Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 25.02.2018 20:59

Z kozami to jeszcze się nie opalałam :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2018 21:04

Potter napisał(a): ... Na szczęście słoneczko ulitowało się nade mną i na kilka chwil zaszło za słoneczko ...
Gorące źródło i 2 słoneczka 8O to musiało być naprawdę trudne do zniesienia :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 25.02.2018 21:51

gusia-s napisał(a):
Potter napisał(a): ... Na szczęście słoneczko ulitowało się nade mną i na kilka chwil zaszło za słoneczko ...
Gorące źródło i 2 słoneczka 8O to musiało być naprawdę trudne do zniesienia :wink:

:smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.02.2018 22:19

Beata W. napisał(a):Z kozami to jeszcze się nie opalałam :mrgreen:

To musisz lecieć np. na Kretę :D

Potter będzie kolejny odcinek?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.02.2018 08:05

Potter napisał(a):Raczej nie jest to najpiękniejsza wyspa grecka ale mimo wszystko - warto.

Z promu rzeczywiście wygląda kiepsko, zarówno sama wyspa jak i stolica. Ale to co pokazujesz przekonuje mnie że powinno być ok :) .

Źródła o podobnie parzącej temperaturze znaleźliśmy w Fordongianus na Sardynii. Tam oczywiście wykorzystano je do budowy spa :cool: , ale ogólnodostępny strumyk zanim wpadnie do pobliskiej rzeki służy lokalsom (ludzkiego gatunku :wink: ) i podpatrującym ich turystom :wink: do urządzania prania :lol: .

To teraz wiem czego się spodziewać po tych źródłach na Kosie. Tak nawet sobie pomyślałem czy nie dałoby się tam przy nich urządzić spania :) , ale domyślam się, że na końcu asfaltu jest zakaz i dalej w dół już nie zjedziemy.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 26.02.2018 14:22

Potter napisał(a):Obrazek


Jak Arnie w "Prawdziwych kłamstwach" 8)

:papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 26.02.2018 22:34

Cześć Czarodziejko :smo:

Przybyłem......przeczytałem......polubiłem..... 8)

Senkju za napomnienie :D dzięki temu odbyłem fajną podróż po Kosie 8)

Kiedyś tam dotrę,a później napiszę relację- tytuł już mam :

"Wysmagany siarkowymi strumieniami i marzeniami" :mrgreen:

Btw.
Obiecuję ,że nie opuszczę Cię, aż do ostatniej linijki tekstu... :oczko_usmiech:
:smo:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 27.02.2018 20:30

piekara114 napisał(a):Potter będzie kolejny odcinek?

Oczywiście :D .

kulka53 napisał(a): Tak nawet sobie pomyślałem czy nie dałoby się tam przy nich urządzić spania :) , ale domyślam się, że na końcu asfaltu jest zakaz i dalej w dół już nie zjedziemy.

Zakaz chyba jest... Nie pamiętam. Ale nie to byłoby największym problemem. Miejsce to odwiedzane jest przez turystów do późnych godzin wieczornych a nawet nocnych. Kąpiel w ciepłej wodzie i ognisko to podobno wcale popularny sposób spędzania tam nocek :D .
kaszubskiexpress napisał(a): Jak Arnie w "Prawdziwych kłamstwach" 8)

Jak nie przestaniecie się czepiać :evil: to strzelę focha i będą same zdjęcia bezludne ...

CROberto napisał(a):Obiecuję ,że nie opuszczę Cię, aż do ostatniej linijki tekstu... :oczko_usmiech:
:smo:


E, no bez przesady :mrgreen: . Ale teraz czuję, że w moim autobusie już prawie wszystkie miejsca są zajęte :papa: ...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 27.02.2018 21:01

Słoneczko już coraz niżej . Jadę do miejsca podkreślanego w przewodniku grubą kreską - ASKLEPIEJON.

Asklepiejon to wybudowana w IV w. pne. świątynia Asklepiosa, boga i patrona sztuki lekarskiej. W Grecji znajduje się około 300 Asklepiejonów, ten na Kos jest najbardziej znanym i najlepiej zachowanym. Hipokrates, bez wątpienia najbardziej zasłużony mieszkaniec wyspy, przy Asklepiejonie prowadził swoją pierwszą szkołę, w której uczył przyszłych medyków sztuki lekarskiej.
Po dawnej świetności Asklepiejonu, co prawda dziś już niewiele pozostało. Znaczna część świątyni została zniszczona przez trzęsienie ziemi z roku 554.
Świątynia została zaprojektowana na trzech tarasach leżących na różnych poziomach, które zostały ze sobą połączone schodami.


Jak się pewnie zorientowaliście nie przepadam za tego typu atrakcjami. Ale ponieważ jest to tak zabytkowy zabytek :wink: i mam go po drodze - zajeżdżam.

Wejście na te kupki kamieni jest super nowoczesne - prawie jak w metrze warszawskim ... :D

Obrazek

... podobnie jak cena ... 8 euro !!!
Z ciężkim sercem nabywam bilet i mając nadzieję na ochy i achy wkraczam ...

Obrazek

No cóż ... cały obiekt można zwiedzić w 30 minut. I to wcale nie na chybcika. Żeby maksymalnie spożytkować te 8 euro ja robię 2 rundki :D . Razem z robieniem zdjęć, wymianą smsów z Myszą spędzam tam ok. 60 minut.
Niech przemówią zdjęcia ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok z najwyższego tarasu na wyspę Pserimos ... chyba :P .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo mi się tu podoba :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A już zamierzałam zatańczyć na jednej z kolumienek ... :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze kawałek słoneczka na niebie jest :), wpadam więc na moment na dość popularną na Kos plażę w miejscowości Tigaki ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek ...

Jeszcze tylko zakupy chałwy i pifffka na kolację i można planować kolejny dzień :papa: ...
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 27.02.2018 21:04

Potter napisał(a):
piekara114 napisał(a):Potter będzie kolejny odcinek?

Oczywiście :D .

kulka53 napisał(a): Tak nawet sobie pomyślałem czy nie dałoby się tam przy nich urządzić spania :) , ale domyślam się, że na końcu asfaltu jest zakaz i dalej w dół już nie zjedziemy.

Zakaz chyba jest... Nie pamiętam. Ale nie to byłoby największym problemem. Miejsce to odwiedzane jest przez turystów do późnych godzin wieczornych a nawet nocnych. Kąpiel w ciepłej wodzie i ognisko to podobno wcale popularny sposób spędzania tam nocek :D .
kaszubskiexpress napisał(a): Jak Arnie w "Prawdziwych kłamstwach" 8)

Jak nie przestaniecie się czepiać :evil: to strzelę focha i będą same zdjęcia bezludne ...

CROberto napisał(a):Obiecuję ,że nie opuszczę Cię, aż do ostatniej linijki tekstu... :oczko_usmiech:
:smo:


E, no bez przesady :mrgreen: . Ale teraz czuję, że w moim autobusie już prawie wszystkie miejsca są zajęte :papa: ...


Mam wrażenie, że to już piętrowy autobus został zapełniony
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.02.2018 21:41

Ej KIM!
Fajne slit focie :) z nogami!!
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.02.2018 22:07

Potter napisał(a):Widok z najwyższego tarasu na wyspę Pserimos ... chyba :P

Obstawiałbym jednak turecki półwysep Bodrum :cool: :)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 27.02.2018 23:56

Potter napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a): Jak Arnie w "Prawdziwych kłamstwach" 8)

Jak nie przestaniecie się czepiać :evil: to strzelę focha i będą same zdjęcia bezludne ...


Tu mi się tutaj nie dąsaj :)

No przecież.....
kaszubskiexpress napisał(a):
Potter napisał(a):Obrazek


Jak Arnie w "Prawdziwych kłamstwach" 8)

:papa:


To miałem na myśli....
IMG_20180227_234933.png


Jak będą bezludne, to oglądalność drastycznie spadnie ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.02.2018 08:36

kulka53 napisał(a):
Potter napisał(a):Widok z najwyższego tarasu na wyspę Pserimos ... chyba :P

Obstawiałbym jednak turecki półwysep Bodrum :cool: :)


To jest południowa część miasta Turgutreis, skąd odpływają promy na Kos - pokazałem trochę tego miasteczka w swojej tyreckiej relacji
:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 28.02.2018 08:37

kaszubskiexpress napisał(a):
Jak będą bezludne, to oglądalność drastycznie spadnie ;)


I cytując klasyka: "Nie będzie niczego"....

:hearts: :hearts: :coool:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017 - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone