Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 28.12.2012 09:29

Janusz Bajcer napisał(a):
leopantera napisał(a):Napewno drożej jest na LOSIN (+ "Plejesacz")


Gdzie to jest w Chorwacji :?: nie mogę zlokalizować na mapie :oczko_usmiech:

Januszu toż to odrębne rejony: primo to Kwarner, duo to półwysep na południu (sroki, że odebrałeś to jako jedno)
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 28.12.2012 09:41

leopantera napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
leopantera napisał(a):Napewno drożej jest na LOSIN (+ "Plejesacz")


Gdzie to jest w Chorwacji :?: nie mogę zlokalizować na mapie :oczko_usmiech:

Januszu toż to odrębne rejony: primo to Kwarner, duo to półwysep na południu (sroki, że odebrałeś to jako jedno)


:oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2012 10:46

leopantera napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
leopantera napisał(a):Napewno drożej jest na LOSIN (+ "Plejesacz")


Gdzie to jest w Chorwacji :?: nie mogę zlokalizować na mapie :oczko_usmiech:

Januszu toż to odrębne rejony: primo to Kwarner, duo to półwysep na południu (sroki, że odebrałeś to jako jedno)

Przeszukałem jeszcze raz mapę Chorwacji ze szczególnym uwzględnieniem Kvarneru :lol: :idea:
LOSIN nie ma :oczko_usmiech: czyźbym miał nieakltualną mapę :?: :oczko_usmiech:
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 28.12.2012 11:51

Witam. :) R.

1. Top wyspy: http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti ... stima.html
2. Top miejsca: http://www.touropia.com/tourist-attractions-in-croatia/
3. Pelješac: http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalmaci ... fault.aspx

Najtańszy v Croatia - to chyba Pag i kontynent naprzeciwko wyspy Pag


PS. Lošin - fakt nigdzie, ale Lošinj jest bardzo ładny :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2012 11:54

Rero napisał(a):PS. Lošin - fakt nigdzie, ale Lošinj jest bardzo ładny :)

Może leopantera wie gdzie Losin :?: :oczko_usmiech:
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 28.12.2012 13:45

Tytułowy dylemat jest trudny do rozwiązania. Do Chorwacji trzeba wracać kilka razy by ją poznać. Piękne miejsca są na kontynencie i na wyspach. A ceny są różne, duża rozpiętość i tu i tu, zależy czego szukamy. Byłem w tym roku kilka dni na Riwierze Makarskiej i kilka dni na Hvarze, we wrześniu. Ceny praktycznie takie same w tych samych standardach tzn. konoby, markety, kawa, lody czy piwo, mogło być taniej lub drożej, tak samo na kontynencie i na wyspie. Nawet kampingi, we wrześniu właściciele sami zaokrąglają rachunek w dół. A zaopatrzenie identyczne, czyli bogactwo owoców i wszystkiego innego.
Pozdrawiam.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 29.12.2012 15:16

Janusz Bajcer napisał(a):
Rero napisał(a):PS. Lošin - fakt nigdzie, ale Lošinj jest bardzo ładny :)

Może leopantera wie gdzie Losin :?: :oczko_usmiech:

Wiem bo stamąd przywieźliśmy córkę... (niekradziona). To wyspa. Kiedyś była jednością z CRES ale Rzymianie przekopali w Osorze kanał i powstał CRES i LOSIN, a tam masz dwa miasta Veli Losin i Mali Losin - sama wyspa nosi nazwę LOSIN - przynajmniej tak się to wymawia bo widzę, że w pisowni jest jeszcze "J" na końcu 8O sorki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.12.2012 16:12

Wyspa nosi nazwę LOŠINJ :idea: skoro w pisowni jest J :idea:
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 02.01.2013 13:34

Witam.
Ceny są raczej porównywalne.
Wakacje 2012 spędziliśmy na wyspie Vis i nie odczuliśmy jakiejś drożyzny a raczej sobie nie żałowaliśmy.
Na pewno dochodzi cena transportu drogą morską wszelakich rzeczy dowożonych do sklepów ale weźcie pod uwagę, że w większości to firmy czy koncerny same zaopatrują sklepy.
No i jeszcze jedna rzecz, którą trzeba odnotować to, że jednak z roku na rok ceny rosną. Może nieznacznie ale wszystko niestety drożeje.
Poza tym trzeba też znaleźć odpowiednie konoby. My raz za porównywalne praktycznie jedzenie w jednej z nich zapłaciliśmy ok 200 KN więcej niż i innych.
Polecam wyspy. Są bardziej klimatyczne i mają w sobie to "coś".
A co do jedzenia to chyba każdy ma na kwaterze kuchnie więc nie ma problemu żeby coś samemu upichcić.
PS.
Apartament dla 5 osób 63 EUR. Widok na zatokę :D .
Pozdrawiam.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 02.01.2013 16:48

Yacek71 napisał(a):Wakacje 2012 spędziliśmy na wyspie Vis i nie odczuliśmy jakiejś drożyzny a raczej sobie nie żałowaliśmy.

Apartament dla 5 osób 63 EUR. Widok na zatokę :D .
Pozdrawiam.


Zgadzam się w zupełności co do klimatu na wyspach, już dawno doszedłem do wniosku, że ląd odpada...

Może podzielisz sie jakąś relacją z wyspy Vis, bo bardzo mnie ona interesuje jako cel któryś kolejnych wakacji...

Poproszę też o namiar na kwaterę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam.
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 03.01.2013 12:15

Co do relacji to zbieram się od powrotu z wakacji ;)
Nawet zapał mam ogromny tylko jakoś mi to nie wychodzi.
Postaram się coś wrzucić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.01.2013 12:22

Ja doszedłem do wniosku, że nie będę już się tłukł promem ( Brać, Hvar ) bo nie zauważyłem wyższości wysp nad lądem...muszę za to przyznać, że specyficzny klimat i urok ma Peljesać a do tego normalne drogi w przeciwieństwie do Hvaru...no i nie trzeba płynąc promem skoro można pojechać trochę dalej dobrą drogą i podziwiać piękne widoki...
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 03.01.2013 14:54

witam ja uważam że wyspy są bardziej klimatyczne :D Jest kilka pięknych miejsc na lądzie,ale w ogólnym rozrachunku wyspy wypadają lepiej takie mam zdanie
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 03.01.2013 15:06

anubis2423 napisał(a):witam ja uważam że wyspy są bardziej klimatyczne :D Jest kilka pięknych miejsc na lądzie,ale w ogólnym rozrachunku wyspy wypadają lepiej takie mam zdanie


Zdecydowanie się zgadzam z Tobą, wyspy mają klimat i mniejszą ilość turystów. W 2006 byliśmy na wyspie Hvar i Brać w 2007 na półwyspie Peljesacz i w Breli w 2008 w Mlini i Trogirze a 2011 roku byliśmy w Tucepi w 2012 popłynęliśmy na wyspę Vis, różnica kolosalna, nawet w stosunku do innych wysp wyspa Vis, jest mniej zatłoczona, bardziej dzika, z możliwością znalezienia miejsca tylko dla siebie.
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 03.01.2013 15:25

Yacek71 napisał(a):Poza tym trzeba też znaleźć odpowiednie konoby. My raz za porównywalne praktycznie jedzenie w jednej z nich zapłaciliśmy ok 200 KN więcej niż i innych.

Zgadza się. Z tą wyspową drożyzną to lekka przesada, ja nie odczułam aż tak tego. A jak Yacek71 napisał, trzeba znaleźć odpowiednią konobę. Pierwszy obiad jaki jedliśmy w Komiży na wyspie Vis wyniósł nas ponad 250 kun. Zastanawiało nas czemu w tej pięknej konobie z tak pysznym jedzeniem jest tak mało turystów, okazało się oczywiście że siedliśmy raczej nie tu gdzie powinno się jeść codzienny obiad. Znaleźliśmy inną i tam się gościliśmy ze znajomymi na obiadkach płacąc 1/3 ceny w porównaniu do poprzedniej konoby. Dla ciekawych: konoby były niemal obok siebie w samym porcie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone