Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd do CRO przez Niemcy-Austria

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kgaw
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 01.11.2011
Wyjazd do CRO przez Niemcy-Austria

Nieprzeczytany postnapisał(a) kgaw » 30.04.2013 09:35

Witam serdecznie cromaniakow. W Czerwcu planuje pojechać do Chorwacji i zaplanowałem taką oto trasę: http://goo.gl/maps/GpImu. Do pierwszego punktu mam 1400 km w którym planujemy nocleg wraz z przejechaniem drogi wysokoalpejskiej. W związku z tym mam kilka obaw odnośnie tego odcinka.
1. Czy polecacie jakieś miejsce w Niemczech do przenocowania gdzieś w połowie tego odcinka ?, ponieważ via miechelin pokazuje tylko Serways Hotel Feucht Ost, który wg mnie jest już zbyt blisko Großglockner, by zatrzymywać się na nocleg.
2. Czy może przenocować gdzieś bliżej w Niemczech a przez Großglockner tylko przejechać i dopiero w Plitvickich szukać noclegu?
Proszę o propozycję . Może zaproponujecie inną trasę.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 30.04.2013 20:45

Powiem ci szczerze że nie rozumiem twojej trasy,masz jakieś plany co do Niemiec i Austrii?
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 30.04.2013 20:51

Witam

w roku 2012 także trasę do Chorwacji zaplanowaliśmy przez Niemcy i Austrię (jesteśmy z okolic Katowic).
Myślę że nasza realcja z trasy przez Bawarię, Austrię i Grossglockner moze sie Tobie przydać.
oto link do tej trasy...

naturystyczna-chorwacja-alpejska-austria-no-i-niemcy-t38631.html

Gdybyś szukał noclegów w okolicy Neuschwanstein albo austriackiego Zell am See to daj znać - najlepiej na priv albo na email.
Pozdrawiamy
cronaturki
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.04.2013 21:49

Karkołomne, jednakże raczej inaczej będzie trudno.
Grossglockner to pół dnia. Nocleg raczej przed trasą.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 30.04.2013 22:08

Kolego, razem ze znajomymi, w 4 auta, po raz trzeci jedziemy do CRO tą samą trasą, Do mnie masz 100km. Śpimy w Austrii po 1000km pomiędzy Wiedniem, a Grazem, 15km. od autostrady, w ub. roku po drodze zaliczyliśmy Plitvice. Nie rozumiem, dlaczego chcesz jechać przez Niemcy, jeżeli od Gdyni "śmigasz" obwodnicą, później A1, z przerwą pomiędzy Toruniem i Włocławkiem, itd. moja trasa: http://goo.gl/maps/LI9jW Zobacz ilość km i czas przejazdu w porównaniu do Twojej, nawet doliczając zjazd do Plitwic, przemyśl to :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.04.2013 22:50

Faktycznie, Gdynia - Großglockner i prawie 1400km ?

Nie powiem, ale to dosyć odważny wyczyn :wink:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 30.04.2013 23:04

sens jazdy przez Niemcy ?
dla nas było kilka powodów wyboru tej trasy.. jeden z nich to ten...

Obrazek
kgaw
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 01.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kgaw » 01.05.2013 18:56

cronaturki, Ile ile czasu zajmuje przejazd drogą wysokoalpejską tak na spokojnie ze zwiedzaniem ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.05.2013 18:59

Przyjmij średnią 20km/h + czas na kontemplacje. :mrgreen:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 01.05.2013 20:08

kgaw


spójrz na nasza relacje na początku tego wątku....

Wiele zależy od tego na jakie warunki trafisz.. i czy w środku lata nie jesteś konwojowany przez pług śnieżny.. :) tak jak to było w czasie naszego podjazdu w połowie lipca 2012.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013, 2014 i 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 07.02.2015 17:36

Podłączę się pod temat. mam pytanie z innej beczki: Czy autostrady w Niemczech są płatne? Być może ka mnie na wiosnę jazda do Koln.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2015 18:15

Nie :!: :!: :!: :D
Na 100%
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.02.2015 18:46

Jeszcze nie.
Centra dużych miast wymagają winiety ekologicznej za parę euro.
Ponoć turystów nie gonią za brak.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 07.02.2015 19:18

Autostrady niemieckie maja być płatne od początku 2016 roku.

W Köln również funkcjonuje strefa Umweltzone. W związku z czym lepiej się do niej nie zapuszczać bez odpowiedniej plakietki, ważnej w całych Niemczech, gdyż mandat za jej brak wynosi 40,00 euro.

A kupić ją można , m.in. na stronie miejskiej Berlina, praktycznie za cenę nominalną, tj. bodajże 5 lub 6 euro. W odróżnieniu od wielu polskich pośredników liczących sobie za nią znacznie, ale to znacznie, więcej, tj. grubo ponad 50,00 złotych.

Natomiast na w/w stronie, kiedy ja kupowałem dla siebie, poprzez internet, wysłałem tylko skan dowodu rejestracyjnego oraz wpłaciłem 26,00 złotych na podane konto.

W wyniku w/w działań, po 4 dniach, licząc piątek jako dzień zakupu + dwa dni weekendowe oraz poniedziałek, we wtorek, w skrzynce na listy, miałem przesyłkę zawierającą zakupioną plakietkę, fakturę oraz pismo z podziękowaniem za dokonanie zakupu właśnie u nich.

Ewentualnie plakietkę tę można kupić, w cenie nominalnej, na wszystkich stacjach diagnostycznych w Niemczech, które wykonują przeglądy okresowe.

Poniżej zamieszczam mapkę Köln, pokazującą obszar strefy Umweltzone w roku 2014.

Jeżeli cel Twojej podróży leży na przedmieściach to może plakietka nie będzie Ci potrzebna. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wejdź sobie na stronę miasta Köln a znajdziesz tam wszelkie informacje na ten temat.
Załączniki:
Umweltzonen Köln.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2015 19:35

Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Wyjazd do CRO przez Niemcy-Austria
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone