Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ArliJ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 15.05.2013 13:55

ruwado napisał(a):Czekam na Jerolim - już mam ściągę z Twojej relacji - szykują się na początek lipca :D

a Jerolim już był w jednym z odcinków, zapraszam do przejrzenia wstecz, teraz czas na drugi raz ale również udany:)
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.05.2013 14:18

ArliJ napisał(a):cieszę się że tak jak ja korzystam z relacji innych tak teraz ktoś skorzysta z mojej:)

No ba...całą mam wydrukowaną już :D
suprnowa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 15.05.2013 15:09

ArliJ napisał(a):
suprnowa napisał(a):Mogłabys napisać coś wiecej o apartamencie w którym nocowaliscie w drugim tygodniu?Czy blisko jest do plazy,jak warunki i czy jest widok na morze i coś wiecej o tym miejscu.Czy warto tam sie udać.
Wybieramy sie tam w połowie czerwca.

Polecam z czystym sumieniem, bardzo gościnni gospodarze, sympatyczni, profesjonalni, apartamenty czyste, zadbane, ładnie urządzone. My dostaliśmy na parterze taki 3 pokojowy dla 8 nawet osób ale te 4 osobowe są wystarczające dla takiej rodzinki jak my:). Wszystkie mają widok na stronę od morza, parter jest z racji drzew mniej otwarty na pełne morze ale z piętra widać więcej.

Polecam - http://www.conte-hvar.com/

My też jedziemy w połowie czerwca ale na Korculę

Ja wkońcu zarezerwowałem tam nocleg od 11.06 do 22.06 na 12 dni w cenie 20E/doba za pokój 2 osobowy z dostawką więc chyba mega tanio jak dla mnie.
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 15.05.2013 15:19

Stety niestety w lipcu na ten prom sobote:-) Cale szczescie ze plywaja do 22, 30 co 1 1/2h. Moze nie bedIe tak zle, bede jechal z Wenecji, jak wyjaxe rano i w Italii nie bedzie korkow to juz w Cro powinno byc luz . Razem ok 650 km, jak rusze o 9, 00 tp ok 17 powinienem byc przy promie.
ArliJ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 15.05.2013 20:34

Bosm@n napisał(a):Stety niestety w lipcu na ten prom sobote:-) Cale szczescie ze plywaja do 22, 30 co 1 1/2h. Moze nie bedIe tak zle, bede jechal z Wenecji, jak wyjaxe rano i w Italii nie bedzie korkow to juz w Cro powinno byc luz . Razem ok 650 km, jak rusze o 9, 00 tp ok 17 powinienem byc przy promie.

myślę, że nie będzie tak źle, faktycznie promy są dość często więc nie ma się co martwić na zapas :D ..przypomniałam sobie też że jak jest duży ruch to pływa dodatkowy kurs i co 30 minut wypada...nie wiem na ile to stała zasada...nie ma w harmonogramie tego ale tak pływały wtedy...

suprnowa

super, to taki malutki apartament, w sam raz dla dwójki:), gospodarze na medal:)
Ostatnio edytowano 15.05.2013 20:44 przez ArliJ, łącznie edytowano 1 raz
ArliJ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 15.05.2013 20:42

dobra...pora kończyć tą relację bo ciągnie się od września;)

Dzień 15 (13 na wyspie)
Po cudownym poranku decydujemy się zostać 1 dzień dłużej, planowana powtórka z Jerolimu więc dzisiejsze śniadanie nie jest juz tak rozlazłe i wolne jak w ostatnie 2 dni. Pakujemy manele, dziewczyny pojedzone, ruszamy kierunek Hvar.

Po drodze mijamy wianiarnię gdzie zaopatrzyliśmy się raz w wino, winogrona i migdały

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Widoki zwiastują piękny dzień :twisted:
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dubovica po raz kolejny ale ta plaża robi wrażenie...

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Milna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lena śpi, Nadia gada, mama foci i miło płynie czas...naładowani pozytywną energią postanawiamy znów szukać szczęścia w porcie i zaparkować tuż obok postoju wodnych taxi i za darmo....udaje się;).
Płyniemy z tym samym gościem co poprzednio, zapamiętał nas więc miło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To ostatni pełny dzień więc korzystamy z plażowania, Nadia ma nadzieję spotkać córeczkę włascicieli knajpki na wyspie, Natalię, Bardzo się polubiły, niestety nigdzie jej nie widać, poszła więc nawet zapytać do baru o nią i dowiedziała się, ze będzie wieczorem...hmmm możemy się rozminąć....
Plażujemy, wokół nas same młode rodzinki z dziećmi, większość FKK.

Obrazek

Obrazek

Zabawy w wodzie

Obrazek
Obrazek

Mamo obiecaj że jeszcze tu wrócimy!!!!!
Obrazek

Przekąski
Obrazek

Drzemki
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Pobyt na urokliwej wysepce zmierza ku końcowi, zadowoleni jednak z ponownych odwiedzin zapamiętamy ten raj na długo....ale tak miło spędzony dzień trzeba jakoś jeszcze zakończyć.
Poprzednim razem przegapiliśmy zjazd na fort Napoleon więc tym razem postanawiamy tam dotrzeć. Wyjazd z miasteczka i za chwilę jest strzałka...wyjeżdżamy, z góry z lewej mamy wysypisko śmieci...zaczynam obawiać się o widoki zgóry skoro po drodze takie ”urokliwe” miejsca...

Niepotrzebnie :hut:
Bajka....super, że tu dotarliśmy, polecam bo widoki są piękne a dojazd bardzo prosty.
Do tego super widoczność po tych wiatrach i chmurach nastała.
Obrazek
Spojrzenie na Jerolim ostatni raz, z innej perspektywy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Droga na górę
Obrazek

Spojrzenie na drugą stronę

Brac jak na dłoni...

Obrazek

Obrazek

W tle wysypisko...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy do naszego lokum...ostatnie widoki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Selca...krótki spacer...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Radośni i też zmęczeni wracamy na kolację do domu...ostatnie przywiezione z kraju jedzonko, zakupione winko i miły wieczór....wprawdzie młodsze dziecię przebudza się jeszcze i trzeba krótko ululać ale ma prawo.. dopiero ma 7 miesięcy...

Został nam ostatni dzień....spokojne plażowanie i wyjazd...może uda mi się jeszcze dziś wkleić:)
eystrasalt
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) eystrasalt » 16.05.2013 21:47

ArliJ napisał(a):dziękuję bardzo:), my dla odmiany w tym roku Korcula;)...może jakieś porady co warto itd.?

Może moja zeszłoroczna, choć niezbyt szczegółowa relacja coś podpowie. Ogólnie: Korcula jest na tyle mała, że można zobaczyć wszystkie miejscowości i na tyle duża, żeby czuć się niemal jak na stałym lądzie. Mnie urzekły Blato i Smokvica (mieszkałem w Prizbie). Miasto Korcula totalnie zatłoczone, problem z parkowaniem samochodu, ale zdecydowanie polecam się tam wybrać. Byłem w sierpniu (poza sezonem jest pewnie lepiej). Udanego wypoczynku i smacznego Posipu ;-)
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 21.05.2013 21:05

ArliJ
możesz podać wskazówkę dojazdu na Sv. nikola samochodem?
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 22.05.2013 11:05

ArliJ świetna relacja!

8O :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.05.2013 12:32

ruwado napisał(a):ArliJ

klik
Z tą tylko poprawką, że w tej chwili tablica gospodarstwa "Kolumbić" już nie biała, a brązowa
ArliJ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.05.2013 20:02

eystrasalt napisał(a):
ArliJ napisał(a):dziękuję bardzo:), my dla odmiany w tym roku Korcula;)...może jakieś porady co warto itd.?

Może moja zeszłoroczna, choć niezbyt szczegółowa relacja coś podpowie. Ogólnie: Korcula jest na tyle mała, że można zobaczyć wszystkie miejscowości i na tyle duża, żeby czuć się niemal jak na stałym lądzie. Mnie urzekły Blato i Smokvica (mieszkałem w Prizbie). Miasto Korcula totalnie zatłoczone, problem z parkowaniem samochodu, ale zdecydowanie polecam się tam wybrać. Byłem w sierpniu (poza sezonem jest pewnie lepiej). Udanego wypoczynku i smacznego Posipu ;-)

relacja zapisana, będę czytać;)

dzięki!

ARTUR_KOLNICA napisał(a):ArliJ świetna relacja!

8O :papa:

cieszę się, że się podoba:) dziękuję:)
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):

klik
Z tą tylko poprawką, że w tej chwili tablica gospodarstwa "Kolumbić" już nie biała, a brązowa

Kasiu bardzo dziękuję za odpowiedź:)
ruwado
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 22.05.2013 20:59

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):

klik
:papa: ogromniaste podziękowania
CROberto
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.05.2013 21:22

Przepadam za Twoimi fotkami ArliJ..... 8)
Takie klimatyczne......."swojskie"
Podziwiam również, za wakacyjny chart ducha na wszystkich drogach i szlakach z maluszkiem :)
:papa:
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 22.05.2013 21:29

CROberto napisał(a):Przepadam za Twoimi fotkami ArliJ..... 8)
Podziwiam również, za wakacyjny chart ducha na wszystkich drogach i szlakach z maluszkiem :)

Jak bym był Januszem B. lub Bocianem to bym Cie po prostu zaha(l)rtował :mrgreen:
na szczęście nie jestem :papa:
ArliJ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 23.05.2013 19:59

CROberto napisał(a):Przepadam za Twoimi fotkami ArliJ..... 8)

szalenie mi miło:) i cieszę się bardzo, że się podobają:)

mając do wyboru wakacje z dziećmi albo wcale to wolę z dziećmi i zapalać w nich chęć podróżowania, tak naprawdę dla dzieci najfajniejsze jest że coś się dzieje, że spędzają czas z rodzicami i że my mamy czas tylko dla nich...tak jest na wakacjach bo na co dzień praca i tego czasu mniej, aktywne wakacje trochę wymagają wysiłku ale to taki wysiłek relaksujący:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019