Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biurs
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biurs » 03.01.2011 14:18

Witam mój pierwszy post na forum.

Mam zamiar jechać do Chorwacji na wyspę Vis w czerwcu. Ja osobiście planuję wyjazd z Opola, gdzie mieszkamy do Chorwacji ok. 16:00 w czwartek. Liczę, że tak po 22:00 ruch na drodze bedzie już na tyle nieznaczny, że jazda będzie płynna.

Powrót do Polski w poniedziałek po południu, no chyba, że prom będzie pełny to następnego dnia.

Podobną metodę przećwiczyłem w wielu wyjazdach do Niemiec i Holandii, gdzie ruch jest jakby większy niż na południu Europy. No może w poniedziałek (dzień powrotu) może być duży ruch ciężarówek.
siwuniaa84
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 20.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwuniaa84 » 03.01.2011 15:50

Ja myślę że w czerwcu nie będzie jeszcze takiego dużego ruchu na drodze, co innego lipec-sierpień. Szkoda marnować kilku dni urlopu :D
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.01.2011 21:16

biurs napisał(a):Witam mój pierwszy post na forum.

Mam zamiar jechać do Chorwacji na wyspę Vis w czerwcu. Ja osobiście planuję wyjazd z Opola, gdzie mieszkamy do Chorwacji ok. 16:00 w czwartek. Liczę, że tak po 22:00 ruch na drodze bedzie już na tyle nieznaczny, że jazda będzie płynna.

Powrót do Polski w poniedziałek po południu, no chyba, że prom będzie pełny to następnego dnia.

Podobną metodę przećwiczyłem w wielu wyjazdach do Niemiec i Holandii, gdzie ruch jest jakby większy niż na południu Europy. No może w poniedziałek (dzień powrotu) może być duży ruch ciężarówek.
W czerwcu ruch jest mniejszy jak lipiec-sierpień,ale unikaj powrotu z Cro w niedzielę.Na bramkach mogą być korki w szczególności Zagrzeb.Pozdrawiam
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 17.01.2011 21:47

Witam,
czy ktoś orientuje się czy w jakimś innym państwie wakacje letnie zaczynają się tak jak u nas tzn 23.06.2011?
Chciałbym jechać w sobotę 26.06, ale mam wątpliwości co do nasilenia ruchu w Chorwacji.
Pozdro.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 17.01.2011 21:58

Wakacje rozpoczynają się nietypowo ze względu na Boże Ciało więc na upartego wyjazd można planować nawet 17.06(poniedziałek i wtorek to i tak szkolna laba) :D Ja startowałem z południa zaraz po rozdaniu świadectw i zawsze było spoko :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.01.2011 00:16

pawelh napisał(a):Wakacje rozpoczynają się nietypowo ze względu na Boże Ciało więc na upartego wyjazd można planować nawet 17.06(poniedziałek i wtorek to i tak szkolna laba)


A świadectwo?? U uczniów musi być wszystko zgodnie z tradycją: świadectwo, wp****l i dopiero wakacje! :D :D :D
Ostatnio edytowano 18.01.2011 08:11 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 18.01.2011 00:38

madzia_slask napisał(a):dzięki :) dużo sie naczytałam o jeździe w ciemno i widzę , ze faktycznie jest ok :)
w takim razie piątek odpada, a sobota? niedziela ? czy Chorwaci jakoś specjalnie weekendy spedząją i poszukujących turystów jest mniej ? Gdybym jechala sama ze znajomymi to pewnie bym się nad tym nie zastanawiała, ale że jadę z rodzicami.. to chcę jaknajlepiej :D

Już tyle tu napisano że nic nowego nie wniosę.
Jedź w ciemno zaufaj sobie i znajdziesz coś na 100%
Jesteś z Katowic więc idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest wyjazd skoro świt około 4-5 rano w sobotę i dotrzecie po około 12gdz w okolice Plitvic tam musowo nocleg znajdziecie bez problemu najlepiej przed Plitwicami około 20km w Niedzielę zwiedzicie sobie to cudowne miejsce i Ty i rodzice będziecie zachwyceni a aby zwiedzić potrzebny jest cały dzionek. Poczym wrócicie sobie na kwaterę i w poniedziałek skoro świt wyjazd w kierunku najbliższego wjazdu na autostradę i kierunek Makarska to max 5gdz jazdy i doskonała pora aby zacząć szukać a szukać długo nie trzeba zacznijcie od domów najbliżej morza i które Wam się najbardziej spodobają jak nie pierwszy to drugi trzeci Chorwaci też pomogą wielu siedzi przed domami i sami kierują gdzie co i jak jak się tylko zagada. Z tego żyją więc i języka nie trzeba znać bo wiedzą o co chodzi.
Tabliczki z napisem ZIMMER SOBE APARTMAN to twój wizualny odnośnik oznacza po prostu wolne miejsca a i wielu takowych tabliczek niema a ma miejsca.
W ten oto sposób zaczniesz wakacje nie marnując dni a i przy okazji zwiedzisz krainę wodospadów w Plitvicach . Powodzenia
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 18.01.2011 13:53

Nie powinno się wyjeżdżać w

ŚRODĘ popielcową
CZWARTEK tłusty
PIĄTEK trzynastego
SOBOTĘ wielką
NIEDZIELĘ palmową
PONIEDZIAŁEK wielkanocny

Wychodzi na to, że wyjeżdżamy tylko we WTORKI
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 18.01.2011 14:40

kaszubskiexpress napisał(a): we WTORKI


a ostatki ?? :wink:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 18.01.2011 15:11

Arek napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a): we WTORKI


a ostatki ?? :wink:


a (o)statki to niech się martwią marynarze :D
madzia_slask
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 23.04.2011 10:31

consett0805 dzięki za odp, ale przyznam, że z pewnych względów mamy plan zwiedzić plitvice wracając ( oczywiście z noclegiem w ich okolicach).

Generalnie po wszystkich rozważaniach tu zdecydowaliśmy , że wyjedziemy jakoś w niedzielę po południu, żeby spokojnie dojechać do Makarskiej w poniedziałek rano (3 kierowców więc bez noclegu) , tak jak mówicie to najlepszy dzień na szukanie kwatery.. nasunęło mi się tylko takie pytanie na które nie znalazłam odpowiedzi na forum, czy w poniedziałek rano jako , że jest to dzień roboczy nie będzie mniejszego wyboru kwater ? bo jakaś część Chorwatów pracuje zapewne ( przypominam, że mam na myśli początek września), więc może być ich mniej przy wjeździe do miasteczek czy też do pewnej godziny mogę ich w domach po prostu nie zastać.. Więc może jednak lepsza niedziela ? czy dobrze myślę, czy to kompletnie nie ma znaczenia w rzeczywistości ?
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 23.04.2011 11:03

Myślę że mniej nie będzie
Tymbardziej że głównie wynajmują od soboty do soboty lub od niedzieli do niedzieli :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.04.2011 18:08

Problemem jest zawsze pierwsza sobota lipca kiedy ruszają niemieckojęzyczne nacje, a drugim takim terminem jest ostatnia sobota lipca jak włanczają się włosi, na powrocie to znowy ok.25.sierpnia jak wszyscy wracają. Ok. 25.08 raz przerabiałem na powrocie z Istri i to w niedzielę a nie w sobotę.
Na forum była taka kartka z kalendarza co wręczali na granicy z dniami o największym nasileniu granicznym. Poszukaj.
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 19.05.2011 09:13

Jadę po raz drugi do CRO i na dzień wyjazdu wyznaczyłem sobie wtorek lub środę 16 lub 17 sierpnia. Mniejsza o powód tak dziwnej daty, ale po przeczytaniu tego wątku domyślam się, że ze znalezieniem odpowiedniej kwatery nie powinno być kłopotu, oczywiście wyjazd "w ciemno" Ta data wyjazdu też jest "płynna" bo jeśli będę chciał to i w pniedziałek mogę ruszyć. Cel wyjazdu daleeekie południe, Makarska riwiera albo Dubrownik.
Czy potwierdzacie mój pozytywny stosunek do takiego terminu wyjazdu?
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 19.05.2011 09:25

rok temu wyjeżdżalismy z Gdańska o 4 rano w niedzielę, Polskę załatwiliśmy dosyć prężnie, w Mikulovie bylismy 16-17, byłoby szybciej ale mieliśmy postój u znajomych w Będzinie ( głosowanie, obiadek i tp ) w poniedziałek o 8 wyjazd z Mikulova, na miejscu czyli na Ciovo byliśmy koło 17 obyło się bez sensacji, obwodowa Wiednia owszem zapchana na wszystkich pasach, ale wszystko jechało normalnie, wracaliśmy w czwartek i piątek i juz nie było tak różowo, wyjechaliśmy z Mikulova o 8 a w Gdańsku byliśmy 23:30 przejechać przez Polskę to jest wyczyn :D w tym roku planujemy identycznie, ale już bez postoi w Będzinie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone