Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anubis2423
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 03.01.2013 16:43

magia wysp przyciąga :D ale będą tacy którzy stwierdzą że lepiej na lądzie,i ich zdanie też trzeba uszanować,każdemu podoba się coś innego :D Powiem tak żeby wszystkich pogodzić :D nie ważne gdzie ważne że w Chorwacji :D :D :D Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych :D byle do lata
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 03.01.2013 17:36

alessandro1977 napisał(a):Ja doszedłem do wniosku, że nie będę już się tłukł promem ( Brać, Hvar ) bo nie zauważyłem wyższości wysp nad lądem...muszę za to przyznać, że specyficzny klimat i urok ma Peljesać a do tego normalne drogi w przeciwieństwie do Hvaru...no i nie trzeba płynąc promem skoro można pojechać trochę dalej dobrą drogą i podziwiać piękne widoki...

Zależy od upodobań... dla mnie podróż promem ma swój urok... a drogi... im bardziej dzikie, mniej uczęszczane tym lepiej... w Chorwacji każdy znajdzie to co mu najbardziej pasuje :D :D
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 03.01.2013 18:08

Zgadza się Mariusz :wink:
Ja mam powyżej uszu dróg na Hvarze, który dodatkowo mnie ogranicza w kwestii podróży, które lubię...
Tego problemu nie mam na Peljesać skąd mam dobrą bazę wypadową...Pag przypadł mi co prawda do gustu podczas całodziennej obserwacji ale to na kiedyś :wink:
Pozdrawiam...
zack
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 09.01.2013 13:33

Witam,

Ja byłem w 2011 na Pagu (LPG znajdziesz bez problemu) i w 2012 w Mali Losinj (tutaj z LPG lipa).
Jeżeli chodzi o tankowanie LPG w drugim przypadku to zrobiłem tak:
Zatankowałem na KRK przed promem i potem z miejscowości Merag do Mali Losinj (ok. 70km). Zbiornik wystarcza mi na ok. 320km więc spokojnie wystarczyło mi na objechanie wyspy.

Jeżeli chodzi o ceny, droższe owoce na targu i o 1-2 kuny lody, piwo w knajpie itp. Ale przecież są sklepy, gdzie ceny są praktycznie takie same w całej HR (np. Lidl).

Podsumowując, co do klimatu wysp - nie odwiedzajcie wysp! są przereklamowane! 8) :papa:
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 09.01.2013 13:42

zack napisał(a):
co do klimatu wysp - są przereklamowane!

Powiedzmy może - nie mają takiej przewagi aby tracić czas na tłuczenie się promami :wink:
zack
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 09.01.2013 13:48

Tak na serio - wyspy są przecudne. Wolę mieć otwarty dostęp do morza, niż leżeć na plaży i czuć się jak w dużej zatoce, a nie nad morzem. Ale każdy ma swój fetysz ;-)
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 09.01.2013 14:25

Na tym polega wyjątkowy urok chorwackiej części Jadranu, którzy doceniają nawet Włosi - przecież mają "swój"Jadran :oczko_usmiech:
Poza korzystnymi wartościami ekonomicznymi, doceniają właśnie urok chorwackiego Jadranu, na który składają się między innymi tysiące wysp i wysepek...
Dla otwartego morza tłuc się do cro ? To może nad Bałtyk ? :oczko_usmiech:
zack
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 09.01.2013 14:35

Alessandro, z szacunku do Alexa nie skomentuję Twojej ostatniej odpowiedzi :)
Wolę "tłuc się" do Cro (chociaż droga to sama przyjemność - jadę zawsze na 1 raz) niż "bujnąć" nad Bałtyk i chłodzić jajka w Bałtyku (w najlepszym wypadku), a często siedzieć gdzieś pod daszkiem i patrzeć na spadające krople deszczu. Ostatni raz byłem na naszym wybrzeżu w 2010 roku, raz w lipcu (7 dni) i raz w sierpniu (5 dni). Za każdym razem 3 dni deszczu, 2 dni zachmurzone niebo - NIGDY WIĘCEJ! :/
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 09.01.2013 14:39

Zgadzam się z Tobą...też nie biorę Bałtyku pod uwagę w kontekście urlopu a jedynie weekendy poza sezonem :wink:
Z tego powodu, w sierpniu jadę po raz 10 do cro :D
Yacek71
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 09.01.2013 15:53

Podsumowując, co do klimatu wysp - nie odwiedzajcie wysp! są przereklamowane! 8) :papa:
Zack masz racje. :)
Semedi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 09.01.2013 16:02

Dokładnie. Nie jedźcie na wyspy są złe :D No i więcej miejsca dla mnie :)
Majdan72
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 21.01.2013 01:34

Semedi napisał(a):Dokładnie. Nie jedźcie na wyspy są złe :D No i więcej miejsca dla mnie :)

Również popieram... :mrgreen: W zeszłym roku byłem na Rabie i Polaków bardzo rzadko spotykałem, więc teza "nie jeździjcie na wyspy,są przereklamowane" jest chyba podchwytywana przez wielu.... :wink:
Ja się na to nie nabiorę !!! :papa:
piagu
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piagu » 06.02.2013 20:50

Nie chcę wychodzić na jakiegoś znawcę ponieważ w CRO byłem tylko cztery razy w tym pierwszy raz (nie zapomniany) na wyspie Dugi Otok później na wybrzeżu koło Trogiru i Makarskiej i w ubiegłym roku na Śolcie miejscowość Maslinica. Jeśli chodzi o wydatki zdecydowanie wydałem więcej na wybrzeżu wszelkie wycieczki , wyjazdy zwiedzanie itp. swoje kosztuje. Ale jeśli chodzi o wypoczynek to wyspy ( ale małe) są dla mnie nie przeniknioną oazą spokoju te kameralne Konoby , dzikie plaże bez turystów tylko nasze fakt bez piasku czy „pospółki „ ale ciche no i to morze przejrzyste nie odgadnione i ta fauna morska i nad morska. Ale to tylko moje subiektywne zdanie żona i dzieci bardziej lubią jazgot i harmider .
W tym roku po raz drugi Śolta po raz pierwszy bez dzieci ( dorosły) myślę że żona zrozumie dlaczego wyspy są lepsze. A że piwo droższe o 2 KUNY to nadrobi to nie zapomniany nastrój i urok nocnych kąpieli w Jardanie na prawie własnych plażach.
Pozdrawiam wszystkich wyspiarzy . Wyjazd 14-07-2013 na 14 dni ze znajomymi i bez dzieci to będzie luz?
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 07.02.2013 20:05

Popieram w stu procentach :)
Udanych wakacji :)
piagu
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piagu » 07.02.2013 23:25

witia napisał(a):Popieram w stu procentach :)
Udanych wakacji :)

Na pewno będą. Dobre towarzystwo, zimne piwo i wino, piękne krajobrazy, ciepłe i przejrzyste morze no i cały czas tylko dla siebie. Osobniki pasożytnicze :lol: („dzieci”) mam nadzieję po raz pierwszy bez przeszkód spełnią swoje marzenie wakacji bez rodziców :papa: (YES, YES, YES ) to ja - żona trochę inaczej do tego podchodzi ale cóż ptaszki zaczynają wyfruwać z gniazda a my się starzejemy :hut: .

Ps. Miały jednak dylemat czy zrezygnować z CRO i pojechać gdzieś sami. Jednak brak smyczy zwyciężył tak samo jak za moich czasów wolałem Mazury niż Słoneczny Brzeg z rodzicami. :boss:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Wyspy czy kontynent - gdzie taniej, lepiej? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019