Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 15.05.2013 14:55

ruwado napisał(a):Czekam na Jerolim - już mam ściągę z Twojej relacji - szykują się na początek lipca :D


a Jerolim już był w jednym z odcinków, zapraszam do przejrzenia wstecz, teraz czas na drugi raz ale również udany:)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.05.2013 15:18

ArliJ napisał(a):cieszę się że tak jak ja korzystam z relacji innych tak teraz ktoś skorzysta z mojej:)

No ba...całą mam wydrukowaną już :D
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 15.05.2013 16:09

ArliJ napisał(a):
suprnowa napisał(a):Mogłabys napisać coś wiecej o apartamencie w którym nocowaliscie w drugim tygodniu?Czy blisko jest do plazy,jak warunki i czy jest widok na morze i coś wiecej o tym miejscu.Czy warto tam sie udać.
Wybieramy sie tam w połowie czerwca.


Polecam z czystym sumieniem, bardzo gościnni gospodarze, sympatyczni, profesjonalni, apartamenty czyste, zadbane, ładnie urządzone. My dostaliśmy na parterze taki 3 pokojowy dla 8 nawet osób ale te 4 osobowe są wystarczające dla takiej rodzinki jak my:). Wszystkie mają widok na stronę od morza, parter jest z racji drzew mniej otwarty na pełne morze ale z piętra widać więcej.

Polecam - http://www.conte-hvar.com/

My też jedziemy w połowie czerwca ale na Korculę


Ja wkońcu zarezerwowałem tam nocleg od 11.06 do 22.06 na 12 dni w cenie 20E/doba za pokój 2 osobowy z dostawką więc chyba mega tanio jak dla mnie.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 15.05.2013 16:19

Stety niestety w lipcu na ten prom sobote:-) Cale szczescie ze plywaja do 22, 30 co 1 1/2h. Moze nie bedIe tak zle, bede jechal z Wenecji, jak wyjaxe rano i w Italii nie bedzie korkow to juz w Cro powinno byc luz . Razem ok 650 km, jak rusze o 9, 00 tp ok 17 powinienem byc przy promie.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 15.05.2013 21:34

Bosm@n napisał(a):Stety niestety w lipcu na ten prom sobote:-) Cale szczescie ze plywaja do 22, 30 co 1 1/2h. Moze nie bedIe tak zle, bede jechal z Wenecji, jak wyjaxe rano i w Italii nie bedzie korkow to juz w Cro powinno byc luz . Razem ok 650 km, jak rusze o 9, 00 tp ok 17 powinienem byc przy promie.


myślę, że nie będzie tak źle, faktycznie promy są dość często więc nie ma się co martwić na zapas :D ..przypomniałam sobie też że jak jest duży ruch to pływa dodatkowy kurs i co 30 minut wypada...nie wiem na ile to stała zasada...nie ma w harmonogramie tego ale tak pływały wtedy...

suprnowa

super, to taki malutki apartament, w sam raz dla dwójki:), gospodarze na medal:)
Ostatnio edytowano 15.05.2013 21:44 przez ArliJ, łącznie edytowano 1 raz
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 15.05.2013 21:42

dobra...pora kończyć tą relację bo ciągnie się od września;)

Dzień 15 (13 na wyspie)
Po cudownym poranku decydujemy się zostać 1 dzień dłużej, planowana powtórka z Jerolimu więc dzisiejsze śniadanie nie jest juz tak rozlazłe i wolne jak w ostatnie 2 dni. Pakujemy manele, dziewczyny pojedzone, ruszamy kierunek Hvar.

Po drodze mijamy wianiarnię gdzie zaopatrzyliśmy się raz w wino, winogrona i migdały

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Widoki zwiastują piękny dzień :twisted:
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dubovica po raz kolejny ale ta plaża robi wrażenie...

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Milna
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lena śpi, Nadia gada, mama foci i miło płynie czas...naładowani pozytywną energią postanawiamy znów szukać szczęścia w porcie i zaparkować tuż obok postoju wodnych taxi i za darmo....udaje się;).
Płyniemy z tym samym gościem co poprzednio, zapamiętał nas więc miło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To ostatni pełny dzień więc korzystamy z plażowania, Nadia ma nadzieję spotkać córeczkę włascicieli knajpki na wyspie, Natalię, Bardzo się polubiły, niestety nigdzie jej nie widać, poszła więc nawet zapytać do baru o nią i dowiedziała się, ze będzie wieczorem...hmmm możemy się rozminąć....
Plażujemy, wokół nas same młode rodzinki z dziećmi, większość FKK.

Obrazek

Obrazek

Zabawy w wodzie

Obrazek
Obrazek

Mamo obiecaj że jeszcze tu wrócimy!!!!!
Obrazek

Przekąski
Obrazek

Drzemki
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Pobyt na urokliwej wysepce zmierza ku końcowi, zadowoleni jednak z ponownych odwiedzin zapamiętamy ten raj na długo....ale tak miło spędzony dzień trzeba jakoś jeszcze zakończyć.
Poprzednim razem przegapiliśmy zjazd na fort Napoleon więc tym razem postanawiamy tam dotrzeć. Wyjazd z miasteczka i za chwilę jest strzałka...wyjeżdżamy, z góry z lewej mamy wysypisko śmieci...zaczynam obawiać się o widoki zgóry skoro po drodze takie ”urokliwe” miejsca...

Niepotrzebnie :hut:
Bajka....super, że tu dotarliśmy, polecam bo widoki są piękne a dojazd bardzo prosty.
Do tego super widoczność po tych wiatrach i chmurach nastała.
Obrazek
Spojrzenie na Jerolim ostatni raz, z innej perspektywy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Droga na górę
Obrazek

Spojrzenie na drugą stronę

Brac jak na dłoni...

Obrazek

Obrazek


W tle wysypisko...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy do naszego lokum...ostatnie widoki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Selca...krótki spacer...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Radośni i też zmęczeni wracamy na kolację do domu...ostatnie przywiezione z kraju jedzonko, zakupione winko i miły wieczór....wprawdzie młodsze dziecię przebudza się jeszcze i trzeba krótko ululać ale ma prawo.. dopiero ma 7 miesięcy...


Został nam ostatni dzień....spokojne plażowanie i wyjazd...może uda mi się jeszcze dziś wkleić:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2013 22:47

ArliJ napisał(a):dziękuję bardzo:), my dla odmiany w tym roku Korcula;)...może jakieś porady co warto itd.?


Może moja zeszłoroczna, choć niezbyt szczegółowa relacja coś podpowie. Ogólnie: Korcula jest na tyle mała, że można zobaczyć wszystkie miejscowości i na tyle duża, żeby czuć się niemal jak na stałym lądzie. Mnie urzekły Blato i Smokvica (mieszkałem w Prizbie). Miasto Korcula totalnie zatłoczone, problem z parkowaniem samochodu, ale zdecydowanie polecam się tam wybrać. Byłem w sierpniu (poza sezonem jest pewnie lepiej). Udanego wypoczynku i smacznego Posipu ;-)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 21.05.2013 22:05

ArliJ
możesz podać wskazówkę dojazdu na Sv. nikola samochodem?
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 22.05.2013 12:05

ArliJ świetna relacja!

8O :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.05.2013 13:32

ruwado napisał(a):ArliJ
możesz podać wskazówkę dojazdu na Sv. nikola samochodem?


klik
Z tą tylko poprawką, że w tej chwili tablica gospodarstwa "Kolumbić" już nie biała, a brązowa
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 22.05.2013 21:02

eystrasalt napisał(a):
ArliJ napisał(a):dziękuję bardzo:), my dla odmiany w tym roku Korcula;)...może jakieś porady co warto itd.?


Może moja zeszłoroczna, choć niezbyt szczegółowa relacja coś podpowie. Ogólnie: Korcula jest na tyle mała, że można zobaczyć wszystkie miejscowości i na tyle duża, żeby czuć się niemal jak na stałym lądzie. Mnie urzekły Blato i Smokvica (mieszkałem w Prizbie). Miasto Korcula totalnie zatłoczone, problem z parkowaniem samochodu, ale zdecydowanie polecam się tam wybrać. Byłem w sierpniu (poza sezonem jest pewnie lepiej). Udanego wypoczynku i smacznego Posipu ;-)


relacja zapisana, będę czytać;)

dzięki!

ARTUR_KOLNICA napisał(a):ArliJ świetna relacja!

8O :papa:


cieszę się, że się podoba:) dziękuję:)
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
ruwado napisał(a):ArliJ
możesz podać wskazówkę dojazdu na Sv. nikola samochodem?


klik
Z tą tylko poprawką, że w tej chwili tablica gospodarstwa "Kolumbić" już nie biała, a brązowa


Kasiu bardzo dziękuję za odpowiedź:)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 22.05.2013 21:59

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
ruwado napisał(a):ArliJ
możesz podać wskazówkę dojazdu na Sv. nikola samochodem?


klik
Z tą tylko poprawką, że w tej chwili tablica gospodarstwa "Kolumbić" już nie biała, a brązowa
:papa: ogromniaste podziękowania
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.05.2013 22:22

Przepadam za Twoimi fotkami ArliJ..... 8)
Takie klimatyczne......."swojskie"
Podziwiam również, za wakacyjny chart ducha na wszystkich drogach i szlakach z maluszkiem :)
:papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 22.05.2013 22:29

CROberto napisał(a):Przepadam za Twoimi fotkami ArliJ..... 8)
Takie klimatyczne......."swojskie"
Podziwiam również, za wakacyjny chart ducha na wszystkich drogach i szlakach z maluszkiem :)
:papa:


Jak bym był Januszem B. lub Bocianem to bym Cie po prostu zaha(l)rtował :mrgreen:
na szczęście nie jestem :papa:
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 23.05.2013 20:59

CROberto napisał(a):Przepadam za Twoimi fotkami ArliJ..... 8)
Takie klimatyczne......."swojskie"
Podziwiam również, za wakacyjny chart ducha na wszystkich drogach i szlakach z maluszkiem :)
:papa:


szalenie mi miło:) i cieszę się bardzo, że się podobają:)

mając do wyboru wakacje z dziećmi albo wcale to wolę z dziećmi i zapalać w nich chęć podróżowania, tak naprawdę dla dzieci najfajniejsze jest że coś się dzieje, że spędzają czas z rodzicami i że my mamy czas tylko dla nich...tak jest na wakacjach bo na co dzień praca i tego czasu mniej, aktywne wakacje trochę wymagają wysiłku ale to taki wysiłek relaksujący:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone