Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 01.06.2011 22:04

janniko napisał(a):W tym roku planujemy wyjazd w sierpniu (do Grecji i Albanii) w niedzielę (dotąd wyjeżdżaliśmy w piątek lub sobotę)
Chcemy do wieczora dotrzeć do Seged, tam nocleg. Rano w poniedziałek na baseny w Morahalom. Potem ok. 15 lub 17 tej granica w Tompie i dalej w drogę. Nocleg gdzieś w okolicy Nis (na stacji benz.). Raniutko dalej .. Grecja, Albania itp


Czekam za relacją:)
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 03.06.2011 11:23

Myślę, że wzmożony ruch może panować w pierwszy weekend wakacji. Dobrze, że na chorwackiej autostradzie puszczone są osobne nitki w tunelach Svati Rok i Mala Kapela. To jednak dużo szybsza droga i przeprawa. Puno pozdrava
kornelito
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kornelito » 08.07.2014 11:45

Planujemy wyjazd 26.07 koło popołudnia (16 - 17), jedziemy w okolice Makarskiej (około 1450 kilometrów), chcemy zajechać na miejsce w niedzielę rano (27.07) w celu jak najszybszego ogarnięcia lokum dla czterech osób. Jedziemy przez Czechy, Austrię i kawałeczek Słowenii. Możecie doradzić czy taki plan ma prawo wypalić czy zmieniać?
Damis
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damis » 08.07.2014 12:22

Tak, wypali :)
Ja jadę w ten piątek przez te same państwa :)
kornelito
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kornelito » 08.07.2014 12:28

Jak to jest z tą wymianą turnusów w Chorwacji? Coś czytałem, że od soboty do soboty?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.07.2014 10:36

kornelito napisał(a):Jak to jest z tą wymianą turnusów w Chorwacji? Coś czytałem, że od soboty do soboty?


To nie jest tak "na sztywno". Różnie się zwalniają lokale, ale w weekendy jest największy ruch w tym temacie.
Nie piszesz skąd ruszacie, a to może być istotne, bo czasem przejazd przez Polskę zajmuje sporo czasu.
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 09.07.2014 13:05

kojacek napisał(a):
kornelito napisał(a):Jak to jest z tą wymianą turnusów w Chorwacji? Coś czytałem, że od soboty do soboty?


To nie jest tak "na sztywno". Różnie się zwalniają lokale, ale w weekendy jest największy ruch w tym temacie.
Nie piszesz skąd ruszacie, a to może być istotne, bo czasem przejazd przez Polskę zajmuje sporo czasu.


Najlepiej nocą w tygodniu. Zawsze jadę do Chorwacji nocą ale zwykle w weekendy, tym razem wyjeżdzam w poniedziałek wieczorem, powinno byc luźno.

Pozdrawiam.
Bercikrsl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 20.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercikrsl » 12.07.2014 15:00

zawsze wyjeżdzam w niedziele kolo godziny wieczorne koło 18 z Polski i podróż przebiega mi bez zastrzeżeń
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 12.07.2014 15:49

Bercik a z jakiego miasta jedziesz na Slasku?
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 12.07.2014 16:21

Obstawiam Rudę Śląską ;) (sądząc po nicku, ale mogę się mylić) ;)
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 12.07.2014 17:31

Ja w tym roku śmiagam już o 17 chcę być rano około 7 w Trogirze by nie tracić dnia .
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.07.2014 01:45

W zeszłym roku ruszaliśmy w W-wy przed 5 po południu i po wizycie w Auchan w Częstochowie i drzemce w Austrii (Słowenia bez opłat) w okolicach Zadaru byliśmy koło 11 (na granicy Slo-Cro był koooooorek) ale z kolei zjazd z obwodnicy Zagrzebia był bezproblemowy.
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 13.07.2014 13:59

Eunike1984 napisał(a):Obstawiam Rudę Śląską ;) (sądząc po nicku, ale mogę się mylić) ;)


no nie spojrzalem dokladnie w nick :)

Widzialem tylko bercik i domyslilem sie ze z Slaska. Jestem ciekaw czy z Halemby :)
sikoku78
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 31.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sikoku78 » 18.06.2016 11:14

Witajcie moi mili.
Podczepiając się pod wątek o dacie utworzenia już "słusznej", chciałbym Was zapytać o kwestię - a jakże związaną z dniem, porą wyjazdu.
Nie chcemy jechać w nocy - pierwsza taka rajza, nocne zmiany w pracy też znosimy ciężko, a przecież podróż to już wakacje - niech jest przyjemnie... :)
Tydzień w Breli, od 24.07-31.07. Chcielibyśmy wyruszyć w sobotę ok 6:00 rano, dotrzeć na miejsce ok 21:00 i przekimać noc gdziekolwiek - nawet w aucie. (następnego dnia już pokój od 12:00) Szkoda nam dnia pobytu, by startować w niedzielę o 3:00 rano i kończyć podróż późnym popołudniem tegoż samego dnia... Cholera - chyba wszystko podpowiada, by lecieć w nocy...
Czy wyjazd w sobotę rano to faktycznie murowane "zatwardzenie" na granicy Slov/Hrk?
Kimanie w samochodzie jednej nocy poprzedzającej pobyt to pomysł może nieodpowiedni?
Poradźcie cosik - dziękujemy.
Iwona i Jacek
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.06.2016 11:25

Nie piszesz skądrruszcie. Mi podróż z domu do granicy slo/hr zajmuje ok 7 godzin. Popołudniu w sobotę na bramkach powinien być już w miarę spokój. Możesz też rozważyć zjazd w Karlovac na D1 i w okolicach Plitvic, czy trochę dalej poszukać noclegu na jjedną noc, a potem po śniadaniu przejazd do celu. Kilka lat temu spaliśmy w Korenicy i rano spokojnie pojechaliśmydo Spliu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone