Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.12.2010 10:39

To ja napisał(a):
mkm napisał(a):Od 20 czerwca do 10 września wszystkie najlepsze lokalizacje są niedostepne dla tych co w ciemno ... chyba , że dla Ciebie lokalizacja smjestaja jest obojętna :)

Kolego chyba od " 12 Feb 2007" nie jechałeś w ciemno skoro takie pierdoły wypisujesz, albo po jednej lampce wina tracisz kontakt z rzeczywistością.


Toś mi przy........ł :roll: Ale to nic ... Zapamiętaj , że w szczycie najlepsze kawałki dawno są już rozdane , pozostaje tylko to, co pozostało :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.12.2010 10:44

mutiaq napisał(a):
mkm napisał(a):Od 20 czerwca do 10 września wszystkie najlepsze lokalizacje są niedostepne dla tych co w ciemno ... chyba , że dla Ciebie lokalizacja smjestaja jest obojętna :)

A nie ;)
Byliśmy rok temu 6-12 września w Mandre i trafiła nam się pierwsza linia brzegowa za 10e/os, za 5 podejściem do domów :)
Przy plaży betonowej, 15m od kamyczkowej zatoczki (nie przy jakiejś marinie czy czymś takim ;) )
Pozdrówka ! :)


Do Mandre można jechać w ciemno ... tam wszystko jedno ,który domek na osiedlu się trafi :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 26.12.2010 13:17

mkm napisał(a):Od 20 czerwca do 10 września wszystkie najlepsze lokalizacje są niedostepne dla tych co w ciemno ... chyba , że dla Ciebie lokalizacja smjestaja jest obojętna :)

Też uważam, że bzdury wypisujesz. Ja zawsze jeżdżę w ciemno i jeszcze nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem apartamentu. Weź pod uwagę, że nie wszyscy gospodarze wystawiają swoje domy w internecie lecz są tacy, którzy zawsze liczą na gości jeżdżących w ciemno. Nieraz są to propozycje znacznie ciekawsze i tańsze niż te wystawiane przez internet czy biuro podróży.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 26.12.2010 15:22

greenrs napisał(a):
mkm napisał(a):Od 20 czerwca do 10 września wszystkie najlepsze lokalizacje są niedostepne dla tych co w ciemno ... chyba , że dla Ciebie lokalizacja smjestaja jest obojętna :)

Też uważam, że bzdury wypisujesz. Ja zawsze jeżdżę w ciemno i jeszcze nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem apartamentu. Weź pod uwagę, że nie wszyscy gospodarze wystawiają swoje domy w internecie lecz są tacy, którzy zawsze liczą na gości jeżdżących w ciemno. Nieraz są to propozycje znacznie ciekawsze i tańsze niż te wystawiane przez internet czy biuro podróży.


Zgadzam się z kolegą mkm. Sorry, ale wy po prostu nie łapiecie, co to jest dobra lokalizacja w rozumieniu kolegi mkm. Przeciętną kwaterkę, to owszem, można zdobyć w ciemno. Ja zreszta też tak robie. Ale tzw perełki w ciemno się nie dostanie (szansa 1/100). A jak ktos nie rozróżnia, co to jest najlepsza lokalizacja, to niech pochodzi po postach kolegi mkm. Tam doszuka się tzw kwaterk - perełek. Takie są poobstawiane z reguły juz od stycznia-marca, a nawet rok do przodu i zdobycie czegoś takiego w ciemno jest z reguły nierealne. Chociaż, jak mówię, zdarzaja sie okazje. Ale jak ktoś chce na 100 % extra lokalizacje, tylko rezerwowanie. Hej.
Ostatnio edytowano 26.12.2010 15:48 przez AdamSz, łącznie edytowano 1 raz
madzia_slask
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 26.12.2010 15:46

z tego co zdążyłam sie zorientować to jednak większość apartamentów w Chorwacji ma standard dość dobry i nie wiem co dokładnie oznacza "perełka" ale skoro ludzie tu piszą, że przyjeżdżają nawet w sezonie i w znanych miejscowościach w 2h są w stanie znaleźć tani w pełni wyposażony apartament z widokiem na morze to... czego więcej chcieć ?:) czy te apartamenty naprawdę się aż tak różnią ? chodzi mi o taki apartament na kieszeń przeciętnego polaka , w którym można spędzić godnie urlop i który nie jest oddalony 2km od plaży:)

Ja akurat planuje początek września i nie mam żadnych wygórowanych wymagań, najważniejsze żeby było miejsce dla 4 osób i kuchnia (możliwość gotowania) i żeby dojście do plaży nie było zbyt strome :) jak się trafi z widokiem na morze to super, ale jak nie to chyba płakać nie będę.. i na 99% po lekturze forum jestem zdecydowana na jazdę w ciemno, nawet moi mało szaleni rodzice bez problemu dali się przekonać :P :)

Zapewne i jazda w ciemno i rezerwacja wcześniejsza mają swoje plusy i minusy , zwolenników i przeciwników, każdy wybiera to co mu bardziej pasuje. Myślę, ze jak ktoś ma niepewny termin urlopu i niepewną sytuację to pozostaje i tak tylko jazda w ciemno.. najważniejsze że taka możliwość w CRO istnieje :)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 26.12.2010 16:03

Wrzesień, normalne wymagania - i tak rób - Jedź w ciemno :) 1 - 2 pokoje, aneks kuchenny, WC i balkon z widokiem na Adriatyk, to jest to standard i to jest wszędzie. Ale wiedz, że są koneserzy, którzy oczekuja czegoś wiecej. Kamienne domy z duszą, najlepiej 100 letnie :!: piekna ichnia architektura, do morza przysłowiowe 5 m., intymne lokalizacje, plaże dla siebie, piękne, wysublimowane otoczenie, roslinność, palmy, pnacza, nasadzenia, przebajkowe widoki z tarasu, powtarzam - przebajkowe, bo bajkowe z reguły wszedzie :wink: , ponadprzecietny standard kwatery, łódka do dyspozycji, i co by tam jeszcze :wink: Taką kwaterkę trzeba najpierw wypatrzeć, a potem sie tego trzymac, rezerwować. Zależy zresztą, kto co lubi, jakie wymagania, jaka kieszeń, itd. Hej. :)
Ostatnio edytowano 26.12.2010 16:21 przez AdamSz, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.12.2010 16:20

madzia_slask napisał(a):... i nie mam żadnych wygórowanych wymagań...

I błąd.
Przy takim podejściu zaparkujesz w pierwszym, drogim i kiepsko położonym byle jakim pokoju z aneksem kuchennym.

Sprecyzuj swoje wymagania na wyższy standard: 2 pokoje, kuchnia, taras,
odpowiednia odległość od morza i to wszystko za cenę, którą uważasz za akceptowalną,
to spędzisz naprawdę piękne wakacje.

Powodem zniechęcenia do Chorwacji i spędzenia byle jakiego urlopu jest najczęściej właśnie takie podejście:

- nie mam wymagań.

Jak nie masz, to po co ci w ogóle urlop?
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 26.12.2010 16:27

Zgadzam się, ale popatrz, że 1 - 2 pokoje, aneks kuchenny, WC i balkon z widokiem na Adriatyk, to jest to standard i to jest z reguły wszędzie. Pozostaje lokalizacja obiektu. Jak ktoś świerzy w CRO to nie ma wyostrzonej skali porównawczej i z reguły wszystko lub prawie wszystko mu sie podoba. Dopiero kolejne wyjazdy wyostrzają pogląd :wink: Czyż nie ?
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 26.12.2010 16:32

madzia_slask napisał(a):z tego co zdążyłam sie zorientować to jednak większość apartamentów w Chorwacji ma standard dość dobry i nie wiem co dokładnie oznacza "perełka" ale skoro ludzie tu piszą, że przyjeżdżają nawet w sezonie i w znanych miejscowościach w 2h są w stanie znaleźć tani w pełni wyposażony apartament z widokiem na morze to... czego więcej chcieć ?:) czy te apartamenty naprawdę się aż tak różnią ? chodzi mi o taki apartament na kieszeń przeciętnego polaka , w którym można spędzić godnie urlop i który nie jest oddalony 2km od plaży:)

Ja akurat planuje początek września i nie mam żadnych wygórowanych wymagań, najważniejsze żeby było miejsce dla 4 osób i kuchnia (możliwość gotowania) i żeby dojście do plaży nie było zbyt strome :) jak się trafi z widokiem na morze to super, ale jak nie to chyba płakać nie będę.. i na 99% po lekturze forum jestem zdecydowana na jazdę w ciemno, nawet moi mało szaleni rodzice bez problemu dali się przekonać :P :)

Zapewne i jazda w ciemno i rezerwacja wcześniejsza mają swoje plusy i minusy , zwolenników i przeciwników, każdy wybiera to co mu bardziej pasuje. Myślę, ze jak ktoś ma niepewny termin urlopu i niepewną sytuację to pozostaje i tak tylko jazda w ciemno.. najważniejsze że taka możliwość w CRO istnieje :)
Nigdy nie rezerwowałem nawet w środku sezonu to tym bardziej we wrześniu już pod koniec sierpnia przy drodze spotkasz tzw naganiaczy oferujących kwatery.powinno być bez problemu i taniej.Natomiast czwartek to lepszy dzień jak piątek bo odpada weekendowa konkurencja ,więc tak zaplanuj by być na miejscu najpóżniej do wczesnego piątkowego popołudnia.Pozdrawiam[/img]
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 26.12.2010 18:32

madzia_slask napisał(a):hm a pomijając ruch na trasie to kiedy najlepiej wjechać do chorwacji decydując się na wakacje " w ciemno" i poszukiwanie noclegu ? oczywiście wiem, że najlepiej rano :) Dodam że ciągle się wahamy czy w ciemno czy nie bo to nasz pierwszy wyjazd od Chorwacji z rodzicami, którzy swoje latka mają, więc ewentualny nocleg w namiocie odpada :) natomiast wcześniejsza rezerwacja z pewnych względów też odpada..
stąd pytanie: który dzień tygodnia najlepszy na znalezienie noclegu na przełomie sierpnia/września na Makarskiej? (głównie: Baska Voda, Promajna, Makarska, Brist - te miejsca wybrałam po lekturze Waszego forum ) . Chcemy jechać na 10 dni ,najbardziej nam odpowiada wjazd do Chorwacji w czwartek, ale boję się, że to najgorszy moment bo się turnusy kończą więc albo będą kwatery jeszcze zajęte, albo jeszcze niezajęte:)
Będę wdzięczna za pomoc.

Chciałam jeszcze podziękować wszystkim za tworzenie tego forum, jest to niesamowita skarbnica wiedzy na temat Chorwacji, jeszcze tam nie byłam, a już mnie do niej niesamowicie ciągnie :) Poza tym chyba na żadnej www i w żadnym przewodniku nie ma tylu praktycznych rad.. Dzięki !

I słusznie obraliście sobie cel podróży i tego się trzymajcie takie wakacje są najlepsze a z własnego doświadczenia wiem że to opcja niemal doskonała czyli jazda w ciemno. Jeśli chodzi o dzień w którym szukać kwatery to niedziela i poniedziałek i zawsze najlepiej do południa. Zacząć szukać od apartamentu, który was najbardziej interesuje i najbliżej wody-plaży, jeśli nie tam u sąsiada jeśli nie u sąsiada to mogą polecić znajomego. Tak czy owak zawsze Chorwaci są skłonni pomóc ja nigdy nie szukałem dłużej jak 20min-30min a ostatni pobyt w Przepięknej Breli zajęło mi max 5min oczywiście pomógł Chorwat do którego zajrzałem zaraz jako pierwszego tuż nad samą wodą. Zadzwonił wsiadł w samochód i niespełna 300m od niego miałem super apartamencik za naprawdę fajna kasę z super widokiem. Tak wiec bez obaw znajdziesz.
Ps. i środek tygodnia jest dobry do szukania ostatnio zwalniałem apartament w środę po 10 dniach pobytu i jak się okazało 2 inne rodziny z Czech również tak więc w samym środku tygodnia tyko w naszym apartamentowcu zwalniały się 3 od razu, ale to nie reguła i najlepiej szukać w niedzielę lub poniedziałek do południa. Pozrawiam
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 26.12.2010 18:41

mkm Mam wielki szacunek dla Twojego doświadczenia i wiedzy jaką posiadasz ale nie zgodzę się z Tobą że w sezonie wszystkie najlepsze kwatery są już rozdane.
Raz zawsze zaczepiam właściciela kwatery która mnie zainteresuje gównie z zapytaniem o cenę ( następne wakacje) i przynajmniej w 30% z nich na tę chwilę są miejsca czy to w sezonie czy po za nim.
Dwa to CENA nie ukrywajmy, ale ma ona wielki wpływ dla szukających bo i są takie za 40 euro jak i za 200 euro od doby oba dla 4-5 osób.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.12.2010 19:33

greenrs napisał(a):
mkm napisał(a):Od 20 czerwca do 10 września wszystkie najlepsze lokalizacje są niedostepne dla tych co w ciemno ... chyba , że dla Ciebie lokalizacja smjestaja jest obojętna :)

Też uważam, że bzdury wypisujesz. Ja zawsze jeżdżę w ciemno i jeszcze nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem apartamentu. Weź pod uwagę, że nie wszyscy gospodarze wystawiają swoje domy w internecie lecz są tacy, którzy zawsze liczą na gości jeżdżących w ciemno. Nieraz są to propozycje znacznie ciekawsze i tańsze niż te wystawiane przez internet czy biuro podróży.


Jak znajdziesz w ciemno coś ciekawszego i tańszego od mojej propozycji na dziś , to stawiam kontener karlovacko :)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 26.12.2010 21:35

To wszystko zależy za ile??? Pięknych miejsc nie brakuje w Chorwacji Twoja propozycja fajna choć na kolana mnie nie rzuciła no i ile?
Tu masz relację kolegi no i jest niewątpliwie widokowo i komfortowo konkurencyjnie no ale ta cena.
forum/viewtopic.php?t=29031
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 26.12.2010 21:42

Jeśli chodzi o cenę tu bazowałem w tym roku jak i za ile można przeczytać w opisie choć na kolana nie obala ale ja wymagań nie mam CENA zrobiła swoje. :D
forum/viewtopic.php?t=29201&highlight=
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.12.2010 22:26

Consett, widzę że się bardzo starasz , ale przed Tobą jeszcze dużo pracy ... Co to ja Breli nie znam czy cuś :wink:
Moja propozycja na dziś jest za 47 eur na przełomie czerwca z lipcem ... i to cała chata :D
Jak odgadniesz nazwę zatoki nad którą położona jest chata... jesteś dobry :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone