Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W jaki dzień wyjechać - czy jest jakaś różnica???

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
soeren
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.05.2009
W jaki dzień wyjechać - czy jest jakaś różnica???

Nieprzeczytany postnapisał(a) soeren » 20.05.2009 15:51

Witam,

Wybieram się do CRO w weekend około 20.06, byłem już dwa razy, raz nie daleko Trogiru a drugim razem na makarskiej rivierze nieopodal Tucepi. Zawsze wyjeżdżałem w sobotę żeby być na niedzielę. Teraz część składu nie może wyjechać w sobotę i wyjazd przesunie się na poniedziałek rano. Jedziemy jak zwykle w ciemno i stąd to pytanie czy będzie jakaś różnica związana ze znalezieniem miejsca nocelegowego, czy w takim okresie jeszcze będzie w miarę luźno?

Z góry dzięki
Pzdr.

Ps. jedziemy na południe Dalmacji
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2009 15:57

W tym okresie jeszcze jest luźno i nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem sobie czegoś ciekawego...generalna zasada przy wyjazdach w ciemno jest jednak taka aby planować podróż tak aby na miejscu być do południa...w ten sposób całkowicie wyeliminujesz przykre niespodzianki.
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 20.05.2009 16:24

soeren w ciemno jedzie się tak aby być przed południem na miejscu, mieć czas na komfortowe szukanie odpowiedniego apartamentu.

Przeważnie apartamenty wynajmują od soboty do soboty (ale nie jest to regułą).
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 20.05.2009 16:31

tak jak ci radzą, by nie przyjechać na noc. Rok temu wyjezdzałem pod koniec czerwca, we środę i zero problemów, tzn ceny juz podnosili bo się sezon zaczynał
soeren
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) soeren » 21.05.2009 07:23

Dziękuję Wam pięknie za zainteresowanie moim pościkiem, i za pomoc, a tak przy okazji to jakich teraz można się spodziewać pokoik z łazienką, mam na myśli oczywiście jakiś taki bez wielkich komfortów - mały, czysty i gdzieś z dostępem do kuchni.

Ps. w 2006 w lipcu udało mi się taki znaleźć za jedyne 11 EUR :) - mała wioska pod Tucepi Draśnice, pokoiki w pionie jeden pod drugim a na dole kuchnia - dla mnie wypas

Pozdrawiam. :D
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 21.05.2009 08:05

soeren napisał(a):Ps. w 2006 w lipcu udało mi się taki znaleźć za jedyne 11 EUR :) - mała wioska pod Tucepi Draśnice, pokoiki w pionie jeden pod drugim a na dole kuchnia - dla mnie wypas

Pozdrawiam. :D


11 E to od osoby płaciłeś? czy za cały pokój?
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 21.05.2009 09:26

Jazda w sobotę i niedzielę to mniejszy ruch, w powszedni dzień większe korki w dużych miastach i dużo ciężarówek na trasie.
mariusz1234
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1234 » 21.05.2009 09:39

Już czwarty raz jadę do HR i zawsze w niedzielę tak po obiedzie i spokojnie od rana można szukać apartmana .Natomiast powrót to tylko w piatek na wieczór(szkoda wyjeżdżać ) .Żadnych korków po drodze (lipiec ,sierpień)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2009 09:45

Mibi napisał(a):Jazda w sobotę i niedzielę to mniejszy ruch....

W miastach to nawet się zgodzę, że mniejszy ruch ;-)
Ale na autostradach i przejściach granicznych HR/SLO to bym mocno dyskutował czy taki luzik :-)
Nie zapominaj, że zdecydowana większość turystów (szczególnie Niemców, Włochów czy Austriaków) ma zakodowane w głowach, że jak wakacje to musi to być "od soboty do soboty".
Pooglądaj na kamerach internetowych co sie dzieje w sezonie na na chorwackich autostadach w weekendy - szczególnie tunele i przejścia graniczne ;-)
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 21.05.2009 10:45

Co do wyjazdu z Chorwacji to polecam wyjazd o 3-4 rano. Autostrada, tunele bez ruchu żadnego praktycznie. Ostatnio wyjechałem o tej godzinie ze Sv. Petaru koło Zadaru i do Słowenii wjechałem bez jakiegokolwiek stania w kolejce.
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 21.05.2009 12:03

Piotrek_B napisał(a):
Mibi napisał(a):Jazda w sobotę i niedzielę to mniejszy ruch....

W miastach to nawet się zgodzę, że mniejszy ruch ;-)
Ale na autostradach i przejściach granicznych HR/SLO to bym mocno dyskutował czy taki luzik :-)


Masz rację, powienienem dodać że ja jeżdżę w połowie czerwca i wtedy jest luźno.
Rok tem ruszyłem w piątek 13 czerwca późnym wieczorem, dojazd do celu bez większych problemów.
Powrót w sobotę rano 28 czerwca i jest gorzej: kolejka na prom około 1,5 godziny, około godzinne korki do bramek na autostradzie w Chorwacji i na granicy Chorwacko Słoweńskiej plus kilkadziesiąt minut toczenia się (10 - 20 km/h) przez Maribor. Przed Wiedniem po półgodzinnym oczekiwaniu w korku ruszyłem objazdem. Nie są to makabryczne wielogodzinne korki ale jednak.

W tym roku w drogę powrotną zamierzam ruszyć w piątek wieczorem.
Lubię nocną jazdę.
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 21.05.2009 14:18

Planujemy podróż 15.06.2009 to jest poniedziałek - trasa - Słowacja-Węgry- Chorwacja czy to zły pomysł? możemy spodziewać się że ciężarówki ruszą po weekendzie?
O której wyjechać aby na miejscu jo jest w Breli być w godzinach porannych?
Będę wdzięczna za wskazówki :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2009 14:28

asik NS napisał(a):Planujemy podróż 15.06.2009 to jest poniedziałek - trasa - Słowacja-Węgry- Chorwacja czy to zły pomysł? możemy....

Pomysł OK.
Ja też wyjeżdzam z domu w niedziele lub poniedziałki
asik NS napisał(a):....możemy spodziewać się że ciężarówki ruszą po weekendzie?

Może i wyjadą ale w czym Ci to przeszkadza jak jedziesz autostradą ?
asik NS napisał(a):....O której wyjechać aby na miejscu jo jest w Breli być w godzinach porannych?...

Nie wiem czy śpicie na trasie czy nie. Jak nie to wystarczy po południu wyjechac i spokojnie na rano bedziecie.
Noc ma jeden plus - małe natężenie ruchu i dzieci nie marudzą. Więcej plusów jazdy nocnej nie pamietam ;-)
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 21.05.2009 14:30

W poniedziałki nie ma jeszcze full obłożenia TIRami. Jada tylko ci, którzy spakowali się przed niedzielą lub w weekend, ew. będący w długiej trasie.
Co do czasu jazdy to proponuję Google Map + dolicz tyle ile potrzebujesz na postoje itp.
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 21.05.2009 19:58

Dziękuję bardzo :D wyruszymy więc ze spokojnym sercem w planowanym terminie :D Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
W jaki dzień wyjechać - czy jest jakaś różnica???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone