Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu obory, czyli relacja z Kutnej Hory

Czesi byli trzecim narodem po Amerykanach i Rosjanach w kosmosie. Czescy badacze Otto Wichterle i Drahoslav Lim opatentowali w 1963 roku metodę produkcji miękkich soczewek kontaktowych i Czesi uważani są za wynalazców soczewek kontaktowych. Kostka cukru została wynaleziona w czeskiej miejscowości Dačice.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 18.05.2011 09:32

maslinka napisał(a):23 kwietnia (sobota) - Na tropie obory :wink:

Zmierzamy w stronę zamku:
......
Zamek nieco przypomina mi ten w Mosznej na Opolszczyźnie.



Skorzystałam z informacji na jakie można było się w tej relacji natknąć i skoczyłam na króciutką wycieczkę (nie do Pragi i nie Kutnej Hory) a do wspomnianej Mosznej. Piwa nie wypiłam bo jakoś ostatnio zdecydowanie winny smak mi odpowiada.

Obrazek

Dzięki za relację.
Piękno Pragi nas jednak bardziej zachwyciło niż poważnego Budapesztu. Ale tylko dlatego, że Praga była bardzo pięknie odrestaurowana i wielkość starego miasta z żadnym polskim miastem nie da się porównywnać. Wrażenia z Budapesztu popsuły na pewno najgorsze drogi jakimi po stolicach mieliśmy okazję pojeździć i zdecydowanie brak widocznych oznak prac remontowych w mocno już postarzałych dzielnicach mieszkaniowych w centrum.
Polilu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 06.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Polilu » 18.05.2011 10:50

Super relacja
bardzo miło spędzona godzinka
a ile się człowiek fajnych ciekawostek dowie
Pisze się na następne opowiadanko
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 18.05.2011 11:29

Dzięki, bardzo ciekawa relacja. Długi weekend też miałem spędzić w Pradze, ale wylądowałem w Wiedniu. Również piękny, chyba jednak wolę czeską stolicę.

Czeskie piwo też lepsze :D. Poprzednim razem bardzo polubiłem taki zestaw: kieliszek mocno schłodzonej Becherovki, a do tego kufel ciemnego piwa. Pychota! Podaje się to np. w najstarszym pubie na świecie - praskim "U Fleku". http://pinezka.strefa.pl/flek.html Faktycznie, kelnerzy dość nachalni, ale dla szanującego się piwosza wychylenie paru kufli w tym miejscu to psi obowiązek! ;)

A Kutną Horę przy najbliższej okazji też się musi zobaczyć (i jeszcze Cesky Krumlov).

mkm napisał(a):Maslinko , dzięki za czeską przygodę ... już ciekaw jestem następnej Crorelacji :D


No właśnie. Będzie w tym roku crorelacja? Masz już jakieś plany? :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.05.2011 15:53

Mkm, Jacku - Děkuji vám za pozornost :D

Lidio, fajnie, że wybrałaś się do Mosznej. O tej porze roku jest tam przepięknie, bo kwitną rododendrony :)

Lidia K napisał(a):Wrażenia z Budapesztu popsuły na pewno najgorsze drogi jakimi po stolicach mieliśmy okazję pojeździć i zdecydowanie brak widocznych oznak prac remontowych w mocno już postarzałych dzielnicach mieszkaniowych w centrum.

My widzieliśmy Budapeszt w większości już "odświeżony", więc bardzo nam się spodobał. Nie mieliśmy też problemów z dziurawymi drogami, bo wszędzie jeździliśmy metrem.

Polilu napisał(a):Super relacja
bardzo miło spędzona godzinka
a ile się człowiek fajnych ciekawostek dowie
Pisze się na następne opowiadanko

Witaj, Polilu. Cieszę się, że Ci się podobało :D

Krzychooo napisał(a):Poprzednim razem bardzo polubiłem taki zestaw: kieliszek mocno schłodzonej Becherovki, a do tego kufel ciemnego piwa. Pychota!

Cześć Krzychooo :D Zapamiętam :wink:

Krzychooo napisał(a):No właśnie. Będzie w tym roku crorelacja? Masz już jakieś plany? :)

Plany wyjazdowe są, ale bardzo wstępne. Zdradzę tylko, że będzie to Chorwacja :P
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.05.2011 09:53

Dziękuję Agnieszko za relację , którą "dogoniłem " dopiero teraz :oops:

Fajnie było z Wami jeszcze raz pospacerować po starym bruku i podziwiać piękne zakątki .

Co do Chorwacji - plany już się skrystalizowały co miejsca ??



Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.05.2011 14:13

piotrf napisał(a):Fajnie było z Wami jeszcze raz pospacerować po starym bruku i podziwiać piękne zakątki .

Cieszę się, że z nami spacerowałeś :D

piotrf napisał(a):Co do Chorwacji - plany już się skrystalizowały co miejsca ??

Hmm... jeszcze nie do końca :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.05.2011 14:22

To przy tej okazji przyznam się, że po powrocie z chorwackiego wypadu nadrobiłem zaległości w Twojej relacji, ale wtedy już nawet nie miałem czasu, by stempelek postawić - co niniejszym czynię. :)
Dziekuję za miłą wędrówkę.

Pozdrawiam,
Wojtek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.05.2011 15:00

Wojtku, witaj ponownie. Dziękuję za odwiedziny :)
mondekf
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mondekf » 31.05.2011 10:27

Maslinko super się czyta. :lol: i ogląda.

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.05.2011 11:11

mondekf napisał(a):Maslinko super się czyta. :lol: i ogląda.

Pozdrawiam.

Dzięki, Mondek :D
mondekf
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mondekf » 31.05.2011 11:26

maslinka napisał(a):
mondekf napisał(a):Maslinko super się czyta. :lol: i ogląda.

Pozdrawiam.

Dzięki, Mondek :D


Fajne masz foto z Gliwic. :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.04.2012 09:37

Jako, że weekend majowy zapowiada się w Kotlinie Kłodzkiej, na pewno skoczymy do Kutnej Hory, a więc odświeżyłem sobie relację ...

a może i na Pragę na jeden dzień starczy czasu - pytanie czy z dzieciakami warto jechać tam "na parę godzin" czy jednak zostawić sobie Pragę na kilkudniowy wyjazd "kiedy indziej" - co sądzicie Forumowicze?
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 17.04.2012 09:52

tony montana napisał(a): czy jednak zostawić sobie Pragę na kilkudniowy wyjazd "kiedy indziej" - co sądzicie Forumowicze?


Zdecydowanie tak. Byliśmy tam dwa dni a miałem wrażenie, ze tydzień też byłoby mało.
8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.04.2012 09:57

kaszubskiexpress napisał(a):
tony montana napisał(a): czy jednak zostawić sobie Pragę na kilkudniowy wyjazd "kiedy indziej" - co sądzicie Forumowicze?


Zdecydowanie tak. Byliśmy tam dwa dni a miałem wrażenie, ze tydzień też byłoby mało.
8)


no właśnie tak myślałem, chyba więc Kotlina Kłodzka + Kutna Hora wystarczy ... choć ciągnęło mnie będzie do tej Pragi, oj będzie (nigdy nie byłem)

thx!
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.04.2012 10:22

tony montana napisał(a):pytanie czy z dzieciakami warto jechać tam "na parę godzin" czy jednak zostawić sobie Pragę na kilkudniowy wyjazd "kiedy indziej" - co sądzicie Forumowicze?


Sama nie wiem. W zasadzie swego czasu co roku zaglądałam na jeden dzień do Pragi i fundowałam sobie parogodzinny spacer. Zawsze jednak solo albo we dwoje. Startowałam ze stacji metra Malostranska. Można się przejść na Hradczany, zobaczyć Loretę, Hrad, Katedrę Św. Wita, Złotą Uliczkę. Potem przez uliczki podzamkowej Malej Starny dojść do Mostu Karola i stamtąd na Stare Miasto i Rynek. Jak wystarczy czasu można się jeszcze przespacerować przez Josefov - dawną dzielnicę żydowską, która leży w obrębie Starego Miasta. To takie moje the best of Praga w pigułce. Z dziećmi może być ciężko, bo robi się trochę kilometrów.

Miasta w jeden dzień nie poznasz, ale na pewno zdążysz się zachwycić i kiedyś wrócisz na dłużej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czechy - Česko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
W poszukiwaniu obory, czyli relacja z Kutnej Hory - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone