Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici. Tam jadę.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.01.2019 20:15

W pobliskim Mimice jest dobrze wyposażony, dosyć spory Studenack, w ktorym rownież można płacić kartą.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 22.01.2019 19:10

Super dzięki, bo już w planach miałem do Lidl Makarska. Czy są jakieś dobre Konoby w pobliżu?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.01.2019 20:01

tre_k napisał(a):Super dzięki, bo już w planach miałem do Lidl Makarska. Czy są jakieś dobre Konoby w pobliżu?

Przeczytaj drugi post na poprzedniej stronie.
Więcej restauracji znajdziesz w Omiš.
Sebastian Samosiuk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.01.2019
Re: Zejście na plażę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebastian Samosiuk » 28.01.2019 13:23

slawekk napisał(a):Witam
Jadąc z Plitvickich Jezior do Marusici można omijając autostradę zwiedzić twierdzę w Kninie (są drogowskazy).
Wyjeżdżając z Plitvic rano (8-9) i zahaczając o Knin do Marusici dociera się późnym popołudniem.
W Marusici są dwie plaże, do jednej schodzi się (i wchodzi) po wielu betonowych, stromych schodach, do drugiej prowadzi "leśna" ścieżka. Na tej drugiej (przez lasek) są fajne skałki do skakania.

Witam, czy zejście przez lasek jest w miarę blisko okolic sklepu w Marusici? Będziemy w Top Villa przy Jadrance i wygląda, że na plażę Borka (tę z dłuugimi schodami) będziemy mieli "hektar" drogi ;-)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 03.02.2019 23:39

Czy ktoś był już we wspomnianej Villi Top? Leży przy ulicy i czy nie słychać zbytnio ruchu ulicznego nocą? Zastanawiam się nad rezerwacją w tej willi. Ewentualnie vo moglibyście polecić dla 2+2 w tej miejscowości,?
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 04.02.2019 01:09

kadetdudi napisał(a):Czy ktoś był już we wspomnianej Villi Top? Leży przy ulicy i czy nie słychać zbytnio ruchu ulicznego nocą? Zastanawiam się nad rezerwacją w tej willi. Ewentualnie vo moglibyście polecić dla 2+2 w tej miejscowości,?


Nie znam Villi Top, ale polecam miejscówkę pokazaną przez Tre_ka na poprzedniej stronie.
Dwa lata temu byłem zresztą w tym konkretnym apartmanie :D
Przy czym, nie wiem w jakim wieku są dzieci, bo musiałyby spać na jednym łóżku.
My byliśmy w dwie osoby, więc mieliśmy luksusowo można powiedzieć 8)

Co do innych pytań, to konoby są dwie obok siebie. Nam się spodobała ta bliżej Omisza. Mają tam specjalnego "dziadka" od doglądania grila, i wychodzi mu to muszę powiedzieć :wink:
Najbliższe plaże tak naprawdę są dwie. Do jednej sporo schodów. Do drugiej schodówmniej, za to trochę stromej betonowej drogi.
Nie jest to żadna tragedia (jak gdzieś już o tym przeczytałem) ale trzeba o tym pamiętać, że w Marusici właściwie nie ma czegoś takiego jak pierwsza linia brzegowa.
Co do drogi/ścieżki do Pisaka, to wiem tylko tyle że jest. Żona nią szła, podobno całkiem fajna ale to jednak jest kawałek do przejścia. I nie brzegiem morza, tylko przez lasek.
Na jej końcu jest bardzo fajna plaża. Wiem bo ją widziałem, można tam samochodem dojechać korzystając z Jadranki.

A wracając do kwatery, to może nie ma luksusów, ale jest bardzo czysto, schludnie, a widok z balkonów bombowy :)
Prowadzi go miła starsza pani, jak coś to mam do niej namiary bez pośredników :wink:
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 07.02.2019 16:30

Kolego to byłeś w mojej przyszłej miejscówce. Kolego ta plaża w stronę Pisaka? Czy są tam zacienione miejsca? Jak z parkingiem przy kwaterze?
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 10.02.2019 18:07

Tak, są zacienione miejsca.
Co do miejsc parkingowych, to jest spoko. Dwa miejsca za domem, w cieniu pod winoroślami. I jeszcze kilka w ogrodzie między oliwkami.
Te pod winoroślami są super, jedynym ograniczeniem jest tam gabaryt samochodu.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 13.02.2019 11:15

To super tego właśnie oczekiwałem :) Czy jest gdzieś w okolicy rozlewnia wina? Będąc w Makarskiej miałem zaopatrzenie w wino i rakijię płaciłem 40 kr za litr xD orahovica, travica, czysta. Gdzie jest ta dzika plaża?
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 13.02.2019 20:52

W miejscowości Gornja Brela zaopatrywałem się w wino i rakije. Dziesięć minut samochodem, jest tam parę punktów przy drodze do Zadvarje.
Bliżej też było, ale mi akurat tam w dwóch miejscach posmakowało, więc jeździłem po sprawdzone.
A dzikie plaże to za Pisakiem trzeba odkrywać, ale pływadło jakieś będzie potrzebne.
dangru
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 13.02.2019 21:54

Byliśmy w zeszłym roku , było super tylko te schody. Gospodarz mówił ,że jest 150 schodków a było 327.
Sebastian Samosiuk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebastian Samosiuk » 07.02.2021 22:11

kadetdudi napisał(a):Czy ktoś był już we wspomnianej Villi Top? Leży przy ulicy i czy nie słychać zbytnio ruchu ulicznego nocą? Zastanawiam się nad rezerwacją w tej willi. Ewentualnie vo moglibyście polecić dla 2+2 w tej miejscowości,?


Byliśmy w Viila Top w Marusici i polecam z ręką na sercu. Właścicielka Janja jest bardzo sympatyczna, serdeczna i pomocna. Kwatery mają genialny widok z balkonów na których śniadania i kolacje smakują najlepiej. Mimo położenia przy samej Jadrance nie odczuwa się jakoś mocno hałasu z drogi. Czasem jak w nocy jakiś kozak ciśnie po Jadrance to pewnie i tak pół Marusici słyszy ;-) Zejście na plażę jest w zasadzie prosto (z zakosami ) w dół po schodach z ogrodu Janji. Blisko mały sklepik spożywczy z podstawowymi produktami i konoba gdzie raz zamówiliśmy na szybko pizzę (była ok :-)) W tym roku jedziemy tam ponownie, więc to chyba najlepsza rekomendacja :-D
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 20.06.2021 12:18

Panie i Panowie mam zamiar powrócić do Marusici w tym roku, czy coś się zmieniło? mieli robić jakąś nową plażę ? czy coś nowego powstało w okolicy? Czy nadal trzeba dreptać w kierunku Pisaka na dziką plażę aby mieć trochę ciszy i spokoju i oczywiście cienia:) Wszystkie spostrzeżenia mile widziane
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 18.06.2022 22:37

Witam , podobnie jak kolega tre_k rok temu wyruszał, tak w tym roku ( 28.06) wyruszam pierwszy raz do Marusici :)...liczę na miłość od pierwszego wejrzenia:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Marusici. Tam jadę. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone