Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Marusici k/Omisa - pytania?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005
Wróciłem z Marusici k/Omisa - pytania?

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 08.08.2005 09:33

Witam wszystkich Cromaniaków po udanym urlopie w Chorwacji. To był strzał w dychę po każdym względem. Mieszkaliśmy w trójkę w spokojnej, cichej miejscowości jakieś 20 km za Omiszem w kier. Makarskiej. Plaża jakieś 100 metrów "pod samymi nogami". Jedynym mankamentem było podejście. Widoki fantastyczne. Apartament bez zastrzeżeń, choć doskwierał brak klimatyzacji. Pogoda - nie wierzcie prognozom!!!!!!!!!! Non stop upał. Nie do wytrzymania. Pierwszej nocy była jakaś burza, po której rano nie było śladu. No, ale to banały. Wiem, że następną razą znowu będzie Marusici. Byłiśmy w Makarskiej i byliśmy w Omiszu, więc mamy porównanie - na pewno nie spędziłbym tam urlopu. Tłum i monotonne plaże. Chorwacja fakt, że droga - ale na to byłem przygotowany.
Macie jakieś pytania, piszcie. Namiary na apartament na priva.
Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za wszelkie rady na forum.
F.
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 08.08.2005 09:41

z nieba mi spadłeś :D
jadę prawdopodobnie 12-13 sierpnia i od tej miejscowości planowałem zacząć poszukiwania, dużo tam ludzi? znajdę 2-osobowy apartament? gdzieś czytalem że tylko 4 pierwsze domy mają własną plażę?
aha są jakieś domy nisko położone czy do wszystkich trzeba się "wspinać" z plaży? :)
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 08.08.2005 09:43

PS. namiar zawsze mile widziany adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :)
Minor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 27.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minor » 08.08.2005 10:03

Witam i pytam :)
1) Czy są problemy ze znalezieniem kwatery - jakie ceny?
2) Czy można znaleźć jakieś spokojne i odludne miejsce na plaży, może być z dojściem nawet 30 minutowym?
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 08.08.2005 10:17

mpi napisał(a):z nieba mi spadłeś :D
jadę prawdopodobnie 12-13 sierpnia i od tej miejscowości planowałem zacząć poszukiwania, dużo tam ludzi? znajdę 2-osobowy apartament? gdzieś czytalem że tylko 4 pierwsze domy mają własną plażę?
aha są jakieś domy nisko położone czy do wszystkich trzeba się "wspinać" z plaży? :)


Czy dużo ludzi? W porównaniu do Omisza czy Makarskiej - to prawie ich nie ma. Był jeden taki dzień - chyba niedziela, że na plaży było sporo ludzi, ale w niczym to nie przeszkadzało - w każdym razie nie chodziliśmy sobie po głowach. Plaża jest naprawdę super! Łagodnie opadające dno idealne dla dzieci, fakt że z kamykami, ale to jest właśnie urok tych plaż. No i skałki po obu stronach plaży. Niesamowite wrażenia dla kogoś kto lubi nurkować. Dla mnie bomba. Plaż jest chyba ze trzy, z tym że prawdopodobnie tylko do jednej - tej moim zdaniem najładniejszej jest ogólny dostęp. My plażowaliśmy właśnie na niej. Do pozostałych plaż widziałem z morza zejścia i były odgrodzone siatką. Co do poszukiwania apartamentów. Ja znalazłem przez internet. W domu w którym mieszkaliśmy było full. A co ciekawsze poznaliśmy się z rodziną która było w tym domu po raz trzeci, i był to pierwszy rok kiedy wynajęto wszystkie apartamenty. Nie mam pojęcia jak u innych, ale z tego wniosek że w ciemno raczej się nie da. Nie widziałem nikogo na drodze z ofertą. W każdym razie zawsze można spróbować, tym bardziej że czasami inny właściciel chałupki wydzwaniał, bądź chodził i szukał miejsca dla osób które się u niego zjawiły.
Miejscowość cicha i spokojna. Jeden market nieźle zaopatrzony i dwie konoby. My chodziliśmy do tej pierwszej - patrząc z kierunku Omisza. "Miły" kelner, który służył zawsze dobrą radą typu: "Pieprzyć Polskę - Chorwacja jest lepsza - zostańcie tutaj" A poważnie naprawdę miło, szybko, czysto, ceny "normalne" czyli drogo (pizza ok. 40 KN, sałatka z ośmiornic 60 KN, kalmary 60 KN, piwo 0,5 15 KN).
Ogólnie warto.
PS. To chyba nie będzie reklama, ale wszystkiego (prawie) można się dowiedzieć ze stronki tej miejscowości www.marusici.com - tam też można rezerwować. Ja byłem w Villi PIM (to chyba już reklama :lol:
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 08.08.2005 10:24

Minor napisał(a):Witam i pytam :)
1) Czy są problemy ze znalezieniem kwatery - jakie ceny?
2) Czy można znaleźć jakieś spokojne i odludne miejsce na plaży, może być z dojściem nawet 30 minutowym?


Szukałem przez internet - co i Wam polecam. Byłem z 8 letnią córką więc sami rozumiecie. Poza tym - no właśnie zawsze można poszukać czegoś w ciemno, ale kiedy zobaczyłem w dole błękitny Jadran to już wiedziałem, że nawet kiedy moja szanowna małżonka będzie kręciła nosem na to co zarezerwowaliśmy - to i tak mam to gdzieś. Szkoda czasu na szukanie kiedy w dole takie morze. Po prostu trzeba odpowiednio wcześniej tj. np. w marcu lub kwietniu klapnąć na trochę przed kompem. Ceny? Za apartament 3 osobowy 35 euro (bez targowania).
30 minut do plaży? No cóż, można znaleźć odludne miejsce do plażowania (skałki) ale nawet "zaraz za rogiem". To jest idziesz kawałek za plażę ogólnodostępną w prawo lub lewo i już. Naprawdę jest cicho i spokojnie.
PZDR i polecam Marusici.
F.
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 08.08.2005 10:45

faziolot napisał(a):A co ciekawsze poznaliśmy się z rodziną która było w tym domu po raz trzeci, i był to pierwszy rok kiedy wynajęto wszystkie apartamenty. Nie mam pojęcia jak u innych, ale z tego wniosek że w ciemno raczej się nie da. Nie widziałem nikogo na drodze z ofertą.


to mnie pocieszyłeś....
nie lubię rezerwować w ciemno :(

w takim razie jeszcze 2 pytania:
1. czy wszystkie dostepne tam apartamenty są wymienione na tej stronce?
2. są tam w pobliżu jeszcze jakieś inne małe wioski?
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 08.08.2005 11:13

mpi napisał(a):
faziolot napisał(a):A co ciekawsze poznaliśmy się z rodziną która było w tym domu po raz trzeci, i był to pierwszy rok kiedy wynajęto wszystkie apartamenty. Nie mam pojęcia jak u innych, ale z tego wniosek że w ciemno raczej się nie da. Nie widziałem nikogo na drodze z ofertą.


to mnie pocieszyłeś....
nie lubię rezerwować w ciemno :(

w takim razie jeszcze 2 pytania:
1. czy wszystkie dostepne tam apartamenty są wymienione na tej stronce?
2. są tam w pobliżu jeszcze jakieś inne małe wioski?


Ad 1 - Nie mam zielonego pojęcia. Wręcz wydaje mi się, że na stronce jest ich więcej niż w rzeczywistości :lol: Ale to tylko takie wrażenie, bo domy są "pochowane" za drzewami i w mini dolinkach.
AD 2 - Po drodze z Omisza jest ich kilka. Lokva Rogoznica, Medici, Mimice. Nie byłem tam, ale kilka razy przejeżdżałem. Są bardziej zurbanizowane od Marusici - no i co za tym idzie - więcej tam ludków.
Nie zrażaj się rezerwowaniem w ciemno. Ach ten dreszczyk emocji Nie słyszałem, aby kogoś zrobiono w ciula tj. nie było miejsc mimo wpłacenia zaliczki itp. Co innego rozczarowanie po przyjeździe z warunków, no ale wtedy masz piękne uzasadnienie do negocjacji ceny.
No i jeszcze jeden atut Marusici. Magistrala nad Twoim domem - niesłyszalna i nie musisz ryzykować kolizją z szaleńcami idąc na plażę.
PZDR :)
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 08.08.2005 11:20

ok dzięki, jadę jednak w ciemno - to chyba większy dreszczyk? :)
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 08.08.2005 11:23

Na pewno większy i ma to sens powiedzmy w czerwcu i wrześniu. Ale w sierpniu - czytaj szczycie sezonu ....
W każdym razie powodzenia i miłego wypoczynku.
PZDR
pt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 412
Dołączył(a): 22.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pt » 09.08.2005 12:00

1. czy wszystkie dostepne tam apartamenty są wymienione na tej stronce?

ok.3/4 domow jest wymienionych,doj[cia na pla|e moga by strome,4 albo5
pierwszych domów liczac od Omisia ma plaze niedostepne dla innych
pozdro
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 09.01.2007 16:07

Witam.chce spedzic urlop w czerwcu/lipcu w marusici.willa PiM.czy ktos ma bezposredni namiar na ta wille?jakis numer tel?bo mam do tej agencji ale nieosiagalni sa, tylko @.moj e mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Midunia
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 14.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midunia » 19.01.2007 20:54

Witam jeśli ktos ma namiary na te wille to też proszę o podanie na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl pozdrawiam
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 25.02.2007 14:13

My już mamy rezerwację w Marusici i ztego co czytam to fajne miejsce do wypoczynku z dziećmi.Mam jedno pytanie, czy te podejścia (zejścia?) do plaży sa naprawdę takie straszne? Mamy ze sobą takiego małego leniwca, a nosić ją na własnych plecach to żadna przyjemność...
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 25.02.2007 15:21

Przykro mi ale trzeba się nachodzić po betonowych schodach i bardzo stromych (albo przez las też schody). Wózkiem nie dojedziesz.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wróciłem z Marusici k/Omisa - pytania?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone