Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leopantera
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 28.12.2012 08:29

Janusz Bajcer napisał(a):
leopantera napisał(a):Napewno drożej jest na LOSIN (+ "Plejesacz")

Gdzie to jest w Chorwacji :?: nie mogę zlokalizować na mapie :oczko_usmiech:

Januszu toż to odrębne rejony: primo to Kwarner, duo to półwysep na południu (sroki, że odebrałeś to jako jedno)
cropag
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 28.12.2012 08:41

leopantera napisał(a):

Januszu toż to odrębne rejony: primo to Kwarner, duo to półwysep na południu (sroki, że odebrałeś to jako jedno)

:oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2012 09:46

leopantera napisał(a):

Przeszukałem jeszcze raz mapę Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem Kvarneru :lol: :idea:
LOSIN nie ma :oczko_usmiech: czyźbym miał nieakltualną mapę :?: :oczko_usmiech:
Rero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 28.12.2012 10:51

Witam. :) R.

1. Top wyspy: http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti ... stima.html
2. Top miejsca: http://www.touropia.com/tourist-attractions-in-croatia/
3. Pelješac: http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalmaci ... fault.aspx

Najtańszy v Croatia - to chyba Pag i kontynent naprzeciwko wyspy Pag

PS. Lošin - fakt nigdzie, ale Lošinj jest bardzo ładny :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2012 10:54

Rero napisał(a):PS. Lošin - fakt nigdzie, ale Lošinj jest bardzo ładny :)

Może leopantera wie gdzie Losin :?: :oczko_usmiech:
TomKinS
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 28.12.2012 12:45

Tytułowy dylemat jest trudny do rozwiązania. Do Chorwacji trzeba wracać kilka razy by ją poznać. Piękne miejsca są na kontynencie i na wyspach. A ceny są różne, duża rozpiętość i tu i tu, zależy czego szukamy. Byłem w tym roku kilka dni na Riwierze Makarskiej i kilka dni na Hvarze, we wrześniu. Ceny praktycznie takie same w tych samych standardach tzn. konoby, markety, kawa, lody czy piwo, mogło być taniej lub drożej, tak samo na kontynencie i na wyspie. Nawet kampingi, we wrześniu właściciele sami zaokrąglają rachunek w dół. A zaopatrzenie identyczne, czyli bogactwo owoców i wszystkiego innego.
Pozdrawiam.
leopantera
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 29.12.2012 14:16

Rero napisał(a):PS. Lošin - fakt nigdzie, ale Lošinj jest bardzo ładny :)

Może leopantera wie gdzie Losin :?: :oczko_usmiech:

Wiem bo stamąd przywieźliśmy córkę... (niekradziona). To wyspa. Kiedyś była jednością z CRES ale Rzymianie przekopali w Osorze kanał i powstał CRES i LOSIN, a tam masz dwa miasta Veli Losin i Mali Losin - sama wyspa nosi nazwę LOSIN - przynajmniej tak się to wymawia bo widzę, że w pisowni jest jeszcze "J" na końcu 8O sorki
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.12.2012 15:12

Wyspa nosi nazwę LOŠINJ :idea: skoro w pisowni jest J :idea:
Yacek71
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 02.01.2013 12:34

Witam.
Ceny są raczej porównywalne.
Wakacje 2012 spędziliśmy na wyspie Vis i nie odczuliśmy jakiejś drożyzny a raczej sobie nie żałowaliśmy.
Na pewno dochodzi cena transportu drogą morską wszelakich rzeczy dowożonych do sklepów ale weźcie pod uwagę, że w większości to firmy czy koncerny same zaopatrują sklepy.
No i jeszcze jedna rzecz, którą trzeba odnotować to, że jednak z roku na rok ceny rosną. Może nieznacznie ale wszystko niestety drożeje.
Poza tym trzeba też znaleźć odpowiednie konoby. My raz za porównywalne praktycznie jedzenie w jednej z nich zapłaciliśmy ok 200 KN więcej niż i innych.
Polecam wyspy. Są bardziej klimatyczne i mają w sobie to "coś".
A co do jedzenia to chyba każdy ma na kwaterze kuchnie więc nie ma problemu żeby coś samemu upichcić.
PS.
Apartament dla 5 osób 63 EUR. Widok na zatokę :D .
Pozdrawiam.
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 02.01.2013 15:48

Yacek71 napisał(a):Wakacje 2012 spędziliśmy na wyspie Vis i nie odczuliśmy jakiejś drożyzny a raczej sobie nie żałowaliśmy.

Apartament dla 5 osób 63 EUR. Widok na zatokę :D .
Pozdrawiam.

Zgadzam się w zupełności co do klimatu na wyspach, już dawno doszedłem do wniosku, że ląd odpada...

Może podzielisz sie jakąś relacją z wyspy Vis, bo bardzo mnie ona interesuje jako cel któryś kolejnych wakacji...

Poproszę też o namiar na kwaterę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam.
Yacek71
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 03.01.2013 11:15

Co do relacji to zbieram się od powrotu z wakacji ;)
Nawet zapał mam ogromny tylko jakoś mi to nie wychodzi.
Postaram się coś wrzucić.
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 03.01.2013 11:22

Ja doszedłem do wniosku, że nie będę już się tłukł promem ( Brać, Hvar ) bo nie zauważyłem wyższości wysp nad lądem...muszę za to przyznać, że specyficzny klimat i urok ma Peljesać a do tego normalne drogi w przeciwieństwie do Hvaru...no i nie trzeba płynąc promem skoro można pojechać trochę dalej dobrą drogą i podziwiać piękne widoki...
anubis2423
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 03.01.2013 13:54

witam ja uważam że wyspy są bardziej klimatyczne :D Jest kilka pięknych miejsc na lądzie,ale w ogólnym rozrachunku wyspy wypadają lepiej takie mam zdanie
assia i norbert
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 03.01.2013 14:06

anubis2423 napisał(a):witam ja uważam że wyspy są bardziej klimatyczne :D Jest kilka pięknych miejsc na lądzie,ale w ogólnym rozrachunku wyspy wypadają lepiej takie mam zdanie

Zdecydowanie się zgadzam z Tobą, wyspy mają klimat i mniejszą ilość turystów. W 2006 byliśmy na wyspie Hvar i Brać w 2007 na półwyspie Peljesacz i w Breli w 2008 w Mlini i Trogirze a 2011 roku byliśmy w Tucepi w 2012 popłynęliśmy na wyspę Vis, różnica kolosalna, nawet w stosunku do innych wysp wyspa Vis, jest mniej zatłoczona, bardziej dzika, z możliwością znalezienia miejsca tylko dla siebie.
assia i norbert
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 03.01.2013 14:25

Yacek71 napisał(a):Poza tym trzeba też znaleźć odpowiednie konoby. My raz za porównywalne praktycznie jedzenie w jednej z nich zapłaciliśmy ok 200 KN więcej niż i innych.

Zgadza się. Z tą wyspową drożyzną to lekka przesada, ja nie odczułam aż tak tego. A jak Yacek71 napisał, trzeba znaleźć odpowiednią konobę. Pierwszy obiad jaki jedliśmy w Komiży na wyspie Vis wyniósł nas ponad 250 kun. Zastanawiało nas czemu w tej pięknej konobie z tak pysznym jedzeniem jest tak mało turystów, okazało się oczywiście że siedliśmy raczej nie tu gdzie powinno się jeść codzienny obiad. Znaleźliśmy inną i tam się gościliśmy ze znajomymi na obiadkach płacąc 1/3 ceny w porównaniu do poprzedniej konoby. Dla ciekawych: konoby były niemal obok siebie w samym porcie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019