Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrzesień w Rtinie. Trochę inna relacja.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.10.2019 08:41

Rozdział 2: Przygody gumiboota Uninur(ka), czyli wojaże po Jadranie.

Podczas tegorocznego wyjazdu naszym gumibotem w sumie zrobiliśmy około 400km.
Wycieczki się powtarzały, bo parę razy byliśmy na plaży z grotą, niezliczoną ilość razy kręciliśmy się przy moście i w okolicznych zatoczkach i do tego oczywiście Ninska Laguna i lecznicze błotka.... też dobrych parę razy. ;)

Mimo tego, że nie udało nam się dopłynąć do Metajny, to Uninurek praktyczne codziennie był w ruchu. Wszystkie przygody zniósł bardzo dzielnie i już czeka na następny sezon i nowe miejsca. :mrgreen:

Przed nami kolejny rozdział, będzie podwodnie. :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.10.2019 09:05

Roxi napisał(a):Pag fajny, ale dla mnie to już całkiem inny klimat niż te wyspiarskie (...) my już Pagu jako destynacji raczej nigdy (nigdy nie mów nigdy ;) ) nie wybierzemy.
Roxi napisał(a):Przed nami kolejny rozdział, będzie podwodnie.
Jak już poznaliście "siłę" Uninurka, to zastanówcie się nad Mljetem.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 24.10.2019 12:44

Roxi napisał(a):
Przed nami kolejny rozdział, będzie podwodnie. :)


No i gdzie ten rozdział :?: :oczko_usmiech:
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 31.10.2019 13:45

Jakiej długości macie Uninurka i z jakim silnikiem pływacie?
bo prędkości około 50 km/h to już zacne ...

fajna relacja :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.11.2019 10:26

Magda O. napisał(a):No i gdzie ten rozdział :?: :oczko_usmiech:


Moje pierwsze logowanie na cropli od chyba dwóch tygodni. 8O
Nadrobię zaległości, bo trochę tutaj tego się nazbierało i włazimy pod wodę.

Olo napisał(a):Jakiej długości macie Uninurka i z jakim silnikiem pływacie?
bo prędkości około 50 km/h to już zacne ...


Nasz gumiak na 3,6m (chyba) ;) i mamy silnik 30 koni (albo 35?... nie pamiętam. :)).
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.11.2019 10:55

Rozdział 3: Podwodne zwiedzanie.

Baz nurkowych na Pagu jest na pewno kilka, ale my postanowiliśmy pojechać aż do Starej Novalji do bazy Connex diving. Baza prowadzona jest przez bardzo sympatycznych Czechów to po pierwsze, a po drugie parę lat temu już u nich nurkowaliśmy i bardzo nam się podobało.

DSC09710.JPG


GOPR4088.JPG


GOPR4089.JPG


GOPR4090.JPG


Jeżeli chodzi o nurkowania w Chorwacji to poprzeczka została powieszona bardzo wysoko. Hvar pod wodą nas rozpieścił i chociaż zdawaliśmy sobie sprawę, że podwodny Pag to nie to samo co podwodny Hvar, to wymagania były spore. ;)

Z racji tego, że do Connexu mieliśmy spory kawałek drogi, to zrobiliśmy z nimi tylko kilka nurkowań.
Z tymi podwodnymi zabawami to tak już jest... uwielbiamy to i z niecierpliwością czekamy na zwiedzanie nowych, podwodnych miejscówek, ale z drugiej strony trzeba zawsze liczyć się z tym, że każdy dzień nurkowy to caaaaały dzień poświęcony na organizację, dojazdy i zejście pod wodę. Coś za coś. :)

Żeby nie było zbyt monotematycznie, to wrzucę kilka zdjęć zebranych ze wszystkich nurów.
Nurkowaliśmy przeważnie przy ścianach schodzących do około 40- 50 metrów, bogatych w porosty, gąbki, ośmiornice i różne gatunki ryb.

DSC09654.JPG


DSC09658.JPG


DSC09664.JPG


DSC09666.JPG


DSC09668.JPG


DSC09675.JPG


DSC09680.JPG


DSC09685.JPG


DSC09689.JPG


DSC09714.JPG


DSC09722.JPG


DSC09737.JPG


DSC09755.JPG


DSC09758.JPG


DSC09759.JPG


DSC09775.JPG


DSC09777.JPG


DSC09778.JPG


DSC09780.JPG


DSC09794.JPG


DSC09801.JPG


DSC09813.JPG


DSC09815.JPG


DSC09829.JPG


DSC09845.JPG


DSC09870.JPG


DSC09874.JPG


DSC09878.JPG
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.11.2019 11:08

Kolorowo i pięknie ale i tak Twoja maska najmocniej rzuca sie w oczy :smo:
Chciałabym kiedyś ale lęk przed wodą mnie paraliżuje :oops:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2020 23:07

Dokończysz?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.06.2020 07:11

piekara114 napisał(a):Dokończysz?


Właśnie ostatnio myślałam o tym, że to już moja druga niedokończona relacja. :roll:
Poprzedniej z Hvaru też nie skończyłam, ale z drugiej strony ile można pisać relacji z Hvaru, ta już była moją czwartą z kolei. :oczko_usmiech:

Dokończę, pewnie w formie skróconej, ale dokończę...

Kolejny wyjazd tuż tuż, a z niego zrobię relację jak ta lala, bo to będzie Cres z łódką. :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2020 08:42

To ja czekam choć na to zwięzłe zakończenie, wyjazd za 16 dni i to na Pag właśnie.

Cresu jestem ciekawa, nawet myślałam końcem roku o nim tylko przyszło mi do głowy czy nie będzie sporo chłodniej niż na Braciu :? co jednak ta zieleń na wyspie skądś się musi brać...

:papa:
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 23.06.2020 10:56

Roxi napisał(a):
Kolejny wyjazd tuż tuż, a z niego zrobię relację jak ta lala, bo to będzie Cres z łódką. :mrgreen:


Cres i Losinj kapitalne miejsce, ja bardzo lubię na Losinji miejscowość Nerezine - fajny kamp - Rapoca fajnie położony z porcikiem i koła klasztorku Franciszkanów .. suuuuper miejsce

z łódką - wyższy stopień wtajemniczenia :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.07.2020 08:39

Zaczęłam przeglądać zdjęcia i notatki i stwierdziłam, że to już będzie na tyle, jeżeli chodzi o relację z Rtiny.

Byliśmy parę razy w Zadarze, w Pagu i raz w Lun, ale traktowaliśmy te wypady czysto praktycznie. :wink: A to trzeba było kupić nowy materac- Zadar i wdzięczny sklep na D, a to nową lodówkę w Pagu. Lun tylko jako przeczekanie pomiędzy nurkowaniami...

Chyba po prostu bardziej zaczyna nas cieszyć zabawa pływadłem na wodzie, odkrywanie bezludnych plaż i czytanie książki w hamaku niż łazikowanie po miasteczkach. :mrgreen:

Jeżeli chodzi o podsumowanie, to byliśmy bardzo zadowoleni z kempingu i miejsca do cumowania, zrobiliśmy rekordowe wycieczki gumiakiem, ale... czegoś nam brakowało, trudno określić czego, ale jakiegoś pierwiastka było brak. Chyba za bardzo przesiąknęliśmy Hvarem i teraz trudno to przebić. 8) :lol:

W tym roku jedziemy na Cres i w planach tylko spacer po Lubenicach i po stolicy wyspy, ale za to z 20 pomysłów na wycieczki wodne i oczywiście nurkowanie w Błękitnej Grocie. :oczko_usmiech:

I mam postanowienie... porządnie przygotować się do relacji z tego regionu. :hearts:

Dzięki. :papa:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 02.07.2020 09:57

Roxi napisał(a):
I mam postanowienie... porządnie przygotować się do relacji z tego regionu. :hearts:



No ja myślę :D

Kiedy planujecie wyjazd? Ja wciąż obstaję przy końcu sierpnia ale już mnie nosi... wolę jednak trochę poczekać i poobserwować, co się dzieje na świecie. Wytrzymam i liczę na wysyp relacji, które umilą mi czas oczekiwania :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.07.2020 10:30

Magda O. napisał(a):Kiedy planujecie wyjazd? Ja wciąż obstaję przy końcu sierpnia ale już mnie nosi... wolę jednak trochę poczekać i poobserwować, co się dzieje na świecie. Wytrzymam i liczę na wysyp relacji, które umilą mi czas oczekiwania :wink:


Ruszamy 19 lipca pewnie jakoś około godziny 14.
Już się nie mogę doczekać. :mrgreen:
I mam nadzieję, że z racji mniejszej ilości ludzi, będziemy mogli wybrać sobie jakieś fajne miejsce na kempingu. :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 02.07.2020 11:13

Dzięki za relację i życzę wspaniałego wypoczynku już niedługo!!!!!!!!! :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wrzesień w Rtinie. Trochę inna relacja. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone