Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 01.07.2014 01:15

kiki79 napisał(a):my z Legionowa do Tribunj w tamtym roku lecieliśmy tą trasą i w tym roku też Tribunj i też tak samo: https://www.google.pl/maps/dir/''/43.75 ... 1e!1m0!3e0

Pozdrawiam,
Kasia


Omijacie autostradę w Austrii w kierunku Grazu aby zyskać około 30km jadąc drogami lokalnymi?

A żeby było w temacie: rok temu jadąc pierwszy raz-jechaliśmy z W-wy do Siewierza i tam w stronę A1, potem granica i winieta na stacji Shell-a po czeskiej stronie, potem w dalej stronę Austrii (kolejna winieta na granicy Cz-A, gdzie okazało się, że rodacy kleją austracką winietę nad naszą naklejką z nr rejestracyjnym...), następnie przy granicy ze Słowenią zjazd na Mureck i omijanie słoweńskiej autostrady.
Aby uniknąć "dodatkowych opłat" w obszarze zabudowanym podpierałem się tempomatem, poza tym-te kilkadziesiąt km można przejechać wolniej. To akurat niewiele zmieni w całkowitym czasie podróży.
A później już autocesta ;) i wypatrywanie samochodów z croplową naklejką-widziałem takowy rok temu :)
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 01.07.2014 16:48

Jeszcze jedna podpowiedź, moim zdaniem warta grzechu zmiana trasy.
Spod Brna warto zjechać z autostrady nie na Mikulov-Wiedeń, jak większość, a wcześniej, drogą nr 2 na Bratyslavę.
Potem zjazd na Breclav i do granicy Cz-A. Na granicy, jeszcze po stronie czeskiej (ceny) polecam restaurację przy hotelu Celnice.
Można dobrze zjeść każdy posiłek za rozsądną cenę. Plusem jest też niewielka ilość ludzi na tej trasie i w samej restauracji.
Potem, po przekroczeniu granicy, droga poprowadzi do A5 na Wiedeń.
Szerokości !!!
gunsior
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 07.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gunsior » 06.07.2014 20:27

Witam. Moim zdaniem ta trasa na Breclav jest szybsza, ale proszę o potwierdzenie, bo wszystkie mapy podpowiadają, że na Mikulov. Gdzie lepiej
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.07.2014 21:59

gunsior napisał(a):Witam. Moim zdaniem ta trasa na Breclav jest szybsza, ale proszę o potwierdzenie, bo wszystkie mapy podpowiadają, że na Mikulov. Gdzie lepiej

Pisałem już to kilkakrotnie, jeździłem obiema trasami i różnica czasowa jest praktycznie żadna (chyba że trafisz na duży ruch i wtedy może być korek w Poysdorf). Po stronie Austriackiej o wiele lepiej jedzie się przez Breclav, po Czeskiej mi się lepiej jedzie przez Mikulov.
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 06.07.2014 22:10

Breclav ,chyba jest luźniej i może szybciej.
Zależy od dnia i godziny ,czasami przez Poysdorf jest szybciej a czasami Breclav.
Jechałem obydwiema trasami ,a osobiście wybieram Breclav.
Mimo ,że moja navi z uporem maniaka proponuje - Poysdorf. Taka franca.

Pozdro i szerokiej "D" dla CROmaniaków !!!

Mój wyjazd MOŻE wrzesień :cry:
Nor_bert
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nor_bert » 07.07.2014 10:39

Witam,
My wyruszamy 14.07 z Wawy.
Jak coś to PM.
Pozdr
NKW
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 07.07.2014 12:09

A ja już byłem lecz jeszcze będę jechał do Czarnogóry i np.20 czerwca stałem przy powrocie w korku w Poysdorf(40minut)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 07.07.2014 12:34

Z napisał(a):[...] i np.20 czerwca stałem przy powrocie w korku w Poysdorf(40minut)

A o której godzinie to było?
sal969
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal969 » 08.07.2014 00:05

Witam
Ruszamy ok 5.00 z Warszawy do Plitwickich jezior non stop (są kierowcy na zmianę :) ) szukam najszybszej trasy do celu. Dziękuję za pomoc
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.07.2014 09:40

sal969 napisał(a):Witam
Ruszamy ok 5.00 z Warszawy do Plitwickich jezior non stop (są kierowcy na zmianę :) ) szukam najszybszej trasy do celu. Dziękuję za pomoc

http://goo.gl/maps/KfSFT
Nie piszesz kiedy jedziecie bo jeśli ta 5 rano jest w sobotę, to lepiej ominąć granicę w Macelj :oczko_usmiech:
Damis
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damis » 08.07.2014 17:13

Witam.
Jadę chorwacką autostradą A2 i A1.
Mógłby ktos napisac mi czy dobrze mówie? tzn:
na A1 wjeżdzam w Zagreb-Lucko a zjeżdzam w Blaton na cetni
na A2 wjeżdzam w Zapresic a zjeżdzam w Trakoscan?

Poprawcie mnie jeżeli źle mówie, opierałem się o kalkulator podrózy.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2014 17:18

Damis napisał(a):Witam.
Jadę chorwacką autostradą A2 i A1.
Mógłby ktos napisac mi czy dobrze mówie? tzn:
na A1 wjeżdzam w Zagreb-Lucko a zjeżdzam w Blaton na cetni
na A2 wjeżdzam w Zapresic a zjeżdzam w Trakoscan?

Poprawcie mnie jeżeli źle mówie, opierałem się o kalkulator podrózy.

A1 zaczyna sie w Lucko a zjazd masz w Blato na Cetini.
A2 zaczyna się od węzła Jankomir i później masz naplate w Zapresic. Kończysz w Trakoscan.
http://www.hac.hr/cestarina/mreza-autoc ... -postajama
Damis
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damis » 08.07.2014 17:22

czyli dobrze napisałem wyżej?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2014 17:33

Pomijając Blaton na cetni to tak :)
Damis
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damis » 08.07.2014 17:40

pomijając? :P to gdzie zjeżdzam w końcu jak nie na Blato na Cetnini? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone