Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 23.05.2012 10:45

Gdyby tak przed wakacjami puścili ruch nieszczęsnym odcinkiem C na A2 to z Warszawy kierunek Stryków, dalej na Łódź i Gierkówkę. Ehhh, takie tam dywagacje... :?
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 23.05.2012 11:08

Oczywiście że jeśli będzie oddany newralgiczny odcinek C A2 to tylko tędy, bardziej chodziło mi o ominięcie DK 8. Jeśli ktoś jedzie od strony Rawy Mazowieckiej w kierunku Katowic, można próbować ominąć Łódź. Jadąc przez Brzeziny, za Orlenem w kierunku Łodzi jest drogowskaz w lewo - Andrespol tam skręcamy. W Andrespolu,na głównych światłach - prosto. Dojeżdżamy do miejscowości Wola Rakowa i na Stopie (można jechać tylko w lewo lub w prawo) - w prawo. Jedziemy prosto i wjeżdżamy do Rzgowa. Pierwsze światła w Centrum prosto i dojeżdżamy do drugich świateł - skrzyżowanie z DK1 kierunek w lewo Katowice
Może komuś się przyda 8)
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 23.05.2012 20:44

Na odcinek C nie ma co liczyć. Nawet jak będzie otwarty na Euro to zaraz po ma być niestety zamknięty. Otwarcie normalnego ruchu planują ok.15 października.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2012 19:22

Właśnie w TVN podano informację, że CAŁA A2 ma być otwarta i przejezdna na EURO. Mam nadzieję, że tak będzie i na i po mistrzostwach. Jeśli tak to "rozbabrana" gierkówka będzie miała sensowną alternatywę. Ja trzymam kciuki :D
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 29.05.2012 07:28

Abramsik napisał(a):Właśnie w TVN podano informację, że CAŁA A2 ma być otwarta i przejezdna na EURO. Mam nadzieję, że tak będzie i na i po mistrzostwach. Jeśli tak to "rozbabrana" gierkówka będzie miała sensowną alternatywę. Ja trzymam kciuki :D


pytanko tylko czy da się przejechac przez Łódź???
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 29.05.2012 08:00

aro_40 napisał(a):pytanko tylko czy da się przejechac przez Łódź???


A po co przez Łódź ?? Ze Strykowa na Brzeziny, dalej jak pisał damianołódź
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.05.2012 08:57

Arek napisał(a):
aro_40 napisał(a):pytanko tylko czy da się przejechac przez Łódź???


A po co przez Łódź ?? Ze Strykowa na Brzeziny, dalej jak pisał damianołódź


Arek, a Brzeziny to jakąś obwodnicę dostały ostatnio?

Jechałem tamtędy kilka razy i niestety w dzień to jakaś masakra, setki duzych mobili na wąskich uliczkach i rondach w centrum miasta ....

Nie, ja za Brzeziny jadąc od strony Wawy na Cro dziękuje :)

pozdro :)
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 29.05.2012 09:29

tony montana napisał(a):Jechałem tamtędy kilka razy i niestety w dzień to jakaś masakra, setki duzych mobili na wąskich uliczkach i rondach w centrum miasta ....
pozdro :)


Ile czasu zajął Twój przejazd przez Brzeziny ??
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.05.2012 10:57

Arek napisał(a):
tony montana napisał(a):Jechałem tamtędy kilka razy i niestety w dzień to jakaś masakra, setki duzych mobili na wąskich uliczkach i rondach w centrum miasta ....
pozdro :)


Ile czasu zajął Twój przejazd przez Brzeziny ??


20-30 minut. Wystarczy :)
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 29.05.2012 11:05

tony montana napisał(a):
Arek napisał(a):Ile czasu zajął Twój przejazd przez Brzeziny ??


20-30 minut. Wystarczy :)

Niecierpliwy jesteś ;)
Wolę tyle postać w korku, niż te 80 km od Radziejowic do Piotrkowa siedzieć na dupie jakiegoś tira i jechać 40 km/h



tony montana napisał(a):Nie, ja za Brzeziny jadąc od strony Wawy na Cro dziękuje :)

Masz takie prawo. Ja pojadę ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.05.2012 11:34

Arek napisał(a):
tony montana napisał(a):
Arek napisał(a):Ile czasu zajął Twój przejazd przez Brzeziny ??


20-30 minut. Wystarczy :)

Niecierpliwy jesteś ;)
Wolę tyle postać w korku, niż te 80 km od Radziejowic do Piotrkowa siedzieć na dupie jakiegoś tira i jechać 40 km/h



tony montana napisał(a):Nie, ja za Brzeziny jadąc od strony Wawy na Cro dziękuje :)

Masz takie prawo. Ja pojadę ;)



:)

No tak, z tymze ja bede jechal z okolic 20 km przed Rawą - w sobote o 5-6 rano, więc wiadomo, że dużo zależy od godziny i daty wyjazdu ... zatem biję 8, a potem 1 na Siewierz...

Ptaki na mieście mówią, że JEŚLI odcinek C uzyska tzw. przejezdność na czas E2012, to istenieje możliwość, że mogą go zamknąć do jesieni, ponieważ formalne oddanie go do użytku ma nastąpić 15.X ;(

ale może to tylko plotki ...

pozdrowienia
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 29.05.2012 11:53

tony montana napisał(a):No tak, z tymze ja bede jechal z okolic 20 km przed Rawą - w sobote o 5-6 rano, więc wiadomo, że dużo zależy od godziny i daty wyjazdu ... zatem biję 8, a potem 1 na Siewierz...

O widzisz, to zmienia postać rzeczy... Tobie wygodniej jechać ósemką.


tony montana napisał(a):Ptaki na mieście mówią, że JEŚLI odcinek C uzyska tzw. przejezdność na czas E2012, to istenieje możliwość, że mogą go zamknąć do jesieni, ponieważ formalne oddanie go do użytku ma nastąpić 15.X ;(


Też tak słyszałem, a że w każdej plotce jest ziarno prawdy.... ;)
Jeśli odcinek C zamkną po Euro, trzeba będzie jechać Gierkówką :?
czarekk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarekk » 07.06.2012 12:59

Witam

nie chce zasmiecac forum dlatego tez przylacze sie do obecnego tematu...

rowniez jestem z mazowieckiego

wyjezdzam 14.06 do Chorwacji trasa przez Budapeszt z 3 dniowym przestojem

moje pytanie:

co sadzicie o trasie z mazowieckiego przez:
Czestochowe- Bielsko Biala
lub
Krakow- Rabka Zdroj

pozniej
najkrotsza droga przez Slowacje unikajac drog platnych w kierunku Budapesztu

??

ktos testowal?
jakies sugestie?

Wyjade w nocy, chcialbym przed poludniem byc w Budapeszcie

Trasa o ktora pytam jest dla mnie o 100km krotsza (przynajmniej w/g google maps) niz trasa na Rzeszow

bede wyjezdzal z Ciechanowa




z gory dzieki za podpowiedzi
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1853
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 07.06.2012 18:46

No tak droga najkrótsza na Słowacji,ale na pewno nie czasowo.
Czy jest sens jechać lokalnymi drogami,przecież ta winieta to nie majątek.
A po co wjeżdżać do Budapesztu,no chyba że nocleg lub zwiedzanie.
czarekk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarekk » 08.06.2012 23:17

w Budapeszcie chcemy sie zatrzymac na 2-3 dni, pozniej dalej przez Balaton do Tribunj
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone