Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
james84
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 18.05.2018 12:34

Ja planuje wyjazd w czwartek 7.06.2018 rano. Dojazd do Wiednia, tam kilka godzin zwiedzania i dalej do Krapiny na nocleg.
W piątek rano dalej w drogę w okolice Zadaru. Rezerwacje mamy od 16 w piątek więc nie ma ciśnienia. Przejazd przez Zagrzeb godzinach przed południowych i dalej na południe będzie bez korków ? Jak myślicie ?
czesiu1976
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 18.05.2018 13:33

Marcinusik napisał(a):@Twister85 ja też ruszam w niedzielę w tych godzinach co napisałeś. Tym bardziej cieszy mnie ta informacja o luźnej drodze ;)

Kwaterke mamy od poniedziałkubod 14 ale można być wcześniej, zostawić autko na terenie i iść opędzlować lody na plaży.

Jadę pierwszy raz więc ciężko mi określić czas drogi i czas oraz ilość postojów ;)

Masz 1000km do Cro myślę że w 12godzin na luzie wjedziesz do Chorwacji a postoje ja robię co 250km kawa spacer 15/20min i w drogę ale mam tylko jednego gościa co ma 15 lat więc się nie buntuje najważniejsze to wi-fi jak jest to spokój na pokładzie :mrgreen:
Załączniki:
DSC_0003_resized_20180518_022808578.JPG
Marcinusik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 18.05.2018 14:33

Cała trasa Wawa-Pakostane to 1366km ;)
Dzieci to moi synowie prawie 9 i 13 lat i w drugim aucie dziewczynka prawie 8 lat.
Jeśli chodzi o tablety, smartfony to młodszy ma taką przypadłość, że podczas jazdy nie może patrzeć w ekran bo mu się niedobrze robi :P
Ja też tak mam ;)

Wszystko wyjdzie w praniu z tymi postojami.
czesiu1976
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 18.05.2018 14:53

Marcinusik napisał(a):Cała trasa Wawa-Pakostane to 1366km ;)
Dzieci to moi synowie prawie 9 i 13 lat i w drugim aucie dziewczynka prawie 8 lat.
Jeśli chodzi o tablety, smartfony to młodszy ma taką przypadłość, że podczas jazdy nie może patrzeć w ekran bo mu się niedobrze robi :P
Ja też tak mam ;)

To tak jak mówię 1000km a w Chorwacji 360km tylko że tam to już wszyscy patrzą i podziwiają to tunel to morze itp tam to już raczej się dzieci nie nudzą :wink:
A wyjazd kiedy ? już wiem Sierpień niedziela :mrgreen:
subim
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 18.05.2018 15:17

dids76 napisał(a):Nie jechałem w niedzielę w kierunku Chorwacji, ale przez ostatnie dwa lata wracałem. Wieczorem ok 22 -23 byłem w okolicach granicy A-Cz i w obu przypadkach zauważyłem spory ruch w przeciwnym kierunku. Jechało bardzo dużo aut osobowych na polskich rejestracjach (szczególnie SRC, SRB, SWD, OK, OKR, OP, OGL), najprawdopodobniej byli to nasi rodacy pracujący w Austrii i wracający po weekendzie w domu. Bliżej granicy z Pl mijałem bardzo dużo ciężarówek, nie wiem czy to akurat było jakieś święto w Czechach, czy Czesi mają zakaz jady ciężarówek w weekend.
W tym roku znów mam planowany powrót w niedzielę, więc sprawdzę czy to standard czy odosobniony przypadek :wink:

Z moich doświadczeń to zawsze jest coś podczas drogi i oprócz dnia trzeba myśleć o godzinie. Jadąc w czwartek czy w inny dzień tygodnia roboczego trzeba jechać tak, żeby w dużych miastach nie trafić na porę wyjazdów z roboty i wyjazdów z miasta bo stoi się jak w wakacyjne weekendy. Dodatkowo wychodzi mi, ze wtedy jeszcze np. robią na drogach, gdzie w weekendy zostają same zwężenia bez ekip. Ale też wracając np. w niedzielę późnym popołudniem stałem na granicy bo była zapchana miejscowymi i z bałkańskich krajów ościennych jadącymi do roboty na północ. Ruch potworny pod wieczór był z kierunku polsko- czeskiego w stronę austriacką bo pewnie wracali z kolei nasi do roboty.
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 18.05.2018 18:23

czesiu1976 napisał(a):
Ja też tak mam ;)

To tak jak mówię 1000km a w Chorwacji 360km tylko że tam to już wszyscy patrzą i podziwiają to tunel to morze itp tam to już raczej się dzieci nie nudzą :wink:

Moje dzieci jakoś nigdy nie patrzyły i nie podziwiały, co najwyżej pytały w jakim kraju właśnie jesteśmy i kiedy będzie postój :D

U mnie DVD samochodowe i tablety sprawdzały i sprąwdzają się doskonale i to już od wieku 2 lat. Nigdy nie miałem problemu "jadę noc,ą bo dzieci wtedy śpią a w dzień marudzą". Dzięki temu nie robiliśmy z żoną za zombie po kilkunastu i więcej godzinach jazdy i dziwnych wynalazkach typu godzinna drzemka za kierownicą czy na parkingowej ławce :)
jarecki03
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarecki03 » 18.05.2018 19:06

Jak dla mnie najlepszym dniem na wyjazd do CRO to niedziela.
W tym roku 6 maja o 3:30 rano wyjechałem z Radomska i trasą przez Brno i Węgry
do Trogiru dojechaliśmy 13:30. Postoje oczywiście tylko na siku po 10-15 minut.
Niedziela jest dniem bez ciężarówek więc ruch jest o wiele sprawniejszy, a poza tym
w sezonie więcej ludzi w ten dzień wraca a nie wyjeżdża.
czesiu1976
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 18.05.2018 19:10

malinero napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):
Ja też tak mam ;)

Moje dzieci jakoś nigdy nie patrzyły i nie podziwiały, co najwyżej pytały w jakim kraju właśnie jesteśmy i kiedy będzie postój :D

U mnie DVD samochodowe i tablety sprawdzały i sprąwdzają się doskonale i to już od wieku 2 lat. Nigdy nie miałem problemu "jadę noc,ą bo dzieci wtedy śpią a w dzień marudzą". Dzięki temu nie robiliśmy z żoną za zombie po kilkunastu i więcej godzinach jazdy i dziwnych wynalazkach typu godzinna drzemka za kierownicą czy na parkingowej ławce :)

Ja też w dzień jadę wyjazd 7rano potem spać i rano dalej jakieś 500km już widziałem kiedyś zombi na stacjach benzynowych masakra więc koszt rzędu 300 zł w jedną stronę wyliczam w koszt wakacji
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.05.2018 19:25

Czytając wątki dotyczące drogi mam wrażenie, że to wszystko zależy od tego skąd się jedzie. Przez 2 lata wyjeżdżałam w sobotę, a czytałam, że zawsze jest to odradzane :wink: Ale ja jeżdżę z podkarpacia przez Słowację i Węgry i granica Cro przekraczana o 1-3 w nocy jest w ciągu 2 minunt. W tym roku ponownie wyjeżdżamy w sobotę, ale tym razem rano, przystanek w Budapeszcie na zobaczenie oceanarium i dalej na noc w drogę do Cro :mrgreen:
Andrzej3777
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 18.05.2018 20:35

Ja z Poznania zawsze wyjezdzam w niedziele wg mnie najlepszy termin wyjazd między 8 a 9 rano nogdy nie trafiłem.na korki Czechy Austria nocleg Austria lub Słowenia granica w Macej w poniedziałek maksymalnie 20min to najdłuzszy zator na całej trasie i na kwaterce jestem gdzieś miedzy 12 a 14.Oczywiscie wszystkiego sie nie przewidzi polecam.naigacje z informacja o natezeniu ruchu w razie wypadku korka przekieruje na szybszą trasę.
coglin
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 12.10.2018 06:51

Właśnie się okazało, że przyszłoroczny wyjazd do Chorwacji muszę przesunąć o tydzień, bo ktoś już wpakował się w nasz planowany termin na kwaterze.

Planowałem trasę jak w zeszłym roku, bo jechało się bardzo fajnie:
- niedziela: Kraków - Słowacja - Węgry (nocleg Nagykanizsa)
- poniedziałek: Węgry - Chorwacja: Podaca

Teraz nie mam opcji wjazdu jak chciałem w niedzielę, bo kwatera zarezerwowana jest do soboty i właścicielowi nie pasują 2 dni dziury (w sumie się nie dziwie).
Mogę przyjechać w sobotę lub niedzielę. Jakby mało było szczęścia, będzie to weekend 29-30 czerwca :roll:

Która opcja będzie lepsza na pokonanie trasy w tym terminie:
1. piątek: Kraków - Węgry, sobota: Węgry - Chorawcja
2. sobota: Kraków - Węgry, niedziela: Węgry - Chorwacja
3. jakaś inna?

Czytają tematy na forum chyba sobota - niedziela, ale doradźcie coś ludziska :)
ApropoDefacto
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 12.10.2018 08:01

Ja bym wybrał wyjazd w piątek rano, ewentualny nocleg w Cro ( np. okolice wodospadów krk aby je zwiedzić dnia następnego) w sobote po zwiedzaniu pojechać dalej. Ale do czerwca jest jeszcze mega dużo czasu i może wszystko się zmienić (nie wiadomo co z remontami a wypadków/korków nigdy nie przewidzisz) Acha i naturalnie przesz Słowację i Węgry :wink:
śmigacz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 12.10.2018 08:04

Jak masz wybór to jedź w sobotę. W niedzielę w Chorwacji raczej będą wracać niż jechać w tamtą stronę. Masz nocleg po drodze więc nie masz się co spieszyć. Wyjechać z Krakowa wcześnie rano i zaplanować sobie zwiedzanie po drodze choćby Budapesztu czy Nagykanizsa. Jeśli byłeś to coś innego . Na kwaterę przyjedziesz sobie póżnym popołudniem. Wyspać się i rano wcześnie pobudka. Dla mnie wcześnie to jest być o 5 rano na granicy Chorwackiej. Nie myślałeś aby jechać przez BiH? Super trasa co prawda dużo zakrętów ale w sam raz aby dojechać do Podacy i coś zobaczyć ciekawego a nie tylko autostrada.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.10.2018 08:43

Jeżeli pierwsza opcja to z noclegiem gdzieś w Chorwacji, najlepiej za Karlovacem. Możesz skorzystać ze "starej drogi" i nocować w okolicy Plitvic.
Jeżeli chcesz jednak spać na Węgrzech i w drugim dniu wjechać do Chorwacji, to wybierz opcję nr dwa :wink: :papa:
coglin
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 12.10.2018 09:44

Dziękuję wszystkim.

Wybiorę opcję sobota - niedziela, tylko może jeszcze nocleg przesunę gdzieś zaraz za Zagrzeb.
Zobaczymy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019