Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sikoku78
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sikoku78 » 18.06.2016 11:51

O - pardon! Faktycznie - ruszamy z Tychów koło Katowic.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2016 11:57

sikoku78 napisał(a):...przekimać noc gdziekolwiek - nawet w aucie. ...
Kimanie w samochodzie jednej nocy poprzedzającej pobyt to pomysł może nieodpowiedni?



To zależy :roll:
Znam ludzi co zasną po minucie i potrafią spać na siedzeniu auta jak suseł :roll:

Ale przeważnie człowiek nie jest susłem i potrzebuje wyprostować kości, położyć się wygodnie.
Wiec spanie w aucie go może wykończyć :roll:
Więc lepiej byłoby przenocować po drodze w łóżku i następnego dnia ruszyć w drogę wypoczętym, a nie podwójnie zmęczonym po parodii spania
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.06.2016 12:01

Lednice napisał(a):
sikoku78 napisał(a):...przekimać noc gdziekolwiek - nawet w aucie. ...
Kimanie w samochodzie jednej nocy poprzedzającej pobyt to pomysł może nieodpowiedni?



To zależy :roll:
Znam ludzi co zasną po minucie i potrafią spać na siedzeniu auta jak suseł :roll:

Ale przeważnie człowiek nie jest susłem i potrzebuje wyprostować kości, położyć się wygodnie.
Wiec spanie w aucie go może wykończyć :roll:
Więc lepiej byłoby przenocować po drodze w łóżku i następnego dnia ruszyć w drogę wypoczętym, a nie podwójnie zmęczonym po parodii spania


Z tym prostowaniem kości akurat każdy ma inaczej. Bez problemu robimy takie drzemki w aucie i dalej w drogę.
Każdy musi sam sobie odpowiedzieć jak i gdzie lepiej się zregeneruje w drodze.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 18.06.2016 12:14

Widziałem parę osób jak spali w śpiworach na trawce na MOP- ach w Cro. Nie wiem czy ja bym tak zasnął ale jeśli dali radę to nie jest zły pomysł aby trochę zmrużyć oko i rozprostować kości. 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2016 13:48

Naście lat temu też spałem w aucie na parkingu, ale dla mnie to nie było spanie, ciągle ktoś chodził, trzaskanie drzwiami, jeżdżące auta, pomagało tylko na piekące oczy ale nie byłem wypoczęty, nie mówiąc o plecach. Teraz wraz z wiekiem przyszła refleksja :idea: po co się męczyć :?: i od kilku lat jeżdżę z normalnym noclegiem i to jest to :!: na kwaterę przyjeżdżam wypoczęty gotów do delektowania się Chorwacją od pierwszej minuty :hut: :papa: :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2016 13:59

Ja raz spałem na parkingu, w zasadzie chciałem spać,
nie dało się z takich samych powodów, jak napisano powyżej :roll:

To już spanie w namiocie, a spanie w aucie to wielka różnica :roll:
Na korzyść namiotu :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.06.2016 14:25

https://goo.gl/maps/v15nAYNEwUC2

11 h Ci wystarczy bez napinki na dojazd.
Wyjeżdżasz koło 4ej. Po południu moczysz się w morzu.
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 18.06.2016 15:15

no może nie 11, ale 13 z przerwami to już na 100% :)
sikoku78
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sikoku78 » 18.06.2016 15:41

Drogę bym machnął bez postoju na spanie, pytanie tylko czy ktoś na miejscu weźmie nas na jedną noc...?
Kimanie w aucie - chyba jednak kiepski pomysł...
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 18.06.2016 16:55

sikoku78 napisał(a):Podczepiając się pod wątek o dacie utworzenia już "słusznej", chciałbym Was zapytać o kwestię - a jakże związaną z dniem, porą wyjazdu.
Nie chcemy jechać w nocy - pierwsza taka rajza, nocne zmiany w pracy też znosimy ciężko, a przecież podróż to już wakacje - niech jest przyjemnie... :)
Tydzień w Breli, od 24.07-31.07. Chcielibyśmy wyruszyć w sobotę ok 6:00 rano, dotrzeć na miejsce ok 21:00 i przekimać noc gdziekolwiek - nawet w aucie. (następnego dnia już pokój od 12:00) Szkoda nam dnia pobytu, by startować w niedzielę o 3:00 rano i kończyć podróż późnym popołudniem tegoż samego dnia... Cholera - chyba wszystko podpowiada, by lecieć w nocy...
Czy wyjazd w sobotę rano to faktycznie murowane "zatwardzenie" na granicy Slov/Hrk?
Kimanie w samochodzie jednej nocy poprzedzającej pobyt to pomysł może nieodpowiedni?
Poradźcie cosik - dziękujemy.

Jeżeli nie chcecie i nie lubicie jechać nocą to jedźcie właśnie tak jak to sobie wymyśliliście. Macie tydzień więc moim zdaniem szkoda każdego dnia. Biorąc pod uwagę, że pobyt macie zarezerwowany to przyjazd dzień wcześniej nie jest złym pomysłem. Niezbyt komfortowe "przekimanie" ewentualne w aucie szybko wam minie jeśli na następny dzień nie planujecie intensywnego zwiedzania tylko pełny relaks. A tak w zasadzie to pewno bierzecie jakiś materac/karimatę na plażę. Zawsze można tam właśnie się przespać. :) W tym terminie na zimną i deszczową noc szanse są niewielkie. Ja tak kiedyś zrobiłem specjalnie w trakcie pobytu i apartament mając 50 m od plaży. Bo taką miałem ochotę.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 18.06.2016 17:10

ja zawsze wyjezdzam okolo 21.00 ( po przespaniu prawie calego dnia) wypijam mocna kawe......i na miejscu jestesmy przewaznie okolo 10.00-11.00 , potem rozpakowywanie, prysznic i na plaze. Na plazy jakis browarek i drzemka pod parasolem. Reszta rodzinki wyspana po drodze rozkoszuje sie Jadranem :)
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 18.06.2016 17:13

sikoku78 napisał(a):Drogę bym machnął bez postoju na spanie, pytanie tylko czy ktoś na miejscu weźmie nas na jedną noc...?
Kimanie w aucie - chyba jednak kiepski pomysł...

Jak chcielibyscie zwiedzic Plitvickie Jezera , to tam sa przygotowani na noclegi 1 dobowe - polecam, i znajomi beda zachwyceni :P
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.06.2016 21:17

jeżeli kogoś interesuje tranzyt przez Słowację: Barwinek-Svidnik-Preszow-Koszyce to jak najbardziej polecam niedzielę...najlepiej w godzinach porannych...
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 19.06.2016 23:09

Sol-Wagon napisał(a):jeżeli kogoś interesuje tranzyt przez Słowację: Barwinek-Svidnik-Preszow-Koszyce to jak najbardziej polecam niedzielę...najlepiej w godzinach porannych...


dzięki, tak będe jechał za tydzień, właśnie w niedzielę, oczywiście z ominięciem autostrad
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 19.06.2016 23:23

Polecam wyjazdy bez żadnego planu! Wyjedź np we wtorek. Jak Ci się chce to jedziesz, jak się zmeczysz to śpisz czy to w łóżku czy też w samochodzie, ewentualnie namiot albo pod gołym niebem. Ja miałem fajną opcję jak się jeździło w 2 osoby z tyłu składane siedzenia akurat się materacyk dmuchamy mieścił na styk, a że badaży za dużo nie mieliśmy (gitara, ponton challenger 300, torbra ciuchów, gadżety) to się wszysto przerzucało na przód a z tyłu spanie na wypasie. Na noclegi najlepiej zjechać z głownej trasy, skęcić z prawo albo w lewo pojechać trochę bocznymi drogami i są piękne miejsca noclegowe! Pozatym "Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda". Udanych wakacji 2016 dla wszystkich forumowiczów!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone