i Makarskiej i w ubiegłym roku na Śolcie miejscowość Maslinica. Jeśli chodzi o wydatki zdecydowanie wydałem więcej na wybrzeżu wszelkie wycieczki , wyjazdy zwiedzanie itp. swoje kosztuje. Ale jeśli chodzi o wypoczynek to wyspy ( ale małe) są dla mnie nie przeniknioną oazą spokoju te kameralne Konoby , dzikie plaże bez turystów tylko nasze fakt bez piasku czy „pospółki „ ale ciche no i to morze przejrzyste nie odgadnione i ta fauna morska i nad morska. Ale to tylko moje subiektywne zdanie żona i dzieci bardziej lubią jazgot i harmider .
W tym roku po raz drugi Śolta po raz pierwszy bez dzieci ( dorosły) myślę że żona zrozumie dlaczego wyspy są lepsze. A że piwo droższe o 2 KUNY to nadrobi to nie zapomniany nastrój i urok nocnych kąpieli w Jardanie na prawie własnych plażach.
Pozdrawiam wszystkich wyspiarzy . Wyjazd 14-07-2013 na 14 dni ze znajomymi i bez dzieci to będzie luz?

skąd wyruszacie ????/
kris74
Turysta
Wyspy czy stały ląd? Co polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris74 » 13.05.2017 21:16

Hej jestem tu nowy i początkującym Cro-maniakiem ;-) i jeszcze nie zdążyłem przejrzeć wszystkiego ;-)
Byłbym wdzięczny gdyby Cro znawcy polecili mi jakiś region na wakacje w Chorwacji. W zeszłym roku byłem w Makarskiej, Kilka razy (dokładnie 3) byłem w Dubrowniku. Nie wiem czy wybrać się znów do Makarskiej czy lepiej na wyspy?
Potrzeba mi ciepłego morza, fajnych widoków i możliwości odrobiny pozwiedzania. Na pewno nie miejsce totalnie odludne, lubie wyjść na piwko, do knajpy wieczorem.
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Wyspy czy stały ląd? Co polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.05.2017 22:06

kris74 napisał(a):Hej jestem tu nowy i początkującym Cro-maniakiem ;-) i jeszcze nie zdążyłem przejrzeć wszystkiego ;-)
Byłbym wdzięczny gdyby Cro znawcy polecili mi jakiś region na wakacje w Chorwacji. W zeszłym roku byłem w Makarskiej, Kilka razy (dokładnie 3) byłem w Dubrowniku. Nie wiem czy wybrać się znów do Makarskiej czy lepiej na wyspy?
Potrzeba mi ciepłego morza, fajnych widoków i możliwości odrobiny pozwiedzania. Na pewno nie miejsce totalnie odludne, lubie wyjść na piwko, do knajpy wieczorem.

Poczytaj Kluby >>> regiony-i-miejscowosci-turystyczne-f8.html
anubis2423
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 14.05.2017 10:03

Hej ja w tym roku do Podacy się wybieram. Wiec kontynent. Ogólnie jestem zdania że na wyspy są bardziej klimatyczne byłem na KRK na Rabie i bardzo mi się podobało :D
Vjetar
Cromaniak
Re: Wyspy czy stały ląd? Co polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2017 18:00

kris74 napisał(a):Hej jestem tu nowy i początkującym Cro-maniakiem ;-) i jeszcze nie zdążyłem przejrzeć wszystkiego ;-)

Wybierz wyspę. Choćby dla odmiany.
Byłem na Cres, Brać, Krk, Pag - polecam.
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.05.2017 18:12

Tak jeszcze żeby dopiąć na ostatni guzik:
rzadko, ale będąc na wyspie trzeba się liczyć z niezaplanowanym przedłużeniem urlopu.
W zeszłym roku miałem to szczęście, że byłem na wyspie z mostem (Pag) i puszczali małe (mała powierzchnia boczna) samochody przez most.
Busy, kampery, przyczepy musiały czekać aż ucichnie bora (jeśli się nie mylę to były chyba 2 dni). Prom też nie kursował (chyba nawet 3 dni).
anubis2423
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 16.05.2017 06:26

No to urlop się przedłużył :D ale to na plus więcej wypoczynku :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019