Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 12.10.2018 13:34

coglin napisał(a):Dziękuję wszystkim.

Wybiorę opcję sobota - niedziela, tylko może jeszcze nocleg przesunę gdzieś zaraz za Zagrzeb.
Zobaczymy.


Z opcją sobota trzeba uważać. 2 lata temu wyjeżdżałem z Baska Voda 25 czerwca około godz. 11:00. W kierunku Baska Voda z Polski jechało mnóstwo kierowców. Ruch kilkukrotnie większy niż w kierunku Zagrzebia. Spowodowane było to tym, że w Polsce dzień wcześniej skończył się rok szkolny
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 12.10.2018 14:31

coglin napisał(a):Dziękuję wszystkim.

Wybiorę opcję sobota - niedziela, tylko może jeszcze nocleg przesunę gdzieś zaraz za Zagrzeb.
Zobaczymy.

Na nocleg proponuję Karlovac.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.10.2018 13:41

Mam trochę wspólnego z turystyką i transportem, więc polecam niedzielny poranek - na wyjeździe jest pusta droga, a korki - w drugą stronę.
Najmniejszy ruch to zawsze niedziela nad ranem - jeśli ktoś lubi wstawać wcześnie, tak jak ja, wyjeżdża o tej porze.
Druga sprawdzona opcja (nie była sprawdzona w drodze do Chorwacji, ale na dłuższych trasach po Polsce już tak) to wyjazd w środku tygodnia, we wtorek lub we środę, w godzinach wczesnoporannych.
W te dni jest najmniejszy ruch.
A co do piątków to nie ruszam się wtedy z domu, jak nie muszę (no chyba, że na zakupy do południa, jak mam wolny dzień). :D
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 30.10.2018 20:14

A ja od jakiegoś czasu wyjeżdżam w środę na noc, żeby na miejscu być w czwartek, a wracam w czwartek wieczorem. Jak na razie to się sprawdza. Nie stałem na żadnej granicy dłużej niż 20 minut. Urlop druga połowa sierpnia. Pozdrawiam. :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.10.2018 21:28

Kiedyś już w którymś wątku pisałam, że wg mnie sens zwracania uwagi na dzień wyjazdu zależy od trasy, którą jedziemy. Ciagle czytam czy słyszę o wielkich korkach na granicach czy autostradach ,od osób które jadą przez Słowenie.
Ja przez 3 lata z racji zamieszkania na podkacpaciu jeździłam Słowacja- Węgry- Chorwacja, ruszając w sobotnie popołudnie.
Wiele osób odradzało taki dzień, a trasa za każdym razem była idealna. Granicę z Cro przekraczałam o 1-2 w nocy. Zero korków, puste autostrady. 2 lata temu było to początkiem lipca, rok temu w pełni sezonu czyli początkiem sierpnia.
W tym roku ruszyliśmy dzień po zakończeniu roku szkolnego czyli 23 czerwca, i czasem przez 10-15 minut nie mijaliśmy nikogo na trasie :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 31.10.2018 12:20

wiolek_lp napisał(a):Ja przez 3 lata z racji zamieszkania na podkacpaciu jeździłam Słowacja- Węgry- Chorwacja, ruszając w sobotnie popołudnie.
Wiele osób odradzało taki dzień, a trasa za każdym razem była idealna. Granicę z Cro przekraczałam o 1-2 w nocy. Zero korków, puste autostrady. 2 lata temu było to początkiem lipca, rok temu w pełni sezonu czyli początkiem sierpnia.

Odradzali Ci? Mnie się wydaje, ze sobota jest zła ale na granicy chorwackiej lub Lucko. Jakbym kiedykolwiek jeszcze jechał do Chorwacji, to wyjadę w sobotę wczesnym popołudniem z północnej Polski, żeby granicę chorwacką mijać skoro świt w niedzielę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.10.2018 12:44

wiolek_lp napisał(a):Ciagle czytam czy słyszę o wielkich korkach na granicach czy autostradach ,od osób które jadą przez Słowenie.
Ja przez 3 lata z racji zamieszkania na podkacpaciu jeździłam Słowacja- Węgry- Chorwacja, ruszając w sobotnie popołudnie.

Z podkarpackiego i południowej małopolski to oczywista oczywistość :wink: że przez Słowenię jechać nie trzeba.
Na korki można trafić jedynie na Lučko, w zależności dnia tygodnia i od godziny wjazdu na bramki, a potem spowolnienie jazdy na autostradzie do Bosiljeva.
No i w razie mocnych wiatrów spowolnienie jazdy w okolicy tunelu Sveti Rok pod Velebitem.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone