Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.02.2018 19:25

Fajnie się tak pokręcić w kółko....
Na duże bananowce trafiłaś....

Mam nadzieję, że na kolejny odcinek nie trzeba będzie długo czekać...
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 17.02.2018 19:28

Potter napisał(a):
Sara76 napisał(a):Tak mnie wciągnęła Grecja w Twoim wydaniu, że zarezerwowałam Korfu w czerwcu :D , a Twoją rela87cję przerobiłam z dziesięć razy.


Dumnam i bladam :sm: :sm: :sm: . Mam nadzieję, a raczej jestem pewna, że Korfu zachwyci Cię tak jak i mnie :lol: .



Już się nie mogę doczekać :D a Ty masz już jakieś kolejne plany wyjazdowe? Bo widzę, że ostatnio upodobałaś sobie Grecję :hut:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 17.02.2018 19:38

Sara76 napisał(a):
Potter napisał(a):[quote="Sara76”]
Już się nie mogę doczekać :D a Ty masz już jakieś kolejne plany wyjazdowe? Bo widzę, że ostatnio upodobałaś sobie Grecję :hut:[/quote]


Plany to jakieś były....I owszem .... Niestety :cry: . Życie wtrąciło swoje trzy grosze :oops: ... W roku 2018 nie wybieram się NIGDZIE .... Co będzie potem ? .... Czymże byłoby życie bez marzeń ...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 17.02.2018 19:41

Potter napisał(a):
Sara76 napisał(a):
Potter napisał(a):[quote="Sara76”]
Już się nie mogę doczekać :D a Ty masz już jakieś kolejne plany wyjazdowe? Bo widzę, że ostatnio upodobałaś sobie Grecję :hut:[/quote][/quote][/quote]

Plany to jakieś były....I owszem .... Niestety :cry: . Życie wtrąciło swoje trzy grosze :oops: ... W roku 2018 nie wybieram się NIGDZIE .... Co będzie potem ? .... Czymże byłoby życie bez marzeń ...[/quote]


Potter co tak pesymistycznie :?: rok dopiero się zaczął, może coś wykombinujesz :lol: Może Mysza Cię gdzieś wyciągnie :?:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.02.2018 18:11

Nabrzeże po trzęsieniu ... 8O
Kolejka do tureckiej wycieczki 8O 8O 8O (i po co ja wyrobiłem paszport? :? :wink: )
Ruiny, hmm... jakoś mało imponujące raczej :roll: .

I tak chętnie się na Kos wybierzemy... kiedyś :)

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.02.2018 18:30

Beata W. napisał(a):
Potter napisał(a):Plany to jakieś były....I owszem .... Niestety :cry: . Życie wtrąciło swoje trzy grosze :oops: ... W roku 2018 nie wybieram się NIGDZIE .... Co będzie potem ? .... Czymże byłoby życie bez marzeń ...

Potter co tak pesymistycznie :?: rok dopiero się zaczął, może coś wykombinujesz :lol: Może Mysza Cię gdzieś wyciągnie :?:

Z chęcią to uczynię :oczko_usmiech: ,
ale Potter się na mnie focha :roll:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.02.2018 19:52

Potter jakiegoś przyspieszenia dostała widzę.....
A sesja jak nie Kim Wilde to choćby Sam Fox .;)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 22.02.2018 00:12

Potter napisał(a):Plany to jakieś były....I owszem .... Niestety :cry: . Życie wtrąciło swoje trzy grosze :oops: ... W roku 2018 nie wybieram się NIGDZIE .... Co będzie potem ? .... Czymże byłoby życie bez marzeń ...

Przykro mi, że tak pesymistycznie to brzmi.
Myślę, że rok jest długi, dopiero co ruszył ... może coś wpadnie :wink: .
Dobrze będzie.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 25.02.2018 18:18

Beata W. napisał(a):Potter co tak pesymistycznie :?: rok dopiero się zaczął, może coś wykombinujesz :lol: Może Mysza Cię gdzieś wyciągnie :?:

Buber napisał(a):Przykro mi, że tak pesymistycznie to brzmi.
Myślę, że rok jest długi, dopiero co ruszył ... może coś wpadnie :wink: .
Dobrze będzie.


No też mam nadzieję na CUD :D ... I DOBRĄ tym razem ZMIANĘ :roll: :oczko_usmiech: ...

tony montana napisał(a):A sesja jak nie Kim Wilde to choćby Sam Fox .;)


Nie znam rzeczonych więc nie wiem czy kpisz czy o drogę pytasz :oczko_usmiech: ...

kulka53 napisał(a):I tak chętnie się na Kos wybierzemy... kiedyś :)

:papa:


Raczej nie jest to najpiękniejsza wyspa grecka ale mimo wszystko - warto.

mysza73 napisał(a): ... ale Potter się na mnie focha :roll:


Jak zwykle :mrgreen: ...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.02.2018 19:13

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a): ... ale Potter się na mnie focha :roll:


Jak zwykle :mrgreen: ...

Ale następny odcinek możesz dać ... :oczko_usmiech:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 25.02.2018 19:19

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a): ... ale Potter się na mnie focha :roll:


Jak zwykle :mrgreen: ...

Ale następny odcinek możesz dać ... :oczko_usmiech:


Popieram, fochy fochami a relacja powinna postępować :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 25.02.2018 19:39

Tak jak zapowiedziałam jadę w miejsce, z którego mam zamiar wrócić PIĘKNA i ZDROWA :oczko_usmiech: ...

TERMY EMBROS

Siarkowe gorące źródło znajduje się w pobliżu wschodniego cypla wyspy. Asfaltowa droga kończy się nad termami, dalej trzeba schodzić w dół kamienista dróżką, która kończy się małą piaszczysta, ale czarną plażą. Kilka metrów na zachód znajduje się źródło termalne. Nagrzana do 49°C i nasączona siarką i siarkowodorem woda wypływa ze szczeliny skalnej i po kilku metrach wpływa do morza. W sztucznie uformowanym ze skał basenie miesza się one ze słoną wodą morską. W zależności od odległości od ujścia strumienia termalnego, temperatura wody waha się od 25°C do 40°C. Z punktu widzenia temperatury panującej na zewnątrz, kąpiel nie jest zbytnio orzeźwiająca, ale za to bardzo zdrowa. Wg legendy dodaje również urody.

Droga prowadząca tamże jest ewidentnie nowa ...

Obrazek

Po drodze za wiele się nie dzieje ale kilka całkiem przyjemnie się prezentujących hoteli można spotkać ...

Obrazek

Dosłownie po kilkunastu minutach od opuszczenia stolicy docieram do niewielkiego parkingu. Niby grubo po sezonie ale mam problem ze znalezieniem wolnego miejsca.
Lokalsi ze zdziwieniem i zaciekawieniem przyglądają się mojej nieudolnej próbie szybkiego założenia bikini za zasłonką z drzwi samochodu :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

No to idziemy ...

Obrazek

Droga wydaje się bardzo przyjemna i niezbyt męcząca ... Hm ... może dlatego, że prowadzi z górki ... :P

Obrazek

Obrazek

Niektórzy już wracają ... Rotacja wydaje się intensywna ... Najwyraźniej uznali, że są już wystarczająco PIĘKNI :D ...

Obrazek

Można przysiąść w barze ... można wypożyczyć leżaczek ...

Obrazek

Można też zastanowić się co autor miał na myśli ... na razie jest to coś niewiadomego przeznaczenia ...

Obrazek

No i wreszcie jest :!: PIĘKNOdajne źródełko ...

Obrazek

Wypływa sobie z takiej niepozornej dziury :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiedy oglądałam w internecie to miejsce obawiałam się strasznego tłoku. Basenik, w którym woda termalna miesza się z morską słoną jest naprawdę niewielki i wydawało mi się, że trudno będzie mi znaleźć miejsce żeby chociażby umoczyć stopę ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szybko poznaję przyczynę ... Woda jest po prostu niesamowicie gorąca. Ja mogłam jednorazowo wytrzymać kilka minut. I to tylko w najdalszym od źródła miejscu czyli tuż pod skałkami. Obrazek

Widzicie jak wyPIĘKNIAŁAM :P :mrgreen: ?

Obrazek

W pewnym momencie chciałam przejść w okolicach miejsca gdzie źródełko wypływa ze skały na drugą stronę .... Ale szybko się wycofałam .... Krok w wodę i jeszcze szybsze wycofanie kulapety ... woda parzyła niemiłosiernie :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Aaaaa.... zapomniałam dodać, że na miejscu można skorzystać z masaży (pod tymi białymi daszkami). W sezonie działa również niestety osiołtaxi :roll: ...

Obrazek

Na niewielkiej plaży tłoku nie ma ....

Obrazek

Lokalsi czują się swobodnie ...

Obrazek

Obrazek

W termach spędzam około 2 godzin. Uznałam, że piękniejszą już się być nie da :mrgreen: ... W tym czasie kilka razy parzyłam skórę w baseniku a potem z ulgą zanurzałam w morzu. Dalsze odpływanie od brzegu darowałam sobie. Gorąca woda jak sauna wyciągała ze mnie dużo siły i bałam się, że jakby co to mogę mieć problem z dopłynięciem do brzegu ...

W drodze powrotnej zauważam liczne ślady międzynarodowości tego miejsca ...

Obrazek

Droga powrotna mimo, że niezbyt wymagająca do najprostszych nie należy. Pod górkę... w kurzu...i zdecydowanie osłabiona kąpielami i siarkowym powietrzem łapię zadyszkę. Na szczęście słoneczko ulitowało się nade mną i na kilka chwil zaszło za chmurkę ...

Obrazek

Obrazek

Lokals, dobry gospodarz, jako, że mnie przywitał, przyszedł również pożegnać ... A może znowu chodziło mu o to, że zdejmowałam mokre bikini świecąc gołą %&*^%%$ ?

Obrazek

Tamte górki daleko za nim to już jakiś półwysep Turcji ...

Obrazek

Jedziemy .... coś tam jeszcze mamy dziś w planie :papa: ...
Ostatnio edytowano 25.02.2018 21:50 przez Potter, łącznie edytowano 1 raz
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.02.2018 19:48

...
Ci lokalsi są bezczelni, ale Grecy to znani podrywacze :wink: .
A co do urody - zgadzam się z Tonym - jednak Kim Wilde, zdecydowanie (i żeby było jasno - to jest komplement :!: ).
Źródełka super pociągające ... jak trafię na Kos, nr 1 do odwiedzenia (też chcę być piękny :mrgreen: ).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.02.2018 20:11

Buber napisał(a):Źródełka super pociągające ... jak trafię na Kos, nr 1 do odwiedzenia (też chcę być piękny :mrgreen: ).
Ja też koniecznie to miejsce odwiedzę...

A ten budyneczek...to pewnie kasa miała być, ale determinacji im zabrakło :mrgreen:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 25.02.2018 20:22

Potter fajnie się czyta.
Mi tam za gorąco nie było
Ale ja byłam w lipcu:) różnicy w temperaturze wody i powietrza chyba nie było....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



W poszukiwaniu uchodźców u Hipokratesa czyli KOS 2017 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone