Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Marusici k/Omisa - pytania?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 25.02.2007 15:34

No to przed Cro trening siłowy (mam nadzieję,że tylko męża) :D Mała z wózka wyrosła juz dawno, ale niebardzo chce jej sie robić użytek z włsnych nóg, szczególnie wtedy kiedy nam na tym zależy
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 25.02.2007 20:32

AnetaA napisał(a):Będziemy w Marusici i chyba nie jest to tak strasznie daleko-czy można planować jednodniowy wypad do tych wodospadów i zwiedzanie Mostaru? Bardzo chciałabym te miejsca zobaczyć, a dzięki Waszym opisom trafię bez problemu (chyba, bo do mnie to wszystko podobne :) )


Oczywiście że można ale masz przecięż bardziej znane w świecie Mediugorie, które leży może 10 lub 15 km od wodospadów. A Mostar to tylko miasto (Kraków jest ładniejszy).
Jedź sobie prosto przez Pisak, przez Makarską a przed Tucepi na światłach koło supermarketu (na końcu Makarskiej) skręć w lewo na kierunek Vrgorac. Póżniej do granicy z BIH na Ljubuśki. Za granicą parę km przed Ljubuśki na rondzie w lewo - kawałeczek dalej leży Mediugoria. A wodospady są też za granicą ale na tym rondzie w prawo później kilka km i jeszcze raz w prawo (tam podobno jest drogowskaz koło takiej stodoły) Ja jak jechałem to nie było znaków.
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 25.02.2007 21:39

To i pewnie tam zajrzymy, choć postaram sie również nie ominąć jednak Mostaru i tej kamiennej miejscowości gdzieś w okolicy-na zdjęciach super
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 04.01.2016 14:37

Jak tam z knajpkami? Jest gdzie iść na lody z dziećmi? Kusi mnie ta miejscowość bardzo ;)
Wszystkie kwatery są poniżej magistrali?
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 06.01.2016 19:43

Knajpki i sklepik są przy głównej drodze. Takie sobie, droższe jak np w Omisiu czy Breli.
Marusici to malutka mieścinka, stromo położona, między magistralą a morzem domy w większości do wynajęcia. Owszem jest urocza, zależy kto co lubi.
Poza plażą tam nie ma za bardzo gdzie chodzić, zejście do nich = mnóstwo schodków i stromych dróżek.
Byliśmy tam ostatniego lata, na zakupy, lody, obiadki jeździliśmy do pobliskich większych miasteczek.
Na lody, knajpki itp to Brela lepsza.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.01.2016 21:53

jackq napisał(a):Knajpki i sklepik są przy głównej drodze. Takie sobie, droższe jak np w Omisiu czy Breli.

W sklepiku "Market Ivelma" https://goo.gl/maps/iUncoSwZVnw ceny piwa, wody, chleba porównywalne z Konzumem w Omiszu. Na makarskiej drożej ale nie jakieś gigantyczne różnice. Z tym, że ja w Marusci byłem dawno :wink:
Po produkty spożywcze jeździliśmy do Omisza. Na wieczorny browar najczęściej do Baska Voda.

Nemhain napisał(a):1.Jak tam z knajpkami? 2.Jest gdzie iść na lody z dziećmi? 3.Kusi mnie ta miejscowość bardzo ;)
4.Wszystkie kwatery są poniżej magistrali?


1. konoby-omis-t39955.html#p1097319

2. Dobre lody w Baska Voda.
3. Słuszny wybór! Kierując się widokiem z tarasu i z plaży - brać wille PiM. W drugiej kolejności domy w dzielnicy Capula. Capula to zjazd najbliżej sklepu. https://goo.gl/maps/i2g44wU6hTT2
Drogę w dół w Capuli pokazałem na fotkach tu > apartament-zovko-w-marusici-opinie-t40516.html Przy zjeździe - mocno się zadawać i szybko skręcać!
W Capuli jest 160 schodów na plażę. Schody o różnej wysokości - męczą, lecz dzieci (7+) na nich radzą sobie znakomicie. To dla większości. Są domy - te nad samą wodą - które mają własne zejścia, przyjemniejsze.
Z willi PiM droga na plażę jest mniej męcząca. Trochę schodów od samego domu, dalej niewymagająca ścieżka.

4. Nie. Powyżej nie polecam.

Plus BONUS na PW.
modytom
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) modytom » 18.02.2016 15:49

A jak wygląda sprawa z komunikacja miejską (autobusową)? Chodzi mi o połączenia Marusici / Brela/ Omis. Jak to wygląda cenowo (ile za bilet)? Ma ktoś może jakiś link z rozkładami jazd? Czy na kartę Euro<26 są jakieś zniżki w Cro?
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wróciłem z Marusici k/Omisa - pytania? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone