Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 28.12.2010 19:58

Witam serdecznie,w drugiej połowie września wybieramy się w podróż poślubną do Chorwacji,dokładniej na wyspę Brać.
Wyjazd planuję w środę gdzieś mniej więcej 15-16,apartamenty mamy zarezerwowane od czwartku od godziny 12.Planowana trasa to przejazd przez Słowację i Węgry.Wyjazd z Warszawy.
I tu rodzi się moje pytanie,czy to jest dobra godzina na wyjazd??Będzie już po sezonie,więc i korki powinny być mniejsze.Przyszła małżonka ma prawo jazdy,więc planujemy zrobić trasę na raz.
To Nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji,więc będę wdzięczny za wszelkie informację.
PS.Piszę w tym temacie,by nie bawić się w zakładanie drugiego.Uprzedzając wpisy niektórych "życzliwych" informuję,że przeglądam forum by zdobyć informację.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 28.12.2010 20:24

Witam Krajana. Z Piaseczna do Splitu masz ok. 1290 km., może troche wiecej. W PL i na Wegrzech bedzieszmiał słabą V przelotową. Na jazdę trzeba ok. 18-19 h do 20. A jeszcze prom, po wyspie, + jakies przystanki, etc. Do 12.00 - mało. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 28.12.2010 20:34 przez AdamSz, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.12.2010 20:25

Masz bonus, bo jedziesz z Piaseczna.

Teoretycznie jest to jakieś 18 godzin ciągłej jazdy, plus czekanie na prom.
Jeżeli nie będzie padać, to po jakichś 7-8 godzinach będziesz już na autostradzie na Słowacji (czyli koło 24.00) i teraz to tylko przerwy na winiety i chwila na granicy z Chorwacją cię zatrzymają.

W zasadzie w południe (nie wiem, jak trafisz z promem) powinniście być na miejscu.

Jeżeli lubicie spać w samochodzie, w czasie jazdy, to będzie to bardzo spokojny przejazd.
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 28.12.2010 21:26

To lepiej chyba już będzie wyjechać w środę w godzinach przedpołudniowych.Biorę też pod uwagę trasę przez Czechy i Austrię,ale czasowo wyjdzie to pewnie podobnie.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 28.12.2010 23:00

Czechy, Austria, Słowenia - same autostrady. wg mnie trasa zdecydowanie lepsza (zwłaszcza na nocne przeloty), ale nieco droższa. Czy tak, czy siak, sugeruję wyjazd 10.00-11.00, góra 12.00. Jakby nie obliczał, ralnie to wychodzi zawsze dłużej. Samo przebicie się do Cieszyna czy Zwardonia ???!!! A czemu się katujecie jednym skokiem ? Potem go będziecie jeden dzień odsypiać :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.12.2010 23:16

AdamSz napisał(a):Czechy, Austria, Słowenia - same autostrady. wg mnie trasa zdecydowanie lepsza (zwłaszcza na nocne przeloty), ale nieco droższa. Czy tak, czy siak, sugeruję wyjazd 10.00-11.00, góra 12.00. Jakby nie obliczał, ralnie to wychodzi zawsze dłużej. Samo przebicie się do Cieszyna czy Zwardonia ???!!! A czemu się katujecie jednym skokiem ? Potem go będziecie jeden dzień odsypiać :wink:


Trasa zdecydowanie ''bez ducha'' ... tylko Słowacja a póżniej węgierska 86 - stka :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.12.2010 23:47

AdamSz napisał(a): A czemu się katujecie jednym skokiem ? Potem go będziecie jeden dzień odsypiać :wink:


Bez przesady, jeśli jest 2 kierowców, to drugi zawsze może spać kiedy 1-szy prowadzi. Ja latem sam jechałem "na raz" całą noc (2 postoje na sen - w sumie może z godzinę) i na miejscu spaliśmy 3 godziny tylko w dzień. W Chorwacji nie chce się spać :D
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 29.12.2010 00:15

W Chorwacji nie chce się spać


Tu się zgodzę. I jeść się też niechce. Na śniadanie wino, na obiad wino, no i na kolecję ........ :wink:

Troche dziwię się tym co wożą z PL kiełbachy, mięcha w słojach, itp, itd, i :wink: Połowa naszych puch i makaronów zawsze ląduje w lodówce uprzejmej Chorwatki :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 29.12.2010 02:41

AdamSz napisał(a):
Tu się zgodzę. I jeść się też niechce. Na śniadanie wino, na obiad wino, no i na kolecję ........ :wink:


No, po takiej dawce to już pewnie nic się nie chce :lol:
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 29.12.2010 03:00

Polako, polako. Przyjrzyj się gospodarzom, jak od rana zakradają się do gąsiorka :wink: I jest OK. :) ................ PS. Częściej jednak rakija. pozdr
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 29.12.2010 10:02

Dzięki wielkie za pomoc :) wstępnie w głowie jest plan by uderzyć na Barwinek i dalej to już wiadomo.Słowacja lokalnymi,na Węgrzech chyba polecę autostradą.Pewnie będą jakieś zmiany planów do września,ale najważniejsze to dojechać szczęśliwie :) pzdr i miłego dnia wszystkim życzę.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 29.12.2010 12:04

Tylko słuchaj uwaznie radia i trafficu, bo z tym Barwinkiem róznie bywa- to jednak pipidówiaste strony, więc wystarczy jedno walnięcie jakiegoś pojazdu w drugi i... jedyna trasa ku granicy zablokowana. Objazdów po wsiach, dolinach i okolicznych łąkach nie polecam.
Słowackie lokal roads są dobre ale na noc. W dzień niemiłosiernie wloką się tam miejscowi starymi Skodami i innymi dziwadłami. Pełno zakrętów, niełatwe wyprzedzanie. Ale natężenie ruchu na szczęście nie takie jak u nas.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 29.12.2010 12:17

Sama prawda. Trasa owszem, poznawcza i nieśpieszna (i w PL i w SK). Mozna sobie tak ot jechać i dłubać w nosie :wink: :wink: :wink: Pozdr.
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 29.12.2010 12:36

Marcin82
Z Warszawy ( a to prawie Piaseczno) do Tribunj jechałem w dwóch kierowców 27 godzin (bez korków, przerwy na kawkę i papieroska).
Trasa przez Cieszyn, Bratysławę, Wiedeń i Słowację ( z ominięciem autostrady). Czas przejazdu 18-20 godzin jest nierealny.
Wyjazd był pod koniec czerwca w czwartek.
Cała jazda z przestrzeganiem wszystkich przepisów z godzinną przerwą na spanie.
Jadąc jako drugi kierowca mający przerwę nie potrafię spać (tak już mam), weź to pod uwagę, a szkoda także pięknych widoków.
Jedziesz, z tego co piszesz, pierwszy raz.
Gratuluję takiego wyboru na podróż poślubną.
PZDR.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 29.12.2010 12:59

Ja jedynie raz szarpnąłem się na taki wyczyn. Z Novigradu był start 8.30. Gdzieś ok. 21.00 przekroczyłem Zwardoń, a ok. 3.00 byłem pod domem. Czas jazdy niemalże jak teoretyczny, życiowy rekord :wink: , ale raz i dość - nie polecam. W ogóle wyznaję zasadę, lepiej dorzucić te 40-50 eurasów (na 4 osoby) i przespać się gdzieś w normalnych warunkach, a nie kimać gdzieś tam na kanapie autka. Ale nachalnie nie namawiam. Są różne punkty widzenia. Pozdr.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone