Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaro1959
Odkrywca
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro1959 » 20.12.2010 22:48

Witam wszystkich!
Wybieramy się na początku czerwca w okolice Trogiru. Planujemy podróż z noclegiem w Austrii lub na Węgrzech.
W jakim dniu tygodnia najlepiej najlepiej wjeżdżać do Chorwacji aby droga była w miarę spokojna?
kjedi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 20.12.2010 22:58

jaro,
z praktyki zasada jest prosta.
Z Polski nie wolno wyjeżdżać od piątku do soboty ok. południa, Z Cro nie wolno wyjeżdżać po południu w sobotę oraz w niedzielę.
Czerwiec łagodzi nieco tę wykładnię. Również wyjazd wcześnie rano w piątek, jak ktoś ma do granicy godzina-dwie.
Oczywiście rozważyć musisz duże miasta - żeby ich nie przejeżdżać w potencjalnych terminach szczytów.
Ja osobiście lubię wyjeżdżać rano w niedzielę, mając wyrazy współczucia na to, co obserwuję w przeciwnym kierunku.
Pozdr
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.12.2010 23:27

Proponuję środek tygodnia, na pewno dużo mniejszy ruch, a więc komfort jazdy dużo większy.... :D
consett0805
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 20.12.2010 23:37

To nie takie proste środek tygodnia wszyscy wiemy że każdy łączy urlop z weekendem i ktoś kto ma 2 tygodnie i ma czekać od piątku do niedzieli to dla niego stracone 2 dni swojego urlopu. Tak zgadza się weekendowe wyjazdy maja swoje wady, ale i też te zalety wyrwania dodatkowych 2 dni. Do tej pory byłem w Chorwacji 5 razy w różnych miesiącach jak i w czerwcu lipcu i sierpniu zawsze wyjeżdżam w piątek popołudniu lub wieczorem. Mieszkam na północy Polski dokładnie Grudziądz i mam do pokonania jeśli przez Chyżne samej Polski 600km i jakoś się tym nie martwię. Zawsze jeżdżę do środkowej Dalmacji lub południowej i od dwóch ostatnich wypadów z noclegiem tranzytowym a w te ostatnie wakacje nawet dwoma. Plitvice tam warto sobie zaplanować nocleg. Od Karlovaca zjechać z autostrady i dawna trasą przebić się do Dalmacji
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.12.2010 23:58

Moja propozycja zbiega się lekko z przedmówcą tzn.:
:arrow: wyjazd z Polski w niedzielę rano,
:arrow: nocleg tranzytowy z niedzieli na poniedziałek,
:arrow: kwatera w CRO od poniedziałku do poniedziałku (za tydzień lub dwa)

zalety takiego planu (podał kjedi)
wady - organoleptycznie - nie stwierdziłem.

Pozdrawiam i szeorkości :D :D
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.12.2010 08:59

Adam66
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 21.12.2010 15:50

Jeżeli jedziesz na początku czerwca ( przed sezonem) możesz jechać w każdy dzień tygodnia nawet w sobotę. Minimalne ryzyko korków. Co innego w sezonie. Wtedy zastosuj się do wskazówek moich przedmówców.
Pozdrawiam
janniko
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 21.12.2010 16:39

Z jednej strony lepiej jest wyjeżdżać w środku tygodnia, bo trochę mniej hord turystycznych, ale z drugiej strony, to w weekend jest mniej tirów.
My wolimy drogi zatłoczone osobówkami (ewnt. suvami) turystycznymi niż wyprzedzające się tiry.
W lecie powinien być zdecydowany zakaz poruszania się tirami.
Lub powinni wreszcie wobec tirowców zacząć stosować jakieś drakońskie i konsekwentne do bólu kary finansowe i punktowe.
To co wyprawiają tiry na drogach - to horror! Nie tylko w Polsce...
No i poza tym wyjeżdżając i wracając w weekendy zyskujemy 2 lub 3 dni urlopu na wyjeździe.
pozdro
Loza_drinker
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 21.12.2010 16:47

Adam66 napisał(a):Jeżeli jedziesz na początku czerwca ( przed sezonem) możesz jechać w każdy dzień tygodnia nawet w sobotę. Minimalne ryzyko korków. Co innego w sezonie. Wtedy zastosuj się do wskazówek moich przedmówców.
Pozdrawiam

Potwierdzam. W tym roku wyjeżdżałem 30 maja w niedzielę z noclegiem na południu Polski. 31 maja podróż przez Słowację i Węgry do Plitvic. 01.06 dalsza podróż na Riwierę Makarską. Zero korków, Budapeszt przejechany w około 20-30 minut (wariant przez centrum miasta).
pawelh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 21.12.2010 21:06

jaro1959 napisał(a):Witam wszystkich!
Wybieramy się na początku czerwca w okolice Trogiru. Planujemy podróż z noclegiem w Austrii lub na Węgrzech.
W jakim dniu tygodnia najlepiej najlepiej wjeżdżać do Chorwacji aby droga była w miarę spokojna?
Na stronie www.chorwacja.hr dowiesz się jak rozkłada się nasilenie ruchu podane bardzo szczegółowo jest rozbite na cały sezon turystyczny,poszczególne miesiące,dni z uwzględnieniem świąt.To strona Chorwackiej Izby Turystycznej na której gratisowo otrzymasz informator turystyczny,namiary na kwatery,mapę i przewodnik.Co do planowania reszty trasy to moi poprzednicy sporo napisali.Ja trochę inaczej planuję trasę bo startuję z południa-na pewno unikaj powrotów w niedzielę.Pozdrawiam 8)
Lechu67
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 21.12.2010 21:07

Ja wyjeżdżam zawsze w niedzielę około 7. Trasa przez Słowacje - Wegry (autostrady,Budapeszt przez centrum)ok 1400 km na raz (2 kierowców) przeważnie 15-17 godzin z postojami - żadnych korków.
Poza powyższymi argumentami za niedzielą dodam jeszcze spokojne pakowanie w sobotę. W niedzielę siadam do samochodu wyspany, wypoczęty, mam dość siły na bezpieczne pokonanie takiej trasy.
W przeciwieństwie do Janniko, przeszkadzają mi miszczowie kierownicy z osobówek, którym się nie śpieszy na lewym pasie, a ustąpić nie chce :twisted: .
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.12.2010 15:53

Moim zdaniem (sprawdzone wielokrotnie) najlepsza opcja to wyjazd w takiej porze, aby dojechac na miejsce w poniedziałek rano. Po pierwsze niedziela to najluźniejszy dzień na drogach, noc niedziela - poniedzialek jeszcze lepiej. Po drugie rano, zwłaszcza w poniedziałek, najłatwiej znaleźć wolne pokoje.

No, chyba że nie lubisz jazdy nocą, bo nie wszyscy za tym przepadają.

Lechu67:
Zazdroszczę przespanej nocy! Ja w dzień przed wyjazdem prawie nie moge zasnąć - to już standard!
Lechu67
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 23.12.2010 17:15

Raul73 napisał(a):Lechu67:
Zazdroszczę przespanej nocy! Ja w dzień przed wyjazdem prawie nie moge zasnąć - to już standard!

Właśnie, jak jeździłem kiedyś w soboty to było ciężko, ze spaniem, bo po szybkim piątkowym pakowaniu (po pracy) to się człowiek zastanawiał o czym jeszcze zapomniał.
Jak jadę w niedzielę to po południu w sobotę już samochód praktycznie spakowany. Rano przed wyjazdem zostaje przełożenie tylko żarełka do lodówki turystycznej i jazda. A śpię spokojniutko jak małe dziecko, jest problem ze wstaniem o 6:20.
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.12.2010 17:17

Lechu67 napisał(a):A śpię spokojniutko jak małe dziecko

Lechu nie rób scen... :) nie z tą prostatą :):):)
madzia_slask
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 23.12.2010 20:12

hm a pomijając ruch na trasie to kiedy najlepiej wjechać do chorwacji decydując się na wakacje " w ciemno" i poszukiwanie noclegu ? oczywiście wiem, że najlepiej rano :) Dodam że ciągle się wahamy czy w ciemno czy nie bo to nasz pierwszy wyjazd od Chorwacji z rodzicami, którzy swoje latka mają, więc ewentualny nocleg w namiocie odpada :) natomiast wcześniejsza rezerwacja z pewnych względów też odpada..
stąd pytanie: który dzień tygodnia najlepszy na znalezienie noclegu na przełomie sierpnia/września na Makarskiej? (głównie: Baska Voda, Promajna, Makarska, Brist - te miejsca wybrałam po lekturze Waszego forum ) . Chcemy jechać na 10 dni ,najbardziej nam odpowiada wjazd do Chorwacji w czwartek, ale boję się, że to najgorszy moment bo się turnusy kończą więc albo będą kwatery jeszcze zajęte, albo jeszcze niezajęte:)
Będę wdzięczna za pomoc.

Chciałam jeszcze podziękować wszystkim za tworzenie tego forum, jest to niesamowita skarbnica wiedzy na temat Chorwacji, jeszcze tam nie byłam, a już mnie do niej niesamowicie ciągnie :) Poza tym chyba na żadnej www i w żadnym przewodniku nie ma tylu praktycznych rad.. Dzięki !
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019