Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Wro - Zadar przez Sarvar (z przerwa na baseny)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nadgosu2
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 03.05.2009
Trasa Wro - Zadar przez Sarvar (z przerwa na baseny)

Nieprzeczytany postnapisał(a) nadgosu2 » 24.06.2014 10:05

Witam
W tym roku padlo na kolejny wyjazd do Chorwacji. Jednak ze wzgledu na malego 3letniego szkraba tym razem zdecydowalismy sie ze zrobimy sobie mala przerwe - jakze przyjemna na wegierskich basenach.
W zwiazku z tym chcialem sie podzielic swoimi przemysleniami nt doajzdu (i alternatywnego) rozlozenia podrozy na 2 etapy tak aby wilk byl caly i owca syta.
W tym roku planuje podroz w nastepujacy sposob

Wyjazd w nocy o 3-4 z:

Wroclaw - Boboszow - Olomouc - Brno lub przez Gliwice A4 i pozniej na A1 przez Ostrawe i Brno (trasa dluzsza ale spokojniejsza i caly czas autostrada).
Z Brno - Wieden - i za Wiedniem odbicie na Sopron i dalej juz prosto do Sarvar.

I tutaj moje pytanie - czy ktos jechal z Wiednia przez Sopron do Sarvar? Szukalem na forum ale nie znalazlem informacji - interesuje mnie informacja jak wyglada stan tech tej drogi i czy warto w ten sposob jechac?

Po basenowaniu plan wyjazdu znowu o 3-4
z Sarvar - Rum - Zalaegerszeg- Nagykanizsa - Letenye (7 zeby nie placic za autostrade) - granica z Cro
i dalej juz autostrada A4 w strone Zagrzebia i Karlovac - Zadar

Na Wegrzech planuje wlasnie pojechac tak jak wyzej - alternatywa jest droga 86 szeroko opisywana na forum jednakze wydaje mi sie ze tak bedzie jednak chyba prosciej...

Jesli ktos mial podobny plan podrozy prosze o podzielenie sie swoimi spostrzezeniami
dzieki!
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 24.06.2014 13:11

Hej,
Jak miło :) ja też startuję z Wro i podobnie jak Ty dalej. Też w tym roku jadę podobnie przez Sarvar, od kilku lat jadę etapowo, właśnie ze względu na dzieci. Co prawda do Sarvar jadę pierwszy raz, ale wcześniej jeździłem np. do austriackich term w Lutzmannsburgu (genialne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi - zaręczam byłem w różnych parkach wodnych, ale to dla małych dzieciaków najlepsze) Sarvar też ma dobre opinie (wśród moich znajomych, którzy odwiedzili to miejsce) no i jest zdecydowanie tańszy. Co do Twojego planu: część drogi z Polski przez Czechy to już wielokrotnie wałkowany na forum temat (dwie szkoły "Boboszowska" i "Ostravska") - Twój wybór. Z Brna radze pojechać przez Breclav - Reintal ( na granicy bardzo fajna restauracja i miejsce odpoczynku dla dzieci, placyk zabaw)). Potem Wiedeń i dalej autostrada A3 do samego końca(normalna autostrada jak w Austrii tylko z mniejszym ruchem drogowym jak na A2. Potem kawałeczek i praktycznie niezauważalna granica, droga po węgierskiej stronie bez utrudnień. Szczerze mówiąc to jednak rozważyłbym nocleg w Sarvar, gdyż po termach będziecie zmęczeni, a nocleg nie jest specjalnie drogi (tańszy niż w Austrii) i nie musicie się tak wcześnie zrywać bo zostanie Wam jakieś 600 km do Zadaru (większość po autostradach), ale radziłbym jednak wrócić do Austrii na klasyczną drogę przez Graz (winietę już i tak będziesz miał) - jeśli zależy Ci na spokojnej podróży to jeśli w Polsce chcesz gonić przez A4 A1, to z pewnością lepiej z Sarvar wrócić przez Szombathely, droga znacznie lepsza. Jeśli nie chcesz płacić za Słowenię to jedź śmiało opisywanym na forum objazdem.
Zdrów!
Piotr
nadgosu2
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nadgosu2 » 24.06.2014 15:50

Hey
dzieki za informacje.
Tak ja sie zatrzymuje w Sarvar na dwie nocki i pozniej dalej jade w trase.
Faktycznie te 600km ktore zostanie juz nie jest tak duze jak na poczatku trasa z Wro i może warto rozważyc powrót do Austrii w kierunku na Graz i jechac bardziej komfortowo i dalej juz klasycznie z pominieciem autostrady w Slowenii, a powrót to juz klasycznie przez Slo, Austrie, Czechy i Pol.

Jesli bede sie nastepnym razem wybieral do Cro musze koniecznie sprawdzic ten wariant z Lutzmannsburgiem - dzieki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2014 16:16

nadgosu2 napisał(a):
I tutaj moje pytanie - czy ktos jechal z Wiednia przez Sopron do Sarvar? Szukalem na forum ale nie znalazlem informacji - interesuje mnie informacja jak wyglada stan tech tej drogi i czy warto w ten sposob jechac?




Znam trasę.

Z Wiednia jest początkowo autostrada. Potem jest droga główna i zaraz granica 8)
Potem jedzie się omijając centrum Sopron i potem prosto do Sarvar

Stan drogi jest bardzo dobry, tyle że jest w ciągu dnia bardzo duży ruch. Trudno szaleć 8)

Znasz Sarvar :?: :roll:
nadgosu2
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nadgosu2 » 24.06.2014 16:40

Znasz Sarvar :?

Jeszcze nie mialem okazji
Nastawiamy sie w tym krótkim okresie głównie na baseny - pewnie będziemy chcieli także zobaczyć zamek.
Chetnie spróbujemy pewnie miejscowej węgierskiej kuchni. Moze masz do polecenia jakies fajne restuaracje/knajpki?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2014 17:31

Zamek jest piekny
Kiedy my tam bylismy, byl wielki festyn i nie musielismy szukac knajpek, bo stragany byly pelne wegierskich specjalow 8)
Obrazek
Obrazek

W Sarvar jest bardzo ladnie,bardzo zadbane miasteczko
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mieszkalismy w Buk, tam gdzie jest kapielisko Bukfurdo
nadgosu2
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nadgosu2 » 25.06.2014 08:49

Sprawdzalem i my niestety nie bedziemy w czasie tego festynu, ktory odbywa sie corocznie
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 25.06.2014 13:50

Jeszcze jedno, nie wiem kiedy jedziesz, ale ja wyjezdzajac z Wro kolo 8 rano do Lutzmannsburga (mniej wiecej podobna odległość co Sarvar) jadac co prawda przez Boboszow, z kilkoma krotkimi przerwami i jedna dluga 1, 5 h na obiad w Breclaviu na obiad dojechalem kolo 17-18, wiec możesz wyjechac poźniej.
Zdrów
Piotr
nadgosu2
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nadgosu2 » 25.06.2014 15:22

Witam
Ja planuje wyjechac nad ranem tak aby syn jeszcze mogl troche pospac w samochodzie i nie znurzyc sie podroza i w tym dniu jeszcze troche pobasenowac. Planuje byc tam przed poludniem.
dzieki
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 26.06.2014 10:25

nadgosu2 napisał(a):Witam
Ja planuje wyjechac nad ranem tak aby syn jeszcze mogl troche pospac w samochodzie i nie znurzyc sie podroza i w tym dniu jeszcze troche pobasenowac. Planuje byc tam przed poludniem.
dzieki


A może lepiej wyjechać jeszcze szybciej, co by Wiedeń przejechać przed 7. W tygodniu może później być tłoczno.
nadgosu2
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nadgosu2 » 26.06.2014 11:47

Woojtekg
zastanawialem sie nad tym ale jesli wyjade np. o 3.30 to w Wiedniu powinienem byc ok 9 (liczac na trasie jakies postoje) i wowczas powinno pojsc w miare plynnie (omine w ten sposob glowne przesilenie o 7-8)
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 26.06.2014 15:05

To już by się trzeba by częstszych bywalców Wiednia spytać, kiedy są najgorsze korki.
Przy dojeździe do Brna tez jest na autostradzie zwężenie. Nie mam pojęcia jak to się odbija na porannym ruchu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2014 15:09

Ruch we Wiedniu jest płynny, choć ilość aut ogromna 8)
Jedziecie autostradą i jedyne co trzeba pamiętać, to żeby nie za szybko jechać, bo radar na radarze :roll:

Gorzej by było, gdybyście zjechali z autostrady, wtedy czasem są korki, szczególnie w dni robocze przed 8 i po południu :roll:

Przez Wiedeń się przejeżdża autostradą, odbicie na Eisenstadt jest na południe od Wiednia

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Wro - Zadar przez Sarvar (z przerwa na baseny)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone