Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry - baseny w okolicach Miskolca

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2019 15:47

Dziękuję bardzo :)
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Do CHorwacji przez Miskolc

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 10.03.2019 20:00

Sadeczanin78 napisał(a):...... bo wybieram się na majówkę do Miskolca i pomyslalem że może ktoś z forumowiczów był tam ostatnio i podzieli się wrażeniami
Pozdrawiam


Co konkretnie Cię interesuje :?:
Baza noclegowa,ceny,jedzenie..... :?:
:hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.03.2019 12:15

Nocleg już zarezerwowałem bardziej kwestia restauracji i atrakcji w okolicy sporo czytałem ale zawsze to lepiej usłyszeć od kogoś kto już tam był i kwestia basenów bo co forum to sprzeczne informacje są na ten temat :/ jedni piszą że późny gierek łuszczące się lamperie itp inni piszą że fajnie ...ja tam nie mam wygorowanych wymagań byle było czysto ale wolałbym wiedzieć co mnie czeka
rob111
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rob111 » 11.03.2019 12:32

MARK1 napisał(a):Podaję namiar na stronę: http://wegrydlapolakow.eu/
Pani Alicja Udvari - Polka, która pomaga w załatwieniu noclegów w okolicach Egeru, Tokaju , Cserepfalu, Mezokovesd i generalnie tamtego rejonu (bezpłatnie) - korzystałem 100% ok.
Pozdrawiam


Potwierdzam.
Pani Alicja to osoba godna zaufania, bardzo pomocna i sympatyczna. Z pewnością pomoże w załatwieniu dobrej kwatery.
Pozdrawiam
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 11.03.2019 18:54

Sadeczanin78 napisał(a):.... bardziej kwestia restauracji i atrakcji w okolicy ....


W Miszkolctapolca,bo tam znajdują się termy jest kilka knajpek.Również na samym basenie jest restauracja,ale Ja nie korzystałem ceny wygórowane w stosunku do jedzenia na mieście.
Tutaj masz wykaz lokali, na które warto zwrócić uwagę.
Miszkolc od basenów dzieli raptem 5km,więc atrakcji i jedzenia nie zabraknie. :)
Proponuję miejscowość Lillafured - piękny zamek + kolejka wąskotorowa. 8)
:hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.03.2019 20:44

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Powiedz mi jeszcze czy sam kompleks basenów jest ok czy faktycznie standard z lat '80 ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.03.2019 20:58

Dawno mnie tam nie było.
Wygląda na to, że kompleks w grotach odnowiony.
http://barlangfurdo.hu/en/gallery-photoes
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.03.2019 22:04

Basen w grocie w Miszkolcu ma wiele uroku, nam bardzo się tam podobało.
A z innych rzeczy w okolicy polecam wizytę w zamku Diósgyőr - oczywiście jeśli lubi się tego typu atrakcje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.03.2019 08:51

Bardzo dziękuję jak zawsze za pomoc :)
Zamek mamy w planach i wizytę w Egerze
Co do Egeru to polecam wszystkim wizytę na miejscowym ryneczku we wrześniu zeszłego roku trafiłem tam certyfikowanego zbieracza i sprzedawcę trufli akurat we wrześniu oferował trufle zimowe :) .....mmmm omlet z truflami po powrocie do domu zrobiony na niedzielne śniadanie :) ale to było pyszne....
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 12.03.2019 09:09

Ok. 15 km na zachód od Egeru jest jeszcze zamek Sirok. Warto się tam wdrapać, bo widoki roztaczające się stamtąd są naprawdę piękne.

A Eger to rzeczywiście bardzo miłe miejsce. :)
Poprzednia strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Węgry - baseny w okolicach Miskolca - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone