Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kanarowski
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 12.10.2018 12:34

coglin napisał(a):Dziękuję wszystkim.

Wybiorę opcję sobota - niedziela, tylko może jeszcze nocleg przesunę gdzieś zaraz za Zagrzeb.
Zobaczymy.

Z opcją sobota trzeba uważać. 2 lata temu wyjeżdżałem z Baska Voda 25 czerwca około godz. 11:00. W kierunku Baska Voda z Polski jechało mnóstwo kierowców. Ruch kilkukrotnie większy niż w kierunku Zagrzebia. Spowodowane było to tym, że w Polsce dzień wcześniej skończył się rok szkolny
klopot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 12.10.2018 13:31

coglin napisał(a):Dziękuję wszystkim.

Wybiorę opcję sobota - niedziela, tylko może jeszcze nocleg przesunę gdzieś zaraz za Zagrzeb.
Zobaczymy.

Na nocleg proponuję Karlovac.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.10.2018 12:41

Mam trochę wspólnego z turystyką i transportem, więc polecam niedzielny poranek - na wyjeździe jest pusta droga, a korki - w drugą stronę.
Najmniejszy ruch to zawsze niedziela nad ranem - jeśli ktoś lubi wstawać wcześnie, tak jak ja, wyjeżdża o tej porze.
Druga sprawdzona opcja (nie była sprawdzona w drodze do Chorwacji, ale na dłuższych trasach po Polsce już tak) to wyjazd w środku tygodnia, we wtorek lub we środę, w godzinach wczesnoporannych.
W te dni jest najmniejszy ruch.
A co do piątków to nie ruszam się wtedy z domu, jak nie muszę (no chyba, że na zakupy do południa, jak mam wolny dzień). :D
akwarysta6
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 30.10.2018 19:14

A ja od jakiegoś czasu wyjeżdżam w środę na noc, żeby na miejscu być w czwartek, a wracam w czwartek wieczorem. Jak na razie to się sprawdza. Nie stałem na żadnej granicy dłużej niż 20 minut. Urlop druga połowa sierpnia. Pozdrawiam. :papa:
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.10.2018 20:28

Kiedyś już w którymś wątku pisałam, że wg mnie sens zwracania uwagi na dzień wyjazdu zależy od trasy, którą jedziemy. Ciagle czytam czy słyszę o wielkich korkach na granicach czy autostradach ,od osób które jadą przez Słowenie.
Ja przez 3 lata z racji zamieszkania na podkacpaciu jeździłam Słowacja- Węgry- Chorwacja, ruszając w sobotnie popołudnie.
Wiele osób odradzało taki dzień, a trasa za każdym razem była idealna. Granicę z Cro przekraczałam o 1-2 w nocy. Zero korków, puste autostrady. 2 lata temu było to początkiem lipca, rok temu w pełni sezonu czyli początkiem sierpnia.
W tym roku ruszyliśmy dzień po zakończeniu roku szkolnego czyli 23 czerwca, i czasem przez 10-15 minut nie mijaliśmy nikogo na trasie :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 31.10.2018 11:20

wiolek_lp napisał(a):Ja przez 3 lata z racji zamieszkania na podkacpaciu jeździłam Słowacja- Węgry- Chorwacja, ruszając w sobotnie popołudnie.
Wiele osób odradzało taki dzień, a trasa za każdym razem była idealna. Granicę z Cro przekraczałam o 1-2 w nocy. Zero korków, puste autostrady. 2 lata temu było to początkiem lipca, rok temu w pełni sezonu czyli początkiem sierpnia.

Odradzali Ci? Mnie się wydaje, ze sobota jest zła ale na granicy chorwackiej lub Lucko. Jakbym kiedykolwiek jeszcze jechał do Chorwacji, to wyjadę w sobotę wczesnym popołudniem z północnej Polski, żeby granicę chorwacką mijać skoro świt w niedzielę.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.10.2018 11:44

wiolek_lp napisał(a):Ciagle czytam czy słyszę o wielkich korkach na granicach czy autostradach ,od osób które jadą przez Słowenie.
Ja przez 3 lata z racji zamieszkania na podkacpaciu jeździłam Słowacja- Węgry- Chorwacja, ruszając w sobotnie popołudnie.

Z podkarpackiego i południowej małopolski to oczywista oczywistość :wink: że przez Słowenię jechać nie trzeba.
Na korki można trafić jedynie na Lučko, w zależności dnia tygodnia i od godziny wjazdu na bramki, a potem spowolnienie jazdy na autostradzie do Bosiljeva.
No i w razie mocnych wiatrów spowolnienie jazdy w okolicy tunelu Sveti Rok pod Velebitem.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019