Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2020. Gdzie jechać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mateelv
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateelv » 08.07.2020 08:08

Drodzy,
Poszukuję miejscowości do 2h podróży autem od Jezior Plitwickich. Potrzebuję zatrzymać się tam na 3 noce.
Coś mniejszego, z miejscem do ucieczki na dłuższy spacer, z naturą w zasięgu ręki (nie wybetonowane wybrzeże szerokości miejsca parkingowego).
Zastanawiałem się na Pagiem (polecenie) oraz Bibinje. Zerkając na mapkę/street view na Bibinje nie do końca widzę potencjał - mogę się mylić.


Jadę do Chorwacji pierwszy raz, pozostałe dni mamy zarezerwowane w Trogirze, będzię on stanowił naszą bazę wypadową. Stąd dla równowagi chciałbym znaleźć coś mniej zabrukowanego.

Dzięki za pomoc
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 08.07.2020 19:43

W odległości do 2 godzin od Plitvic to niemal każda miejscowość, gdzie się zatrzymują turyści, posiada betonowy bulwar nad samym wybrzeżem, więc ciężko coś polecić. Chyba, że to już naprawdę malutka miejscowość, ale wtedy zatrzymywać się w takiej dziurze na 3 noce to trochę nie bardzo, bo spacer będzie możliwy jedynie wzdłuż Jadranki.
Ewentualnie do 2 godzin z Plitvic to można dojechać do rejonu Tribunj/Vodice/Srima. Wcześniej jest jeszcze Pakostane, ale to jak na Chorwację to spore miejscowości turystyczne. Najbardziej celowałbym w Tribunj. Jest jeszcze miejscowość Nin. Można popatrzeć też na wyspę Murter, no i Pag (ale tam nigdy nie byłem)
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 10.07.2020 12:16

Koledzy, mam w Breli do wyboru:
- apartament 200m od plaży, 50Euro doba,
-apartmanent 5m od plaży 68 Euro doba.

Pierwszy jest trochę nowszy w środku, ale reszta ta sama.

Co byście wybrali? Dorośli + jedno dziecko, 4 lata ma jechać.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 10.07.2020 12:37

Bombolero napisał(a):- apartament 200m od plaży, 50Euro doba,

W linii prostej? Jeśli tak, to bardzo daleko, a przede wszystkim wysoko, jak na brelskie warunki.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.07.2020 13:01

Bombolero napisał(a):-apartmanent 5m od plaży 68 Euro doba.

Wybór jest prosty.
Jeszcze podziękujesz, że dołożyłeś te 18 E jak się przejdziesz raz spacerkiem pod ten drugi nad którym się zastanawiasz. :wink:
astudencki
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) astudencki » 10.07.2020 14:25

Witam serdecznie !

Rodzinka 2+2, mamy zarezerwowaną od 8 sierpnia miejscówkę w Bosanie na Pag na 10 lub 11 nocy w zależności jak nam się będzie podobać :) W drodze powrotnej na ostanie 3 dni urlopu chcemy odwiedzić.... i tu dylemat Istria lub czy wyspa Krk. Pytanie co lepiej, czy szukać czegoś w okolicy Baśka czy też w okolicach Puli ? :?

Udanego urlopu dla Wszystkich w Cro i dużo zdrowia :papa: !

Pozdrawiam
Adam
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 10.07.2020 14:35

anakin napisał(a):
Bombolero napisał(a):-apartmanent 5m od plaży 68 Euro doba.

Wybór jest prosty.
Jeszcze podziękujesz, że dołożyłeś te 18 E jak się przejdziesz raz spacerkiem pod ten drugi nad którym się zastanawiasz. :wink:
Trajgul napisał(a):
Bombolero napisał(a):- apartament 200m od plaży, 50Euro doba,

W linii prostej? Jeśli tak, to bardzo daleko, a przede wszystkim wysoko, jak na brelskie warunki.



Dzięki za uświadomieniem. Za zdjęciach widać zbocze, ale nie wiem, jak to wygląda na żywo. Zarezerwowane 5m od plaży (: dzięki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2020 14:40

Bombolero napisał(a):Dzięki za uświadomieniem. Za zdjęciach widać zbocze, ale nie wiem, jak to wygląda na żywo. Zarezerwowane 5m od plaży (: dzięki

Jaki byłe adres tej miejscówki 200 m od plaży. :?:
pennypl
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.07.2020
Dalmacja 2020 Typy na ciekawe miasteczka

Nieprzeczytany postnapisał(a) pennypl » 14.07.2020 21:44

Cześć podróżnicy.

Szukam względnie spokojnej mieściny najlepiej połączonej z górskim krajobrazem. To mój pierwszy wyjazd z rodziną (dziecko 13 lat) do Chorwacji, jade autem raczej celuje w pierwszej kolejności południe.

Fajnie gdyby był tam też:
- względny spokój, ale mieścina w której jednak coś tam się dzieje wieczorami i jest już jakaś infrastruktura wklejona w przyrodę, a nie sam beton i jachty jak w większych miastach lub typowa dzicz
- plaży pod dostatkiem i brzeg, by dziecko mogło popływać mając grunt pod nogami. Fajnie gdyby za nią rosły jakieś drzewa, a nie pustynia
- jakieś kafeje wzdłuż plaży nieoddzielone ulicą od plaży lub na plaży, może jakiś mały deptak
- plaże czyste, żwirowe lub piach no i woda powinna być perfekt

Na pierwszy rzut oka wszystko to spełnia Gradac, Drvenic bardziej na północ Brela, tyle co mogę wywnioskować z forum i google. Na pewno będziemy zaczynać od południa i po kilka dni spędzać w każdym miejscu jadąc ku północy, 3-4 przystanki tak obadać też pobliskie ciekawostki prócz plaży. Może jakiś skok na wyspę promem.

Chętnie posłucham waszych typów, może coś skojarzycie z Waszych pobytów po moim opisie. Może dodacie dwa słowa jak tam się spędza czas co może doskwierać i co jest na plus tak w skrócie.

pozdrawiam
ruurza
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 26.07.2016
Re: Dalmacja 2020 Typy na ciekawe miasteczka

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruurza » 14.07.2020 23:14

pennypl napisał(a):Cześć podróżnicy.

Szukam względnie spokojnej mieściny najlepiej połączonej z górskim krajobrazem. To mój pierwszy wyjazd z rodziną (dziecko 13 lat) do Chorwacji, jade autem raczej celuje w pierwszej kolejności południe.

Fajnie gdyby był tam też:
- względny spokój, ale mieścina w której jednak coś tam się dzieje wieczorami i jest już jakaś infrastruktura wklejona w przyrodę, a nie sam beton i jachty jak w większych miastach lub typowa dzicz
- plaży pod dostatkiem i brzeg, by dziecko mogło popływać mając grunt pod nogami. Fajnie gdyby za nią rosły jakieś drzewa, a nie pustynia
- jakieś kafeje wzdłuż plaży nieoddzielone ulicą od plaży lub na plaży, może jakiś mały deptak
- plaże czyste, żwirowe lub piach no i woda powinna być perfekt

Na pierwszy rzut oka wszystko to spełnia Gradac, Drvenic bardziej na północ Brela, tyle co mogę wywnioskować z forum i google. Na pewno będziemy zaczynać od południa i po kilka dni spędzać w każdym miejscu jadąc ku północy, 3-4 przystanki tak obadać też pobliskie ciekawostki prócz plaży. Może jakiś skok na wyspę promem.

Chętnie posłucham waszych typów, może coś skojarzycie z Waszych pobytów po moim opisie. Może dodacie dwa słowa jak tam się spędza czas co może doskwierać i co jest na plus tak w skrócie.

pozdrawiam


Zdecydowanie Brela lub Igrane :). Gradac to już większe miasto, ale też niepozbawione uroku. Z tego co kojarzę to Podgora ma również plażę dostosowaną dla dzieci.
alpin
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) alpin » 15.07.2020 06:22

W piątek wybieram się do Chorwacji nie mam jeszcze nic zarezerwowane bo nie wiem gdzie jechać :roll:
pierwsza wersja Pag ale po rozeznaniu tematu raczej to nie jest to, brak roślinności, tak jakoś łyso tam.
Szukam coś w tych rejonach bo mam zamiar zostać tylko 4 dni i przemieścić się w rejon Makarskiej.
Zaproponujcie jakąś miejscówkę? Do plaży mogę dojechać to nie problem, nie nawiedzę tłoków na plaży.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2020 08:45

pennypl napisał(a):Szukam względnie spokojnej mieściny


ruurza napisał(a):Zdecydowanie Brela


Obrazek

To może ja od siebie. Gradac niby jest już nieco większą możliwością ale jednak spokojną, dzieje się tam nieco ale bez przesady. Gradac urokiem przebija Brelę i Igrane ( fe ) i jeżeli masz wybór to postaw na Gradac. Choć uprzedzam, że spokój i dodatkowe parametry przedstawione przez Ciebie różnią się od mojego pojęcia spokoju. Mimo, że moje pojęcie różni się kolosalnie od Twojego, do Gradac chętnie pojechałbym, do Breli i Igrane nie zaciągniesz mnie wołem.
ruurza
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 26.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruurza » 15.07.2020 09:35

alechandro napisał(a):
pennypl napisał(a):Szukam względnie spokojnej mieściny


ruurza napisał(a):Zdecydowanie Brela


Obrazek

To może ja od siebie. Gradac niby jest już nieco większą możliwością ale jednak spokojną, dzieje się tam nieco ale bez przesady. Gradac urokiem przebija Brelę i Igrane ( fe ) i jeżeli masz wybór to postaw na Gradac. Choć uprzedzam, że spokój i dodatkowe parametry przedstawione przez Ciebie różnią się od mojego pojęcia spokoju. Mimo, że moje pojęcie różni się kolosalnie od Twojego, do Gradac chętnie pojechałbym, do Breli i Igrane nie zaciągniesz mnie wołem.


Wiele zależy od tego, gdzie w danej miejscowości ma się apartament. W obu ww. mieliśmy go bardzo na uboczy, z dostępem do pięknej skalistej plaży, niemalże prywatnej ;). Natomiast do Gradacu chodziliśmy spacerem z Bristu i przy Briście Gradac to byla metropolia ;).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2020 09:57

ruurza napisał(a):Wiele zależy od tego, gdzie w danej miejscowości ma się apartament. W obu ww. mieliśmy go bardzo na uboczy, z dostępem do pięknej skalistej plaży, niemalże prywatnej ;). Natomiast do Gradacu chodziliśmy spacerem z Bristu i przy Briście Gradac to byla metropolia ;).

Tak to prawda, sorki, że mnie to rozśmieszyło ale już sama nazwa Brela odpowiednio na mnie działa :wink:
Brist to w ogóle jest wspaniały, coś takiego jak Kapeć pomiędzy Zaostrogiem a Podacą i mam do niego sentyment jak i do Gradaca. Gradac to w mojej subiektywnej opinii, należy do najbardziej urokliwych miejsc na wybrzeżu. Taka Brela przyciąga różnego rodzaju żółtodziobów, podobnie jak Makarska. Zapytaj laika jakie zna miejscowości w cro to odpowie Ci Brela, Makarska ale żadna z tych osób nie wymieni Grdac.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.07.2020 09:28

Takie pytanie na przyszłość.
Czy wspomniane wyżej miejscowości /min. Brela, Tučepi, Igrane, Drvenik, Gradac/ oferują coś ciekawego poza plażami, deptakami, knajpkami czy też są to raczej mini lub mikro wersje Makarskiej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wakacje 2020. Gdzie jechać? - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone