Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Kalisz Zadar

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mieszko181
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 23.09.2006
Trasa Kalisz Zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) mieszko181 » 23.09.2006 21:02

witam jestem tu nowy i mam zamiar wybrać sie niedługo do chorwacji chciałbym zapytać o trasę z kalisz do zadar zastanawiałem się nad trasą przez austrię ale przez góry tak aby ominąc wiedeń czy ktoś jechał tą trasą proszę o porady
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 24.09.2006 08:14

Myślę że trasa którą chcesz przejechać powinna prowadzić przez Wrocław,Boboszów,Olomuniec,Brno,Mikulov(tam zawsze nocuję)dalej Wiedeń,Graz,Maribor,Krapina no i Zadar. 2/3 trasy pokonujesz po drogach szybkiego ruchu lub autostradach. Dochodzą oczywiście jeszcze opłaty winieta Czeska 200kc,Austryjacka 7,20 euro. Jest jeszcze wersja ekonomiczna bez opłat przez zachodnie Węgry.Powertuj troszkę w archiwum temat poruszany wielokrotnie.Powodzenia.Tą trasą podróżuję co roku i naprawdę nie jest zła :)
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 24.09.2006 10:24

najlepsz droga jest wlasnie przez wieden :)
ale nie ma sie co go bac :)
bardzo latwo i przyjemnie sie przez nie go jedzie !!
POLECAM TA TRASE
pozdro
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 24.09.2006 11:17

Ja (jak i innych paru forumowiczów) polecam trasę przez Węgry.
Przeczytaj ten wątek:
forum/viewtopic.php?t=13734

Droga bardzo dobra, a co najważniejsze pusta :wink:
Sam jechałem nią w tym roku (we wrześniu) w ok. Zadaru.
mieszko181
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mieszko181 » 24.09.2006 11:44

tak ale ja bym wolał jechać przez góry poniewż są piękne widoki i trasa ogólnie ciekawsza a chodzi mi o odcinek od
st polten do Graz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.09.2006 20:48

mieszko181 napisał(a):tak ale ja bym wolał jechać przez góry poniewż są piękne widoki i trasa ogólnie ciekawsza a chodzi mi o odcinek od
st polten do Graz

Spróbuj ustalić trasę przy pomocy Michelina
http://www.viamichelin.com/viamichelin/ ... mePage.htm
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 24.09.2006 21:02

jest tez na interi map 24 SUPER !!
Alauda
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.03.2021
Re: trasa kalisz zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alauda » 15.05.2021 10:33

Witam.
Na googlach trasę z Kalisza ale na Istrie pokazuje w dwóch wariantach; na Wrocław lub na Gliwice obie się łączą w miejscowości Ołmuniec. Jakieś wskazówki, którą lepiej wybrać jadąc w czerwcu w piątek w nocy?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: trasa kalisz zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 15.05.2021 12:47

Alauda napisał(a):Witam.
Na googlach trasę z Kalisza ale na Istrie pokazuje w dwóch wariantach; na Wrocław lub na Gliwice obie się łączą w miejscowości Ołmuniec. Jakieś wskazówki, którą lepiej wybrać jadąc w czerwcu w piątek w nocy?

Ale jak chcesz jechać na Zadar to raczej nie trasą na Istrię.
Beniu11 podał Ci dobrą trasę. Ja bym brał pod uwagę jeszcze nieco inną czyli z Kalisza do A1 np w Katowicach a potem to już jedziesz prawie całą trasę autostradką. Wiednia nie ma co się bać, wystarczy trzymać się lewych pasów i nie ma siły żeby nie wyjechać prawidłowo na trasę do granicy ze Słowenią.
Jeśli jedziesz pierwszy raz , to jedź na Gliwice. Od Wrocławia do chyba Mohelnice albo Zabreh droga jest słaba a w nocy męcząca.
Dokąd dokładniej jedziesz, do samego Zadaru?
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: trasa kalisz zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 15.05.2021 13:16

mieszko181 napisał(a):ja bym wolał jechać przez góry poniewż są piękne widoki i trasa ogólnie ciekawsza a chodzi mi o odcinek od
st polten do Graz

Lepiej się zastanów dobrze nad tą "malowniczą trasą", bo jazda przez góry wąskimi austriackimi dróżkami może być niezwykle męcząca i jeśli chciałbyś tak odbyć całą podróż do Zadaru, to licz się z tym, że nawet dwa noclegi spędzisz w drodze.
A jeśli planujesz trasę "na raz", to zapomnij o omijaniu Wiednia (no chyba, że przez Węgry jedziesz) i czym prędzej pakuj się na autostradę i z niej nie zjeżdżaj, jeśli nie musisz. Jadąc bez noclegu darowałbym sobie też Boboszów, bo od Wrocławia aż do czeskiej autostrady droga jest dosyć męcząca.
Jak pisze Calapula, trasa na Gliwice wydaje się ok. Możesz też jechać na Częstochowę.
Alauda
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.03.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alauda » 15.05.2021 17:49

Dziękuję. Nie jadę na zadar bo anulowali mi wyjazd i zamieniłem wakację na Istrie a nie chciałem nowego wątku tworzyć
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: trasa kalisz zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.05.2021 20:14

grab56 napisał(a):
mieszko181 napisał(a):ja bym wolał jechać przez góry poniewż są piękne widoki i trasa ogólnie ciekawsza a chodzi mi o odcinek od
st polten do Graz

Lepiej się zastanów dobrze nad tą "malowniczą trasą", bo jazda przez góry wąskimi austriackimi dróżkami może być niezwykle męcząca i jeśli chciałbyś tak odbyć całą podróż do Zadaru, to licz się z tym, że nawet dwa noclegi spędzisz w drodze.
A jeśli planujesz trasę "na raz", to zapomnij o omijaniu Wiednia (no chyba, że przez Węgry jedziesz) i czym prędzej pakuj się na autostradę i z niej nie zjeżdżaj, jeśli nie musisz. Jadąc bez noclegu darowałbym sobie też Boboszów, bo od Wrocławia aż do czeskiej autostrady droga jest dosyć męcząca.
Jak pisze Calapula, trasa na Gliwice wydaje się ok. Możesz też jechać na Częstochowę.

Z dobrą radą, spóźniłeś się 15 lat. :lol:
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: trasa kalisz zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 15.05.2021 21:01

elka21 napisał(a):Z dobrą radą, spóźniłeś się 15 lat. :lol:

Istotnie, ale to wina Adama, bo wykopał jakiś stary wątek :lol:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: trasa kalisz zadar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 15.05.2021 21:30

grab56 napisał(a):
elka21 napisał(a):Z dobrą radą, spóźniłeś się 15 lat. :lol:

Istotnie, ale to wina Adama, bo wykopał jakiś stary wątek :lol:

Wszystko jest dobrze, to jest nowy wątek, który Alauda wpisała w stary. Pytanie o trasę, ale na Istrię a nie do Zadaru, jest jak najbardziej aktualne. Tylko trochę zamieszane.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.05.2021 21:41

Calapula napisał(a):
grab56 napisał(a):
elka21 napisał(a):Z dobrą radą, spóźniłeś się 15 lat. :lol:

Istotnie, ale to wina Adama, bo wykopał jakiś stary wątek :lol:

Wszystko jest dobrze, to jest nowy wątek, który Alauda wpisała w stary. Pytanie o trasę, ale na Istrię a nie do Zadaru, jest jak najbardziej aktualne. Tylko trochę zamieszane.

Mnie chodziło, o odpowiedź grab56,na post mieszko181, co do reszty, to się zgadzam.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone