Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 23.05.2013 20:09

ArliJ napisał(a):mając do wyboru wakacje z dziećmi albo wcale to wolę z dziećmi i zapalać w nich chęć podróżowania, tak naprawdę dla dzieci najfajniejsze jest że coś się dzieje, że spędzają czas z rodzicami i że my mamy czas tylko dla nich...tak jest na wakacjach bo na co dzień praca i tego czasu mniej, aktywne wakacje trochę wymagają wysiłku ale to taki wysiłek relaksujący:)

Zgadzam się z Tobą w 100% :D
Ostatnio koleżanka z pracy powiedziała mi, że wakacje z dziećmi to już nie wakacje bo nie da się odpocząć. Zupełnie się z tym nie zgadzam. Są inne niż wakacje solo, ale równie wspaniałe. Jesteśmy wtedy tylko dla siebie. I to jest cudowne.
Ostatnio edytowano 23.05.2013 20:11 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 23.05.2013 20:10

Gratuluję pięknej relacji, dzięki Pani opisowi zanotowałem parę miejsc, które odwiedzimy będąc na Hvarze. Dziękuję za szereg informacji.

Pozdrawiam. :wink: :wink:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 23.05.2013 21:35

Tak jak pisałem - wzoruje się na Waszej relacji. jednak zamiast lipca (05 - 15) musiałem dzisiaj zmienić plany - cholerna praca. Jadę w sierpniu (02 - 12) do Jelsy i niestety kilkaset złotych drożej :evil: - koszty biura podróży + droższy sierpień w hotelu. Z jednej strony jestem wściekły na to, a z drugiej ciesze się, że jednak tam będe.
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 01.06.2013 18:11

@ArliJ
Mam Rosję jak możesz napisz tu na forum jak trafić do apartamentu Villa Conte w którym nocowaliscie bo zaliczkę wpłacilem jedziemy tam za tydzień adres mam ale za diabła nie ma go w nawigacji i nie wiem jak tam trafić...
Moze na Google maps byś wskazała dokładnie apartament.
I pytanko w jakim języku najlepiej sie dogadywać z właścicielami?
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 01.06.2013 22:04

generalnie nie jest to trudne bo Ivan Dolac jest bardzo mały, jak wjedziesz główną do miasteczka to skręcasz w dół w lewo, na wysokości piekarni znowu w lewo i praktycznie do końca...tam jest taki plac który w sezonie jest parkingiem i to jest powyżej tego placu. Kieruj się na parking a na pewno trafisz:)
co do języka to Lena i jej syn mówią dobrze po angielsku, Boris nie za bardzo ale polskie z chorwackim i angielskim bez problemu da się zrozumieć:).
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 02.06.2013 07:31

Jakby to nie było dla Ciebie problemem na jakiejś mapie 3d zaznacz mi gdzie to jest:-)
olamariola
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olamariola » 11.06.2013 12:53

Witam serdecznie,
Potrzebuje pomocy-porady odnośnie spędzenia tegorocznych wakacji na wyspie Hvar.
Jedziemy w na dwa autka - 8 osób (4 dorosłych + 4 dzieci w wieku 7-9 lat) w połowie lipca na 2 tygodnie.

Chcielibyśmy spędzić te wakacje w spokojnej miejscowości ale nie w miejscu gdzie nie ma prądu i jest problem z zakupami podstawowych rzeczy. Zależy nam (ze względu na dzieci) najbardziej na łatwym dojściu do morza, czyli plaży lub zatoczce z trochę mniejszymi kamyczkami, ale także by było kilka knajpek gdzie można dobrze zjeść, oraz super by był jakiś targ rybny + produkty regionalne.

Naoglądałem się tu na forum sporo urokliwych zatoczek (min zatoka Medvidina czy powyższy Villa Corte) ale rzadko jest opisane jak pozostałe sprawy o których pytam powyżej. Szukamy namiaru na jakąś fajną miejscowość / dom wakacyjny dla 8 osób (4dorosłych + 4 dzieci) ważne by był na wyspie Hvar. Zależy nam na tym by dzieciaki miały gdzie pobiegać zarówno koło domu jak i nad samym morzem. Żona nie za bardzo przepada za leżeniem na skałach także mała plaża w bliskiej okolicy mile widziana. Będę wdzięczny za informację.
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 13.06.2013 16:18

@ArliJ możesz pamiętasz jak nazywała sie ta plaża betonowa z muszelkami na dnie?Wiem ze jest to w stronę Sucuraja gdzieś koło Gdinj ale nie mogę jej namierzyc,a chce jutro zabrać tam swoją rodzinke
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 13.06.2013 23:03

to kemping Milna, jest dobrze oznaczony i bardzo blisko Sucuraja, jakieś 4km od, miej na względzie że to kemping naturystyczny w połowie jeśli masz jakieś obiekcje;) i na tej właśnie części były muszelki w większym stopniu:).
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.06.2013 06:56

ArliJ napisał(a):to kemping Milna, jest dobrze oznaczony i bardzo blisko Sucuraja, jakieś 4km od, miej na względzie że to kemping naturystyczny w połowie jeśli masz jakieś obiekcje;) i na tej właśnie części były muszelki w większym stopniu:).

A nie Mlaska przypadkiem?
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 15.06.2013 11:19

Świetna relacja :) tym bardziej że właśnie dokładnie rok temu i tej porze wjeżdżałem do Ivan Dolac :) Swietne zdjęcia i genijalny reportaż . Szkoda tylko że naszym niskim autem nie mogliśmy zjechać z asfaltu :( ale w przyszłym roku po raz kolejny Hvar - tym razem z córką , na razie ma 2 miesiące i musimy odpuścić .
Pozdrawiamy z Krakowa.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 15.06.2013 19:04

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
ArliJ napisał(a):to kemping Milna, jest dobrze oznaczony i bardzo blisko Sucuraja, jakieś 4km od, miej na względzie że to kemping naturystyczny w połowie jeśli masz jakieś obiekcje;) i na tej właśnie części były muszelki w większym stopniu:).

A nie Mlaska przypadkiem?


dokładnie :oops: już mi się nazwy mylą.

a my właśnie ruszamy - kierunek Korcula, Zavalatica, do poczytania za 2 tygodnie;)
trans x
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) trans x » 15.06.2013 19:34

ArliJ napisał(a):......a my właśnie ruszamy - kierunek Korcula, Zavalatica, do poczytania za 2 tygodnie;)


Super :!: Chętnie poczytam o Nadii i Lenie - małych Cro maniaczkach - zresztą chyba nie mają wyboru.... :wink:
PZDR.
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 16.06.2013 06:51

szerokiej drogi i pięknej pogody :papa:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 16.06.2013 13:39

good luck :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
wrześniowy Hvar - czyli Nadia i Lena na wakacjach:) - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone