Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

TYLKO WE LWOWIE

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 26.05.2019 19:37

13.04.2019r to był bardzo dłuuuugi dzień.

Wracamy na lwowski rynek

1.jpg

2.jpg

Centralną część rynku zajmuje ratusz, na wieżę ratuszową można wejść - jednak tą atrakcję zostawiłam sobie na przyszły rok:
3.JPG

4.jpg

Kolejne fontanny z greckimi bóstwami:
5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.JPG

Jest sobota i przez rynek przewalają się tłumy, po raz kolejny cieszę się ,że mój małż lubi czerwony kolor i jego kurtkę widać z daleka.
Gdzie by się człowiek nie obrócił widzi wieżę kościelną- nagromadzenie kościołów na lwowskiej starówce jest imponujące. Spacerujemy po rynku podziwiając piękne kamieniczki:
9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.JPG

16.jpg

17.jpg

18.JPG

19.jpg

20.jpg

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

Skręcamy w ulicę Krakowską:
25.JPG

26.JPG

27.JPG

Po drodze takie kwiatki:
28.JPG

Mijając ul.Wirmeńską dostrzegam wieżę katedry ormiańskiej
28a ul.wirmeńska.JPG

Jednak wejście do katedry jest od ul.Krakowskiej, jest dość niepozorne i łatwo można je przeoczyć.
Ciekawa kamienica obok wejścia
29.JPG

i wejście
31.jpg

32.JPG

Wnętrze katedry
33.JPG

34.JPG

35.JPG

36.JPG

37.JPG

38.JPG

39.JPG

CDN :papa:
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.05.2019 23:51

Wewnątrz tej katedry nigdy nie byłem , trzeba to naprawić :wink: , a póki co czekam na obiecany dalszy ciąg

Pozdrawiam
Piotr
Dawigs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 31.05.2019 00:48

Przysiadam i ja :D Lwów miał być w 2017 a potem w 2018 podczas naszych pobytów w Bieszczadach. Niestety nie wyszło. W ubiegłym roku wracając z Bieszczad obiecywaliśmy sobie solennie, że w 2019 Lwów już na pewno będzie. Niestety plany trochę się pokrzyżowały i w tym roku Bieszczad i Lwowa nie będzie :cry:
PS.
Blisko Lwowa jest Busk, który z chęcią bym zobaczył. Korzenie naszej rodziny sięgają tej miejscowości. Nasi najstarsi ustaleni przodkowie mieszkali tam końcem XVII wieku. Ciekawe czy ktoś z Was tam był :D
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 31.05.2019 10:40

Dawigs - z Opola do Lwowa jeździ pociąg, wyskoczcie sobie na weekend albo tak jak ja - samolotem ;) Godzina i jest się na miejscu.
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 31.05.2019 12:25

Cudne takie kwiatki :hearts:
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 31.05.2019 16:59

piotrf napisał(a):Wewnątrz tej katedry nigdy nie byłem , trzeba to naprawić :wink: , a póki co czekam na obiecany dalszy ciąg

Pozdrawiam
Piotr

Musisz to nadrobić , bo wnętrze katedry jest piękne i orientalne :papa:

Dawigs napisał(a):Przysiadam i ja :D Lwów miał być w 2017 a potem w 2018 podczas naszych pobytów w Bieszczadach. Niestety nie wyszło. W ubiegłym roku wracając z Bieszczad obiecywaliśmy sobie solennie, że w 2019 Lwów już na pewno będzie. Niestety plany trochę się pokrzyżowały i w tym roku Bieszczad i Lwowa nie będzie :cry:
PS.
Blisko Lwowa jest Busk, który z chęcią bym zobaczył. Korzenie naszej rodziny sięgają tej miejscowości. Nasi najstarsi ustaleni przodkowie mieszkali tam końcem XVII wieku. Ciekawe czy ktoś z Was tam był :D

Witam w relacji :D
Polecam Lwów , ale nie samochodem , bo podobno są straszne kolejki na granicy :papa:

Pudelek napisał(a):Dawigs - z Opola do Lwowa jeździ pociąg, wyskoczcie sobie na weekend albo tak jak ja - samolotem ;) Godzina i jest się na miejscu.

Samolot jak najbardziej -szybko i tanio - mnie bilet w obie strony kosztował 140zł 8O

beatabm napisał(a):Cudne takie kwiatki :hearts:

Wyobraź sobie ,że jest tam sporo wystaw przystrojonych sztucznymi kwiatami :)
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 31.05.2019 17:21

13.09 CD

Dosłownie kilka kroków od Katedry Ormiańskiej jest Cerkiew Przemienienia Pańskiego
1.JPG

2.JPG

Z zewnątrz jest dość niepozorna, za to wnętrze jest niesamowite, te błękity ...po prostu brak słów
3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

Potem zmierzamy w kierunku opery lwowskiej. Niestety jest dość późno i nie możemy jej zwiedzić. Kolejne must see na przyszły rok
12.jpg

14.jpg

Nieczynna jeszcze fontanna
17.jpg

Pod operą można nawet spotkać janioły :mrgreen:
13.jpg

Obracam się tyłem do opery - przed nami słynny lwowski Prospekt Swobody .Lwowianie nazywają go Stumetrówką , choć zmierzyłam jego długość i ma 600m
18.jpg

Cieszę się,że na drzewach nie ma jeszcze liści, bo więcej widać
19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

Pomału zbliżamy się do pomnika Tarasa Szewczenki- bohatera narodowego Ukrainy - poety , etnografa, folklorysty, malarza a także działacza politycznego
23.jpg

24.jpg

25.jpg

A na przeciwko pomnika kolejny dowód na polskość Lwowa
26.jpg

27.JPG

I kolejny kościół na horyzoncie :D
28.jpg
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 31.05.2019 18:47

....Kierujemy się ponownie w stronę rynku, by zobaczyć Bazylikę Archikatedralną pw. Wniebowzięcia NMP (pokazuję tu też zdjęcia Bazyliki z kolejnych dni)
28a.JPG

29.JPG

31.JPG

32.JPG

33.JPG

34.JPG

36.jpg

Bazyliki nie można zwiedzać podczas nabożeństw i akurat trwa nabożeństwo.
Robię kilka zdjęć, w tym zbliżenie kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Łaskawej.
cyt. z Wikipedii:
W 1765 roku w głównym ołtarzu umieszczono obraz Matki Boskiej Łaskawej – „Ślicznej Gwiazdy miasta Lwowa”, zwanej Domagaliczowską. Namalowany w 1598 roku temperą na deseczkach sosnowych o grubości 1 cm, o wymiarach 61,2x43,7 cm przez mieszczanina lwowskiego Józefa Szolc-Wolfowicza jako epitafium dla zmarłej wnuczki Katarzyny Domagaliczówny, został zawieszony na ścianie prezbiterium od strony cmentarza katedralnego. Nazwany był też obrazem Matki Bożej „Murkowej”. W roku 1776 obraz został oficjalnie uznany przez Kościół za cudowny. Po II wojnie światowej, podczas ekspatriacji lwowskiej kurii metropolitalnej ze Lwowa do Lubaczowa w kwietniu 1946 roku, obraz został przewieziony do Polski. W 1974 umieszczono go w głównym ołtarzu prokatedry w Lubaczowie. W 1980 obraz poddano gruntownej konserwacji w Krakowie, wykonano dwie wierne kopie, a oryginał złożono w skarbcu katedry na Wawelu. Pierwszą kopię wizerunku przeznaczoną do prokatedry w Lubaczowie ukoronował na Jasnej Górze 19 czerwca 1983 Jan Paweł II, drugą kopię wizerunku przeznaczoną do katedry we Lwowie, Jan Paweł II ukoronował we Lwowie w 2001 roku.
37.jpg

37a.jpg

38.jpg

39.JPG

40.JPG

Do Bazyliki przylega Kaplica Bojmów - zamknięta na głucho :roll:
41.jpg

42.JPG

Idziemy dalej
45.JPG

Jest 19.30 lokalnego czasu i burczy nam w brzuchach :(
Szybko mijamy Kościół i Klasztor Bernardynów
43.JPG

44.JPG

46.JPG

47.JPG

48.JPG

Przekraczamy mury miejskie , przechodzimy przejściem podziemnym
49.JPG

i już jesteśmy na bardzo przyjemnym placyku
52.JPG

Jeszcze jeden rzut oka na mury miejskie
50.JPG

51.JPG

Teraz idziemy w jedynym słusznym kierunku pt. "Jeść i pić !!!"

Za placykiem na prawo nieco w ukryciu znajduje się browar i restauracja Stargorod .
Pora ma małą imprezkę :D :hearts:
Polecam- po prostu rewelacja : czynna całodobowo, super piwo i jedzenie, muzyka na żywo, konkursy w których nagrodą jest oczywiście piwo, tańce ,hulanki , swawole - dla każdego coś miłego :hearts:

53.jpg

54.jpg

55.JPG

56.JPG

57.JPG

59.JPG

60.jpg

Mają stronę internetową a na niej zdjęcia z imprez np: http://www.stargorod.net/lv/uk/show/9563/?ver=full

Koło północy lekko podchmieleni opuszczamy lokal . Okazuje się ,że zwiał nam ostatni tramwaj i do kwaterki drałujemy na pieszo

61.JPG

To był bardzo intensywny i dłuuugi dzień :hearts: :oczko_usmiech: :devil: 8-O :papa: :papa:
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 01.06.2019 19:58

Dobrą kuchnię mają w Stargorodzie :?: Coś moglibyście polecić :?:
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.06.2019 11:05

Dla zainteresowanych , pasjonatów poszukujących smaczków Lwowa i wszystkich odwiedzających Bieszczady szczerze polecam rozważenie takiej propozycji. Przeczytać warto :)

Pozdrawiam
Piotr
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 02.06.2019 16:35

Dom Legend już jest zamknięty...

Przedstawione na liście restauracje to w większości lokale nastawione typowo na turystów, zwłaszcza z Polski. Tłoczno, nietanio (jak na Ukrainę oczywiście). Chyba lepiej powłóczyć się samemu i coś sobie znaleźć. Choć śniadanie w Atlasie sobie chwaliłem.

PS>odwiedzania knajp z biurem podrózy to nawet sobie nie wybrażam :D
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 02.06.2019 17:50

Nefer napisał(a):Dobrą kuchnię mają w Stargorodzie :?: Coś moglibyście polecić :?:

Piwo i atmosferę mają bardzo dobre :)

Co do jedzenia było różnie - byliśmy tam dwa razy:
-barszcz ukraiński , pieczona golonka, szaszłyki- bardzo dobre
-zupa w chlebie to jakaś woda z ziemniakami słabo doprawiona- nawet nie pamiętam jej nazwy :roll:
-deska mięs na zimno na zagryzkę- bez smaku

piotrf napisał(a):Dla zainteresowanych , pasjonatów poszukujących smaczków Lwowa i wszystkich odwiedzających Bieszczady szczerze polecam rozważenie takiej propozycji. Przeczytać warto :)

Pozdrawiam
Piotr

Ciekawy artykuł , choć napisany przez biuro podróży .Warto posprawdzać.
Wytwórnia Czekolady już tak nie wygląda, pokażę ją później :papa:

Pudelek napisał(a):Dom Legend już jest zamknięty...

Przedstawione na liście restauracje to w większości lokale nastawione typowo na turystów, zwłaszcza z Polski. Tłoczno, nietanio (jak na Ukrainę oczywiście). Chyba lepiej powłóczyć się samemu i coś sobie znaleźć. Choć śniadanie w Atlasie sobie chwaliłem.

Gdzieś to wyczytałeś ,czy sprawdziłeś wszystkie naocznie :?: :wink:
A w Atlasie byliśmy na piwku :papa:
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 02.06.2019 21:47

Ceny można sprawdzić w internecie, frekwencję widziałem przechodząc też obok - choć nie wszystkie, ale biorąc pod uwagę, że pisze o nich prawie każdy odwiedzający Lwów i wrzuca zdjęcia, to można sobie wyobrazić ile tam bywa osób :)
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.06.2019 08:29

Bo we Lwowie można dobrze zjeść i się napić :lol:
I co ważne w dobrych dla nas cenach :oczko_usmiech:
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.06.2019 09:20

Pudelek napisał(a):Ceny można sprawdzić w internecie, frekwencję widziałem przechodząc też obok - choć nie wszystkie, ale biorąc pod uwagę, że pisze o nich prawie każdy odwiedzający Lwów i wrzuca zdjęcia, to można sobie wyobrazić ile tam bywa osób :)

Do wyjazdu w ogóle nie byłam przygotowana , ani pod względem zwiedzania , ani też pod względem kulinarnym.
Patrząc na zdjęcia , myślę że są to ciekawe i klimatyczne knajpki :papa:

Beata W. napisał(a):Bo we Lwowie można dobrze zjeść i się napić :lol:
I co ważne w dobrych dla nas cenach :oczko_usmiech:

Ceny są super 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

TYLKO WE LWOWIE - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019