Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madzia_slask
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 27.12.2010 13:23

to jest chyba tak jak napisałam, ze zależy kto co lubi :) więc bedzie tyle opinii ile jest osób na forum :) faktycznie nie ukrywam, ze jednym z moich wymagań jest to, żeby do plaży było łagodne zejście tzn chodzi mi o to , żeby nie było 200 schodów albo mega nachylenia terenu :) ale jeśli jest łagodnie to może być nawet ponad 150 m bo rodzice i tak cały czas spacerują i lubią poznawać także miasteczka.. :)
Tak sobie myślę, ze odległość do plaży jest chyba bardziej istotna dla rodziny z małymi dziećmi bo wtedy codziennie się plażuje i jednak dzieciakom chyba właśnie to sprawia największą frajdę , starszym już niekoniecznie :)
Fakt, że mamy zimę i narty ciągną, ale nie ukrywam, że tak się rozmarzyłam o Chorwacji , że nie mogę o niej przestać myśleć i cały czas oglądam zdjęcia, czytam relacje.. a sesja za pasem :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.12.2010 14:29

madzia_slask napisał(a):Tak sobie myślę, ze odległość do plaży jest chyba bardziej istotna dla rodziny z małymi dziećmi bo wtedy codziennie się plażuje i jednak dzieciakom chyba właśnie to sprawia największą frajdę , starszym już niekoniecznie :)


W Rovinj byliśmy z 2 córkami (9 i 10 lat), któe uwielbiają plażę i morze, a do plaży mieliśmy ok. 500m. Droga piękna - przez lasek (chyba piniowy) - i nikt nie matudził, bo taki spacer to czysta przyjemność.

Bocian:
Jeśli jedziesz w ciemno i wybierasz kwaterę na miejscu, to raczej nie ma opcji, żebyś mieszkał w "norze". Zresztą nawet przez internet trafić na "norę" to jest chyba duża sztuka w Chorwacji. Tamtejszy standard zadowoli chyba 90% naszych rodaków.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.12.2010 15:31

Słowo "nora" użyte tu było na wyrost i specjalnie. Mimo wszystko nadal uważam, że błędne jest założenie , że w kwaterze się TYLKO śpi i je. Tak wg mnie nie jest. Przyznaje, że średni standard w Cro jest zadowalający.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.12.2010 15:34

Torac napisał(a):
Bocian napisał(a): Ja zawsze mam rezerwację ale to zależy także u mnie od ilości osób a ekipy bywają i po 10 i po 25 osób jak teraz do Borka...


"Bocian Travel" :?: :wink:

I Spotkanie Dingač 2011 8)
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 27.12.2010 17:07

Bocian napisał(a):
Torac napisał(a):
Bocian napisał(a): Ja zawsze mam rezerwację ale to zależy także u mnie od ilości osób a ekipy bywają i po 10 i po 25 osób jak teraz do Borka...


"Bocian Travel" :?: :wink:

I Spotkanie Dingač 2011 8)


Przez to spotkanie, to ja nie jadę wtedy kiedy chciałam - tylko wtedy kiedy w Borku się znalazło wolne miejsce :) :) :) A rezerwację w listopadzie robiłam...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.12.2010 18:50

asikx&rafikx napisał(a):
Bocian napisał(a):
Torac napisał(a):
Bocian napisał(a): Ja zawsze mam rezerwację ale to zależy także u mnie od ilości osób a ekipy bywają i po 10 i po 25 osób jak teraz do Borka...


"Bocian Travel" :?: :wink:

I Spotkanie Dingač 2011 8)


Przez to spotkanie, to ja nie jadę wtedy kiedy chciałam - tylko wtedy kiedy w Borku się znalazło wolne miejsce :) :) :) A rezerwację w listopadzie robiłam...

No nie może być... A ja w grudniu... 8) :lol:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 27.12.2010 19:32

Bocianie, czy może już pora na rezerwację kolovoza 2012 ... u Bobo oczywiście :?: Szykuję powoli come back do Borka :D
Pozdrav.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 27.12.2010 19:36

madzia_slask napisał(a):to jest chyba tak jak napisałam, ze zależy kto co lubi :) więc bedzie tyle opinii ile jest osób na forum :) faktycznie nie ukrywam, ze jednym z moich wymagań jest to, żeby do plaży było łagodne zejście tzn chodzi mi o to , żeby nie było 200 schodów albo mega nachylenia terenu :) ale jeśli jest łagodnie to może być nawet ponad 150 m bo rodzice i tak cały czas spacerują i lubią poznawać także miasteczka.. :)
Tak sobie myślę, ze odległość do plaży jest chyba bardziej istotna dla rodziny z małymi dziećmi bo wtedy codziennie się plażuje i jednak dzieciakom chyba właśnie to sprawia największą frajdę , starszym już niekoniecznie :)
Fakt, że mamy zimę i narty ciągną, ale nie ukrywam, że tak się rozmarzyłam o Chorwacji , że nie mogę o niej przestać myśleć i cały czas oglądam zdjęcia, czytam relacje.. a sesja za pasem :)


Spokojnie ... polako 8)
Chyba znalazłem :D ... http://www.lucija.izet.pl/trstenik/album0.html

Ciekawe , co na to powie Bocian :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.12.2010 19:47

mkm napisał(a):Bocianie, czy może już pora na rezerwację kolovoza 2012 ... u Bobo oczywiście :?: Szykuję powoli come back do Borka :D
Pozdrav.

Nie ma sensu. Zajęte 8)
Co do Trstenica to ma on swój urok. Dla mnie głównie z pewnej odległości z góry albo jak jadę tam autem albo rano biegnę z Borka:) W samym Trstenicu nie chciałbym mieszkać. Ta plażyczka pod jezdnią to kiszka :) Plaż wokół, nie znam... Dla odpoczywających w Trstenicu rada :) Nie zgubcie karteczek ze sklepu z kaucją za butelki. Najdroższa kaucja - 10 kun :)
Ostatnio edytowano 27.12.2010 19:52 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 27.12.2010 19:51

No, Trstenik, to jest Trstenik, jakość sama w sobie :!: Ale jak na pierwszy raz - łatwo, prosto i do celu - pierwsza lepsza wioska między Omisiem, a Makarską. Extra wrażenia murowane. Poza tym szeroka paleta zwiedzania, duże miasta, małe, mniejsze, najmniejsze, wodospady, kaniony, i takie tam różne :wink: Czy nie ? pozdr.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 27.12.2010 19:55

Bocian napisał(a):
mkm napisał(a):Bocianie, czy może już pora na rezerwację kolovoza 2012 ... u Bobo oczywiście :?: Szykuję powoli come back do Borka :D
Pozdrav.

Nie ma sensu. Zajęte 8)


Tego się obawiałem :( ... Już wiem, pojadę w ciemno :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.12.2010 20:00

mkm napisał(a):
Bocian napisał(a):
mkm napisał(a):Bocianie, czy może już pora na rezerwację kolovoza 2012 ... u Bobo oczywiście :?: Szykuję powoli come back do Borka :D
Pozdrav.

Nie ma sensu. Zajęte 8)


Tego się obawiałem :( ... Już wiem, pojadę w ciemno :D

Jak chcesz w ciemno to zamieszkaj na mijance w tunelu :):) Tylko żarówkę tam wykręć :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 27.12.2010 20:06

AdamSz napisał(a):No, Trstenik, to jest Trstenik, jakość sama w sobie :!: Ale jak na pierwszy raz - łatwo, prosto i do celu - pierwsza lepsza wioska między Omisiem, a Makarską. Extra wrażenia murowane. Poza tym szeroka paleta zwiedzania, duże miasta, małe, mniejsze, najmniejsze, wodospady, kaniony, i takie tam różne :wink: Czy nie ? pozdr.


Dobrze prawisz , tylko co ze schodami zrobić :?
Trstenik , dla starszych jest jak najbardziej OK . Jak się znudzi można spacerować dalej ... wzdłuż Zaljevu Żuljana , aż do samej Żuljany :D
Miast , miasteczek i zwiedzania na Peljescu na pewno nie zabraknie ... kamieniem rzucić i jest Korcula .
Makarska nie umywa się nawet do Peljesca .
Pierwszy raz i od razu z grubej rury ... a dlaczego by nie :?: :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 27.12.2010 20:08

Bocian napisał(a):
mkm napisał(a):
Bocian napisał(a):
mkm napisał(a):Bocianie, czy może już pora na rezerwację kolovoza 2012 ... u Bobo oczywiście :?: Szykuję powoli come back do Borka :D
Pozdrav.

Nie ma sensu. Zajęte 8)


Tego się obawiałem :( ... Już wiem, pojadę w ciemno :D

Jak chcesz w ciemno to zamieszkaj na mijance w tunelu :):) Tylko żarówkę tam wykręć :)


Ale superrr :lol: :lol: :lol:
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 27.12.2010 20:33

No tak, gdzie by nie rzucić kamieniem, to wszędzie jest piknie :wink: Łatwiej by chyba było powiedzieć, gdzie nie jechać (ze wzgledu na otoczenie). Nawet w Dugim Racie fabrykę podobno zrolowali :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone