Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

optymalna trasa z Poznania

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nati69
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.02.2013
optymalna trasa z Poznania

Nieprzeczytany postnapisał(a) nati69 » 26.07.2021 12:02

za 2 tygodnie z hakiem ruszamy z Poznania do Chorwacji, a konkretnie nasz pierwszy tygodniowy przystanek wypadnie na wysepce Vrgada koło Pakostanu. Szukam optymalnej trasy z Poznania. Wyjazd bladym świtem w piątek i nocleg już w Chorwacji, gdzieś w okolicach Zagrzebia (jeszcze nie zabukowany, bo zależy jaką trasą będziemy się przemieszczać :) ). My i młodzież jesteśmy już zaszczepieni. Będę bardzo wdzięczna za sugestie :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.07.2021 12:17

nati69 napisał(a):za 2 tygodnie z hakiem ruszamy z Poznania do Chorwacji, a konkretnie nasz pierwszy tygodniowy przystanek wypadnie na wysepce Vrgada koło Pakostanu. Szukam optymalnej trasy z Poznania. Wyjazd bladym świtem w piątek i nocleg już w Chorwacji, gdzieś w okolicach Zagrzebia (jeszcze nie zabukowany, bo zależy jaką trasą będziemy się przemieszczać :) ). My i młodzież jesteśmy już zaszczepieni. Będę bardzo wdzięczna za sugestie :)

Pierwszy raz do Chorwacji i taki egzotyczny kierunek? (Vrgada)
Ciężko coś polecić - niby najbliżej przez Czechy, Austrię (S5,A4,A1) ale równie dobrze możesz jechać przez Słowację i Węgry (ja tak wolę). Wszystkie drogi są na forum opisane szczegółowo. Na końcu i tak sama musisz zdecydować.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 26.07.2021 12:23

Witam jeżdzę tak Poznań - Wrocław - Mszana - Brno - Brzecław - Wiedeń - Graz - Zagrzeb
Polecam na nocleg po 1000km Hotel ZAGI, Ulica Milana Prpića, Oroslavlje - blisko autostrady standard dobry jedzenie też cisza spokój :wink:
nati69
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nati69 » 26.07.2021 12:49

mchrob napisał(a):
nati69 napisał(a):za 2 tygodnie z hakiem ruszamy z Poznania do Chorwacji, a konkretnie nasz pierwszy tygodniowy przystanek wypadnie na wysepce Vrgada koło Pakostanu. Szukam optymalnej trasy z Poznania. Wyjazd bladym świtem w piątek i nocleg już w Chorwacji, gdzieś w okolicach Zagrzebia (jeszcze nie zabukowany, bo zależy jaką trasą będziemy się przemieszczać :) ). My i młodzież jesteśmy już zaszczepieni. Będę bardzo wdzięczna za sugestie :)

Pierwszy raz do Chorwacji i taki egzotyczny kierunek? (Vrgada)
Ciężko coś polecić - niby najbliżej przez Czechy, Austrię (S5,A4,A1) ale równie dobrze możesz jechać przez Słowację i Węgry (ja tak wolę). Wszystkie drogi są na forum opisane szczegółowo. Na końcu i tak sama musisz zdecydować.


nie pierwszy raz, a piąty :D ...ale i autostrad trochę w międzyczasie przybyło i pandemia mogła co nieco pozmieniać na granicach...Czytam wpisy i nie wiem czy lepiej jechać tradycyjnie przez Austrię i Słowenię, czy puścić się przez Węgry, które z Poznania wydają się jednak dziwną opcją :? A jeśli chodzi o Vrgadę to pojawiła się przypadkiem kiedy znalazłam fajny (mam nadzieję) apartament. Kiedyś spędziliśmy tydzień na trochę większym i bardziej oddalonym od lądu Olibie i wspominamy ten pobyt bardzo dobrze. Z Vrgady można bez problemu uciec promem (25 minut) jak nam sie znudzi, a samochód zostawiamy za szlabanem w porcie. Kolejne 8 dni spędzamy na Korculi, więc będzie i głośniej i bardziej rozrywkowo :D
nati69
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nati69 » 26.07.2021 13:01


dzięki za sugestię...nawet nie zdawałam sobie sprawy, ze prawie całą trasę przejechać da sie przejechać bez winietek. Zobaczymy co zwycięży: miłość męża do tempomatu czy miłość do pieniądza ;-)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.07.2021 13:12

Cała kalkulacja weźmie w łeb jak przyjdą jakieś fotki w kopercie z wakacji ;) Ja bym się nie pisał na podróż zwykłymi drogami 800km. Jeszcze wracając do domu to może tak ale w drodze do Cro nie.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 26.07.2021 13:51

Po pierwsze Vrgada- to bardzo, bardzo specyficzna wyspa, rozumiem, że samochód musisz zostawić w Pakostane.....sama wyspa to polaczenie Chorwacji z lat 70-tych, mnóstwo opuszczonych zaniedbanych posesji i do tego kilka nowych... naprawdę podziwiam....wytrzymałem tam raptem kilka godzin.... Co do trasy, do Wrocławia ok nawet do Boboszowa ok, dalej tylko pod górkę, remonty i przewężenia w Czechach - jazda w dzień to na pewno opóźnienia, w Austrii w ciągu dnia zakorkowany Wiedeń. Jechałem tą trasą też w piątek też cały dzień i szczerze radzę policzyć czas z googla + 2h minimum... o trasie bez winiet nawet nie wspomnę bo to hardcore....My wyjechaliśmy z Poznania o 6.00 a nocleg mieliśmy w Krapinie - dojechaliśmy koło 19, apartament Petra i Tea, mogę polecić... dalej to juz nieco ponad 350 km i Pakostane wita....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.07.2021 13:59

nati69 napisał(a):
nie pierwszy raz, a piąty :D ...ale i autostrad trochę w międzyczasie przybyło i pandemia mogła co nieco pozmieniać na granicach...Czytam wpisy i nie wiem czy lepiej jechać tradycyjnie przez Austrię i Słowenię, czy puścić się przez Węgry, które z Poznania wydają się jednak dziwną opcją :? A jeśli chodzi o Vrgadę to pojawiła się przypadkiem kiedy znalazłam fajny (mam nadzieję) apartament. Kiedyś spędziliśmy tydzień na trochę większym i bardziej oddalonym od lądu Olibie i wspominamy ten pobyt bardzo dobrze. Z Vrgady można bez problemu uciec promem (25 minut) jak nam sie znudzi, a samochód zostawiamy za szlabanem w porcie. Kolejne 8 dni spędzamy na Korculi, więc będzie i głośniej i bardziej rozrywkowo :D

Tak naprawdę opcja przez Słowacje i Węgry z Poznania tylko na pierwszy rzut oka wydaje się dziwna, bo praktycznie do Brna jest to ta sama trasa jak przez Austrię i Słowenię :wink: Dopiero tam trasy się rozchodzą by połączyć się znów pod Zagrzebiem. Jeśli chodzi o odległość to są praktycznie identyczne, a co wyróżnia trasę przez Węgry to mniej miejsc gdzie można :papa: trafić na korki i mniej oblegana granic Chorwacka.
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 26.07.2021 22:13

Właśnie jestem w trakcie 6 podróży do CRO i zawsze w stronę do ..., jeżdżę przez Boboszów, Brno, Graz i Słowenię. W zeszłym roku było na "bogato" i jazda autostradą słoweńską. Jechaliśmy w niedzielę i wieczorem przekraczaliśmy granicę w Macelj, na luzaku.
Poprzednie lata jeździliśmy objazdem M-L-P.
W tym roku, wyjazd w poniedziałek o 7:00 z P-nia, ok. 11:00 Boboszów ( troszkę przed tankowanie i drugie śniadanie), potem wg GM na Olomuniec i Brno ( kilka zwężek ale w miarę szło). Ok. 14:30 Wiedeń. Gładziutko. Potem Mac i tankowanie w Temmel. I ponieważ było spoko z czasem (18:00) to po "poznańsku" czyli "unikaj opłat" przez wioski i granicę w Dobovec pri Rogatecu (pusto) i 19:30 koniec jazdy w okolicach Krapiny i przerwa na nocleg.
Powroty mamy różne, zależy co jedziemy zwiedzać.
Ale czy taka trasa jest optymalna? Dziś dla mnie tak.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone