Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tym razem Dalmacja...wyjazd maj 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 03.06.2009 15:53

lubelski taki szybki, że dopiero teraz tu trafiłem, ale czytam i oglądam z przyjemnością.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 15:59

miło mi janie :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.06.2009 16:13

No koniec świata! Misiek na Jurku Obrazek

Z tą Cetiną to poszedłeś na łatwiznę. :oczko_usmiech:
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 03.06.2009 16:19

Też czytam.
Widzę, że urlop był aktywny.
Pozdrav. :lol:
kasia72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 27.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia72 » 03.06.2009 16:53

Czytam, czytam :)
Nasza wyprawa za miesiąc, może kiedyś też napiszę tak ciekawą relację :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 19:30

odp. Popiel..dobrze że Misiek na Jurku a nie Misiek pod Jurkiem... . Odnośnie Cetiny..cóż fundusze ograniczone i jakoś entuzjazmu (he he jak pod św.Jerzym) nie było..., ja tam pierwszy chętny..może kiedyś...:wink: :D
Jacek 206.. no taki już człek durny..zamiast poplażować to go goni z miejsca na miejsce...
kasia72 ...... :oops: ..nie zawstydzaj mnie ...takie tam gryzmoły ale może komuś coś się przyda bo sezon wyjazdowy tuz tuż....
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 03.06.2009 20:54

Czytam :D i czekam na dalej.
Nie wiem jak Tobie,ale mnie Trogir bardziej sie podobał od Splitu. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 05:47

gosku24 napisał(a):Czytam :D i czekam na dalej.
Nie wiem jak Tobie,ale mnie Trogir bardziej sie podobał od Splitu. :D

gosku24..powiem tak..żeby nikogo nie urazić...Trogir to dla mnie perełka Dalmacji...a w Lublinie tez mamy masę zabytków... :D :wink:, oczywiście poza pałacem Dioklecjana który robi duże wrażenie.....
Ostatnio edytowano 05.06.2009 04:29 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 06:36

Rybny piknik....już przed 9 jesteśmy na miejscu żeby znaleźć miejsce dla samochodów bo okazało się że miejsca parkingowe po lewej stronie mostu na Ciovo do 1 czerwca jest bezpłatne (od 1 czerwca 10 kun jednorazowo). Gdyby nie to pozostawał płatny parking koło targu, ale to 6 czy 7 kun za godzinę. Jest już organizator rejsu, dopłacamy resztę kwoty, nota bene bardzo dobrze wynegocjowanej przez nas (była spora zniżka dla 8 osób, warto się więc targować). Z portu wypływamy tylko małą grupką, resztę wycieczkowiczów zaokrętować ma się przy hotelu Medena.

Obrazek

...wypływamy z Trogiru.....
Obrazek

Obrazek


Obrazek


przystań przy hotelu Medena...tutaj dołączyło ok 40 osób..głównie Polacy , Czesi i paru Niemców.... oraz starsza para z Holandii, bardzo sympatycznych ludzi.
w sumie jest nas na pokładzie ok 50 osób. Trasa pikniku w normalnych warunkach prowadzi do miejscowości Maslinica, potem do Necnjam na wyspie Solta. Niestety po wczorajszej nocnej , potężnej burzy my mamy nieco zmienioną trasę. Z Maslinicy popłyniemy na wyspę Dwernik.


Obrazek

trochę bujało...ale nikt na chorobę morską nie zachorował

Pierwszy postój w pięknej, malutkiej miejscowości Maslinica. Już dla samego widoku tej miejscowości warto wybrać się na piknik. Załoga ma czas na przygotowanie rybki a my udajemy się na ląd na zwiedzanie i przepyszną jak zwykle kawę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kwitnąca mimoza....

Obrazek
figi..

nasz statek w pełnej gali....

Obrazek

..po 2 godzinnym postoju wracamy na statek i wypływamy w morze. Na stoły lądują tacki z rybą i świeżą surówką. Ryba jest sporych rozmiarów, oczywiście dokładki ile kto ma ochotę, ale po zjedzeniu dwóch i braku możności przepłukania gardła większą ilością wina lub rakiji, serwowanej bez ograniczeń przynajmniej ja mam dość. Dla młodzieży jest też sok w ilościach nieograniczonych. Jak już pisałem poprzednio następuje zmiana planu naszego rejsu i na godzinkę zawijamy na wyspę Dwernik. Po Maslinicy to małe, ciche miasteczko...ot takie sobie. Przez cały czas rejsu z głośników słychać muzykę , ale niezbyt głośną więc rozmawiać można spokojnie, tylko zgroza...w drodze powrotnej zamiast chorwackiej..leci ABBA...

zatoka na wyspie Dwernik...
Obrazek
c.d.n.....
Ostatnio edytowano 04.06.2009 16:33 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.06.2009 08:50

My w Trogirze wsiedliśmy do małej łódki. Wszyscy zdziwieni. 8O Łódeczką dopłynęliśmy do Medeny, w której to dopiero przesiedliśmy się na właściwy pokład.
Obrazek

Maslinica przepiękna. Spokojna i urocza. Jakoś mało osób na Waszej krypie? A gdzie tańce, hulanki, swawole?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 09:27

Popiel napisał(a):Jakoś mało osób na Waszej krypie? A gdzie tańce, hulanki, swawole?


te pierwsze zdjęcie to przed zaokrętowaniem wycieczki ..potem już było tyle osób..część na pokładzie górnym podziwiała widoczki... . Towarzystwo jak widać na zdjęciu było dobrze po 20-tce ale i tak było bardzo miło i sympatycznie

Obrazek :wink:

....masz rację, Maslinica to jeden z najbardziej uroczych zakątków jakie udało nam się zobaczyć i zwiedzić w Chorwacji. Cisza, błogi spokój, bardzo ładna plaża z mnóstwem muszelek, dwie kawiarenki..idealne miejsce na stacjonarny wypoczynek.


Powrót z pikniku nastąpił ok.17. Na pożegnanie dostaliśmy od Mario, naszego organizatora po bulelczynie wina i rakiji co z zakupami poczynionymi na trogirskim targu skutecznie uprzyjemniło nam pobyt wieczorny na kwaterze. Jak już pisałem mam namiary z nr. telefonu do Maria , organizatora pikniku, gdyby ktoś chciał proszę o maila, chętnie podam..aha jeszcze jedna istotna uwaga..świetnie mówi po polsku więc problemów z dogadaniem się nie będzie żadnych.

Obrazek

Pogoda po upałach od soboty do środy wyraźnie się zmieniła (co widać na zdjęciu) po po silnej burzy ze środy na czwartek w nocy. Jeszcze tylko zajechaliśmy do Mariny na ostatnie Karlovacko i wracamy do siebie

Piątek zaplanowany był jako dzień zakupów drobnych suwenirów i odpoczynek na kwaterze przed czekającym nas powrotem. Jeszcze tylko ostatnie zejście po schodkach na plaże w zatoczce..... i przygotowania do wyjazdu (bardzo wczesnego) następnego dnia.
Ostatnio edytowano 05.06.2009 04:32 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 04.06.2009 09:45

Fajnie znowu zobaczyć te wszystkie miejsca. Czekam na c.d.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.06.2009 10:01

Co nakupowałeś na powrót (i za ile) ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 10:16

Ostatni dzień pobytu.Pobudka o 3 rano żeby jak najszybciej wyruszyć w stronę Plitvic (z naszej kwatery 230 km). Pomysł mimo wczesnej pory okazał się trafiony w dziesiątkę jak zobaczyliśmy na ostatnim etapie trasy dosłownie tłumy ludzi (bardzo dużo wycieczek z Azji) i wycieczek szkolnych. Ale po kolei Przez Szybenik kierujemy się na Knin, potem w kierunku na Gradac. Tu okazuje się że czeka nas niespodzianka, zaraz za miastem okazuje się że droga jest zamknięta i czeka nas objazd. W sumie tylko jeden kierunkowskaz na całej trasie objazdu. Widoki które zobaczyliśmy wstrząsnęły nami. Popalone, opuszczone domostwa, domy bez okien i drzwi robią kolosalne wrażenie na nas znających wojnę tylko z opowieści i filmów. Takiej Chorwacji nie spodziewałem się zobaczyć a jednak dane mi było.

Obrazek

już na właściwej drodze do Plitvic....

Obrazek

Przed Plitvicami zatrzymujemy się na poranną, jak zwykle smaczną kawę i docieramy do parkingu nr 2. Kupujemy bilety (110 kun od osoby) i przejściem ponad drogą idziemy w stronę busików które zawiozą nas na początek trasy H czyli prawie najdłuższej. Kto był to wie jak jest pięknie, jeśli ktoś nie odwiedził parku to gorąco polecam. Chciałbym obejrzeć go jeszcze raz ale w porze jesiennej...musi być cudownie. Zamiast opisu niech piękno tego miejsca opiszą zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

przejście całej trasy H czyli zaczynając od górnego jeziora do dolnego i największego wodospadu zajęło nam 5.5 godziny..ale warto.. widoki przepiękne, żadne zdjęcia nie oddadzą uroku tego miejsca, szumu wody i śpiewu ptaków.....
c.d.n.....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 10:44

.....hmmmm i to tyle co jak napisał zebik "zdziałałem w Chorwacji". Przejechane łącznie z trasą z i do Lublina prawie 3700 km. Czas na podsumowanie ale to już niedługo.....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Tym razem Dalmacja...wyjazd maj 2009 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone