Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 19.05.2011 09:29

trajano napisał(a):JCzy potwierdzacie mój pozytywny stosunek do takiego terminu wyjazdu?


Potwierdzam :)
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 19.05.2011 10:23

ja to sobie wymyśliłem tak.

zakwaterowanie w Breli zaczyna się w sobotę 16.07 po 16.

wyjeżdzam 15.07 (piątek) spokojniutko po śniadanku, jazda w okolice Plitvic i tam nocleg, jakiś spacerek itd.

w sobotę rano (16.07) zwiedzanie jeziorek i potem dalsza droga do Breli ?

może być?

jaki mniej więcej czas przejazdu na trasie Cieszyn ->Plitvice ? ;-)
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 19.05.2011 10:29

wujek Google mówi, że w granicach 9 - 10 godzin. Jako, że wyjeżdżasz w piątek proponuję, abyś wziął poprawkę na korki. Duże korki.
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 19.05.2011 19:25

W tym roku pierwszy raz jadę w piątek wieczorkiem bo będąc na majówce w Cro. zarezerwowałem sobie już lokum , wcześniejsze wyjazdy a było ich 5 na Cro. planowałem wyjazdy w czwartki i powiem że droga była spokojna i bez jakichkolwiek korków a jeździłem zawsze tą samą czyli Żylina , Bratysława no i oczywiście 86 o Chorwacji nie piszę bo tam na drogach też pustki w piątek nad ranem .
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 19.05.2011 19:31

tajemniczy - nawet Wasza lokalizacja (bardzo pomocna) nie upoważnia Was do ruszenia spokojnie, po śniadanku.
powiedz śniadanko na granicy czesko-austriackiej lub węgierskiej i będzie zgoda. Inaczej -kicha (oczywiście wg mnie).
reszta jest Ok.
Pozdr
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 21.05.2011 19:22

Ja jestem pod wrażeniem wyjazdu w "NIEDZIELĘ". W ubiegłym roku dokonałem takiego wyjazdu i moje plany wzięły w łeb!! ZAOSZCZĘDZIŁEM 8 godzin wobec planowanego czasu przejazdu - Rzeszów-PODACA!!
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 21.05.2011 21:47

Ja jechałem w piątek od 21 z wlkp i droga rewelacja...
W Gorican jakieś 25 minut na przejściu :wink:
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 21.05.2011 22:20

To ja mam termin masakra:( Terminu rezerwacji lokum nie da się zmienić od 31 lipca- Orebic.
Plany są takie- ok 5 rano w piatek wyjeżdżamy z Tarnobrzega. Nocleg w okolicach Lenteye. W sobotę skoro świt ruszamy do Plitvic. Po Plitwicach jedziemy jeszcze jakieś 150 km i mamy kwaterkę w okolicach Zadaru. W niedzielę rano ruszamy do Orebica... Przeżyjemy? Jakieś rady?
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 21.05.2011 22:50

Cześć szkoda że nie jedziecie w sobotę my jedziemy również przez Letenje rozumiem że 86 , tylko my nocujemy w okolicach Szombathely i nie planujemy Plitvic po drodze...
Było by raźniej...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.05.2011 23:47

Patrycja Głowacka napisał(a):To ja mam termin masakra:( Terminu rezerwacji lokum nie da się zmienić od 31 lipca- Orebic.
Plany są takie- ok 5 rano w piatek wyjeżdżamy z Tarnobrzega. Nocleg w okolicach Lenteye. W sobotę skoro świt ruszamy do Plitvic. Po Plitwicach jedziemy jeszcze jakieś 150 km i mamy kwaterkę w okolicach Zadaru. W niedzielę rano ruszamy do Orebica... Przeżyjemy? Jakieś rady?


Przy 2 noclegach na trasie macie ten komfort, że jeden czy drugi korek Was nie stresuje... My możemy sobie pozwolić na luz na polsko-słowackim odcinku, bo nocleg i tak w Wiedniu, ale potem trzeba się sprężać :)

Swoją drogą, nigdy ni myślałem o drugim noclegu na trasie, może kiedyś do tego dojrzeję. Gdzie nocujecie w Plitvicach? Macie zarezerwowany pokój w jakimś hotelu?
myszkin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1081
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) myszkin » 21.05.2011 23:56

Może nie będę odkrywczy , ale proponuję wyjazd i powrót poza weekendem
mamy wtedy pewność że ominą nas KORKI i inne niespodzianki .
Wyjazd zawsze w niedzielę , powrót środek tygodnia.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 22.05.2011 06:45

W tym roku planujemy wyjazd w sierpniu (do Grecji i Albanii) w niedzielę (dotąd wyjeżdżaliśmy w piątek lub sobotę)
Chcemy do wieczora dotrzeć do Seged, tam nocleg. Rano w poniedziałek na baseny w Morahalom. Potem ok. 15 lub 17 tej granica w Tompie i dalej w drogę. Nocleg gdzieś w okolicy Nis (na stacji benz.). Raniutko dalej .. Grecja, Albania itp
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 22.05.2011 07:48

janniko napisał(a):W tym roku planujemy wyjazd w sierpniu (do Grecji i Albanii) w niedzielę (dotąd wyjeżdżaliśmy w piątek lub sobotę)
Chcemy do wieczora dotrzeć do Seged, tam nocleg. Rano w poniedziałek na baseny w Morahalom. Potem ok. 15 lub 17 tej granica w Tompie i dalej w drogę. Nocleg gdzieś w okolicy Nis (na stacji benz.). Raniutko dalej .. Grecja, Albania itp


Ostatnie dwa lata spędziliśmy własnie w Grecji. Wyjeżdżalem w sobotę rano (ok. 4-5 rano) i bez żadnego problemu dojeżdżałem na 19 do Belgradu gdzie mieliśmy nocleg. Następnego dnia, po śniadanku ok 7 rano start pod Saloniki, gdzie byliśmy na obiad :) Tylko powrotu nie polecam tą samą drogą w weekend bo na granicy Serbsko Węgierskiej można utknąć na kilka godzin.
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 22.05.2011 09:06

Witam!
Fotograf123- My jedziemy najpierw z wawy do Tarnobrzega bo zabieramy cześć ekipy z tego miasta, więc wspólna podróż raczej odpada:(
Marsallah mamy czas, nie śpieszymy się... Posiedzimy nad balatonem ze 3-4 godzinki i pojedziemy dalej, ostatnio po Plitvicach łaziliśmy 8 godzin...Może zwiedzimy Zadar. Dla nas podróż to też czas zwiedzania. W drodze powrotnej będziemy zwiedzać wybrzeże...Split, Szybenik, Trogir i na 2-3 dni zatrzymamy się w Budapeszcie:) Ot tacy pokręceni jestesmy, że nie jedziemy na raz, na złamanie karku, byle szybciej nad Jardan... Noclegów na czas podróży jeszcze nie rezerwowałam ale w najbliższym czasie to zrobie:)
Myszkin- to nie jest moja pierwsza podróż do Chorwacji- wiem że termin nie za szczęśliwy ale tak wyszło i nie można tego już zmienić:(
janniko, trajano- jak Bóg da a partia pozwoli może Grecja będzie w przyszłym roku:)
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 01.06.2011 21:56

Witam
W najbliższy weekend wybieram się z rodzinką pierwszy raz do cro. Mam zamiar wyjechać w sobotę lub w niedzielę ok. 18 by na miejscu (okolice KRK) być rano na drugi dzień (w niedziele lub poniedziałek). Jadę w ciemno. I w związku z tym mam pytanko. Czy jest różnica jeśli chodzi o szukanie kwatery między niedzielą rano a poniedziałkiem? Czy z jakichś względów niedziela jest pod tym względem gorsza niż poniedziałek? Zakładałem początkowo wyjazd w niedzielę wieczorem ale wiadomo będę tam o dzień później ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone