Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wakacje 2006

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kiri
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiri » 28.02.2006 10:05

Max dla 4 doroslych+1 dziecko.
punto2
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) punto2 » 28.02.2006 12:24

m82m napisał(a):Kiri dla ilu osób szukasz namiarów?Mam coś ale dla 6 do 11 osób.

właśnie taka mnie interesuje jeśli możesz to podaj namiary na : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl z góry dziekuję.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.03.2006 11:00

Kiri a może by tak choć troszkę region określić bo Hr zaczyna się od istrii a kończy za Dubrownikiem a to ponad 1000 km wybrzeża nie licząc wysp :lol:
kiri
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiri » 01.03.2006 18:55

W sumie poza Istria to rejon moze byc dowolny, ale najlepiej makarska i okolice.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 02.03.2006 09:43

kiri kiedy zamierzasz jechać i co lubisz ?? ciszę i spokój czy imprezowe okolice?? Okolice pomiędzy Brelą a makarską są ciekawe. Sama Makarska w sezonie to nieustający bal i imprezy zewsząd
kiri
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiri » 02.03.2006 17:55

Nooo lubie poimprezowac i to ostro :)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 02.03.2006 21:16

http://www.makarska.hr/privatni/mjesta.php?mjestoid=6 w takim układzie proponuję samą Makarską - niestety nie mogę Ci pomóc w wyborze konkretnej kwaterki bo sam w Makarskiej nie nocowałem ale link powinien pomóc w wyborze - czasu jeszcze trochę jest więc powinieneś znaleźć coś ciekawego :wink:
Kuba777
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba777 » 23.03.2006 23:54

Witam!
Planuję ruszyć do Cro w październiku (wcześniej nie da rady) i mam kilka pytań, a nie wiem, w którym wątku je zadać, więc piszę tu :wink:
* czy na GlobTour można polegać - chciałbym jechać 6.10 - a wracać 14.10 i się trochę boję, aby np. nie odwołali tego ostatniego kursu i nie będzie jak wrócić
* jakiej pogody mogę spodziewać się w tym okresie
* jakie miejsce w Środkowej Dalmacji wybrać, aby można było nacieszyć się morzem, iść na wędrówkę w góry, by była możliwość dotarcia do Dubrovnika i Wodospadów Krka jakimś środkiem lokomocji
* czy gumowe buty są konieczne do chodzenia/kąpania się w morzu i czy można nabyć je na miejscu czy lepiej w Polsce
Jeżeli w jakimś wątku są już podane takie informacje, to przepraszam i proszę o jego wskazanie 8)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D :wink:
ps. nigdy jeszcze nie byłem w Cro, ale znalazłem tą stronę i jestem tym krajem zafascynowany :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.03.2006 00:54

Kuba777 napisał(a):Witam!
Planuję ruszyć do Cro w październiku (wcześniej nie da rady) i mam kilka pytań, a nie wiem, w którym wątku je zadać, więc piszę tu :wink:
* czy na GlobTour można polegać - chciałbym jechać 6.10 - a wracać 14.10 i się trochę boję, aby np. nie odwołali tego ostatniego kursu i nie będzie jak wrócić
* jakiej pogody mogę spodziewać się w tym okresie
* jakie miejsce w Środkowej Dalmacji wybrać, aby można było nacieszyć się morzem, iść na wędrówkę w góry, by była możliwość dotarcia do Dubrovnika i Wodospadów Krka jakimś środkiem lokomocji
* czy gumowe buty są konieczne do chodzenia/kąpania się w morzu i czy można nabyć je na miejscu czy lepiej w Polsce
Jeżeli w jakimś wątku są już podane takie informacje, to przepraszam i proszę o jego wskazanie 8)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D :wink:
ps. nigdy jeszcze nie byłem w Cro, ale znalazłem tą stronę i jestem tym krajem zafascynowany :D

Witam na forum.
*GlobTour'u nie znam (innego też- najlepszy jest SamTour :wink: )
*No cóż , pażdziernik to już nie lato nawet w Cro, pogoda może być w kratkę tzn. w dzień ciepło, ale nie upalnie, a w nocy będzie dobrze się spało i ciepło będzie, ale po rakiji :wink:
*Okolice Splitu, ale komunikacja międzymiastowa w Chorwacji jest słabo rozwinięta, wycieczek trzeba szukać w agencjach turystycznych (koszty)
* forum/viewtopic.php?t=8867&highlight=buty
Pozdrawiam.
Kuba777
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba777 » 24.03.2006 18:31

Dzięki :wink:
Patrzyłem w dostępne tu statystyki, że w październiku średnia temperatura wynosiła koło 20,5' a wody prawie 21' - więc nie najgorzej chyba powinno być 8)
Myślałem o Makarskiej - jako miejscu pobytu, ale może okolice Splitu nie byłyby takie złe 8) Muszę się chyba wybrać do EMPIK-a i poprzeglądać przewodniki :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.03.2006 21:06

Z okolic Splitu masz bliżej do Wodospadów Krka, z Makarskiej bliżej do Dubrownika, przewodniki warto mieć, ale najlepszy "przewodnik" o Cro
to opcja "szukaj" na tym forum. :wink: :lol:
A bezpłatne broszury i mapę Chorwacji możesz zamówic tu:
http://pl.croatia.hr/index.php
:papa:
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 24.03.2006 21:12

kuba 777
Temperatura powietrza w rejonie Splitu (dane z web cam z października) z tego co pamiętam oscylowały od około 14-15 stopni z samego rana do 24-25 w ciągu dnia natomiast wody w granicach 19-22 stopni. Jedna rada - odradzam w tym czasie makarską bo nad masywem biokowo czasem nieźle przywiewa co powoduje napływ zimnej wody z głębi morza i dodatkowo sam wiatr do przyjemnych nie należy.
Radzę poszukać czegoś osłoniętego od wiatru - np jakaś zatoczka - koło Primostenu jest miejscowość Grebastica - piękna spokojna zatoczka - oczywiście nie jedyna na wybrzeżu ale tam byłem
http://www.infoadriatic.com/grebastica/index.shtml
www.rich72.ao.pl - to moje fotki
Kuba777
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba777 » 24.03.2006 23:36

Janusz Bajcer napisał(a):ale najlepszy "przewodnik" o Cro
to opcja "szukaj" na tym forum.

wykorzystam :nice:

rich72 napisał(a):Temperatura powietrza w rejonie Splitu (dane z web cam z października) z tego co pamiętam oscylowały od około 14-15 stopni z samego rana do 24-25 w ciągu dnia natomiast wody w granicach 19-22 stopni.

tak myślałem, gdyby tak trafiłło w tym roku to super :D dodatkowym rozgrzewaczem będzie świadomość temperatury w Polsce :wink:

rich72 napisał(a):koło Primostenu jest miejscowość Grebastica - piękna spokojna zatoczka - oczywiście nie jedyna na wybrzeżu ale tam byłem

dzięki za radę, fotki fajne - przejrzałem :wink: Miejsce na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco, góry są, więc super. A może pisałeś gdzieś relację z pobytu w Grebastice :?: 8) Albo mógłbyś się podzielić jakimiś szczegółami - byłbym wdzięczny :)
Pozdrawiam :D :!:
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 25.03.2006 08:50

Góry są jednak niewielkie w porównaniu do masywu Biokowo w okolicy Makarskiej. Grebasice leżą w osłoniętej od morza wyspami zatoczce. Jardanka nie przeszkadza bo przebiega w zasadzie poza wioską jakieś 1 km od morza. Jest to wioska typowo turystyczna - większość domów oferuje noclegi. Na miejscu nie ma niczego do zwiedzania - jest to chyba nowopowstała wioska. Atrakcje do zwiedzania są najbliżej w Primostenie do którego jest około 15 min jazdy samochodem. Za noclegi płaciłem w 2004 we wrześniu 25 euro za 3 osoby dorosłe + dzieciak 1,5 roku w nowowybudowanym apartamencie o dosyć wysokim standardzie. Jest tam kilka knajpek, pizzeria, dyskoteka (jednak w październiku bym na imprezy nie liczył - we wrześniu już w zasadzie ruch zamierał). Generalnie bardzo spokojne miejsce. Grebasticy dotyczą fotki nr 4,5,6,7 i 8 w moim albumie na ao.pl
Kuba777
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba777 » 26.03.2006 21:46

Czyli taka "klimaciarska" spokojna wioseczka :wink: jak widać raczej tania :) Szkoda, że góry małe, ale może da radę podjechać kawałek gdzieś w wyższe 8)
rich72 napisał(a): Na miejscu nie ma niczego do zwiedzania

To trochę minus, bo jak pogoda słaba będzie to lipa...
rich72 napisał(a):Atrakcje do zwiedzania są najbliżej w Primostenie

No właśnie, a może Primosten (choć tam zimna woda pewnie będzie) albo Omis byłby dobrym pomysłem, jak myślisz/myślicie :?:
Orientuje się ktoś, czy w październiku można pojechać na spływ Cetiną czy wycieczkę "rybną" na jakąś wysepkę :?: (czy to do końca września i zwijają; jakby ktoś znał cenę orientacyjną to byłbym super wdzięczny :D :wink: )
Dziękuję za dotychczasową pomoc 8) :coool:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
wakacje 2006 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone