Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2012 21:31

Co do Oekotelu to opisywany był kilka razy z forum. Opanowany przez rodaków skromny hotel tranzytowy. Może mieć tylko jeden problem jeśli nie dokonało się rezerwacji na początku roku to może być słabo ale próbować trzeba. Ja polecam poszukać np na Booking.pl. Ja znalazłem fajny nowy (2011 rok) hotel przy autostradzie ok 40 km przed Grazem.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.05.2012 13:52

Abramsik napisał(a): skromny hotel tranzytowy.

Skromny? Zawsze można w Hiltonie w Wiedniu się przespać :):)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2012 20:59

Skromny to nie znaczy zły. Widzę że kolega zaczepny ale i doświadczenia z wiedeńskiego Hiltona ma 8O .Ja nie bo mnie nie stać :cry: Reasumując: ja ten hotel polecam. Pozdrawiam :D
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 21.05.2012 00:33

Bocian napisał(a):
caliberka napisał(a):
Bocian napisał(a):wal na dół na Graz i tu szukaj noclegu. .


A znacie może na tej trasie jakieś niedrogie ,ale sprawdzone noclegi :roll: bo na pewno na raz nie będziemy jechać ,chociaż oboje z mężem będziemy prowadzić na zmianę .W końcu jedziemy na wakacje a nie na wyścigi :wink:

Niedrogi jak na Austrię i sprawdzony to jest Oekotel w Kalsdorfie. Ale tam może być krucho z miejscami.
http://www.oekotel.com/en/locations/graz


E, nie panikujmy, nam udało się zarezerwować z trasy, gdy okazało się, że w jakimś hoteliku przy BP wołają prawie 100 euro za malutki pokoik dla 2+2, i to bez śniadania, a szukać jakoś bardzo intensywnie nie mieliśmy już siły. Zjeżdżając z autostrady możliwe jest uzyskanie 30-40 euro za 2+2 ze śniadaniem u górali, ale trzeba się nakręcić, na co w trasie nie zawsze jest czas.

Oekotel nie jest ani super fajny, ani super tani - 60 eurasów za taki sobie pokój z taką sobie łazienką (jak ktoś był w akademiku to wie mniej więcej o co chodzi) na 2 dorosłych + 2 dzieci (5 i 10) i takim sobie śniadaniem to wg mnie żadna okazja. Fakt, że akurat ten Oekotel jest chyba najfajniejszy, nie licząc Salzburga. Plus że przy ładnej trasie, ma spory parking (niestrzeżony) i trzyma jakiś podstawowy standard. Trzeba tylko pamiętac, żeby się zameldować do 22 i mieć przy sobie gotówkę, bo kart nie przyjmują a do najbliższego bankomatu jest... nawet nie wiem ile, ale raczej daleko.

Dodam, że na Węgrzech za 20 euro spaliśmy u kobieciny w 2 - pokojowym apartamencie ze śniadaniem, po którym poważnie rozważaliśmy czy aby nie zostać ze 2 dni ;) . I to można powiedzieć, że była okazja. A za te 60 euro to można się kimnąć np. Tutaj - ze spa i jacuzzi, i to jest ta drobna różnica między A a HU ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.05.2012 07:27

Wcale nie jestem zaczepny ale stwierdzenia , że tam są takie sobie śniadanie trochę mnie osłabia. Za 20 euro za osobę dodajmy... Czego tam w nich brakuje? Cena jak na Austrię nie jest wygórowana. Proponuje przespać się w Słowenii.
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 21.05.2012 08:26

Abramisk podaj prosze namiar na ten hotelik 40 km od Grazu, bo w oekotelu w Grazu na 2 lipca już dawno nie mają miejsc, spóźniłam się z rezerwacją
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2012 16:38

Hotel nazywa się Fair-Price Hotel w miejscowości Sebersdorf. http://www.booking.com/hotel/at/fair-pr ... 734;dcid=1 Pozdrawiam :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.05.2012 16:55

kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 21.05.2012 16:57

Bocian napisał(a):Wcale nie jestem zaczepny ale stwierdzenia , że tam są takie sobie śniadanie trochę mnie osłabia. Za 20 euro za osobę dodajmy... Czego tam w nich brakuje? Cena jak na Austrię nie jest wygórowana. Proponuje przespać się w Słowenii.

O jejku, trochę się pokręciłem po Austrii i przyległościach, nie wiem jak w Słowenii ale na Węgrzech było zdecydowanie lepiej, lepiej było też w prywatnych kwaterach. Oekotel miał tę przewagę, że był przy trasie i miałem doń telefon - zresztą dzięki ludziom z tego foru ;-) . Gdybym nie miał, to pewnie zjechalibyśmy z trasy i poszukali coś po wioskach, tak robiłem podczas tygodniowej wycieczki motocyklowej i zawsze się coś fajnego znalazło bez żadnego problemu.
bodziach
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodziach » 22.05.2012 15:24

Mam pytanie do osób jadących do CRO z Warszawy, czy wobec rozkopanej "gierkówki" (ostatnio nią nie jechałem, ale słyszałem że masakra), ruszając na noc z Warszawy (piątek w lipcu), lepiej ją omijać np. przez Radom, Jędrzejów, czy może jeszcze jakoś inaczej? A może nie ma sensu uciekać z katowickiej? Cchcę jechać przez Czechy, Austrię na Rab. Z góry dziękuję za odpowiedź i mam nadzieję, że nie powielam pytania z forum.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 22.05.2012 15:44

bodziach napisał(a): na noc z Warszawy (piątek w lipcu), lepiej ją omijać np. przez Radom, Jędrzejów, czy może jeszcze jakoś inaczej? A może nie ma sensu uciekać z katowickiej?


Co to znaczy "na noc"?
Jeżeli wyjedziesz z Warszawy w piątek, ok. 21, to na katowickiej będziesz miał ruch.
Jeżeli natomiast pojedziesz nią później, to ruch zmaleje, natomiast musisz mieć na uwadze, że nasi robotnicy drogowi muszą się jeszcze b.dużo nauczyć w kwestii oznakowania. Rozkopana katowicka w nocy wygląda jak choinka - czasami zwolnienie i do 20km/h nie gwarantuje że wiedziesz we właściwą "ścieżkę" - to nie Niemcy, gdzie znaki prowadzą jak po sznurki i wyznaczają przebieg remontowanego odcinka.
bodziach
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodziach » 22.05.2012 15:48

Dzięki. Chcę ruszyć ok. 20. Czyli lepiej przez Radom, Jędrzejów, Bohumin?
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 22.05.2012 21:35

bodziach napisał(a):Dzięki. Chcę ruszyć ok. 20. Czyli lepiej przez Radom, Jędrzejów, Bohumin?

Poszukaj na forum. Była duuuuża dyskusja którędy jechać - summa summarum podano kilka tras i każdy może wybrać co mu się podoba
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 22.05.2012 23:27

Jesli jedziesz nocą to śmiało dawaj poznańską i dalej przez Łódź, droga względna, bez większych obstrukcji.
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 23.05.2012 10:14

Z Warszawy.... Po pierwsze dobry wybór wyjazdu "na noc" ja dwa razy z Łodzi wyjeżdżałem w tych godzinach, około 21:00 i nigdy nie trafiłem na większe utrudnienia, oprócz własnej senności :lol:
Raz lecieliśmy w 6 osób kamperem, czyli 120 max i też daliśmy radę
Polecałbym śmignąć na Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Żyrardów, Skierniewice, Brzeziny, Łódź, w Łodzi DK14 (która łączy się poźniej w DK1) kierunek Katowice, i tu uwaga w miejscowości Wojkowice Kościelne, za Siewierzem, nie kieruj się na S1 w kierunku Cieszyna, takim ślimakiem na górę, tylko drogą 86 w kierunku Katowic, tam co prawda na pograniczu Sosnowca i Katowic jest remont, ale późnym wieczorem nic się nie korkuje, i dalej A1 kierunek południowy Rybnik i na przejście w Chałupkach droga 78 (tam kupujesz na Orlenie winietę na Czechy i tankujesz do pełna) i rura na Ostrave. Tu moim zdaniem jest lepiej niż w Cieszynie, ponieważ niemalże od granicy czeskiej masz autostradę, a tam droga w remoncie, przejazd przez Frydek Mistek i mniej więcej 40 km do autostrady. Obejmujesz kierunek Brno, po drodze Olomouc dalej przez Mikulov a po stronie Austriackiej Drasenhoffen, gdzie kupujesz na czynnym 24h Barze po prawej stronie winietę. i strzała na Wiedeń (podobno jest już obwodnica) Graz i ja objeżdżam autostradę Słoweńską objazdem nr 1 opisanym w FAQ. I już Chorwacja, gdzie autostradą kierunek Zagreb, potem Split i odpowiedni zjazd do miejsca docelowego, ja w tym roku Pisak 0d 30.06 na dwa tygodnie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone