Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 23.12.2010 20:25

Skoro już musisz w ciemno , to najlepszy jest poniedziałek ... z tym że zdecydowanie lepiej jest jednak mieć rezerwacje w kieszeni :)
madzia_slask
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 23.12.2010 20:41

tak wiem, tylko rezerwacja wiąże się z zaliczką a z pewnych względów do ostatniego dnia nie będziemy mieć 100% pewności czy jedziemy.. więc szkoda troszke pieniążków :( czyli jednak pon.. już właśnie o tym czytałam , ale dla nas to najgorszy termin , więc ewentualnie kiedy jeszcze ? i czy we wrześniu też są takie zatłoczone trasy w weekend ?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.12.2010 21:07

mkm napisał(a):Skoro już musisz w ciemno , to najlepszy jest poniedziałek ... z tym że zdecydowanie lepiej jest jednak mieć rezerwacje w kieszeni :)


Ośmielę się nie zgodzić. Kiedyś jeździliśmy z rezerwacją, kilka lat temu iodważyliśmy się w ciemno i od tamtej pory nikt mnie nie przekona że z rezerwacją jest lepiej. Tylko w ciemno!
madzia_slask
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 23.12.2010 21:09

przeczytałam dużo na temat jazdy w ciemno i w sumie jesteśmy na to prawie zdecydowani, to dla nas najlepsze a że jedziemy na początku września to jakoś nie wierzę, że nic się nie znajdzie, najwyżej troszkę nie takie jak sobie wymarzymy ale dobre będzie :)
Bardziej mnie interesuje jak to sie w różne dni tygodnia układa..dla nas po prostu wjazd do Cro w pon jest najgorszy , wolimy czwartek, piatek, sobote.. i jak jest wtedy?
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 23.12.2010 21:14

Od 20 czerwca do 10 września wszystkie najlepsze lokalizacje są niedostepne dla tych co w ciemno ... chyba , że dla Ciebie lokalizacja smjestaja jest obojętna :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.12.2010 21:14

madzia_slask napisał(a):przeczytałam dużo na temat jazdy w ciemno i w sumie jesteśmy na to prawie zdecydowani, to dla nas najlepsze a że jedziemy na początku września to jakoś nie wierzę, że nic się nie znajdzie, najwyżej troszkę nie takie jak sobie wymarzymy ale dobre będzie :)
Bardziej mnie interesuje jak to sie w różne dni tygodnia układa..dla nas po prostu wjazd do Cro w pon jest najgorszy , wolimy czwartek, piatek, sobote.. i jak jest wtedy?


Madzia, my jeździmy w różne miejsca najczęściej w środku sezonu (głównie lipiec) i jeszcze nigdy nie mieliśmy problemu ze znalezieniem kwater. Zamawianie przez internet to zawsze loteria, bo ze zdjęć nic nie wynika - na miejscu może to wyglądać zupełnie inaczej. A na miejscu widzisz co bierzesz. Drugi plus to mniejsza cena tych samych kwater na miejscu niż przez internet, no i oczywiście możliwość negocjacji cen. Myślę że dzień tygodnia nie ma tu dużego znaczenia - najlepszy jest pewnie poniedziałek, najgorszy piątek, ale różnice n ie powinny być znaczące. Znajdziecie coś na 100% każdego dnia.

Zresztą jest na tym forum dużo na ten temat i generalniue jakieś 80-90% Cromaniaków doradza jazdę w ciemno.
madzia_slask
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 23.12.2010 21:37

dzięki :) dużo sie naczytałam o jeździe w ciemno i widzę , ze faktycznie jest ok :)
w takim razie piątek odpada, a sobota? niedziela ? czy Chorwaci jakoś specjalnie weekendy spedząją i poszukujących turystów jest mniej ? Gdybym jechala sama ze znajomymi to pewnie bym się nad tym nie zastanawiała, ale że jadę z rodzicami.. to chcę jaknajlepiej :D
matti_wse
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) matti_wse » 24.12.2010 12:07

Ja jechałem w tym roku 27 sierpnia z piątku na sobote przez słowacje,austrie,słowenie, na granicy z chorwacją byłem w sobote rano o 5 i kolejek nie było. Jeśli jechałbym w lipcu to napewno bym wybrał środek tygodnia
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 24.12.2010 19:52

2 razy jechałam w połowie czerwca z piątku na sobotę - fakt, że w nocy. Drogi były wyludnione, od czasu do czasu jakieś auto czy autokar.
Jeśli mówimy o czerwcu to jechać w ciemno. W połowie czerwca np w Primostenie Trogir ok 30 min autem) może było obsadzone 20% kwater a gdzie tu mowić o początku czerwca.

Co do wyjazdu sierpień/wrzesień kwatera na pewno sie znajdzie jak nie samemu to przez miejscowe biuro, kwestią bedzie tylko cena.

Najlepiej być na miejscu przed południem.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 24.12.2010 20:33

Z poludnia PL to w niedziele tez mozna,najlepiej z rana,Slowacje rano sie robi,Donowale bez ciezarowek...Budapeszt tez kolo poludnia,male korki-niedziela,do Balatonu popoludniu tez spoko,wracaja z nad Balatonu...Chorwacja to juz luuuzzz...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.12.2010 21:28

jaro1959 skąd klikash?
ptysiek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 31.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptysiek » 25.12.2010 12:15

zawsze jedziemy końcem czerwca z piątku na sobote,okolice Wadowic,przez Bratysławe-86-Chor jest spoko!jak wygląda powrót w połowie lipca-niedziela?nigdy tak jeszcze niewracałem?Pozdro!!!!
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 25.12.2010 12:23

mkm napisał(a):Od 20 czerwca do 10 września wszystkie najlepsze lokalizacje są niedostepne dla tych co w ciemno ... chyba , że dla Ciebie lokalizacja smjestaja jest obojętna :)

A nie ;)
Byliśmy rok temu 6-12 września w Mandre i trafiła nam się pierwsza linia brzegowa za 10e/os, za 5 podejściem do domów :)
Przy plaży betonowej, 15m od kamyczkowej zatoczki (nie przy jakiejś marinie czy czymś takim ;) )
Pozdrówka ! :)
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 26.12.2010 00:06

Zawsze w ciemno! Rewelacja!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.12.2010 02:14

mkm napisał(a):Od 20 czerwca do 10 września wszystkie najlepsze lokalizacje są niedostepne dla tych co w ciemno ... chyba , że dla Ciebie lokalizacja smjestaja jest obojętna :)

Kolego chyba od " 12 Feb 2007" nie jechałeś w ciemno skoro takie pierdoły wypisujesz, albo po jednej lampce wina tracisz kontakt z rzeczywistością.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone