Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaro1959
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 13.12.2010
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro1959 » 20.12.2010 23:48

Witam wszystkich!
Wybieramy się na początku czerwca w okolice Trogiru. Planujemy podróż z noclegiem w Austrii lub na Węgrzech.
W jakim dniu tygodnia najlepiej najlepiej wjeżdżać do Chorwacji aby droga była w miarę spokojna?
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 20.12.2010 23:58

jaro,
z praktyki zasada jest prosta.
Z Polski nie wolno wyjeżdżać od piątku do soboty ok. południa, Z Cro nie wolno wyjeżdżać po południu w sobotę oraz w niedzielę.
Czerwiec łagodzi nieco tę wykładnię. Również wyjazd wcześnie rano w piątek, jak ktoś ma do granicy godzina-dwie.
Oczywiście rozważyć musisz duże miasta - żeby ich nie przejeżdżać w potencjalnych terminach szczytów.
Ja osobiście lubię wyjeżdżać rano w niedzielę, mając wyrazy współczucia na to, co obserwuję w przeciwnym kierunku.
Pozdr
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.12.2010 00:27

Proponuję środek tygodnia, na pewno dużo mniejszy ruch, a więc komfort jazdy dużo większy.... :D
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 21.12.2010 00:37

To nie takie proste środek tygodnia wszyscy wiemy że każdy łączy urlop z weekendem i ktoś kto ma 2 tygodnie i ma czekać od piątku do niedzieli to dla niego stracone 2 dni swojego urlopu. Tak zgadza się weekendowe wyjazdy maja swoje wady, ale i też te zalety wyrwania dodatkowych 2 dni. Do tej pory byłem w Chorwacji 5 razy w różnych miesiącach jak i w czerwcu lipcu i sierpniu zawsze wyjeżdżam w piątek popołudniu lub wieczorem. Mieszkam na północy Polski dokładnie Grudziądz i mam do pokonania jeśli przez Chyżne samej Polski 600km i jakoś się tym nie martwię. Zawsze jeżdżę do środkowej Dalmacji lub południowej i od dwóch ostatnich wypadów z noclegiem tranzytowym a w te ostatnie wakacje nawet dwoma. Plitvice tam warto sobie zaplanować nocleg. Od Karlovaca zjechać z autostrady i dawna trasą przebić się do Dalmacji
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.12.2010 00:58

Moja propozycja zbiega się lekko z przedmówcą tzn.:
:arrow: wyjazd z Polski w niedzielę rano,
:arrow: nocleg tranzytowy z niedzieli na poniedziałek,
:arrow: kwatera w CRO od poniedziałku do poniedziałku (za tydzień lub dwa)

zalety takiego planu (podał kjedi)
wady - organoleptycznie - nie stwierdziłem.

Pozdrawiam i szeorkości :D :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.12.2010 09:59

Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 21.12.2010 16:50

Jeżeli jedziesz na początku czerwca ( przed sezonem) możesz jechać w każdy dzień tygodnia nawet w sobotę. Minimalne ryzyko korków. Co innego w sezonie. Wtedy zastosuj się do wskazówek moich przedmówców.
Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 21.12.2010 17:39

Z jednej strony lepiej jest wyjeżdżać w środku tygodnia, bo trochę mniej hord turystycznych, ale z drugiej strony, to w weekend jest mniej tirów.
My wolimy drogi zatłoczone osobówkami (ewnt. suvami) turystycznymi niż wyprzedzające się tiry.
W lecie powinien być zdecydowany zakaz poruszania się tirami.
Lub powinni wreszcie wobec tirowców zacząć stosować jakieś drakońskie i konsekwentne do bólu kary finansowe i punktowe.
To co wyprawiają tiry na drogach - to horror! Nie tylko w Polsce...
No i poza tym wyjeżdżając i wracając w weekendy zyskujemy 2 lub 3 dni urlopu na wyjeździe.
pozdro
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 21.12.2010 17:47

Adam66 napisał(a):Jeżeli jedziesz na początku czerwca ( przed sezonem) możesz jechać w każdy dzień tygodnia nawet w sobotę. Minimalne ryzyko korków. Co innego w sezonie. Wtedy zastosuj się do wskazówek moich przedmówców.
Pozdrawiam


Potwierdzam. W tym roku wyjeżdżałem 30 maja w niedzielę z noclegiem na południu Polski. 31 maja podróż przez Słowację i Węgry do Plitvic. 01.06 dalsza podróż na Riwierę Makarską. Zero korków, Budapeszt przejechany w około 20-30 minut (wariant przez centrum miasta).
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 21.12.2010 22:06

jaro1959 napisał(a):Witam wszystkich!
Wybieramy się na początku czerwca w okolice Trogiru. Planujemy podróż z noclegiem w Austrii lub na Węgrzech.
W jakim dniu tygodnia najlepiej najlepiej wjeżdżać do Chorwacji aby droga była w miarę spokojna?
Na stronie www.chorwacja.hr dowiesz się jak rozkłada się nasilenie ruchu podane bardzo szczegółowo jest rozbite na cały sezon turystyczny,poszczególne miesiące,dni z uwzględnieniem świąt.To strona Chorwackiej Izby Turystycznej na której gratisowo otrzymasz informator turystyczny,namiary na kwatery,mapę i przewodnik.Co do planowania reszty trasy to moi poprzednicy sporo napisali.Ja trochę inaczej planuję trasę bo startuję z południa-na pewno unikaj powrotów w niedzielę.Pozdrawiam 8)
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 21.12.2010 22:07

Ja wyjeżdżam zawsze w niedzielę około 7. Trasa przez Słowacje - Wegry (autostrady,Budapeszt przez centrum)ok 1400 km na raz (2 kierowców) przeważnie 15-17 godzin z postojami - żadnych korków.
Poza powyższymi argumentami za niedzielą dodam jeszcze spokojne pakowanie w sobotę. W niedzielę siadam do samochodu wyspany, wypoczęty, mam dość siły na bezpieczne pokonanie takiej trasy.
W przeciwieństwie do Janniko, przeszkadzają mi miszczowie kierownicy z osobówek, którym się nie śpieszy na lewym pasie, a ustąpić nie chce :twisted: .
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.12.2010 16:53

Moim zdaniem (sprawdzone wielokrotnie) najlepsza opcja to wyjazd w takiej porze, aby dojechac na miejsce w poniedziałek rano. Po pierwsze niedziela to najluźniejszy dzień na drogach, noc niedziela - poniedzialek jeszcze lepiej. Po drugie rano, zwłaszcza w poniedziałek, najłatwiej znaleźć wolne pokoje.

No, chyba że nie lubisz jazdy nocą, bo nie wszyscy za tym przepadają.

Lechu67:
Zazdroszczę przespanej nocy! Ja w dzień przed wyjazdem prawie nie moge zasnąć - to już standard!
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 23.12.2010 18:15

Raul73 napisał(a):Lechu67:
Zazdroszczę przespanej nocy! Ja w dzień przed wyjazdem prawie nie moge zasnąć - to już standard!


Właśnie, jak jeździłem kiedyś w soboty to było ciężko, ze spaniem, bo po szybkim piątkowym pakowaniu (po pracy) to się człowiek zastanawiał o czym jeszcze zapomniał.
Jak jadę w niedzielę to po południu w sobotę już samochód praktycznie spakowany. Rano przed wyjazdem zostaje przełożenie tylko żarełka do lodówki turystycznej i jazda. A śpię spokojniutko jak małe dziecko, jest problem ze wstaniem o 6:20.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.12.2010 18:17

Lechu67 napisał(a):A śpię spokojniutko jak małe dziecko

Lechu nie rób scen... :) nie z tą prostatą :):):)
madzia_slask
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 23.12.2010 21:12

hm a pomijając ruch na trasie to kiedy najlepiej wjechać do chorwacji decydując się na wakacje " w ciemno" i poszukiwanie noclegu ? oczywiście wiem, że najlepiej rano :) Dodam że ciągle się wahamy czy w ciemno czy nie bo to nasz pierwszy wyjazd od Chorwacji z rodzicami, którzy swoje latka mają, więc ewentualny nocleg w namiocie odpada :) natomiast wcześniejsza rezerwacja z pewnych względów też odpada..
stąd pytanie: który dzień tygodnia najlepszy na znalezienie noclegu na przełomie sierpnia/września na Makarskiej? (głównie: Baska Voda, Promajna, Makarska, Brist - te miejsca wybrałam po lekturze Waszego forum ) . Chcemy jechać na 10 dni ,najbardziej nam odpowiada wjazd do Chorwacji w czwartek, ale boję się, że to najgorszy moment bo się turnusy kończą więc albo będą kwatery jeszcze zajęte, albo jeszcze niezajęte:)
Będę wdzięczna za pomoc.

Chciałam jeszcze podziękować wszystkim za tworzenie tego forum, jest to niesamowita skarbnica wiedzy na temat Chorwacji, jeszcze tam nie byłam, a już mnie do niej niesamowicie ciągnie :) Poza tym chyba na żadnej www i w żadnym przewodniku nie ma tylu praktycznych rad.. Dzięki !
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone