Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wielki come back Klanu, czyli wyspiarskie wakacje AD2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 12.07.2013 11:38

I ja dołączę do Zacnego Grona Cromaniaków...


:papa:
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 12.07.2013 15:32

Zaintrygowana - przysiądę :) .
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 12.07.2013 17:29


Bardzo dziękuję, że jesteście. Oby rosnące grono czytaczy mnie pozytywnie zmotywowało. Bo jak by nie patrzeć, to poziom relacji wywindowany, a ja nieobyta w tej materii...

Zostałam zaczarowana. Nie wiem czy to sprawka hvarskiego Dżina. Czy też podziw, jaki wzbudziły we mnie widoki umieszczane przez Hvarskich cro-nikarzy. Czy też narastająca tęsknota i głód podróży… Najważniejsze, że planując z naszymi kuzynami wspólny wyjazd zaczarowanie udzieliło się pozostałym towarzyszom wyprawy. Decyzja: HVAR NA 7 DNI! Jupiiiii….

To szukamy …

Nie jest łatwo wynaleźć lokum dla 7 osób, które byłoby blisko plaży, zachęcająco się prezentowało na fotografiach, nie odchudzało na maxa portfela, spodobało się dwóm rodzinom, nie było już zajęte w naszym planowanym terminie. Ale znaleźliśmy. I to nawet szybko. Bardziej dociekliwi niech poszperają w poszukiwaniu apartamentów Zrinjka. Mam nadzieję, że spełni nasze oczekiwania… Najbardziej przykrym wspomnieniem z inncyh apartamentów jest niezbyt przyjemny zapach wydobywający się z kanalizacji. Jak sobie przypomnę Vodice ....fujjjjj

Jak będzie? Przekonam się za 8 dni, gdy w sobotę dotrzemy na Lawendową Wyspę.

Oni (tzw. Beninini) będą już po tygodniowym wypoczynku w Czarnogórze (Utjeha), opaleni i wypoczęci. A my zziajani po wielogodzinnej jeździe i bladzi jak dzieci młynarza…

Wiecie, 8 lat temu chyba się łatwiej planowało podróż: mniej informacji, mniej narzędzi, mniej alternatyw. A teraz? Siedzę, wertuję, porównuję, kalkuluję, spisuję, podpatruję, planuję, pytam, dziękuję za odpowiedzi, szukam, znajduję albo i nie …

Lista miejsc do zobaczenia rozrasta się w zastraszającym tempie, a wszystko może wziąć w łeb, gdy juniorzy (7, 9 i 15 lat) stwierdzą, że jedyną wycieczką (każdego dnia taką samą) mają być lody w Jelsie…

A teraz pozwólcie, że się oddalę - relacje i porady w dziale Hvarskich Miłośników czekają ;-)
Załączniki:
zrinjka1.jpg
Nasz wybór na pierwszy tydzień...
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.07.2013 18:38

mama_Kapiszonka napisał(a):


Zostałam zaczarowana. Nie wiem czy to sprawka hvarskiego Dżina. Czy też podziw, jaki wzbudziły we mnie widoki umieszczane przez Hvarskich cro-nikarzy.


Cześć Aneta :papa:
Mnie również magia zniewoliła 8) w końcu kilku niezłych czarowników na forum mamy :lol: - (ciekawe który mi Dżinna podrzucił..... :wink: )

Wakacje na pewno będą wspaniałe :!: czego z całego serca Wam życzę.

Ja wciąż jestem zaczarowany/oczarowany ........ i to już na zawsze mi pozostanie - wystarczy że lawendą gdziekolwiek powieje- przelatują mi "migawki " z Hvaru.....

Pozdrawiam Robert
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 12.07.2013 19:09

Dzięki Robercie. DObrze, że jesteś. mam pytanko: opracowałeś już tę mapę wyspy skarbów?

Wróciłam właśnie z hvarskich relacji... do listy miejsc nie dopisałam nic.

I mina mi zrzedłą, bo to, co baaaardzo mi się spodobało na wyspie jest dostępne z użyciem jednostek pływających. A tu ponton leży w garażu, ale gorzej z chętnymi na wyprawy - pewnie się znajdą, gdy pontonu nie weźmiemy a reszta Klanu i Beninini zobaczą to "w relacji na żywo" ...

Żeby uszczknąć choć trochę tego uroku pobudka będzie musiała być nadzwyczaj wczesna...

Wiem też, że nie ruszę z domu bez zapasu ... przysmaków dla kotów ;-)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 12.07.2013 19:20

O jak super, że relacja będzie... i w dodatku Hvar :)
Nikt mnie stąd nie wypędzi ;)
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 12.07.2013 19:27

Goniaa napisał(a):Nikt mnie stąd nie wypędzi ;)
Ja na pewno nie!
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 12.07.2013 20:11

Jak Hvar to i ja siadam. Relacje to taka, taka... gra wstępna przed moim wyjazdem w sierpniu :mrgreen:
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 12.07.2013 20:41

Pozdrowienia dla całego Klanu Kapisiów...
i ja z ochotą poczytam :D
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 12.07.2013 21:39

poznaję ten dom 8)
jeszcze miesiąc z hakiem i zobaczę go na "lajfie"
chętnie poczytam :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.07.2013 22:40

mama_Kapiszonka napisał(a):Dzięki Robercie. DObrze, że jesteś. mam pytanko: opracowałeś już tę mapę wyspy skarbów?

Wróciłam właśnie z hvarskich relacji... do listy miejsc nie dopisałam nic.

I mina mi zrzedłą, bo to, co baaaardzo mi się spodobało na wyspie jest dostępne z użyciem jednostek pływających.


Mapę skarbów mam wyrytą w pamięci,ale wcześniej życie oddam........ :lool: :wink:

Prawie wszystkie miejsca można zdobyć lądem :D pytaj

Ta mapka jest bardzo pomocna :!:
http://www.otok-hvar.hr/destinations/gdinj/rapak
najedź myszką na "miejsca - odredista" (na górnym panelu) i klikasz - pokazuje miejsce na mapie oraz sąsiedztwo ze zdjęciami - to była moja ulubiona zabawa przed wyjazdem - smacznego :P
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 13.07.2013 08:20

Witajcie heco7, Danusiu i i m@rku - mówisz, że widok znajomy? ;-) A wybór padł na dolny czy górny app?

CRObercie, stronka znana - w końcu to w jej ofercie znaleźliśmy naszą miejscówkę ;-)

Będziemy zmuszeni przemieszczać się 2 niemałymi samochodami. Pytanie: czy przy drodze nad zatokami spokojnie można zaparkować?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.07.2013 09:51

Witam Rodzinko Kapiszonków. Już za 8 dni, a w zasadzie za 7 zaciągniecie w nozdrza zapach Hvaru, to na co ja muszę poczekać jeszcze długich 50 dni. Pozwól zatem, że będę Wam deptać po piętach i wspólnie z Wami poznawać uroki wyspy.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.07.2013 20:12

CROberto napisał(a):Ta mapka jest bardzo pomocna :!:
http://www.otok-hvar.hr/destinations/gdinj/rapak
najedź myszką na "miejsca - odredista" (na górnym panelu) i klikasz - pokazuje miejsce na mapie oraz sąsiedztwo ze zdjęciami - to była moja ulubiona zabawa przed wyjazdem - smacznego :P


hahaa też o tym pisałem

"Przygotowałem sobie oczywiście zawczasu listę punktów „must see” do zaliczenia na wyspie, podrukowałem mapy, plaże ze zdjęciami itp. Kupiłem też na allegro szczegółowe mapy Hvaru. Posłużyłem się m.in. super stronką: http://www.visit-hvar.com - należy najechać na wybrany punkt na mapce, kliknąć i potem jeszcze raz w nazwę nad accomodation i pokazują się zdjęcia z danej plaży z opisem.
Myślę, że to pomocne, aby ocenić czy warto tam się wybrać czy nie.
Nie pamiętam już kto podawał tą stronę w swojej relacji, ja ją jedynie wykorzystałem i powiem, że bardzo mi się przydała bo mogłem sobie zerknąć jak np. wygląda plaża LUCISCA .
Na mapce nie ma co prawda wszystkich miejsc i plaż, ale co ważniejsze są.
Dodatkowo polecam polecaną już na Forum mapę Hvaru znacznie lepszą niż googlowa.

Dodatkowo świetna mapa na bing.com/maps. Niektóre obszary Hvaru nie są całkowite pokryte, ale to co jest jest wystarczająco dokładne. Trzeba wejść jakby co w „Bird’s eye” a potem „Aerial”.
"

sporo podrukowałem stamtąd i zabawa przednia

ZŁOTA DZIESIĄTKA, czyli subiektywne hvarskie must-see (coś problemy z linkiem ...) Relacja Krzychooo - Najnowsza relacja BAŁKAŃSKA PĘTLA 2012 strona 45

krk-2011-peljesac-2010-hvar-2011-t30377-660.html?hilit=bałkańska
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 13.07.2013 20:56

mama_Kapiszonka napisał(a):Witajcie heco7, Danusiu i i m@rku - mówisz, że widok znajomy? ;-) A wybór padł na dolny czy górny app?

wybór padł na inny apartament a ten pamiętam z poszukiwań :D ... wiesz wzrokowiec :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wielki come back Klanu, czyli wyspiarskie wakacje AD2013 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone