Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu wąskich uliczek, czyli Chorwacja 2007 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.12.2008 23:58

mkm napisał(a):Dla Maslinki coś wyjątkowo ciepłego na dziś :wink:


Dziękuję :D
Kolejny prezent :wink:
Przerwy na reklamy się przedłużają... ale już niedługo ciąg dalszy :)
Witaj witki, fajnie, że do nas dołączyłaś.
:papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.12.2008 09:38

maslinka napisał(a):Przerwy na reklamy się przedłużają...

reklama c.d.

Zdrowiej...Obrazek
Pozdrawiam
Jacek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 05.12.2008 15:45

Zaglądam, zaglądam a tu jeszcze nic nie ma :)
O ile dobrze pamiętam to jeszcze dwa dni na Male Ciste, a później Hvar... czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.12.2008 15:49

Roksa_ napisał(a):Zaglądam, zaglądam a tu jeszcze nic nie ma :)
O ile dobrze pamiętam to jeszcze dwa dni na Male Ciste, a później Hvar... czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy ;)


O ile dobrze pamiętam , to TY też w tej bajce występujesz, ale Cię nie widać :cry:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 05.12.2008 16:31

Jak to mnie nie widać... przecież jestem :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.12.2008 23:25

Oj, Roksa, to coś źle pamiętasz :wink:, nie dwa dni, a jeden dzień nam jeszcze pozostał w Żivogosce. Zresztą dzień totalnego lenistwa, pływania, picia winka :D, więc odpuszczam sobie jego opis, pozostawiając resztę Waszej wyobraźni :wink:

Czas na długo oczekiwany kolejny odcinek:

10.07 (wtorek)

Dzisiaj rano opuszczamy camping "Male Ciste". Udajemy się do Drvenika, żeby promem przeprawić się na Hvar :)
Jest pochmurno i trochę chłodniej niż dotychczas, idealna pogoda na podróż :) W czasie oczekiwania na prom spada nawet parę kropli deszczu 8O

W oczekiwaniu na prom (ten widoczny na zdjęciu był zacumowany w porcie):

Obrazek

Koszulka jak na prawdziwą Cromaniaczkę przystało :P (o, przepraszam, jeszcze Croentuzjastkę :wink:):

Obrazek

I widok na Drvenik już z promu:

Obrazek

Dobijamy do wybrzeża Hvaru. Charakterystyczna latarnia, klasyczne ujęcie z tamtych okolic:

Obrazek

I miasteczko Sucuraj, zaraz wysiadamy:

Obrazek

Naszym celem jest Jelsa, camping Grebisce:
http://grebisce.hr/flashOK.html

Musimy więc pokonać słynną hvarską drogę, która jest wąska i kręta i niesamowicie malownicza. Jakoś nie czujemy strachu, wjechaliśmy rok wcześniej na sv. Jurego, co jest wyczynem bardziej ekstremalnym. Jedziemy po prostu spokojnie i bardzo uważnie. Podziwiamy takie zapierające dech w piersiach krajobrazy :D:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciu widać, jak droga się wije. Na kolejnej fotce zbliżenie:

Obrazek

Jest cudnie, czuję się jak w raju :D

Przed nami jedzie polski autokar, rejestracja opolska. Kierowca, moim zdaniem, szarżuje, na pewno przekracza bezpieczną prędkość na tego typu drodze. Widzimy taką mijankę, na szczęście bezpieczną:

Obrazek

Na camping Grebisce w Jelsie docieramy koło 15.00. Standard tego miejsca jest bardzo wysoki. Toalety non-stop sprzątane, wszystko wykafelkowane, czyściutkie. Teren cały zacieniony, miejsca parcelowane i "zwyczajne". Parcelki można wcześniej rezerwować. My dostajemy miejsce nieparcelowane, cały taras na trzy namioty. Camp godny polecenia, stosunkowo drogi, ale bez wątpienia wart swojej ceny. Niedaleko campingu plaża z łagodnym zejściem do morza, ale my preferujemy skałki kawałek dalej, gdzie udajemy się późnym popołudniem, tuż po rozbiciu namiotów:

Obrazek

Obrazek

Camping jest położony w kępie drzew widocznej na zdjęciu za przyczepami, po drugiej stronie drogi. Tuż nad wodą jest część campu bez prądu, przynajmniej tak nam się wydaje.

W następnym odcinku wieczór w Jelsie :D
:papa:
Ostatnio edytowano 24.02.2012 13:20 przez maslinka, łącznie edytowano 3 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.12.2008 00:15

Croentuzjastka Maslinka :lol: jest na zdjęciu , a gdzie Roksa :wink: :?:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.12.2008 11:38

Maslinka chyba nie chce dawać zdjęć "nie z sobą" :). Ja na zamieszczanie fotek ze mną się jak najbardziej zgadzam, tylko wcześniej do zatwierdzenia poproszę :twisted:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.12.2008 11:45

Nigdy nie zamieszczam czyichś zdjęć bez zgody. Teraz już wiem, że się zgadzasz :D Tylko jest problem, bo często jesteś na zdjęciach ze swoim mężem, a on pewnie nie będzie chciał być umieszczany w internecie, tak jak mój (a może będzie mu wszystko jedno :?::wink:)
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 06.12.2008 11:59

Wiedz maslinko , że najczęściej z mężami jest tak: jak umieścisz jego zdjęcie bez pytania to będzie mu wszystko jedno a może będzie nawet zadowolony (oczywiście nie przyzna się do tego :D ) .ale jeżeli go zapytasz to z pewnością będzie przeciwny :D :D :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 06.12.2008 13:43

Miły prezent dostaliśmy od Ciebie :!:
Jak zwykle fajnie się czyta i ogląda fotki :!:
A Roksy jestem ciekawa jak wygląda :wink: :lol: Liczę, że niedługo się pojawi. :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.12.2008 15:13

SVIBANJ napisał(a):Wiedz maslinko , że najczęściej z mężami jest tak: jak umieścisz jego zdjęcie bez pytania to będzie mu wszystko jedno a może będzie nawet zadowolony (oczywiście nie przyzna się do tego :D ) .ale jeżeli go zapytasz to z pewnością będzie przeciwny :D :D :D


Wiesz, SVIBANJ, że chyba masz rację :D

Aniu, cieszę się, że mogłam być trochę Mikołajem (Mikołajką :wink:).
Wygląda na to, że Roksa nie ma nic przeciwko znalezieniu się w mojej relacji na zdjęciu, więc wkrótce ją umieszczę :)

Miłego Mikołaja dla wszystkich! Niech Wam przyniesie to, o czym marzycie :)
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.12.2008 15:27

maslinka napisał(a):Wygląda na to, że Roksa nie ma nic przeciwko znalezieniu się w mojej relacji na zdjęciu, więc wkrótce ją umieszczę :)


W oczekiwaniu na Roksa(nę) :lol:

Cura z Jadrana
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.12.2008 15:53

No mężuś raczej nie byłby zadowolony, gdyby jego zdjęcie się tutaj znalazło :twisted: Możesz go uciąć :D
W swoich zbiorach mam kilka fotek, na których jesteśmy bez naszych połówek, z Makarskiej jest kilka :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 06.12.2008 16:27

Po ustaleniach z Maslinką, stwierdziłyśmy, że sama wkleję ze dwie fotki w ramach urozmaicenia relacji, która de facto urozmaicenia nie potrzebuje :)
A więc na początek wróćmy do Ninu, w oczekiwaniu na wieczornego grila- ze zdjęcia musiałam męża wyciąć :). Druga fotka to już z konoby w Makarskiej, razem z Maslinką, ze zdjęcia też trzeba było męskie towarzystwo wyciąć :)
1.Obrazek2.Obrazek
Ehhh to już 1,5 roku temu... teraz to włosy do ramion już mam :wink:
Mam nadzieję, że ciekawość niektórych osób została zaspokojona :)

Teraz możemy już czekać na dalszy ciąg relacji, co prawda za oknem pogoda ładna, ale miło będzie powspominać te wieczory na Hvarze :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
W poszukiwaniu wąskich uliczek, czyli Chorwacja 2007 :) - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone