Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2016 22:34

marcines napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):jeżeli kogoś interesuje tranzyt przez Słowację: Barwinek-Svidnik-Preszow-Koszyce to jak najbardziej polecam niedzielę...najlepiej w godzinach porannych...


dzięki, tak będe jechał za tydzień, właśnie w niedzielę, oczywiście z ominięciem autostrad


Niedziela jest najlepszym dniem na podróżowanie :D 8)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.06.2016 22:45

Sol-Wagon napisał(a):jeżeli kogoś interesuje tranzyt przez Słowację: Barwinek-Svidnik-Preszow-Koszyce to jak najbardziej polecam niedzielę...najlepiej w godzinach porannych...

No i bardzo dobrze. Tak będę jechał. W nocy z soboty na niedzielę przez Polskę, a potem tranzyt przez Słowację w niedzielny poranek.
Wszystko śpi, a my jedziemy. Lubię to. :lol:
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 15.05.2018 19:15

Hej w tym roku spędzimy nasze pierwsze wakacje w Cro. Pobyt mamy od 20.08 do 31.08. Wybraliśmy Pakostane. Jedziemy z Warszawa. Dwa auta, trzech kierowców.
Z tego co wyczytałem to wyjazd 19.08 niedziela wieczorem tak aby być 20.08 około południa na miejscu to całkiem trafiony pomysł?
Powrót wypada na piątek. Rano musimy opuscic kwatere ale jeszcze nie wiemy czy ruszamy od razu czy jeszcze spedzimy troszkę czasu w Cro i wyruszymy wieczorem. W każdym razie powrót w piątek to chyba też nie najgorsza opcja?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2018 20:15

Marcinusik - Jest ok.
Jak chcecie wracać wieczorem, to dobrze zaplanować jakieś zwiedzanie w drodze powrotnej aby nie tracić wcześniej dnia , np. Plitwice, itp.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.05.2018 22:34

Marcinusik, jeśli możecie, to wyjeździe trochę wcześniej, gdybyście potrzebowali np trochę więcej snu po drodze. Poza tym-wygodniej jechać w ciągu dnia. Jeśli na miejscu będziecie trochę przed czasem, to nie problem ;)
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 16.05.2018 08:51

Kwatere mamy od godziny 14. Myślałem o wyjeździe 19-20 w niedziele. Do 14 mamy 18 godzin. Więc ibtak oewnie będziemy sporo przed tą 14. Wcześniejszy wyjazd spowodował by że moglibyśmy być sporo za wcześnie. Jedziemy na 3 kierowców w dwóch samochodach więc nie ma problemu z drzemką w czasie jazdy ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.05.2018 09:26

Nie jechałem w niedzielę w kierunku Chorwacji, ale przez ostatnie dwa lata wracałem. Wieczorem ok 22 -23 byłem w okolicach granicy A-Cz i w obu przypadkach zauważyłem spory ruch w przeciwnym kierunku. Jechało bardzo dużo aut osobowych na polskich rejestracjach (szczególnie SRC, SRB, SWD, OK, OKR, OP, OGL), najprawdopodobniej byli to nasi rodacy pracujący w Austrii i wracający po weekendzie w domu. Bliżej granicy z Pl mijałem bardzo dużo ciężarówek, nie wiem czy to akurat było jakieś święto w Czechach, czy Czesi mają zakaz jady ciężarówek w weekend.
W tym roku znów mam planowany powrót w niedzielę, więc sprawdzę czy to standard czy odosobniony przypadek :wink:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 16.05.2018 09:43

3 lata temu, połowa sierpnia, wyjazd w piątek, Słowacja, Węgry, nocleg w Otocacu, ruch spory ale płynny, na granicy chorwackiej kilka samochodów, Zagrzeb bez korków, w sobotę ruch spory ale płynny, 10 minut na bramce w Splicie. Powrót w niedzielę, luzik.

2 lata temu, połowa sierpnia wyjazd w sobotę, ta sama trasa, ruch umiarkowany i w sobotę i w niedzielę. Powrót w niedzielę, 10 minut kolejki do bramki "card only" pod Zagrzebiem ok. 14 po południu, poza tym luzik. Na granicy węgierskiej też ok. 10 minut.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 16.05.2018 09:55

Rok temu jechałem w lipcu w niedzielę 7 rano wyjazd z Poznania w Cro na granicy byłem o 19 cały czas spokój tylko autostradami Poznań - Wrocław - A4 na A1 Ostrawa - Brno - Brzecław - Wiedeń - Graz - Gornji Macelj
W tym roku taka sama droga i też niedziela w lipcu :D
pablonet8
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 10.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablonet8 » 16.05.2018 10:40

Sol-Wagon napisał(a):jeżeli kogoś interesuje tranzyt przez Słowację: Barwinek-Svidnik-Preszow-Koszyce to jak najbardziej polecam niedzielę...najlepiej w godzinach porannych...


Dobra wiadomość :) Moja trasa niedziela raniutko sierpien, potem Miszkolc, Budapeszt, Osijek, i nocleg w Zenica. Razem równo 1000km a na rano zostaje 300 i Peljesac! Winiety tylko Węgry 70zl m-c, HR 10 zł, BiH 10zł. Nocleg wychodzi gratis w stosunku do trasy przez Zagrzeb...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 16.05.2018 11:51

Marcinusik napisał(a):Kwatere mamy od godziny 14. Myślałem o wyjeździe 19-20 w niedziele. Do 14 mamy 18 godzin. Więc ibtak oewnie będziemy sporo przed tą 14. Wcześniejszy wyjazd spowodował by że moglibyśmy być sporo za wcześnie. Jedziemy na 3 kierowców w dwóch samochodach więc nie ma problemu z drzemką w czasie jazdy ;)

Trzech kierowców na dwa samochody to nadal nie da się uzyskać dwóch kierowców w każdym z obu samochodów-gdy ten jeden będzie zmęczony a w drugim niedawno była zmiana-trzeba będzie zarządzić odpoczynek. Ale faktycznie, macie spore szanse na dotarcie tam o czasie nawet z postojami.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 16.05.2018 11:52

13 sierpień 2017 niedziela, wyjazd 6:30 z Katowic na nocleg tranzytowy w Jastrebarsko. Trasa przez Słowację i Węgry. Ruch znikomy. W tym roku wyruszamy w sobotę rano.
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 16.05.2018 17:44

Ja startuje 19 czerwca we wtorek o 4 rano .... mam nadzieję że na drogach nie będzie zbyt tłoczno ... zobaczymy :)
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 17.05.2018 15:12

My cztery razy w Cro i zazwyczaj wyjazd z Polski w niedzielę w godzinach 18-20. Ruch generalnie znikomy, jazda nocą na jeden raz.

Jedynie dwa lata temu, końcem czerwca ruszyliśmy z Polski w piątek pod wieczór i to był błąd. Bardzo duży ruch.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 18.05.2018 12:16

@Twister85 ja też ruszam w niedzielę w tych godzinach co napisałeś. Tym bardziej cieszy mnie ta informacja o luźnej drodze ;)

Kwaterke mamy od poniedziałkubod 14 ale można być wcześniej, zostawić autko na terenie i iść opędzlować lody na plaży.

Jadę pierwszy raz więc ciężko mi określić czas drogi i czas oraz ilość postojów ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone